Jump to content

Pozycjonowanie strony na prestashop


bogo31

Recommended Posts

Witam,

 

W jaki sposób lepiej wypozycjonować stronę postawioną na silniku prestashop?

 

W google strona jest bardzo nisko i nie za bardzo wiem jak to poprawić.

 

Dostałem stronkę "w spadku" i chciałbym poprawić kilka rzeczy.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na blogu właśnie opublikowałem post co robić w dobie ostatnich kar od Google, więc trzeba zrobić odwrotnie ;)

 

Mam kilka szkiców postów, a następny będzie o pozyskiwaniu dobrych linków oraz ich ocenie - ale jeśli chodzi o sklep, tak w skrócie, to pierwszą sprawą jest optymalizacja - tytuły, linki wewnętrzne oraz opisy pod wybrane słowa kluczowe, a następnie pozyskiwanie linków na główną i najczęściej na kategorie.

 

Jeśli chcesz konkretnych odpowiedzi tutaj, czy na innym forum, to w tym przypadku musisz podać link do sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Czesc tler :)

odniosę się do jednego tekstu z twojego wpisu na blogu

 

robimy dla każdej podstrony unikalny opis (aby nie było nigdzie duplikatu)

 

 

rozumiem że robimy to po to żeby nie było duplicat content

skoro to temat o pozycjonowaniu to proszę wytłumacz mi jak google ten duplicat sprawdza ?

Link to comment
Share on other sites

Google indeksuje treści na stronach więc "wie", które strony posiadają jaką treść.
Natomiast innym aspektem jest skala podobieństwa / jeśli zmienimy część słów, które zastąpimy synonimami. Sami możemy również sprawdzić czy nikt od nas nie kopiuje treści - np. kopiując treść i wklejając ją do wyszukiwarki - wtedy widzimy na jakich stronach zostały zaindeksowane podobne lub identyczne treści.

Edited by selljus.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

proszę wytłumaczcie mi jak google to robi że "wie" które strony mają taką samą treść ?

 

posiłkując się matematyką wiem że

 

aktualnie w polsce zarejestrowanych jest TYLKO domen PL ponad 2,5 miliona gdybyśmy przyjęli, że średnio każda strona ma TYLKO 100 podstron to, aby wykonać sprawdzenie każdej strony z każdą stroną w PL Internecie należało by wykonać 2 miliony operacji do potęgi 100 minus wartość powtarzalności czyli ...  – kto poda tą wartość ? Do tego trzeba by było dodać skalę szybkości indeksowania i prędkość przychodzenia nowych stron itd.

 

jest to po prostu technicznie nie do wykonania pomiędzy 2 różnymi witrynami w Internecie


 
Link to comment
Share on other sites

Sami możemy również sprawdzić czy nikt od nas nie kopiuje treści - np. kopiując treść i wklejając ją do wyszukiwarki - wtedy widzimy na jakich stronach zostały zaindeksowane podobne lub identyczne treści.

 

Czyli jednak google indeksuje duplikaty....

 

Odnośnie mojego sposobu nie tylko pozycjonowanie sklepu. W opisie strony musi być kilka słów kluczowych. Każda strona najlepiej jak ma ich ok. 20 i na poszczególnych podstronach są one mieszane. Najlepszym wg. mnie rozwiązaniem ( ja takie stosuje z powodzeniem) Jest własne zaplecze i piramida linków. Mam kilkanaście własnych katalogów i precli. Do tego dochodzi kilkaset stron korzystających z rss. ( wiadomości, sport itp.) dzięki rss i cron codziennie przybywa ok. 50 nowych stron a w stopce linki do katalogów, w katalogach do precli a z precli do strony docelowej. 

 

Efekty są widoczne przy nowych stronach po ok. 2 miesiącach. 

Edited by szvarc (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

google nie indeksuje duplikatów tylko treści na stronie - a jeśli masz takie same treści co inna strona to google po prostu wyświetli OBIE strony w wynikach - jeśli w ogóle google bada co jest duplikatem to robi to w BARDZO OGRANICZONY sposób

 

To całe duplicat content to wymysł pozycjonerów dla umotywowania dlaczego pozycjonowanie w ich wydaniu jest takie drogie

 

- wie pani ale te teksty, to wszystko trzeba napisać od nowa - a u nas kosztuje to ... i tak się kręci ten biznes

 

 

A co do twojego schematu linkowania - fajny choć standardowy ;)

Edited by swiatsmoka (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cześć @swiatsmoka :)

 

treść sprawdza googlebot, przeszukując treść na stronie i idąc do następnej po linkach, a najczęściej w formie algorytmu Panda, która raz na miesiąc klasyfikuje treść (poczytaj też o Pingwinie; a niedawno był Koliber). 

