Jump to content

Newsletter jaki kupić?

Recommended Posts

moja rada: nie korzystaj z własnego serwera do rozsyłania newslettera, można szybko wylądować w filtrach antyspamowych a wtedy zapomnij o jakiejkolwiek wysyłce maili...

co w takim przypadku? standardowy moduł, eksport listy kontaktów zapisanych do newslettera i korzystanie z zewnętrznych usług do rozsyłania newsletterów

tylko najgorsze jest to, że jak już się trafi na takiego rbl to niekiedy bardzo ciężko z niego się wydostać ;)

ale fakt faktem, wszystko trzeba robić z głową :)

korzystasz z tego modułu? czy z jakiegoś własnego/innego rozwiązania?

moja rada: nie korzystaj z własnego serwera do rozsyłania newslettera, można szybko wylądować w filtrach antyspamowych a wtedy zapomnij o jakiejkolwiek wysyłce maili...

co w takim przypadku? standardowy moduł, eksport listy kontaktów zapisanych do newslettera i korzystanie z zewnętrznych usług do rozsyłania newsletterów

Ok to w takim przypadku jakie polecił byś "zewnętrzne usługi" ?:)

jeżeli to ma być niewielki mailing tj powiedzmy, że do 1000 maili jednorazowo, to moim zdaniem korzystanie z zewnętrznych usług nie ma sensu, przy takiej ilości wiadomości możesz na spokojnie korzystać ze swojego serwera, aczkolwiek jeżeli to jest zwykły shared - możesz mieć jakieś limity nałożone przez hosting.

jak w grę wchodzą większe ilości, np. 10-20 tys to ... ja korzystałem z freshmail :) zadowolony byłem, zrezygnowałem z mailingu bo nie przynosił mi korzyści ;)

Tylko przy zewnętrznym newsleterze nie ma możliwości dodania tam maila przy rejestracji klienta chyba.

Przykład: Mam już baze klientów w np. freshmailu ale nabierząco rejestrujący sie klienci nie są tam dopisywani więc musiał bym ich importować nabierząco co powoduje spore problemy. Prawda? 

Bo w np. newsletter pro odrazu widzi nabierząco liste i mogę z niej kożystać, zwłaszcza jak tym ma się zająć laik tylko do wysyłania maili.

Dlatego chyba w tym przypadku lepszy bedzie moduł do presty ? 

Share

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More