Jump to content

Wasze realizacje


mboy

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

to chyba przez ten moduł logo płatności wyciśnięty w footer

jeszcze nie opanowalem dobrze presty i cssa przez te zaledwie 4 miesiące odkąd zacząłem a wszystko robie sam i z pomocą tego forum zarówno polskiego jak i angielskiego

mam przy okazji pytanie o poprawienie kompatybilności z przeglądarkami bo na kazdej moja strona wygląda troche inaczej

np. moduł google adsense na mozilli mi nie wyświetla a na ie tak , nie widać we front ofice nowo dodanych metod wysylki i jeszcze pare innych drobiazgów

czyscilem cashe wymuszalem kompilacje szablonu itp i nic

zrobilem w nocy aktualizacje do 1.5.6 może się coś poprawi.

Link to comment
Share on other sites

firefox namieszał sporo bo wprowadził "blokowanie" treści kiedy strona korzysta z tzw. mixed content

https://blog.mozilla.org/tanvi/2013/04/10/mixed-content-blocking-enabled-in-firefox-23/

 

upewnij się, że nie masz takiego problemu z tym adsense

Witam

poszperałem troche i okazało sie że dodatek do firefoxa "adblock plus" blokował mi wyświetlanie tego modułu adsensa na mojej stronie

tylko ciekaw jestem jak to wygląda u innych na foksie, czy wyświetlają sie reklamy na dole po lewej

jeszcze poszukam info w samym google adsense o tym mixed content

tylko czy taki baner z reklamami nie wpływa negatywnie na wizerunek sklepu? hmmm

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

 

Świeżo uruchomiony sklep z produktami do car detailingu:

http://www.glossmatic.com/

Proszę o sygnał w razie ewentualnych błędów. Wszelkie sugestie mile widziane :)

 

Witaj,

Jeśli to sklep produkcyjny - otwarty dla klientów to radzę usunąć tego typu grafiki http://www.glossmatic.com/modules/homepageadvertise/slides/advert2-1.jpg ze strony głównej lub zamienić na coś związanego z tematem sklepu.

Ogólnie niema się do czego przyczepić. Themko z Forresta ;) dopracowane, schludne i responsywne. Nieco minimalistyczne ale taka jest moda. Mega menu super :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Myslalem ze nie bylo zamierzone aby pozostawic ten banner. Deczko widze tez ze jest on przeskalowany przez co stracil na pierwotnej jakosci i ostrosci. Dodal bym tam raczej cos w desen promocji albo nowosci produktowej.

 

Mysle tez ogolnie ze ta cala responsywnosc sklepu to jeszcze na razie marketing niz rzeczywistosc. Ja jak mam zrobic jakis zakup i przelew online to tylko na bezpiecznym komputerze. Moze jestem staroswiecki w tym przypadku ale zakupy z komorki albo tableta to nie dla mnie ;)

 

Ps. post pisany z komorki ;)

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Istotnie baner z nowością produktową wygląda w tamtym miejscu znacznie lepiej. Przy tym współgrając z tematyką sklepu. Baner z urządzeniami mobilnymi mógł wprowadzać odwiedzających podczas pierwszej wizyty w błąd co do asortymentu.

 

Odnośnie przystosowania dla urządzeń mobilnych, myślę że w nadchodzącym czasie będzie na tą funkcjonalność sklepów kładziony spory nacisk.

Na przykładzie statystyk innego naszego sklepu http://www.detailer.pl/ , ruch z urządzeń mobilnych to już powyżej 10% odwiedzin podczas gdy w 2011 było to zaledwie 2% . 

Link to comment
Share on other sites

Na przykładzie statystyk innego naszego sklepu http://www.detailer.pl/ , ruch z urządzeń mobilnych to już powyżej 10% odwiedzin podczas gdy w 2011 było to zaledwie 2% .

To naturalne gdyz zwiekszyl sie znacznie dostep do szybkiego bezprzewodowego netu jak i telefonow i tabletow dzieki ktorym w miare sensowny sposob strony mozna przegladac ;)

 

Najlepiej jest zadac pytanie samemu sobie. czy przegladalem jakis sklep na telefonie i co najwazniejsze czy pomyslnie dokonalem zakupu w nim ? Ja odpowiadam ze nie ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :-)

 

Szkoda, że wątpisz... :(

 

Nie odbieraj tego źle. Ciężko to zweryfikować. Po prostu mam doświadczenia z innych for gdzie ludzie podszywają się pod czyjeś realizacje tylko po to żeby zwrócić na siebie uwagę. W każdym razie z tego co pamiętam sklep był jakiś czas temu bardziej odpicowany graficznie. Aktualnie jest inny header i więcej pozycji menu co wymusiło zmianę całego menu i zmniejszenie czcionki aby wszystko się zmieściło.