Powielona treść na osobnych stronach oczywiście nie wyklucza wyników w Google (jak sam zauważysz po wrzuceniu pierwszego lepszego opisu z hurtowni), jeśli będzie zaindeksowana i podlinkowana, ale lepsze efekty będą przy unikalnej, bo jest też pewność, że nie wrzuci podstron sklepu do "wyników podobnych" (czyli sprawdza duplikaty).

 

 

@bogo: sporo tam masz pracy i musisz zrobić sobie analizę sklepu pod kątem fraz; poczytaj wątki na forum.optymalizacja.com (dział dla początkujących) oraz http://encyklopedia.in. Możesz zacząć od opisów dla kategorii - np.: "przecinarki plazmowe - promocje w sklepie" jako tytuł i szerszy opis kategorii o przecinarkach; tutaj jest trochę darmowego pomocnego softu: http://techformator.pl/darmowe-narzedzia-seo/ - ewentualnie można wcześniej zoptymalizować opisy opłacalnych produktów, które są wyszukiwane w sieci, bo przy dłuższych frazach można zdobyć ruch samą optymalizacją na stronie.

Link to comment
Share on other sites

...ale lepsze efekty będą przy unikalnej, bo jest też pewność, że nie wrzuci podstron sklepu do "wyników podobnych" (czyli sprawdza duplikaty).

tler co ty piszesz ?

jakie lepsze efekty, z jakiego powodu ? - człowiek który napisze unikalne opisy "urobi się" (da zarobić "pozycjonerom") dla dokładnie takiego samego efektu jak gdyby te treści miał np. z hurtowni

 

o jakich wynikach podobnych ty piszesz ?? - gdzie niby takie linki są podawane - zaraz zobaczę kto z mojej konkurencji kupuje u mojego dostawcy

Edited by swiatsmoka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Odpowiedz na twoje pytanie wydaje się bardzo prosta

 

Oto możliwości

1. zleć działania pozycjonerskie firmie pozycjonującej (wyciągnie ci stronkę z filtrów i poprawi jej stan w wynikach)

2. zabierz się samemu za pozycjonowanie strony - czyli poczytaj na temat pozycjonowania (forum optymalizacja.com) następnie określ sobie schemat pozycjonowania i linkowania potem zostaje już tylko działać

3. zapłać za adwordsy i "olej" temat pozycjonowania

4. sprzedaj/oddaj stronę

 

to właściwie wszystkie moje sugestie - obawiam się że ani tutaj ani na żadnym innym forum nikt nie będzie  stanie przekazać ci (nawet w kilku/nastu mailach) wiedzy co zrobić żeby było lepiej - temat pozycjonowania jest dość rozległy a twoje oczekiwania mogą być zupełnie inne niż metody które ktoś ci zaproponuje

Link to comment
Share on other sites

optymalizacja strony to jakieś 10-20% kwestii związanej z seo (oczywiście jeśli strona działa :) )

 

w module seo (nie wiem o którym mowa - domyślam się że chodzi o defaultowy) nie dodajesz żadnych stron

 

to co na pewno możesz zrobić to podlinkować swoją stronę

 

sprawdź jak wyglądasz na tle konkurencji ile domen i linków do ciebie prowadzi

https://ahrefs.com/site-explorer/overview/subdomains/www.weldsystem.pl

bo zapewne to jest problemem (4 linki to trochę mało ;) )

 

potem możesz się bawić w optymalizację kodu

 

Na początek polecam Linkuj Linkuj i jeszcze raz linkuj - tylko zgodnie z zasadami

szvarc też podał ci w jaki sposób on linkuje swoją stronę - sposób bardzo dobry i skuteczny

Edited by swiatsmoka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

hmm

 

powiem tak

1. zleć działania pozycjonerskie firmie pozycjonującej (wyciągnie ci stronkę z filtrów i poprawi jej stan w wynikach)

 

zdecydowanie ta opcja powinna być dla ciebie

 

co do samouczka - nie spotkałem się (nie widziałem również żadnego kursu, nawet wysyłkowego ;) )

