Jump to content

Wasze realizacje


mboy

Recommended Posts

zgadzam się, dla "zwykłych" właścicieli sklepów, zmiany w szablonie z 1.6 to koszmar w porównaniu do tego, jak łatwo wprowadzało się zmiany w 1.5, wszystko przez bootstrap który dla wielu jest wciąż jednym wielkim znakiem zapytania

cóź, przybędzie nam pracy ;P to chyba dobrze ;) z punktu widzenia naszych portfeli :P

Link to comment
Share on other sites

1.6 to ogólnie spora zagadka jest. Moim zdaniem to taki wylizany czekoladowy cukierek zapakowany w nowe opakowanie... Trochę dosadnie ale tak jest - nowy wygląd, stare flaki. Jest nieco ujednoliceń w kodzie dzięki czemu pewne widoki edytuje się w jednym pliku zamiast powielać te same zmiany w kilku plikach. Ale już sam CSS potrafi spłatać figle największym wyjadaczom!

Link to comment
Share on other sites

Po prostu teraz aby zrealizować modyfikacje na 1.6 potrzeba więcej wiedzy i doświadczenia w webdeveloperce, gdy silnik przejdzie ewolucje to będzie to samo bo jak ktoś by zobaczył jak wygląda w środku Magento, a pracował tylko przy PrestaShop i ledwo dawał radę to... kompletnie tego nie ogarnie.

Link to comment
Share on other sites

@up: i to jest dobre podejście, żeby mieć kilka sklepików z małą ilością produktów, a nie robić dropshippingowe supermarkety. Jest idea, spójny charakter sklepu (pomimo średniego wykonania), więc całkiem ciekawe do sprzedaży.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Widzę że nie ma chętnych do skomentowania.
Mamy kilka dni wolnych i pewno dlatego.
W skrócie kilka moich spostrzeżeń do przemyślenia.
Strona nie ma tytułu.
Strona nie ma opisu. Ten w stopce powtarzany na każdej stronie uważam za niewłaściwy
Title brak , niewłaściwe, powtarzane
H1- h2 niewłaściwe, ale to chyba wina szablonu.
Nie przechodzi walidacji, to też chyba wina szablonu
Strona ma wysoki PageRank. Pewno ma duży ruch na stronie.
Więc moje uwagi są pewno bezwartościowe. ;) 
Ja jednak przewiduje spadek ruchu i rankingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No to może i ja sie pochwale :)

prze współpracy z kolegą z forum   :D    kisweb      :D:D udało sie cos takiego zrobić :

 

http://kreatywnedekoracje.pl/

 

Jeszcze na tip top nie jest zrobione

1. Brakuje fotek 

2. Wredny Slider jest do poprawy ( niestety autor nie odpisuje na e-maile ) :/

Hmm, szczerze mówiąc nie widzę nic szczególnego w drobnej przeróbce themsa zensation - wszystko działa, sklep jest ok, ale nie ma tego wow.

Miałem okazję wprowadzać wiele poprawek i modyfikacji w sklepie opartym na tym samym temacie http://shopsdesign.pl

Zaskocz mnie czymś ekstra w Twoim sklepie ;)

Edited by And63 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Hmm, szczerze mówiąc nie widzę nic szczególnego w drobnej przeróbce themsa zensation - wszystko działa, sklep jest ok, ale nie ma tego wow.

Miałem okazję wprowadzać wiele poprawek i modyfikacji w sklepie opartym na tym samym temacie http://shopsdesign.pl

Zaskocz mnie czymś ekstra w Twoim sklepie ;)

 

Kolega nie wie nawet jakie themko modował :P

http://themeforest.net/item/millenium-prestashop-16-theme-blog/3865279

Link to comment
Share on other sites

Hehe, szablon za 65 USD, lekko przerobiony pod wymagania klienta, ciekawe jaka była całkowita kwota realizacji :)

 

Hehe, tysiąć pińcset, dwa dziewińćset... ręce mi opadły.

No takiego komentarza to bym się nie spodziewał po Tobie Krystianie.

Ten dział schodzi na psy. Polecam każdemu nie chwalić się tu żadnymi realizacjami. Przed ekspertami nic się nie ukryje :P

Link to comment
Share on other sites

Hmm, szczerze mówiąc nie widzę nic szczególnego w drobnej przeróbce themsa zensation - wszystko działa, sklep jest ok, ale nie ma tego wow.