 

Jeśli wykonałeś tę stronę i opiekujesz się nią (widzę że ktoś kto robił to na początku zajmuje się opieką do dnia dzisiejszego) to powiedz jak zachowywały się postacie dzieci po najechaniu na pozycję menu Kategorie? Bo teraz już tego brak a było fajne :)

Poza tym kiedyś w stopce było info pewnego "studia", które opiekowało się stroną od 2009r. znasz je może? ;)

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie odbieraj tego źle. Ciężko to zweryfikować. Po prostu mam doświadczenia z innych for gdzie ludzie podszywają się pod czyjeś realizacje tylko po to żeby zwrócić na siebie uwagę. W każdym razie z tego co pamiętam sklep był jakiś czas temu bardziej odpicowany graficznie. Aktualnie jest inny header i więcej pozycji menu co wymusiło zmianę całego menu i zmniejszenie czcionki aby wszystko się zmieściło.

 

Jeśli wykonałeś tę stronę i opiekujesz się nią (widzę że ktoś kto robił to na początku zajmuje się opieką do dnia dzisiejszego) to powiedz jak zachowywały się postacie dzieci po najechaniu na pozycję menu Kategorie? Bo teraz już tego brak a było fajne :)

Poza tym kiedyś w stopce było info pewnego "studia", które opiekowało się stroną od 2009r. znasz je może? ;)

 

Dzieci nie były tak leniwe jak teraz i ruszały się... ponieważ były tak nisko opuszczone że wchodziły na menu które się pojawiało po najechaniu na przycisk... Podskakiwały po rozwinięciu menu :-)

Trzeba było coś zmienić przechodząc ze starej wersji PrestaShop na nową.

 

Odnośnie podszywania się i kopiowania to kiedyś cały wygląd "zapożyczył" sobie jakiś koleś z dalekiego wschodu co sprzedawał chyba tonery :-) Również poprzedni layout ukradł edubegu.ru wraz ze zdjęciami i całą strukturą aktywnegosmyka... EduBegu jest dla mnie mistrzem złodziejstwa. Jeśli znasz poprzedniego AktywnegoSmyka to w EduBegu zobaczysz podobieństwa. Wrrrrrr :(

 

Studio znam :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam znam Smyka - wszyscy dobrze znają, ale o tym przypadku z kradziejstwem nie słyszałem...

Fama Smyka rozeszła się szeroko dzięki stronie Prestashop.com i cały świat o nim usłyszał. Brak szacunku dla czyjejś własności i tyle.

http://web.archive.org/web/20100721170359/http://www.aktywnysmyk.pl/

Dokładnie! Dzieci były bardziej aktywne ;)

 

Kiedy nowe realizacje? ;)

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanko do aktywnego smyka

 

co obsługuje bloga ?? (jaki to moduł ?)

 

Witaj Smoku,

To nie moduł do Prestashop. To jest osobna instalacja WordPress'a na subdomenie blog ;)

 

Co więcej istnieją pluginy do WP które umożliwiają dodanie produktów PS w blogu WP.

http://wordpress.org/plugins/prestashop-integration/

Fajnie ogarnięty blog może przynieść wiele korzyści - rewelacyjne SEO WordPressa.

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Bardziej chodziło mi o nowe realizacje i wdrożenia Prestashop ;)

W sumie jestem bardzo ciekawy czy będzie kolejny hit :)

 

Oświeć mnie proszę o co chodzi z RWD?

 

Oświecam... Responsive Web Design :-)

 

Presta była wdrożona w jednym projekcie do którego niedługo wracamy więc trzeba troszkę poczekać...

 

a ja mam pytanko do aktywnego smyka

 

co obsługuje bloga ?? (jaki to moduł ?)

 

Blog to Wordpress.

Kiedyś odpowiednie wpisy w WP pojawiały się na odpowiednich stronach produktów.