 

jeśli naprawdę nie wiesz i nie ogarniasz o czym piszemy - nie bierz się za pozycjonowanie

skończy się to BARDZO źle dla twojej stronki - w najlepszym razie dostaniesz tylko jakiś filtr ale obstawiam ban

 

jeśli chcesz samemu pozycjonować - musisz mieć wiedzę choćby na temat tego co oznacza linkować stronę

Link to comment
Share on other sites

to chyba będę musiał troche poczytać o tym:) i sie zastanowić co dalej :)

Powie Ci tak:

 

1. załóż z 10 katalogów stron najlepiej z jakimiś bazami albo sam uzupełniaj. W stopkach tych katalogów dodaj linki do pkt.2

2. Załóż z 5 precli i pisz tam TEMATYCZNE !!!!! teksty a w tekstach dodaj po 2 linki do wybranych produktów/kategorii.

3. Załóż z 3 serwisy "samo aktualizujące" się przez rss. W stopkach dodaj linki do 5 wybranych katalogów.

 

W ten sposób zeskasz linki do Twojej witryny. A jak wiadomo im więcej masz linków tym strona lepiej się pozycjonuje.

 

Możesz też.... nie stosuje tego już ale też jakieś wyjście.

1. załóż 20 katalogów i z nich linkuj do produktów w stopkach.

2. załóż 50 precli i linkój do wpisów w katalogu ( dzięki temu katalogi będą miały większą wartość)

3. Dodaj 50 serwisów rss ale każdy z innym tematem ( wiadomości, uroda, świat, waluty, itp...)i z serwisów linkuj do katalogów. ( będą jeszcze silniejsze.

 

dzięki temu masz 20 bardzo dobrych katalogów i licząc że średnio masz w każdym 100 wpisów. Masz 2000 linków. Troche to trwa ale sie opłaca. 

 

Moje zaplecze daje mi ok. 30000 linków z katalogów i 100000 do stron.... Tylko pozostaje jeszcze indeksacja tych stron.

 

ew: :D odsprzedam piramide :)

Edited by szvarc (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Linkowanie po Polsku.

 

Najprościej..... dodaj swoją stronę do jakiegoś katalogu stron. I już z tego katalogu masz 1 (  czasami 2-3 linki ) link.

Dodasz do 10 też kolega policzy. Problemy zaczynają się gdy ktoś z Moderatorów wywali Twój wpis.

 

Zacznij od największych katalogów. Onet, wp, interia.... płatne ale siła taka jak 3000 darmowych

Link to comment
Share on other sites

@up

Pamiętaj aby linkować z głową - z wartościowych miejsc [najczęściej płatnych], ze stron związanych z tematyką itd.

Niektóre linki mogą zaszkodzić, proces linkowania oraz odpowiednia rotacja anchorów jest jedną za najistotniejszych kwestii, dlatego polecam trochę poczytać przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań na własną rękę.

Edited by selljus.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

To jest najlepszy przykład że wiedza może jednak zaszkodzić

 

dajecie do ręki gościowi nabity pistolet i "tłumaczycie" jak go używać - tyle że podczas tej nauki nie bierzecie pod uwagę że uczeń może się nie tylko postrzelić ale również zabić (zwłaszcza po ostatnich update'ach googla)

 

@bogo31

moim zdaniem jeśli chcesz to robić samemu to w pierwszej kolejności - ZANIM ZROBISZ JAKIEKOLWIEK DZIAŁANIA - przeczytaj kilka/naście blogów dot. pozycjonowania, poszukaj interesujących cię tematów na forach tematycznych

dopiero po przyjęciu takiej dawki wiedzy zacznij jakieś działania

inaczej jest bardzo możliwe że strona nie tyle zyska co poleci totalnie w kosmos z marną szansą na powrót do indeksu (a jeśli już to będzie to długotrwałe i kosztowne)

 

Chyba że jest to domena testowa na której zamierzasz się uczyć - wtedy hulaj dusza ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem w końcu co dokładnie negujesz w DC, piszesz jakby tego nie było, bo fakt sankcji za powieloną treść znam z autopsji - pomijając inne źródła.

