Jump to content

Modul preturi diferite pentru acelasi produs


foarteiute

Recommended Posts

Salut.

Vreau sa fac urmatorul lucru: am un produs pe care vreau sa il vand in cantitati diferite si, bineinteles, la preturi diferite. 

Ex: seminte porumb

100gr - 5 Ron

500gr - 40 Ron

1000gr - 100 Ron

 

Vreau ca aceste lucruri sa poate fi alese dintr-o lista drop down in pagina produsului, iar pretul sa se schimbe automat in functie de cantitatea aleasa.

 

Imi poate spune cineva (pas cu pas daca nu cer prea mult) cum pot realiza acest lucru?

Folosesc PS 1.5.3.1

 

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de raspuns. Din pacate, ori eu gresesc ori softul nu stie sa faca asta, nu iese cum vreau. Adica...adaug atribut, adaug valori...si tot ce imi iese in pagina produsului..este o lista cu atributele fiecare cu valoarea fiecaruia. Eu vreau sa am un pret implicit pentru o cantitate implicita, iar tot pe pagina produsului sa am o lista din care sa aleg ..100gr, 500gr, 1kg...si in functie de ce selectez din lista aia sa mi se modifice pretul. Asta nu imi iese...

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca faci confuzie intre atribute si combinatii.

Uita-te putin pe pagina asta demo - http://demo-store.prestashop.com/en/electronics/30-ipad.html

 

Atributele sunt cele afisate in tabul Data Sheet (Battery Life: 10 hrs; Screen Size: 9.7 in.).

In schimb combinatiile sunt cele din dreapta pozei - Model, Options - care schimba pretul, in functie de ce alegi. Asta e ceea ce cauti. 

 

Trebuie sa mergi in BackOffice > Produs si in tabul Combinatii introduci ce ai nevoie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...