Ale po aktualizacji PS nie wróciliśmy do tego... ale wrócimy :-)

Link to comment
Share on other sites

Nic sobie nie robią bo wiedzą, że będą bezkarni, nikt ich nie poda do sądu. Ciekawe jaki sąd byłby właściwy do rozpoznania takiej skargi? Chyba Federacyjny? Naruszenia dokonano na terenie FR...

Można im posłać życzenia prawosławne na vk(dot)com(slash)edubegu ;)

Link to comment
Share on other sites

Nieźli są, gdyby jeszcze sprzedawali inny asortyment, tymczasem sprzedają niemalże to samo 

... nigdy tego nie pojmę ;) Rosja to stan umysłu ;)

 

Są genialni :D

 

Różni ludzie kradli zdjęci z Aktywnego i treści... ale ci robili to po całości.

 

Zdjęcia z AktywnySmyk, te same kategorie, nawet treść porad ze zdjęciami została skradziona :-)

Link to comment
Share on other sites

Nic sobie nie robią bo wiedzą, że będą bezkarni, nikt ich nie poda do sądu. Ciekawe jaki sąd byłby właściwy do rozpoznania takiej skargi? Chyba Federacyjny? Naruszenia dokonano na terenie FR...

Można im posłać życzenia prawosławne na vk(dot)com(slash)edubegu ;)

 

Jest coś takiego... Konwencja berneńska o ochronie dzieł literackich i artystycznych

Link to comment
Share on other sites

Gdyby być pieniaczem i mieć kasę, czas i zapał to można działać. Ale powstaje pytanie. Jak temu przeciwdziałać? Skrypt chroniący przed kopiowaniem treści, szybrujący (np po skopiowaniu kopiuje np. tekst poprzestawiany albo komunikat że nie ładnie kopiować zawartości :)? Watermark na zdjęciach co więcej można zrobić?

 

Gdyby nie przejmować się treścią dla SEO to opisy w pliku graficznym były by fajne ;) ale niekompatybilne z RWD :D
Odechciało by się delikwentom na C&P :) ... ale zawsze OCR mogą próbować... Ech...

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witaj And63,

Faktycznie kojący kolor udało się Tobie dobrać :), ale użycie tylko wariacji dwóch kolorów staje się na dłużą metę monotonne gdyż brakuje żwawego kontrastu.
Poradził bym Tobie artykuł o Teorii Kolorów np tu.
http://www.projektowaniegraficzne.pl/znaczenie-kolorow-w-reklamie-teoria-barw-psychologi-kolorow/

Widzę sporo jeszcze do wdrożenia.
Moim zdaniem powinieneś wszelkie przyciski, które mają prowadzić do pożądanego przez Ciebie/Klienta celu czyli Dodanie do koszyka, Zobaczenie opisu produktu, Rejestracja/Logowanie, Kolejne kroki koszyka, Szukaj ubrać w inny kolor tzw Wezwanie do działania. Nie powinno być wszystko w tym samym kolorze. Niech to będzie kolor zielony jak tu albo ciemniejszy odcień Twojego koloru np. #00655b
Przykład http://www.dell.com/pl/p/xps-12-9q33/fs

Dalej cena też powinna być innym kolorem pokazana. Czcionka pozycji menu horyzontalnego większa a nieco mniejsza czcionka podpozycji np. to co się mieści w Green Pharmacy. Bez gradientu w tym rozwiniętym menu... Niech będzie to jednolity kolor np #67908c. Podświetlenie hover jako #9ac3bb. Oraz nieco bym ograniczył posługiwanie się gradientem. Text-shadow w menu jest za ciemny (#333), okolice #00655b, będą ok. Teraz jest nieco nieczytelne.

Blok producentów i dostawców do usunięcia skoro jest to sklep producenta. Loga reklamowe i paypal usunąć.

Ogólnie widział bym to w formie dwóch kolumn. Lewa z kategoriami i innymi blokami, prawa szeroka z większymi zdjęciami produktów polecanych. 4 produkty polecane w rządku będą idealne + Slider + inne modułu. Newsletter do stopki zamiast Bądź na bieżąco.

Ot tyle ode mnie ;)

 

Link to comment
Share on other sites

@kisweb: ikonki z paypala uwiarygadniają i tutaj warto zostawić też w celu uatrakcyjnienia (bo mało się dzieje) - nie bez powodu na stronach są umieszczane ikony znanych marek (choć czasem nieświadomie).