 

 

@bogo: jeśli ofertę masz  bardzo dobrą, bez wielu sklepów z podobną dobrą ofertą, to możesz też złapać usługę pozycjonowania w rozliczeniu za efekt (płacisz tylko jak się sprzeda); 

albo zadbaj o dobrą optymalizację (przekop mnóstwo wątków lub to tylko zamów) i później linkuj z palca z tzw. serwisów TR (będę jeszcze o tym pisać, ale są też w sieci o tym posty) - mając jeden sklep można pozycjonować samemu bez żadnych zaplecz itp.;

albo zamów kompleksowo, jeśli szanujesz nerwy i czas, jak napisał @swiatsmoka

Link to comment
Share on other sites

@tler - dostałeś filtr albo ban za powielenie treści ??

 

a ja dalej będę się upierać że jeśli kolega nie ma pojęcia o pozycjonowaniu to nie powinien testować tego na działającym biznesie

chyba że jest filantropem którego kwestia obrotów, ilości odwiedzających osób i inne mało ważne detale nie są istotne ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sorry kolego ale nic nie pokazałeś - stwierdziles tylko że 2 sklepy lataja ci w wynikach - co akurat wcale nie swiadczy o filtrze (co najwyzej o błędach w linkowaniach)

Filtr to zmniejszenie pozycji a to u ciebie nie wystepowalo wiec o jakim filtrze mowisz ?

A moze google taki specjalny filtr z zamiana stron wymyslilo - to zduplikuje sobie strone amazona - a co - wkoncu jak moge zamienic sie z nim miejscami i za totalna darmoche przejac ich ruch - dzieki za genialny pomysl

Link to comment
Share on other sites

Przyczepiliście się tego DC ... .

- G indeksuje również strony z DC,

- może strona nie jest narażona bezpośrednio na filtr ale trudniej ją wybić w top (może być gorsza indeksacja),

- jeśli zaczynamy prowadzenie biznesu to lepiej tworzyć unikalne treści jeśli podchodzimy do biznesu przyszłościowo - ciągłe zmiany algorytmu,

- jeśli utworzymy unikalne treści i będziemy wykorzystywać tę samą treść na aukcjach np. allegro - to może nam zaszkodzić, ponieważ G nie bierze pod uwagę, na której stronie najpierw pojawiła unikalna zawartość - tylko powołuje się na "prestiż www".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sorry kolego ale nic nie pokazałeś - stwierdziles tylko żo 2 sklepy lataja ci w wynikach - co akurat wcale nie swiadczy o filtrze (co najwyzej o błędach w linkowaniach)

Filtr to zmniejszenie pozycji a to u ciebie nie wystepowalo wiec o jakim filtrze mowisz ?

 

 

Ty nic nie przeanalizowałeś !

Jeśli dokładnie byś przeanalizował to byś ..... nie zaprzeczał  :P

Link to comment
Share on other sites

A ja znam conajmniej kilka sytuacji, że strony pozycjonowane w oparciu o te wszystkie katalogi poleciały w dół z uwagi na "nienaturalne linki", google w swoim regulaminie zaznacza, że płatne linki są zabronione...

Można zapytać, że skąd niby google ma wiedzieć, czy linki były płatne, czy nie płatne... czy link jest naturalny, czy też nie... a ja powiem tak... życzliwych osób nie brakuje, szczególnie wśród konkurencji ;)

Link to comment
Share on other sites

od dawna są znane przypadki (zwłaszcza wśród pozycjonerskiej braci) że ktoś komuś znienacka przyłoży 100.000 linków z SWL (system wymiany linków) albo zgłosi zaplecze czy stronę jako nienaturalne linkowanie

 

natomiast co do tematu skąd google wie że to są płatne linki ?? - to wie chyba tylko samo google ;) (chociaż też nie wiadomo)

 

dla przykładu katalog onetu czy wp też pobiera opłatę za dodanie wpisu - a strony jednak nie dostają za to po głowie

Link to comment
Share on other sites

@Vekia

Wspominając o płatnych - brałem pod uwagę fakt, że nikt nie będzie prowadził zadbanego katalogu za darmo / czy precla itd. a linkując ze śmieciowych miejsc sami zgłaszamy się do weryfikacji. Choć uważam, że najgorsze są grupy katalogów. ;)

 

@swiatsmoka Najgorsze jest to, że naturalne linki mogą zostać wzięte jako nienaturalne - więc jeśli ktoś życzliwy "doniesie" to i tak jest kiepsko :D

 

Tak czy inaczej każde działania powodujące wpływ na wyniki wyszukiwania są niezgodne z wytycznymi G, dlatego żadna firma pozycjonująca nie zagwarantuje w umowie, że strona nie otrzyma "kary" - szczególnie, że jest to od niej niezależne, ponieważ każdy może każdego podlinkować bądź ... .

