Jump to content

Actualizare preturi din csv


victoras

Recommended Posts

Salutare tuturor,

Ce merge in momentul de fata:
Pai la importul de produse, csv, am modificat si adaugat pt pret sa fie Euro fara tva , lei fara tva, usd, fara tva si am pus tva 19% , cursul valutar il ia el automat din BNR si eu cand bag in cs produsele ii spun doar ce valuta am si iaca am produsele in site, le mai pun poze si sanatate DAR peste 1 sapt imi intra acelasi produs dar la alt pret ( in euro , lei usd ) cataloagele mele au sute - mii de produse deci nu am cum sa imi dau seama care e nou sau care are alt pret fata de cele de data trecuta si atunci ma apuc sa fac direct import la tot . ei bine aici intervine problema..
cum actualizez preturile dupa codul de produs , de exemplu:
imi vine un produs cod:VGN-FW41ZJ - 6800 lei
peste 2 sapt acelasi produs cod : VGN-FW41ZJ - 5700 lei
cum pot verifica dupa codul lui de produs daca deja exista in baza de date sa ii modific pretul altfel trec la produsul urmator, am vazut ca se poate face chestia asta dupa ID-ul produsului, ma apuc si modific in AdminImport.php in loc de $info['id'] info['atribute'] ? , ceva de genul

Link to comment
Share on other sites

dap merge dupa id, dar mai trebuie modificat ceva in cod pe la linia 500 si ceva in admin la AdminImport.php si trebuie adaugat si in constructor ca sa faca update dar nu dupa ID ci dupa codul produsului care se pune in campul Reference #..el face update la tot deci poti sa faci update si la cantitate :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...