Jump to content

Edycja stopki - jak usunąć Bestsellery

Recommended Posts

moduł który został usunięty jest tylko "dodatkiem" który wyświetla najczęściej kupowane w bloku (w jednej z kolumn)

to o czym mówsz to "feature" prestashop, tj. jedna z domyślnych opcji w sklepie która działa niezależnie od zainstalowanych modułów (gdyż nie jest to moduł).

aby ten link usunąć musisz wyedytować moduł blockcms (modules/blockcms/blockcms.tpl) jest tam kod odpowiedzialny za wyświetlanie linka w stopce. Wystarczy go usunąć.

pamiętaj jednak, że usunięcie linka to tylko usunięcie linka, feature wciąż będzie "istniał" (niewiczony)

czyli z modules/blockcms/blockcms.tpl mam usunąć to ?

{if !$PS_CATALOG_MODE}<li class="item"><a href="{$link->getPageLink('best-sales')|escape:'html'}" title="{l s='Best sellers' mod='blockcms'}">{l s='Best sellers' mod='blockcms'}</a></li>{/if}

najłatwiej to zrobić za pośrednictwem back office (o ile korzystasz z prestashop 1.5.4+) 

na stronie advanced parameters > performance tab przy informacji o "cache" jest button do wyczyszczenia cache.

na tej samej stronie jest opcja do włączenia "wymuszenia kompilacji" jednorazowo włącz tę opcję i odśwież stronę sklepu

Sprawdź jeszcze czy w folderze z ( /prestashop/themes/Nazwa_theme/modules/blockcms/blockcms.tpl ) 

tam też usuń jeśli jest . Ja taki problem miałem bo theme brał sobie plik stopki ze swojego folderu ;) 

Mam wersję 1.5.6.0. W zaawansowane>wydajność wymusiłem kompilację i wyczyściłem cache buttonem "wyczyść cache smarty i autoload". I niestety Bestsellers w stopce dalej jest.
Więc chciałem usunąć tak jak pisał pbpo z blockcms.tpl z themes/nazwa_theme/modules/blockcms. Tylko tutaj znalazłem coś takiego co trochę inaczej wygląda niż linia usunięta z modules/blockcms:

{if !$PS_CATALOG_MODE}<li class="item"><a href="{$link->getPageLink('best-sales')|escape:'html'}" title="{l s='Top sellers' mod='blockcms'}">{l s='Top sellers' mod='blockcms'}</a></li>{/if}

Czy to o tą linię chodzi ?

Share

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More