Jump to content
  • 0

dodawanie/edycja produktu - pusta strona


tome

Question

Witam,

Mam problem z dodawaniem lub edycją produktów, a mianowicie gdy wchodzę w edycję lub próbuje dodać nowy produkt wyskakuje puste okno 

<<link>>

Jeszcze wczoraj normalnie dodawałem i edytowałem produkty, a dziś przestało działać. Nie wprowadzałem w ostatnim czasie żadnych modyfikacji w plikach konfiguracyjnych. Oczywiście wyczyściłem cache, smarty itp. Wymusiłem kompilację i nic. Proszę o pomoc 

adres sklepu: lalu.sklep.pl

Bardzo proszę o pomoc

 

Po włączeniu raportowania błędów wywala mi:

Notice: Uninitialized string offset: 0 in/home/lalu/domains/lalu.sklep.pl/public_html/cache/smarty/compile/32/61/91/326191a688993c5e6a073f0218e2d333c3025eed.file.form.tpl.php on line 126

 

Jeszcze jedno. Nazwa pliku wskazuje na plik form.tpl

To dało mi do myślenia. Kilka dni temu próbowałem rozbudować standardowy edytor zgodnie z artykułem pana Miłosza z tej strony:

http://mypresta.eu/en/art/developer/prestashop-product-page-full-rich-editor.html#validate_class_change

Nie wiem dlaczego nic z tego nie wyszło, więc wróciłem do pierwotnych wersji plików. Może coś 'nakaszaniłem'? tylko co? wersja presty 1.5.6.0

Proszę o pomoc jak z tego wybrnąć

Edited by tome (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

jako, że jestem autorem to chyba jestem w stanie pomóc ;)

 

możesz pokazać zawartość pliku form.tpl ? ( zarówno tego z kodu błędu, jak i tego z katalogu podanego w tutorialu tj. /ADMIN_DIR/themes/default/helper/form/

 

jako, że pliki są dość sporych rozmiarów to możesz je załadować np. na pastebin.org

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ten problem rozwiązany,

Aktualizowałem preste - z modułu, wszystko niby ok, problem znikł, szablon wygląda jak wyglądał, tłumaczenia itp. ale po wyczyszczeniu cache, smarty 'wymus kompilację' itd PADŁ CAŁY SKLEP.

log z serwera:

Fatal error: Class 'Validate' not found in /home/lalu/domains/lalu.sklep.pl/public_html/classes/ObjectModel.php on line 188

właściwie to powinienem chyba założyć nowy temat. Przed aktualizacją zrobiłem kopię całego sklepu, podmieniłem plik Validate.php na stary, ale nic to nie dało. Nie mogę nawet wejść do panelu administratora. Wywala taki sam błąd.

Mój plik Validate.php: http://pastebin.com/3ezArNuY

ObjectModel.php: http://pastebin.com/nXtmVs6i

 

Przywróciłem stary plik ObjectModel.php i tym razem wywala błąd 

Fatal error: Class 'ObjectModel' not found in /home/lalu/domains/lalu.sklep.pl/public_html/classes/shop/Shop.php on line 31

 

log z serwera jeśli to ważne:

mod_fcgid: stderr: PHP Fatal error: Class 'ObjectModel' not found in /home/lalu/domains/lalu.sklep.pl/public_html/classes/shop/Shop.php on line 31

 

to samo jest gdy wchodzę na stronę i do panelu administratora

plik Shop.php: http://pastebin.com/Kv7hb8NG

Edited by tome (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

nic nie pomogło,

musiałem ponownie przeprowadzić instalację. Trochę zabawy było, baza danych konfiguracja, szablon, ale wszystko przebiegło bez problemów i na razie wszystko działa.

dzięki za pomoc, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam , mam podobny problem. Znaczy przy próbie edycji produktu pojawia się pusta przestrzeń. O jak na .png dołączonym .