Miałem okazję wprowadzać wiele poprawek i modyfikacji w sklepie opartym na tym samym temacie http://shopsdesign.pl

Zaskocz mnie czymś ekstra w Twoim sklepie ;)

 

:) mój szablon jest inny :) 

mój : http://zensation16.polcoder.com/en/

Twój : http://millenium16.polcoder.com/en/

 

hmmmmm coś extra ???

1. Czytelna strona główna...

2. Czytelne i intuicyjne Menu... nie ściśnięte jak na http://shopsdesign.pl :P

 

Dalej porównywać? :D

Link to comment
Share on other sites

Hehe, szablon za 65 USD, lekko przerobiony pod wymagania klienta, ciekawe jaka była całkowita kwota realizacji :)

 

A co to znaczy "lekko Przerobiony " ?? myślisz że szablon za 65 dolców jest gorszy od robionego na zamówienie?? większość darmowe przerabia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie!

Od września startuje mój innowacyjny pomysł jakim jest dostarczanie w 24h świeżej ryby z kutrów od mojego kuzyna do wszystkich miast w Polsce za pośrednictwem firmy kurierskiej :)

Aby nie ograniczać się tylko do allegro postanowiłem stworzyć prywatny sklep postawiony na PrestaShop.

RybnySklep.pl

Piszę tutaj ponieważ chciałbym abyście wytknęli palcami co wam się podoba, a co nie :) Również to co wg was jest konieczne aby poprawić. 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i za cenne rady!
Przyjmę również każde słowa krytyki :)

Pozdrawiam,
Artur

Link to comment
Share on other sites

Sklep rybny - rewelacja :)

 

Ja postawilem cos takiego, ale jeszcze pracuje nad ostatecznym szlifem. Dodam, ze jestem amatorem...

abcdomu.com.pl

 

Pzdr, Marcin.

 

Ciekawie się zapowiada, zmień link w menu - zakładkę główna przekieruj na stronę startową, w 1.6 nie wyświetlisz produktów z głównej kategorii.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawie się zapowiada, zmień link w menu - zakładkę główna przekieruj na stronę startową, w 1.6 nie wyświetlisz produktów z głównej kategorii.

 

Kurcze szukam tej opcji i szukam i nie moge znalesc - jakas podpowiedz ???

Link to comment
Share on other sites

chyba chodziło o to, że musisz utworzyć ręcznie link do strony głównej i umieścić go w menu. jak przesuniesz stronę w dół zobaczysz formularz do definiowania własnych linków.

Dzieki vekia, ale albo jestem za cieki albo czegos nie rozumiem, chcialbym, zeby na stronie startowej pojawial sie od razu pasek po lewej stronie tak jak przy kliknieciu jakiejkolweik kategorii, jak zmienic strone startowa ??? bo chyba o to sie tu rozchodzi ???

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich.

Prosiłbym o ocenę funkcjonalnosci i wyglądu mojego sklepu dla dzieci na www.tukey.pl

Sklep jest po przebudowie i przejściu na preste 1.6

Wszelkie opinie mile widziane

Pozdrawiam

 

Wchodzę przeglądam dodaje produkt do koszyka, wszystko ładnie elegancko, klikam na jakiś artykuł z bocznej lewej kolumny, czytam ten artykuł, potem następny i... ....chwila gdzie jest koszyk? W jakim ja właściwie sklepie robiłem zakupy że teraz jestem na inne stronie? 

 

Linki ustaw aby się otwierały w nowej karcie.

Link to comment
Share on other sites

Wchodzę przeglądam dodaje produkt do koszyka, wszystko ładnie elegancko, klikam na jakiś artykuł z bocznej lewej kolumny, czytam ten artykuł, potem następny i... ....chwila gdzie jest koszyk? W jakim ja właściwie sklepie robiłem zakupy że teraz jestem na inne stronie? 

 

Linki ustaw aby się otwierały w nowej karcie.

 

Witam

 

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi :) hmmm

 

Koszyk jest zawsze po lewej i u góry.

 

Skąd cie przeniosło na inną strone?

 

Niektóre produkty mają linki do reklam na yuotuba

 

A może chodzi o te kanały rss?

Edited by sebaochajoo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dobra - wroce na chwile do swojej realizacji jeszcze, podejrzewam, ze to jakas banalna sprawa, ale nie moge sobie z tym poradzic.