Edited by selljus.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja tez popieram posty kolegów. Jak uż mówiłem .... nikt nie wie na czym tak na prawde opiera się google. I to raczej jedna z pilniej strzeżonych tajemnic, zresztą zmieniana co 2-3 miesiące. 

 

Odnośnie płatnych linków... wydaje mi się, że chodzi tu bardziej o linki reklamowe ( wyszukiwarki, serwisy typu AdTaily itp.) A jeśli chodzi o wp onet i inne płatne katalogi to nie płaci się tam za link tylko za wpis. Teraz pewnie ktoś napisze, że jedno i drugie to to samo ale nie jest tak do końca. 

 

G też zabrania używania automatów... a na samym all znalazłem z 10... 

Link to comment
Share on other sites

Trudniej o karę, gdy mamy dobry profil linków - czyli zróżnicowany, a nie tylko same katalogi. A co robią różne firmy, lub czy dają gwarancję, to inna sprawa - spotkałem się nawet z tym, że gość przez stare metody tylko obniżył klientce pozycje, ale ruch zdobył przez "system wymiany ruchu" (czy jak on się nazywa) i mówił że są efekty; nie dało się wytłumaczyć że to oszust, bo w końcu: "ludzi łatwiej oszukać, niż wytłumaczyć, że zostali oszukani".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

swiatsmoka,

Nie wiem czy wiesz, że oprócz notowania treści ze stron, notuje czas pierwszego "zapisu" danych do tysięcy datacenter rozmieszczonych w różnych lokalizacjach na świecie, i jeśli np. hurtownia dodała tekst  15 maja 2018 a Ty 20 maja 2018 roku skopiowałeś z tejże hurtowni i dodałeś na Swoją stronę,  to Twój tekst jest skopiowany ( czyli wg google nic "nowego" nie wnosi do indeksu google ) przez co Twoja strona spada w wynikach bo nie jest wartościowa. 

Takie jest stanowisko google w tej sprawie.

Pomijam fakt, że nie ma pojęcia "pozycjonowanie" w google :) a właściwie google NIE LUBI pojęcia pozycjonowanie z prostej przyczyny- ONI w google AdWords pozycjonują za pieniądze :) więc każda firma, która oferuje "pozycjonowanie"- wchodzi google  w paradę :) przez co jest zwalczana namiętnie :)


  Są zasady które spisało google, dotyczącego tego, jak ma wyglądać Twoja witryna :) i wcale nie jest to wiedza tajemna.

 

Pozycjoner- albo podciągnie Twoją stronę pod to co napisało google ( i to nazywamy White SEO ) albo używa innych, nielegalnych sposobów ( mniej lub bardziej skutecznych ) ale to z kolei wchodzi w paradę google AdWords i grozi srogimi karami ( np. umieszczenie całej witryny w filtrze ( przez co strona spada na pozycje 200+ ) lub usunięcie Twojej strony z wyników wyszukiwania wogóle ( i to nazywamy banem ).

 

W obu przypadkach tracisz tylko Ty :)

bogo31,

 

Przeczytaj Wskazówki google dla webmasterów   i zastosuj się do Nich, a sam zobaczysz- ze strona zacznie się piąć do góry.

Oczywiście musisz mieć na uwadze, że każde działanie na stronie wymaga odczekania ok. kilku miesięcy aby zobaczyć efekt w wynikach google :)

Jeśli ktoś oferuje coś innego- kłamie i naciąga- nie korzystaj z takich usług :)

Pytanie:
 Dodałeś Swoją stronę wogóle do Narzędzie google dla webmasterów ?

Edited by miccom (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

To nie do końca tak i nie mogę się zgodzić. Pozycjonowanie to nie jest prosta sprawa zwłaszcza w popularnej branży. Zresztą są całe fora o tym a nie 1 temat ;)

Pełna analiza strony i zalecenia co do samej optymalizacji (m.in. co gdzie i jak umieszczać w sklepie, w opisach kategorii, produktów itp.) to będzie kwota 4. cyfrowa, ;) później dochodzą jeszcze działania zewnętrzne.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chodzi o to, że firmy pozycjonujące żądaja kwot czterocyfrowych- a 90% roboty można zrobić samemu.