 

Jeśli chodzi o zwiększenie konwersji przez kolor, to warto przy okazji dać większe buttony (żeby pijany mógł też trafić ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za cenne uwagi.

Niestety wytyczne dotyczące księgi znaku i kolorystyki strony wymuszają użycie wyłącznie 4 kolorów ( i tak to lekko naciągnąłem).

Układ kolumn moim zdaniem powinien być inny, tak jak sugerujecie, niemniej jest taka decyzja klienta i z nią nie mam co polemicować (próbowałem).

Link to comment
Share on other sites

Uaa ale nie wiem co ma księga znaku do kolorystyki strony. Logo to się zgodzę. Zbliżone kolory na stronie również wskazane są dla spójnej indentyfikacji wizualnej marki, ale jak kolega Tler powiedział zmiana koloru i wielkości buttonów jest wymagana dla zachowania wysokiego współczynnika konwersji. Takie buttony mają kierować klienta we wskazanym/pożądanym kierunku Zobacz, Dodaj do koszyka, Realizuj zamówienie. Następny! ;)

 

Ale ok doskonale to rozumiem. Czasami trudno jest przekonać zleceniodawcę do swoich racji i trzeba się pochylić nad jego wymaganiami choć chce się jak najlepiej dla projektu. Nie mniej życzę powodzenia i jak skończysz to zapodaj linka ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

Swego czasu wrzucałem sklep, który okazał się strasznym niewypałem.

Dzięki Bogu ( dzisiaj to mogę śmiało stwierdzieć ) odezwał się do mnie kisweb i o to co z dna sklepu potrafił stworzyć.

 

www.kupboot.pl

Jakieś sugestie? Propozycje zmian?
Będzie jeszcze dodana wyszukiwarka produktów.

 

Edited by Cycu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Swego czasu wrzucałem sklep, który okazał się strasznym niewypałem.

Dzięki Bogu ( dzisiaj to mogę śmiało stwierdzieć ) odezwał się do mnie kisweb i o to co z dna sklepu potrafił stworzyć.

 

www.kupboot.pl

 

Jakieś sugestie? Propozycje zmian?

Będzie jeszcze dodana wyszukiwarka produktów.

 

 

 

Pociśnięte kolejne porcje zmian ;)

Już ponad 225 lajków ;)

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Właśnie uruchomiliśmy nowy sklep. Chętnie poznam opinie i przyjmę konstruktywną krytykę.

 

Sklep co prawda posiada zakupiony theme, ale został on przebudowany i przystosowany do naszych potrzeb.

 

Sklep pod adresem www.tossa.pl

 

Pozdrawiam i zapraszam :-)

Jak na oko klienta - nie osoby która zna się na tworzeniu sklepu - bardzo ładny!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie uruchomiliśmy nowy sklep. Chętnie poznam opinie i przyjmę konstruktywną krytykę.

 

Sklep co prawda posiada zakupiony theme, ale został on przebudowany i przystosowany do naszych potrzeb.

 

Sklep pod adresem www.tossa.pl

 

Pozdrawiam i zapraszam :-)

 

 

jest coś w tej stronie takiego, że jak na nią wejdę, to czuję zapach zmielonej kawy ;) fajnie, czysto i schludnie

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Swego czasu wrzucałem sklep, który okazał się strasznym niewypałem.

Dzięki Bogu ( dzisiaj to mogę śmiało stwierdzieć ) odezwał się do mnie kisweb i o to co z dna sklepu potrafił stworzyć.

 

www.kupboot.pl

 

Jakieś sugestie? Propozycje zmian?

Będzie jeszcze dodana wyszukiwarka produktów.

 

 

Bardzo fajnie zrobiony sklep.... też taki chce.. :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witaj,

Na pierwszy rzut oka idzie myśl. Dlaczego darmowy hosting! 49zł rocznie kosztuje dobry hosting. Domena regionalna też grosze.