Po otwarciu strony glownej, brakuje mi lewej kolumny, mimo ze mam wlaczone wyswietlanie takowej, przynajmniej tak mi sie wydaje, chcialbym zeby po otwarciu strony glownej, wyglad tej przypominal schematem wyglad strony kolegi sebachajoo ze strony www.tukey.pl

Probowalem podhookowac moduly pod rozne sekcje, ale nic z tego, ktos cos podpowie ??? W zasadzie brakuje mi juz tylko paru pieszczot, zeby powiedziec, ze sklep moze zaczac funkcjonowac...

Link to comment
Share on other sites

Dobra - wroce na chwile do swojej realizacji jeszcze, podejrzewam, ze to jakas banalna sprawa, ale nie moge sobie z tym poradzic.

Po otwarciu strony glownej, brakuje mi lewej kolumny, mimo ze mam wlaczone wyswietlanie takowej, przynajmniej tak mi sie wydaje, chcialbym zeby po otwarciu strony glownej, wyglad tej przypominal schematem wyglad strony kolegi sebachajoo ze strony www.tukey.pl

Probowalem podhookowac moduly pod rozne sekcje, ale nic z tego, ktos cos podpowie ??? W zasadzie brakuje mi juz tylko paru pieszczot, zeby powiedziec, ze sklep moze zaczac funkcjonowac...

 

A w konfiguracji szablonu właczyłeś funkcje w lewej kolumne?

 

preferencje/szablony/edytuj

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie, ze mam powlaczane wszystko, czy to ma byc w edycji wygladu kolumn, czy szablonu, bo jak tak, to mam domyslnie obie kolumny wlaczone?

 

W 1.6 na stronie głównej domyślnie prawa i lewa kolumna jest wyłączona, tak jak powyżej sebaochajoo pisał w preferencje/szablony/edytuj trzeba ją włączyć przy pozycji index.

Link to comment
Share on other sites

W 1.6 na stronie głównej domyślnie prawa i lewa kolumna jest wyłączona, tak jak powyżej sebaochajoo pisał w preferencje/szablony/edytuj trzeba ją włączyć przy pozycji index.

Oooo i to mi sie podoba, do mnie trzeba lopatologicznie... Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

@sebaochajoo Nie wiem czy to tylko u mnie ale np. w produkcie:

http://tukey.pl/artykuly-szkolne/2228-plecak-szkolny-ever-after-high-59032351526.html

rozjechały się strzałki od miniaturek pod zdjęciem.

 

no prosze jakieś niedociągnięcie sie znalazło :D

 

prosze sprawdzić - poprawione

 

czekam na więcej

 

a jakie wrażenie na pierwszy rzut oka ?

 

jak ktoś popatrzy z zewnątrz to szybciej coś wychwyci

Edited by sebaochajoo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ale co lepsze - u mnie tez sie rozjechaly, to chyba jakis ogolny blad - prosze o instrukcje, jak poprawic :)

 

themes/default-bootstrap/css/product.css

 

znienilem:

 

============

#view_scroll_right {

  float: none; }

#view_scroll_right:before {

    content: "\f138"; }

============

 

float:left na float:none

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja niemam nic do dodania. Bardzo wypieszczony sklep nic dodać nic ująć :)

Wysmakowany sklep dla dżentelmenów. Ostro, wyraźnie, z detalami, zdjęciami, opisami. Brawo!

 

Dziękuję za tak miłe słowa. Cały czas będę nad nim pracował zarówno jeżeli chodzi o grafiki jak i o sprawy techniczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wchodząc do sklepu miałem dziwne wrażenie że przez pomyłkę wszedłem na jakąś stronę allegro z elektroniką a tu sklep z meblami. Zmieniłbym kolejność zdjęć w sliderze to z allegro umieścił bym na końcu jako podsumowanie. Poza tym sklep ładny prosty i czytelny. Można by jeszcze uzupełnić brakujące opisy kategorii. Popracować nad nazwami podkategorii i opisami i powinno być OK.

Link to comment
Share on other sites

W sumie tak, ten slider jako pierwszy powinien być meblowy - dzięki za uwagę. Co do opisów dlatego podałem tę kategorię http://adidarmeble.pl/8-zestawy-do-jadalni jako przykład, bo jest najwięcej opisana.

  • Czy slider ze zdjęciamy jest ważniejszy niż nawigacja sklepu? Zastanowił bym się nad tym.