 Kwestia, ile osób da się złapać na to, że to jest mocno trudne, co i jak, i skomplikowane a działanie takiej firmy pozycjonerskiej to:

dopalenie linkami z SWL czy preclami, zapłacenie za ruch na stronę- i pokazanie użytkownikowi jak Ich działania są skuteczne :)

Znam te zasady :) ale nie są uczciwe i nie znam firmy, która w oczy powie co będą robić :) a na jedno pytanie: czy biorą odpowiedzialność za to, że strona wpadnie w filtr :) 100% firm pozycjonerskich od których dostałem oferty- przestała się odzywać- ciekawe dlaczego:)

Inną sprawa jest fakt, że mam miliony na koncie, nie chce mi się czytać co lubi google a czego nie lubi, ba: nie mam czasu na takie działania- wiec zlecam to działanie komuś z  zewnątrz albo zatrudniam na etat gościa od SEO/SEM

I tak się dzieje, że mam kilku znajomych który pracują na takich stanowiskach SEO/SEM-w firmie NIKT nie kuma co i jak- więc można Im mydlić oczy jakie działania są skuteczne- szef notuje przychody i nie analizuje :)

Podobnie jest z programistami w firmie :)
Robiłem optymalizację dla jednego sklepu gdzie był zatrudniony webmaster do opieki nad sklepem internetowym- nawet znaczników poprawnie nie dodał a strona zawierała błędy html :)

Ale wyjechał do Anglii i zwolnił się jego etat,  dostałem ofertę na jego posadę ale nie miałem odwagi rzeźbić właścicielki.
Zrobiłem optymalizację i dla mnie strona zamknięta :) Pnie się do góry bez udziału osób trzecich. Czasami wystarczy nie przeszkadzać :)

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, miccom napisał:

90% roboty można zrobić samemu

 

Wszystko można zrobić samemu, jednak istnieją fabryki, firmy budowlane, mechanicy itp. itd czyli specjaliści w swoich branżach.

 

5 minut temu, miccom napisał:

a działanie takiej firmy pozycjonerskiej to:

dopalenie linkami z SWL czy preclami, zapłacenie za ruch na stronę- i pokazanie użytkownikowi jak Ich działania są skuteczne :)

 

Jeśli tylko z takimi firmami miałeś do czynienia to współczuję. Niestety faktem jest że są też tacy.

 

5 minut temu, miccom napisał:

nie znam firmy, która w oczy powie co będą robić :) a na jedno pytanie: czy biorą odpowiedzialność za to, że strona wpadnie w filtr :) 100% firm pozycjonerskich od których dostałem oferty- przestała się odzywać- ciekawe dlaczego:)

 

"Pozycjonowaniem" zaczynałem się zajmować ponad 15 lat temu i na przestrzeni tych lat nie miałem problemu aby komuś powiedzieć za co biorę odpowiedzialność i z jakim to się wiąże ryzykiem dla sytuacji strony. Ale coś za coś...

 

5 minut temu, miccom napisał:

nawet znaczników poprawnie nie dodał a strona zawierała błędy html :)

 

Może po prostu nie miało to znaczenia ;)

 

5 minut temu, miccom napisał:

Pnie się do góry bez udziału osób trzecich. Czasami wystarczy nie przeszkadzać :)

 

Tak to bywało kilkanaście lat temu, często wystarczyło osiągnąć efekt i kilka mies. albo dłużej nic się nie działo. To co piszesz może się obecnie trafić tam gdzie praktycznie nie ma konkurencji a właściciel może latami czekać na efekty ;)

Link to comment
Share on other sites

Jakoś w ciemno wiedziałem, ze jesteś jednym z pozycjonerów.

 A co to znaczy że klient musi liczyć się z ryzykiem?
 Czy w oczy mówisz że stosujesz BLACK SEO i Twoje działania mogą skutkować filtrem lub banem?

Dlaczego klient ma brać ODPOWIEDZIALNOŚĆ za Twoje nieudolne działania?

Działaj jak chcesz, ale jeśli strona po twojej ingerencji wpadnie w filtr- POWINIENEŚ zapłacić za ten stan odszkodowanie za straty spowodowane tym, a Ty napisałeś że klient musi brać pod uwagę ryzyko?