Tego wybacz ale zupełnie nie rozumiem... Nawet jeśli koszty miały znaczenie to domena i hosting na rok to raptem 5 paczek papierosów... (nie palę). A tyle zostało na pewno wypalone w trakcie tworzenia sklepu i dodawania produktów. No i kreujecie wtedy swoją domenę i jej markę (swoją również). Ciężko dobrze powiedzieć coś o sklepie firmowym na darmowym hostingu ;/

Jeszcze do tego jesteście oddziałem hiszpańskiej firmy... Strona powinna być reprezentatywna jak strona Ramos Servicios Tecnicos, bo towar jest pierwsza klasa. Po obejrzeniu sklepu nie ma się takiego samego wrażenia. Sorki ale taka prawda.

 

Zbyt wiele nie można powiedzieć, ale ciekawym rozwiązaniem jest przeszczep nowych produktów do głównej kolumny. Nie pomyślałem o tym wcześniej :) Dziękuję za inspirację! ;)

Dla mnie szablon do poprawy aby chociaż belki i kolorystyka (tło) nawiązywały do strony producenta.

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Uff... To dobrze że są takie plany bo coś mi tu nie grało. W każdym razie postawienie sklepu na darmowym hostingu to był moim zdaniem strzał w kolana. Od razu powinno to nastąpić, nawet z niewielką zmianą kolorystyki (tylko pliki css) na odpowiadającą kolorystyce firmowej.

Ogólnie to towar macie fajny. Będę o nim pamiętał osobiście.

Nie zapomnij wspomnieć za jakiś czas o sklepie po jego przenosinach :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Na pierwszy rzut oka idzie myśl. Dlaczego darmowy hosting! 49zł rocznie kosztuje dobry hosting. Domena regionalna też grosze.

Tego wybacz ale zupełnie nie rozumiem... Nawet jeśli koszty miały znaczenie to domena i hosting na rok to raptem 5 paczek papierosów... (nie palę). A tyle zostało na pewno wypalone w trakcie tworzenia sklepu i dodawania produktów. No i kreujecie wtedy swoją domenę i jej markę (swoją również). Ciężko dobrze powiedzieć coś o sklepie firmowym na darmowym hostingu ;/

Jeszcze do tego jesteście oddziałem hiszpańskiej firmy... Strona powinna być reprezentatywna jak strona Ramos Servicios Tecnicos, bo towar jest pierwsza klasa. Po obejrzeniu sklepu nie ma się takiego samego wrażenia. Sorki ale taka prawda.

 

Zbyt wiele nie można powiedzieć, ale ciekawym rozwiązaniem jest przeszczep nowych produktów do głównej kolumny. Nie pomyślałem o tym wcześniej :) Dziękuję za inspirację! ;)

Dla mnie szablon do poprawy aby chociaż belki i kolorystyka (tło) nawiązywały do strony producenta.

 

Hmm.. Na pewno nie powinno się stawiać poważnego sklepu na domenie regionalnej.. Koszta postawienia sklepu internetowego to nie duże pieniądze - jeżeli oczywiście posiadasz umiejętności. 

 

Lecz sam sklep i wrzucenie produktów to nie wszystko - Dochodzi do tego analiza ruchu, usability(użyteczność), SEO, SEM.

 

Poza wrzuceniem produktu, trzeba mu utworzyć dobry tytuł, dobry opis i meta opis. 

Podobnie karta produktu powinna być prawidłowo zbudowana, niestety duża cześć firm zajmujących się tworzeniem stron nie bierze pod uwagę nawet takich oczywistych rzeczy jak konieczność tworzenia strony w HTML5 tylko robią na przedpotopowym xhtmlu, a co dopiero mikroformaty :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Milo tu na forum. Chcialam sie tylko przywitac. Od trzech dni odkad mam nerwobol i mnie wykrzywilo w plecach tak, ze wygladam jak Quasimodo z Notre Dame, ale za to nie musze chodzic do pracy - zajelam sie presta! Uparcie skladam sklep z bizuteria. 

www.koralenamiare.pl

Jestem totalnym laikiem, ale dam rade. Widze jakie macie piekne strony i zastanawiam sie czy jeszcze cos wyciagne z tego darmowego szablonu, czy lepiej odlozyc troche kasy i cos kupic. Poki co sie ucze i ciesze kazda wprowadzona zmiana. Mam sporo pytan, np dzis walczylam zeby dodac bloga, ale widze, ze musze sie podszkolic.

 

Ucieszylby mnie za to taki efekt jak tutaj:

http://www.aktywnysmyk.pl/content/category/2-rowerek-biegowy-porady-aktywnegosmyka

Czyli zakladka porady

 

mam tez pytanie jak zmienic na j. polski gorny pasek z home, our stores, about us etc...