Pozatym wszystko na oko prezentuje sie dla mnie ładnie i klarownie, ciekawe jak z flakami :)

Tymczasem ja zaktualizowałem u siebie strone główną mojego sklepu z kapeluszami http://www.sterkowski.pl

Wprowadziłem tzw. tabsy, które mają usprawnić przeglądanie kluczowego asortymentu sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie,

Oba sklepy bardzo podobne i w mojej opinii wymagają nadal dużo pracy aby nabrać indywidualnego wyrazu (bolączka nowego szablonu bootstrap-default... nienawidzę go za to i będę aż po grób!)

 

Efarb

- problem z polskimi znaczkami np w  Bądź na bieżąco

- np w mapei-fuga-ultracolor-plus-259-orzech-5kg - ostatnie egzemplarze (raczej sztuki?)

 

Medic

- rozjechana stopka

- favicon presty

- np w oblozenie-serweta-operacyjna-folio-drape-75-x-90-2-warstwowa-1-szt - tytuł przedmiotu taki sam jak jego krótki opis (wygląda tak samo a powinno się trochę różnić)

Link to comment
Share on other sites

Efarb

- problem z polskimi znaczkami np w  Bądź na bieżąco

 

Możesz coś jaśniej? Na wszystkich komputerach, na których sprawdzałem, a także na mobilkach wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jaka przeglądarka?

 

Dzięki za opinię, domyślny szablon również według mnie nie jest dziełem sztuki, ale to sklep dla znajomego, na razie nie chce wydawać na niego za dużo pieniędzy, bo nie wiemy czy w ogóle sklep internetowy z takim inwentarzem się sprawdzi - ale pracuję żeby mimo wszystko "jakoś" to wyglądało ;)

 

Tłumaczenie poprawione

Link to comment
Share on other sites

Fajny pomysł na sklep - całkiem możliwe, że sam niedługo skorzystam ;)

 

Pochodziłem, popatrzyłem - śmiga aż miło.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to na środku na górze strony tekst o rejestracji (ten ze strzałką) - wygląda na pierwszy rzut oka jak tekst reklamowy, i łatwo jest przeoczyć przyciski Zaloguj/Zarejestruj. Pogrubiłbym je lub podkreślił, albo ewentualnie zmienił kolor na bardziej rzucający się w oczy. Taka luźna uwaga z mojej strony ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Usunąłbym link z górnego bannera - nie jest potrzebny, skoro i tak przenosi do strony domowej, a także zmieniłbym jego "alt" - aktualnie po przytrzymaniu myszy nad bannerem wyświetla się "Obsługa płatności transferuj.pl" ;)

 

Dodatkowo zmiana faviconki - do niektórych sklepów pasuje domyślna, do Twojego ani trochę :P

 

No i albo zwiększyłbym wysokość slidera, albo zmniejszył wysokość obrazków po jego prawej. Nie wygląda to ładnie jak jest nierówno.

 

Ale ogólnie - sklep zacny. Jaki masz ruch/sprzedaż?

Link to comment
Share on other sites

Usunąłbym link z górnego bannera - nie jest potrzebny, skoro i tak przenosi do strony domowej, a także zmieniłbym jego "alt" - aktualnie po przytrzymaniu myszy nad bannerem wyświetla się "Obsługa płatności transferuj.pl" ;)

 

Dodatkowo zmiana faviconki - do niektórych sklepów pasuje domyślna, do Twojego ani trochę :P

 

No i albo zwiększyłbym wysokość slidera, albo zmniejszył wysokość obrazków po jego prawej. Nie wygląda to ładnie jak jest nierówno.

 

Ale ogólnie - sklep zacny. Jaki masz ruch/sprzedaż?

Matsu dzięki za opinię. Sklep robiony trochę na kolanie (bo była duża potrzeba otwarcia) Na razie to początki, ciągle więcej sprzedaję przez znajomości i moje umiejętności sprzedawcy  (sklepy stacjonarne u mnie w mieście) niż na sklepie. Chociaż nie powiem ten miesiąc trzeba będzie zapisać in plus. Liczę że jeszcze kilka fajnych akcji marketingowych się spróbuje rozkęcić bo pomysły są.  Dużo klientów przychodzi z fejsa. Trochę marketingu szemranego. Jak na razie w górę. Co do favikonki nie mam kurczę pomysłu na nią ani troszkę.