TO TWOJE RYZYKO, ciekawe czy podjąłeś się kiedyś optymalizacji strony adwokata ;) Pewnie nagle nie masz czasu :) he he

Zgadzam się, są eksperci w Swoich branżach, ale nie może być tak- że ekspert-malarz kradnie farbę aby tanio pomalować komuś elewację.
RÓB co chcesz, ale w granicach prawa :)

A jeśli Twoje działania poskutkowały filtrem lub co gorsza banem- to jaki z Ciebie fachowiec ekspert?
Wtedy powinieneś odpowiedzieć za to odszkodowaniem, ale wtedy przestajecie odbierać telefony, konkurencja wzrosła i dajecie zaporowe ceny aby klient sam zrezygnował  :)

W tej branży nie ma innego sposobu- jak robić tak- jak nakazuje google :)
Oczywiście nie potwierdzisz tego, bo wtedy bije to w twój sposób na zarabianie na chleb :)
 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, miccom napisał:

Czy w oczy mówisz że stosujesz BLACK SEO i Twoje działania mogą skutkować filtrem lub banem?

 

Co to jest black seo? Jakie jeszcze są i po czym je rozróżniasz? Naczytałeś się kolego bajek o kapeluszach i siejesz herezje ;)

Nigdy żadna strona docelowa którą się zajmowałem nie dostała bana. Filtr to kwestia definicji.

Tak, mówię w oczy, że pozycjonowanie polega na oszukiwaniu wyszukiwarki i z definicji nie może być zgodne z jej wytycznymi.

 

4 minuty temu, miccom napisał:

Dlaczego klient ma brać ODPOWIEDZIALNOŚĆ za Twoje nieudolne działania?

 

Nie znasz mnie, nie wiesz co ani jak robię ale twierdzisz że jestem nieudolny?

Przykro mi ale w tej sytuacji właśnie zakończyliśmy dyskusję i to moja ostatnia wiadomość dla Ciebie.

 

4 minuty temu, miccom napisał:

Działaj jak chcesz, ale jeśli strona po twojej ingerencji wpadnie w filtr- POWINIENEŚ zapłacić za ten stan odszkodowanie za straty spowodowane tym, a Ty napisałeś że klient musi brać pod uwagę ryzyko?

TO TWOJE RYZYKO, ciekawe czy podjąłeś się kiedyś optymalizacji strony adwokata ;) Pewnie nagle nie masz czasu :) he he

 

Oczywiście, wszystko jest do ustalenia w umowie - również odpowiedzialność i odszkodowania.

 

4 minuty temu, miccom napisał:

Zgadzam się, są eksperci w Swoich branżach, ale nie może być tak- że ekspert-malarz kradnie farbę aby tanio pomalować komuś elewację.
RÓB co chcesz, ale w granicach prawa :)

 

Jakiego konkretnie prawa? Czyli jestem nie tylko nieudolny ale przy okazji przestępca? Poproszę o szczegóły jakie prawo złamałem i pamiętać aby to zgłosić do odpowiednich władz, bo na brak zgłoszenia jest paragraf.

 

4 minuty temu, miccom napisał:

Wtedy powinieneś odpowiedzieć za to odszkodowaniem, ale wtedy przestajecie odbierać telefony, konkurencja wzrosła i dajecie zaporowe ceny aby klient sam zrezygnował  :)

 

Jak wspominałem od tego jest umowa aby to regulować.

 

4 minuty temu, miccom napisał:

W tej branży nie ma innego sposobu- jak robić tak- jak nakazuje google :)

 

W przypadku google od zawsze w wytycznych był zakaz wpływania na ranking strony, w linku który podałeś jest zdanie "Nie stosuj sztuczek, które mają poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania". Dla mnie wniosek jest oczywisty ale ja nie opowiadam bajek o kolorowych kapeluszach.

EOT.

Link to comment
Share on other sites

Prawda w oczy kole boś się pan rozzłościł  :)

Uwielbiam :) 

Stanowisko google odnośnie pozycjonowania jest jedno- nie wolno sztucznie wpływać na wyniki wyszukiwania.

 

Ale pokazują też drogowskaz- co robić aby nie wpływać negatywnie na wyniki wyszukiwania.

Odnośnie prawa- to prawo google.

google.pl to ich wyszukiwarka, ogólnie 99% jest Ich.

Albo będziesz się stosował do Ich wskazówek- i nie ucierpisz- albo jak piskorz będziesz się wił między definicjami, zasadami i może to trwać kilka miodnych lat, ale może być tak, że jakaś panda, pingwin czy inny Skwronek Cię trafi i zablokuje, wtedy też następuje "rak" i wycofywanie się z obietnic.

Nie znam umowy, gdzie umowa działa w równej mierze na jedną i druga stronę:) Zawsze jest po stronie firmy.