Juz zmykam :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

mam tez pytanie jak zmienic na j. polski gorny pasek z home, our stores, about us etc...

Juz zmykam :)

to jest moduł blockpermanentlinks

 

aby go przetłumaczyć, idziemy do lokalizacja > tłumaczenia

z listy wybieramy tłumaczenia zainstalowanych modułów, klikamy w szablon, wybieramy język.

 

na liście zwrotów do tłumaczenia wyszukujemy tego modułu / zwrotu i po prostu tłumaczymy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Niektórzy mogą pamiętać starą wersję strony, odświeżyliśmy ją kolorystycznie (a raczej rozjaśniliśmy i zostaliśmy przy większości białych kolorów), proszę o opinie :)

 

www.iform.com.pl

Sklep prezentuje się bardzo ładnie.

Na stronie produktu mały drobiazg .. belka od produktów powiązanych ucieka obok / za koszyk.

Link to comment
Share on other sites

Sklep prezentuje się bardzo ładnie.

Na stronie produktu mały drobiazg .. belka od produktów powiązanych ucieka obok / za koszyk.

Wiesz co, u mnie nie ma tego, wyświetla się tak jak powinno, na drugim forum taką samą informację otrzymałem.

 

Pewnie mówisz o tym ?

 

http://awesomescreenshot.com/0ac2c1haf8

 

 

Możesz podać przeglądarkę bądź nawet rozwiązanie, bo nie mam wglądu w to ;< Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome u mnie wyświetla wszystko poprawnie (na 3 przeglądarki, 3 różne komputery) ;(

Link to comment
Share on other sites

Chrome: Win Vista, Win 7, Win XP - jest ok

Firefox: Win Vista, Win XP - jest ok

Internet Explorer: Win 7 - jest ok

 

 

Nie mam pojęcia w takim razie co może być problemem ;< 

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Wymuś może na h2 clear:left dla:

#primary_block h2 {clear: left}

 

-------------------

Z polecanych produktów wyrzuciłbym target="_blank" jest to dość irytujące jak produkt otwiera się w nowej karcie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ok, to teraz ja:

 

ratanland.pl

 

Co prawda brakuje jeszcze kilkunastu produktów/opisów produktów, lecz w przeciągu tygodnia wszystko będzie dograne i sklep ruszy z kopyta. 

Czekam zatem na krytyczne uwagi i lincz z Waszej strony  ;)

 

 

Wszystko spoko.

 

Ja bym jednak zmienił:

  • przycisk "Dodaj" na "Do koszyka"
  • Wywalił bym:"Jest 3 produktów." z nagłówka H1
  • Zablokował dostęp robotom do niepotrzebnych części strony: robots.txt i atrybut nofollow
  • Naprawił slider (Nie zawsze, można zmienić zdjęcie - chyba, że to tak specjalnie) oraz linkował z niego do podstron CMS
  • Dodał/Poprawił bym treści opisy i meta opisy

 

Ale to moje własne przemyślenia, nie każde z nich musi być słuszne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wszystko spoko.

 

Ja bym jednak zmienił:

  • przycisk "Dodaj" na "Do koszyka"
  • Wywalił bym:"Jest 3 produktów." z nagłówka H1
  • Zablokował dostęp robotom do niepotrzebnych części strony: robots.txt i atrybut nofollow
  • Naprawił slider (Nie zawsze, można zmienić zdjęcie - chyba, że to tak specjalnie) oraz linkował z niego do podstron CMS
  • Dodał/Poprawił bym treści opisy i meta opisy

 

Ale to moje własne przemyślenia, nie każde z nich musi być słuszne.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Co do pierwszych 3 punktów w pełni się zgadzam i to zmienię.

 

Jeśli chodzi o slider - jest tam 5 zdjęć i nie zauważyłem, aby nie można było zmienić zdjęcia - dziwne).

Dlaczego proponujesz linkować z niego do podstron CMS? Ja zastanawiałem się nad linkowaniem z każdego zdjęcia do konkretnego produktu, któremu ono odpowiada.