Link to comment
Share on other sites

Fajny pomysł na sklep - całkiem możliwe, że sam niedługo skorzystam ;)

 

Pochodziłem, popatrzyłem - śmiga aż miło.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to na środku na górze strony tekst o rejestracji (ten ze strzałką) - wygląda na pierwszy rzut oka jak tekst reklamowy, i łatwo jest przeoczyć przyciski Zaloguj/Zarejestruj. Pogrubiłbym je lub podkreślił, albo ewentualnie zmienił kolor na bardziej rzucający się w oczy. Taka luźna uwaga z mojej strony ;)

 

Dzięki serdeczne za opinię.

Pogrubię teksty o rejestracji.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

No to i ja się podepnę. http://chantico.pl/. To czego brakuje to na pewno wielu opisów i dodatkowych zdjęć. Blog póki co do uzupełnienia treścią. Wrzuciłem, żeby zobaczyć jak wygląda layout. Banery też tylko do testu wrzucone. Zobaczcie jak funkcjonalność i użyteczność działa. Jeszcze nie startujemy więc mam czas na poprawki. Wyłączyłem tryb katalogu póki co :) Później włączę.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, chciałbym wam przedstawić mój pierwszy sklep jaki kiedykolwiek zrobiłem. Dużą pomocą były różne wątki z tego forum, za co dziękuję wszystkim którzy udzielają się tutaj i dzielą rozwiązaniami.

Sklep jest niemalże gotowy, brakuje jeszcze niektórych opisów i funkcjonalności jak np. szybkie przelewy.

Będę wdzięczny za waszą ocenę i wszelkie sugestie, co można byłoby poprawić albo czego nie robić :) .

 

http://www.domopunkt.pl

 

Link to comment
Share on other sites

@giraffex do którego sklepu się odnosisz? No i proszę o jakieś ożywienie ;) Ponawiam prośbę o ocenę http://chantico.pl/.

 

do domopunkt.pl, choć właśnie oglądam też Twój sklep i też mi się bardzo podoba. Jest czysty, responsywny. Jednak w sklepach internetowych moim zdaniem najważniejsze są obrazy i u Ciebie widzę że traktujesz to zagadnienie poważnie. Produktu nie można dotknąć, ale można klienta kusić super obrobionymi zdjęciami. Jedyne co to mi troche ten szary nie leży na oku prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wasze odpowiedzi.

 

@Giraffex - najtrudniej dobrać zdjęcie do takiego dużego slidera. Próbowałem też rozciągnąć slider na cały ekran, ale wtedy pojawiał mi się biały cienki pasek po prawej stronie, na całą wysokość strony.

 

@Glorfi - dzięki za przypomnienie, ta faciconka zupełnie mi uciekła. U Ciebie na stronie zauważyłem rozjeżdzanie się własnego bloku cms (wystaje poza,  śledź nas na facebooku i wczoraj na dużym ekranie (dziś już tego nie widzę) najeżdżało na pasek "latest news"- ps tu trzeba zmienić tłumaczenie. Może warto jeszcze zmienić kolor adresu e-mail na o ton ciemniejszy niż te "czerwone" napisy w stopce.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Próbowałem też rozciągnąć slider na cały ekran, ale wtedy pojawiał mi się biały cienki pasek po prawej stronie, na całą wysokość strony.

 

 

To znaczy że slider wystawał po za kontener strony. Albo szerokość była powyżej 100%, albo była 100%, a bloki np posiadały padding, lub margines. Możesz spróbować wyzerować wszystkie paddingi i marginesy.

Link to comment
Share on other sites

@Glorfi - dzięki za przypomnienie, ta faciconka zupełnie mi uciekła. U Ciebie na stronie zauważyłem rozjeżdzanie się własnego bloku cms (wystaje poza,  śledź nas na facebooku i wczoraj na dużym ekranie (dziś już tego nie widzę) najeżdżało na pasek "latest news"- ps tu trzeba zmienić tłumaczenie. Może warto jeszcze zmienić kolor adresu e-mail na o ton ciemniejszy niż te "czerwone" napisy w stopce.

 

Rozumiem, że mówisz o rozjeżdzaniu się przy oglądaniu strony na urządzeniach mobilnych?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wskazówki to ja mam takie dla obu stron :)
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fdomopunkt.pl%2F&tab=mobile

oraz

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fchantico.pl%2F&tab=mobile

każdy problem jest dokładnie opisany i spokojnie można wygooglać jak poprawić wszelkie aspekty

 

Dużą rolę grają owszem zdjęcia ale nie należy przesadzać z ich jakością w sliderach oraz kartach produktów. Odpowiednie wyważnie kompresji lub wybrania innego formatu to klucz do zwycięstwa.