Problem pojawił się przy zmianie domeny, znaczy gdy loguję sie na serwer, na którym jest domena wszytko jest ok, natomiast gdy loguję się już na swoją domenę jest ten problem. Wszelkie url ' e sklepów i domen są ustawione według zaleceń - sprawdzane z 8 razy :D , ale chyba już się pogubiłam :( . Jeśli byłby ktoś w stanie mi pomóc to będę dozgonnie wdzięczna.

blad.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, mam domenę na ovh.  Gdy instalowałam sklep , jeszcze nie miałam przekierowania na nową domenę ustawionego i logowanie do panelu administracyjnego było poprzez http://cluster014.ovh.net dokładnie rzecz biorąc. Gdy już przekierowanie miałam ustawione na nową domenę  i chciałam żeby wszytko już było pod moją domeną....to nie logowałam się przez cluster, tylko mojadomena.pl. Jeśli logowałam się nadal przez cluster pojawiał się komunikat :"jesteś obecnie połączony z następującą nazwą domeny: cluster014(.)ovh(.)net To inna wartość od nazwy domeny głównego sklepu ustawionej na stronie "Multistore" w menu "Zaawansowane parametry": czarymarys(.)pl Kliknij tutaj, jeżeli chcesz modyfikować nazwę domeny głównego sklepu"..jeđli chodyi o komunikat jest on słuszny ;) żeby go nie było no to trzeba się logować już do nowej domeny. Wszelkie SEO i url i w bazie i panelu sklepu są ustawione poprawnie ( przynajmniej tak mi się zdaje ) , rady z forum jak najbardziej co do wszystkeigo zastosowałam. ....ale teraz jak sie loguję do mojadomena.pl.... to właśnie edycja produktu to wielka pustka. Produkty w sklepie są i sklep działa poprawnie, można zamawiać i stakie tam szmery bajery w nim moszna robić. ...no nie wiem jak nawet ten problem z ową pustką nazwać :) Jeśli nadal chciałabym logować się przez cluster to wtedy "pokaż sklep" nie działa, co jest zrozumiałe, ale lekko upierdliwe w użytkowaniu :) Dziękuje za odzew.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, zgadza się tryb ten nie jest aktywny. ale z tego co się orientuję :) to mam jeden sklep i zrobione jest tylko przekierownie na podkatalog i jakąś tam domenę. I w sumie nie chcę mieć więcej sklepów. Czyli presta to tak interpretuje jako dwa różne sklepy ?? Bo ja już nic nie kumam jak to ustawić, żeby hulało wszsytko :)

 

Bo przy logowaniu na cluster pojawia się taka historia :

"Jesteś obecnie połączony z następującą nazwą domeny: cluster014.ovh.net
To inna wartość od nazwy domeny głównego sklepu ustawionej na stronie "Multistore" w menu "Zaawansowane parametry": mojadomena.pl
Kliknij tutaj, jeżeli chcesz modyfikować nazwę domeny głównego sklepu"

 

no i z jednej strony nie szkodzi to użytkowaniu...ale jest uperdliwe bo pogląd sklepu jest niedostępny....i to oznacza, że on traktuje to jako inny sklep ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

multistore to masz jak włączysz ten tryb, jest nie jest włączony masz jeden sklep.raz mówisz, że jest wyłączony,

raz, że musisz cośzmienić w multistore 

 

nie ogarniam ;)

nie masz włączonego multistore, zmian dokonujesz w preferences > seo & urls

tam ustawiasz odpowiednią domenę i łączysz się wyłącznie za pośrednictwem tej domeny.

 

 

 

no i z jednej strony nie szkodzi to użytkowaniu...

zaszkodzi gdy w tle będą wykonywane jakieś asynchroniczne zapytania, a takich miejsc jest sporo w back office.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hihih no właśnie ja też nie oganiam, nie chcę włączać absolutnie włączać tego multistore :) zupełnie, tylko gdy zmieniłam url sklepu i domenę w bazie na tą nową moją i ustawiam właśnie w SEO & URL odpowiednią domenę to pojawił się owy komunikat ,który cytuje powyżej :( I wtedy mi ten podgląd sklepu z BO nie działa . No a jak loguję się do BO z nowa domeną to właśnie ten produkt ma pustą stronę edycji. No i nie wiem co ja tak namieszałam, że mi to tak dziwnie działa. Dziękuje bardzo za rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

błędy owszem są, czy to może być związane z jakimiś dodatkowymi modułami , które były dodane ?? Tak coś jeszcze na forum tutaj mi się rzuciło w oczy, tylko że przy logowaniu na poprzednią domenę i z tymi samymi modułąmi dodatkowymi problemu nie ma. Błędy są w js...czyli wnoszę ,że jakieś ścieżki mogą byc niezbyt poprawnie ustawione...tylko jak to znaleźć. I generalnie bardzo bardzo dziękuje za pomoc. bledy.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wysypane jest jquery, w związku z czym czesto nie można wykonać asynchronicznych zapytań (które wykorzystują jquery.post)

tak to wygląda.

 

na początek sprawdziłbym ścieżki do plików jqeury (szczególnie do głównej biblioteki), czy te pliki istnieją, czy się ładują

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...