 

W kwestii meta opisów - metatagi (title,description,keywordsy) zostały stworzone dla poszczególnych kategorii, strony głównej itp. na podstawie analizy słów kluczowych. Jeśli zaś chodzi o same produkty to Title generuje się taki jak nazwa produktu. Oczywiście mógłbym tam też umieścić frazę kluczową np. <title>Hamak taki a taki - Hamaki ogrodowe</title> i chyba tak zrobię ;)

Czy pisząc o optymalizacji opisów to miałeś na uwadze coś więcej niż uwzględnienie w opisach wybranych fraz kluczowych, ich uwypuklenie w tekście?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedź. Co do pierwszych 3 punktów w pełni się zgadzam i to zmienię.

 

Jeśli chodzi o slider - jest tam 5 zdjęć i nie zauważyłem, aby nie można było zmienić zdjęcia - dziwne).

Dlaczego proponujesz linkować z niego do podstron CMS? Ja zastanawiałem się nad linkowaniem z każdego zdjęcia do konkretnego produktu, któremu ono odpowiada.

 

W kwestii meta opisów - metatagi (title,description,keywordsy) zostały stworzone dla poszczególnych kategorii, strony głównej itp. na podstawie analizy słów kluczowych. Jeśli zaś chodzi o same produkty to Title generuje się taki jak nazwa produktu. Oczywiście mógłbym tam też umieścić frazę kluczową np. <title>Hamak taki a taki - Hamaki ogrodowe</title> i chyba tak zrobię ;)

Czy pisząc o optymalizacji opisów to miałeś na uwadze coś więcej niż uwzględnienie w opisach wybranych fraz kluczowych, ich uwypuklenie w tekście?

 

 

vuvon7.jpg

 

Tutaj masz jak aktualnie wygląda Twoja podstrona produktowa pod kątem meta i title.

 

Tworząc title produktu skupiaj się na stricte produkcie nie na brandzie. czyli usuń - Ratanland, poprawił bym również meta opisy, długośći sposób.

 

Tak samo jak title tak i discription tworzysz treść tak aby przyciągała potencjalnego klienta(zwiększała CTR) z wyników wyszukiwania.

 

Formatowanie opisu HTML też jest ważne, boldy H3,H4 też nie na siłę.

Link to comment
Share on other sites

vuvon7.jpg

 

Tutaj masz jak aktualnie wygląda Twoja podstrona produktowa pod kątem meta i title.

 

Tworząc title produktu skupiaj się na stricte produkcie nie na brandzie. czyli usuń - Ratanland, poprawił bym również meta opisy, długośći sposób.

 

Tak samo jak title tak i discription tworzysz treść tak aby przyciągała potencjalnego klienta(zwiększała CTR) z wyników wyszukiwania.

 

Formatowanie opisu HTML też jest ważne, boldy H3,H4 też nie na siłę.

Tak, oczywiście, co do brandu w title produktu - pełna zgoda, wywali się to.

Póki co, zarówno title jak i description produktów generuje się z automatu, nie ruszałem JESZCZE tego :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie,

 

powiedzcie mi coś o mojej realizacji:) Jak się Wam podoba, jakieś zastrzeżenia, pomysły ? Za najciekawszy post buty lub odzież załatwiam za darmo :P

 

Strona pod adresem http://www.pocoboso.pl

 

 

Mam nadzieję za konstruktywną pomoc i że mnie bardzo nie zjedziecie :D

 

Pozdrawiam Was. 

Niech żyje presta! :D

Edited by agentus007 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Największym minusem nowej edycji Prestashop jest paradoksalnie jego szablon. Dzięki niemu każdy sklep oparty na silniku 1.6 będzie wyglądał tak samo gdyż dla 90% użytkowników podstawowy szablon w zupełności spełnini wymagania estetyczne i funkcjonalne. Minusem jest to że w sieci zaczyna się roić od identycznie wyglądających sklepów z identycznymi układami boksów, identycznymi kolorami gdyż co zaskakujące podstawowy szablon jest trudniejszy do modyfikacji niż chociażby podstawowy szablon wersji 1.5.

Zatem trudno jest cokolwiek ocenić jeśli mamy do czynienia z podstawowym szablonem. Jedyne co można powiedzieć to że sklep jest poprawny i działa ale niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle (dziesiątek) innych – nie posiada swojego stylu/marki, a tym samym sprawia wrażenie tymczasowego/próbnego. Piszę to jako klient, bez urazy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...