Jump to content

Zaszumione miniatury


iheartwine

Recommended Posts

Moje obrazy wygenerowane przez Prestashop mają okropną jakość. Idealnie białe tło, które posiadały zdjęcia produktów dostały w prezencie jakiś szary szum.

 

Załączam fotę (po prawej mocno podbiłem poziomy, bo nie każdy to dostrzega - kolor przebarwień to prawie biały #fefefe, #fdfdfd itp.)

 

Od razu uprzedzę, że jakość mam ustawioną na maxa w panelu. Co robić? :(

miniatura.jpg

Edited by iheartwine (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

tak jak wspomniałem, mam ustawione na maxa - 100 i 0 (dla PNG). Foty wgrywam jako JPG i taki typ mam wybrany w panelu

 

dodam że próbowałem przed chwilą wyrzucić z photoshopa idealnie biały kwadrat, zapisałem go jako jpg z jakością 100 a także jako png. w obu przypadkach szum ... 

 

próbowałem też dodać ten biały kwadrat w oficjalnym demo prestashop, podobnie. serio? :/

Edited by iheartwine (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mam podobną sytuację , ponowne generowanie miniatur nic nie daje jak i opisane powyżej opcje.

Wcześniej było ok,

Stawiam na zmiany w trakcie funkcjonowania sklepu :

1. Zdjęcia zostały przeniesione do nowego systemu przechowywania zdjęć presty.

2. Doinstalowane moduły ( to do sprawdzenia)

Prestashop 1.5.2.0

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam,

 

Mam dokładnie ten sam problem.

 

Idealnie biale tlo obrazke robi sie szare po wgraniu do presty.

W ustawieniach Zdjecia mam wybrane : 100 dla JPG oraz 0 dla PNG. Uzywam PNG jesli jest dostepne.

Wersja presty 1.6.0.6

 

Ratunku!

Edited by slavkogo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja na swoim monitorku widze ze tło z obrazków nie jest idealnie białe. Widać zarys orginalnego obrazka i jest bardziej szare kwestia rekompresji palety obrazka proponuje wziaść w edytorze nałozyć na obrazku korekte i spisać parametry i przepuscic w konsoli na serwerze w inckmagic.

Swoja drogą jakiej jakości sa orginały podeślij sampla i poróbnamy poziomy kolorów...

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

rozgladam oryginalne zdjecie i widze ze obrazek ma maly zarys,

 

ALE tlo na ktorym stoi lampa jest biale!

 

 

Lecz na obrazku, ktory wrzucilem przez preste  ewidentnie widac szara pikseloze tla

 

test-2 Obrazek produkt

test-3 Obrazek miniaturka

 

Obrazek ten jest widoczny na glowny jako produkt o nazwie TEST 1

 

Ogolnie widacz ze obrazek stracil na swojej jakosci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-717320-0-11444100-1401711210_thumb.jpg

post-717320-0-42952100-1401711463_thumb.jpg

post-717320-0-84762800-1401711463_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Według mnie na pierwszy rzut oka nie widzę żadnej utraty jakości.

Wręcz przeciwnie zmniejszył bym zdęcia jeszcze bardziej.

Niektóre nawet czterokrotnie. Twoja strona główna ma 3.5MB.

Dużo za dużo stąd te wolne ładowanie strony. Możesz ją spokojnie zmniejszyć do poniżej 1MB i przez to przyspieszać ładowanie strony.

Zamiast zdjęć w formacie png zastosował bym format jpg

Zdjęcia są mniejsze i tak zdjęcie slidera o wielkości 400KB png zmniejszył bym do poniżej 100KB jpg

Zdjęcie home_default wielkośc 270x270 ustawił bym na 250x250 (preferencje > zdjęcia)

Zdjęcie wielkości 285KB png zmniejszyło by się do 10KB przy zastosowani formatu jpg

Uniknął bym niepotrzebnego przeskalowania które też może pogarszać jakość a przede wszystkim zmniejsza rozmiar stronty. Do poprawy również zdjęcia na dole strony.

 

Zmiana wielkość zdjęć przy zastosowaniu jpg

large_default       -820KB png  zmniejszyć do    35KB jpg

thickbox_default - 2.5MB png  zmniejszyć do 120KB jpg

 

Edited by karolwild (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Co do zdjęć sprawa ma się następująco poziom bieli masz ten sam na przeróbce i oryginale czyste ff ff ff jak w 1 tak w drugim przykładzie.

Jestem pełen podziwu ze zauważyłeś różnice. To pytanie skąd ta różnica. Przyczyniły się do tego następujące kwestie:

Rozpiętość tonalna - ilość kolorów tracisz na jakości ponieważ zmniejsza się ilość kolorów w originale masz ponad 49 tyś odcieni w miniaturce 9100. Przez to odwzorowanie kolorów jest troszkę inne jak się przyglądniesz jakby temperatura barw minimalnie zmieniona

Po drugie nie wiem czy tak dalej jest ale biblioteka gd interpretowała poziomy szarości do 127,5 stad dodatkowy problem pełna skala to 255.

Kolejna kwestia skalowanie lądując obrazki widzę ze ładujesz z 92dpi presta przerabia na domyślne 72 zawsze staraj się stosować wielokrotności. Elementem mającym to troszkę niwelować jest wygładzanie domyślnie ustawione na Bicubic można nadpisać poprzez funkcje imagesetinterpolation() dodatkowo w wersji 1.6 włączony jest progres dla obrazków gdzie efektem jest minimalny przeplot nawet po całkowitym załadowaniu. Dlatego spróbuj zmienić na PNG i zobaczysz czy efekt Ciebie zadowoli PNG robi przeplot co 8 lini JPEG co 7 dla progressive czy dostajesz "większa porcję" danych kształtujące bezpośrednio obrazek. Jeśli tak pozostaje modyfikacja funkcji w celu zastosowania innego wygładzania i obróbki obrazków ale zmiana tych funkcji nie potrzebnie powiększy obrazki co nie wiem czy akurat dla Twojego asortymentu ma takie znaczenie

Choć prawda jest taka że nie wiem czy takie różnice docenia 10% klientów.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...