Jedyne co mnie razi w tym stardardowym szablonie to niesamowita powtarzalność sklepów w których powiela się te same błędy, te same bloki, te same czcionki przy zmienionej nieco kolorystyce.

 

Dysponując takim fajnym unikalnym towarem jak w sklepie Chantico trzeba popracować więcej nad indywidualnym charakterem sklepu aby zoptymalizować jego przekaz do klienta. Uderzyć nietuzinkownością i czymś zaskoczyć. Tu jest wszystko schludnie ale brakuje tej szczypty pieprzu moim zdaniem.

 

Błędem moim zdaniem jest brak linków na stronie głównej do tych napisów do ciast. Bardzo fajny produkt kreatywny ale zonk. Nie podlinkowany. Straciłem kilka chwil aby odszukać na telefonie w menu sklepu odpowiedniej pozycji kategorii. A tam? Brak cen. Ok - pewnie włączony tryb katalogu tylko.

 

Kolejna sprawa to blog (ten od smartdata). Nie przetułmaczony, styl rozjechany. Tu trzeba poświęcić też czas aby blog zachęcał do zrzucenia okiem.

 

Tekst "pozycjonerski" pod blogiem. Dodany na siłę. Nie sformatowany - nie ułożony.

 

Czarna stopka - nie podoba mi się (nie pasuje moim zdaniem do stylu produktów)

 

Domopunkt - schludnie i czysto, ale bez rewelacji również.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@PrestaShark

Super odpowiedź. Dzięki.

 

Co oryginalności to jeszcze nad tym posiedzę.

 

Brak linków jest wynikiem tego, że banery są tylko testowe. Do zobaczenia pełnego layoutu. Ale to raczej drobiazg.

 

Tryb katalogu - włączony. Póki co jeszcze nie sprzedajemy.

 

Blog jeszcze nie jest w pełni "zrobiony". Tłumaczenia pewnie w ten weekend. Co masz na myśli mówiąc rozjechany styl?

 

Czarna stopka nam też się nie podoba i... brak pomysłów :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wskazówki to ja mam takie dla obu stron :)

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fdomopunkt.pl%2F&tab=mobile

oraz

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fchantico.pl%2F&tab=mobile

każdy problem jest dokładnie opisany i spokojnie można wygooglać jak poprawić wszelkie aspekty

 

Kiedyś brałem to na poważnie jednak Google sugeruje przeniesienie do Footer również arkuszy CSS - chore. Trochę przesadzają. Samo Google z jednym inputem nie może sprostać swoim własnym wymaganiom. Co do użyteczność dla urządzeń mobilnych, niestety trzeba się dostosować. Jest to jeden z czynników mający wpływ na pozycję w Google. Luknąłem na http://chantico.pl/ i ma 98/100 to dobry wynik.

Link to comment
Share on other sites

@ prestashark

Dziękuję za link. Jestem jeszcze świeży w zagadnieniach związanych ze sklepem online, a każda taka wskazówka dużo wnosi do zrozumienia tych wszystkich narzędzi.

 

@glorfi

Rozjeżdżało mi się na komputerze (w dół najeżdżało na pasek "latest news")- przeglądarka Firefox. Na mobilnych nie mam jak sprawdzić na tę chwilę. Teraz już wyświetla poprawnie.

Co do kolorów to można zmienić np. wstążkę "nowe" z szarego na czerwień/pomarańcz występujący w logo.

Link to comment
Share on other sites

Pokażę coś od siebie ;)
 
 
Zgadnijcie jaka to Presta?
Przebudowany całkowicie szablon oraz moduły dostosowane do RWD.
Tymczasowo na dzielonym hostingu ale w niedługim czasie będą przenosiny na coś mocniejszego z racji iż tylko jeden dostawca posiada 16 tys produktów, z 3 poziomami cen, atrybutami, zdjęciami itp.
Docelowo o ile sobie Presta poradzi to produktów będzie znacznie więcej.
Integracja z softem ERP. Będziee SSL. Jakieś napewno certyfikaty typu trusted itp. Do tego przeniesienie z Joomli ponad 600 wpisów do bloga (aktualności).

Trochę tego już jest. Więcej jeszcze będzie - ciągle dłubię w kodzie.
Wynik google
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fgamma.pl%2Fsklep%2F&tab=mobile

Muszę zdecydowanie skrócić czas odpowiedzi serwera - jeden z punktów za przeniesieniem ze współdzielonego serwera.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...