Jump to content

Νεα ή προτεινομενα προιοντα στην αρχικη σελιδα [προβλημα]


consolakias

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Προσπαθω εδω και αρεκετς μερες να το βρω αλλα δεν βγαζω ακρη.

Προσπασθω να εμφανιζει τα νεα προιοντα στην αρχικη σελιδα ή τα προτεινομενα προιοντα αλλα τιποτα.

Το μονο που εχει στο κεντρο της αρχικη ειναι το slideshow που εχω βαλι και μετα δεξια αριστερα εχει διαφορα.

Ελπιζω να καταλαβατε το προβλημα μου και να βοηθησει καποιος.

 

ευχαριστω

Edited by consolakias (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για την απάντηση.

Στην καρτέλα module>Front office features δεν βρίσκω κάποιο module με αυτή την ονομασία ή κάποιο παρόμοιο εκτός και αν κάνω λάθος ή δεν το βλέπω.

Αν δεν υπάρχει μπορώ να το βρω από κάπου?

Από όσο θυμάμαι είχε αρχικά κάποια προϊόντα τα οποία ήταν δοκιμαστικά και εγώ τα έσβησα, από τότε δεν εμφανίζει τίποτα και δεν ξέρω τι φταίει και τι να κάνω.

Αν μπορείς να μου πεις από την αρχή την διαδικασία θα σου ήμουν υπόχρεος

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...Δεν έχω παίξει ποτέ με PrestaShop σειράς 1.4.x.

 

Στην οθόνη με τα modules, υπάρχει κάπου επάνω δεξιά κουμπάκι με όνομα "Reset"; Ίσως χρησιμοποίησες στο παρελθόν κάποιο φίλτρο σε αυτήν την οθονη και τώρα δε σου δείχνει όλα τα διαθέσιμα modules...

Edited by parsifal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Την γνωριζω αυτη την επιλογη που αναφερεις αλλα δεν ισχυει κατι τετοιο.

Εχω ψαξει σχεδον τα παντα αλλα τιποτα.

Γνωριζεις μηπως αν μπορω αν βρω καποιο module (free) και να το προσθεσω αφου δεν βρισκω πλεον το δικο του.

Δεν μπορω να κανω εγκατασταση ξανα ολο το presta γιατι θα χαθουν ολα και θελει πολυ δουλεια ξανα

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται εγκατάσταση όλο το PrestaShop απ' την αρχή.

1. Πηγαίνεις εδώ: https://code.google.com/p/prestashop/downloads/list,
2. Κατεβάζεις το ZIP αρχείο με την έκδοση 1.4.6.2
3. Το αποσυμπιέζεις στο δίσκο σου
4. Μπαίνεις στον φάκελο modules και εντοπίζεις τον υποφάκελο homefeatured. Αυτός περιέχει το module που θέλεις

5. Κάνεις upload στον server σου μόνο τον υποφάκελο homefeatured με όλα τα αρχεία που περιέχει, στην πρέπουσα θέση (μέσα στον φάκελο modules που υπάρχει αντίστοιχα στον server σου)

Edited by parsifal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Σωστος, θα επρεπε να το ειχα σκεφτει αλλα το μυαλο μου εχει κολησει εδω και μερες.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον.

Ελπιζω να τα καταφερω και να λυθει το προβλημα, θα αναφερω τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει τελικα.

Μια τελευταια ερωτηση αν γνωριζεις.

Μπορω να κανω αναβθμιση σε νεοτερη εκδοση του πρεστα?

Τι διαφορες θα εχει και αν θα χασω οτι εχω προσθεσει

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση σε άλλη (κύρια: 1,4,χ --> 1,5,χ) έκδοση είναι ορισμένες φορές επίπονη, αλλά συνήθως κυλάει χωρίς απρόοπτα. Η 1,4,χ θεωρείται αρκετά ξεπερασμένη κατά τη γνώμη μου. Φυσικά αν κάποιος την έχει καιρό και την εξελίσσει συνεχώς θα την έχει κάνει πύραυλο. Αλλά σε περίπτωση που ξεκινάς τώρα θα συνιστούσα 1,5,χ. Άσε που θα έχεις θέμα αν έχεις πολλούς μεταφορείς με την 1,4,χ. Γενικά με εξαγωγές εισαγωγές από τη βάση δεδομένων μεταφέρονται μεταφράσεις, πελάτες, παραγγελίες και όλα τα σχετικά κόλπα..!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρισω πολυ για τις πληροφοριες.

Τωρα ξεκιναω σχετικα απλα επειδη εχω μεταφραση κιολας τις επιλογες εχω βαλει και καποια προιοντα δεν θελω να τα χασω, επισης δεν ξερω αν τα module που εχω βρει ειναι συμβατα με ποιο νεες εκδοσεις.

Κατι τελευταιο αν ξερεις να μου πεις πως θα κανω την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...