Przedstaw Swoją umowę którą serwujesz :)

Fajnie dać umowę do podpisania w której nie ma nic o filtrach, banach i innych kwiatkach :)
Klient nieświadomy ( bo przecież nie musi się znać na wszystkim a udał się do fachowca eksperta licząc na uczciwość ) podpisuje, i na tej podstawie masz go pan w sidłach :)

Strona ląduje w kleszczach google- a w umowie nie ma żadnej adnotacji nt. filtra :) 

Po to są te Wasze umowy :)

Jedyne to pewnik, że:

- trzeba płacić abonament,

- płacisz za wynik ( ale o negatywnym wyniku nic nie ma:) ) wszak nie po to przyszedł klient :)

- propozycja marnych fraz kluczowych co klientowi nic nie mówi- on ufa "pozycjonerowi" :)  

Pokaż gość umowę i omówimy ją, ja zadam pytania- Ty na nie odpowiesz na forum i zobaczymy czy masz uczciwą umowę :)

Jeśli masz uczciwą- to wyślę do Ciebie tabuny osób szukających pomocy :)

Inaczej milcz waść, obraź się, cokolwiek :) Ale kit i kapelusze to wiadomo kto wciska :)

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Wiadomość dla użytkownika "miccom".

To co napisałeś bardzo mi pomoże. Analizując swoją stronę znalazłem dużo błędów. Masz racje, jeśli strona jest właściwie przygotowana według wskazówek google to sama będzie się ładnie "pozycjonowała". Jak widać użytkownicy, którzy czerpią korzyści z tzw. "pozycjonowania stron" nie są zadowoleni z twoich treści - nie przejmuj się tym, ja bynajmniej popieram Cię w 100%. Tak jak napisałeś - większość firm zajmujących się "pozycjonowaniem" to naciągacze. Żadna umowa przygotowana przez te firmy nie zawiera informacji o odpowiedzialności za straty związane z ich praktykami. Jeśli ktoś odwołuje się do np. potrzeby istnienia firm budowlanych to tam w umowach są zapisy o terminach, efekcie i odpowiedzialności prawnej i materialnej. Jak budynek się zawali i ktoś ucierpi na tym to prokurator wkracza do akcji, jeśli nikomu nic się nie stanie to osoba która projektowała / wykonawca mają pełną odpowiedzialność. Jeśli chodzi o "pozycjonerów" to umowa zawiera jeden powtarzający się zapis "klient ma płacić xxxx zł przez x okres czasu", a gdy nie zapłaci to co mu za to grozi.

Pozdrawiam ;
Marcin

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 13.07.2019 o 4:52 PM, mimelectronics napisał:

Wiadomość dla użytkownika "miccom".

To co napisałeś bardzo mi pomoże.....

Pozdrawiam ;
Marcin

Dziękuję za uznanie :)  

   Wiem, że prowadząc business pozycjonerski trzeba dobrze "wydoić" klienta :)

Kiedyś programowałem strony dla jednej firmy z Katowic ( teraz wielka spółka  o. o. ) i oni mieli taką praktykę:

1 ETAP:
- przygotowanie zwykłej strony www ( bez śladu optymalizacji )

2 ETAP:

- optymalizacja pod wyszukiwarkę google :)

Na pierwszy skrypt współpracy przygotowałem IM od razu gotową, zoptymalizowaną stronę- ale poprosili mnie, abym usunął optymalizację, że to dopiero drugi etap i będziemy go robić jak klient przyjdzie i poprosi o pozycjonowanie :) 

A wystarczyłoby przygotować stronę raz i co jakiś czas sprawdzić, czy coś się nie zmieniło w wytycznych google :)

Przykro mi że nadal są firmy jak powyższa Sp. z o. o. ;/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 7/15/2019 at 11:25 AM, hakeryk2 said:

Ostatnio w ogóle wysypało tych firm, non stop telefony od mistrzów pozycjonowania i wszyscy ta sama gadka. To już się robi monotonne a to Miccom napisał to najświętsza prawda.

I tak to będzie wyglądało, obecnie świadomość ludzi jest co raz to większa, usługa dopiero "się rozwija" u naszych rodaków - do lamusa odchodzą ogłoszenia w gazecie itp - jest popyt to wiadomo, że i powstanie podaż :) Zajrzyj może na bloga https://adcube.pl/ w którym ciekawie opisane są zmiany zachodzące w obrębie digital marketingu.

Edited by jacektalin (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...