Jump to content

probleme selectare metoda de plata


Recommended Posts

Salutam!

 

de cateva zile am sesizat ca indiferent de metoda de transport aleasa, imi apar toate optiunile de plata. am resetat si instalat modulele de plata si nimic. folosesc si modulul Ship to Pay, am crezut ca e de la el.

 

am constatat ca plata cu cardul nu imi mai apare daca las MobilPay ca optiune pt Customer currency ci doar pt moneda selectata ( RON, EUR, USD)

 

de asemenea coloana de COD nu mai are butoanele in care sa selectez pt ce moneda sa fie valida aceasta optiune.

 

vreo sugestie pentru aceste 2 ciudatenii?

 

astasat print screen

post-367325-0-76197300-1384164826_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

merge partial, cam in felul urmator:

 

modulul de ship to pay pare sa mearga ok. am adaugat bankwire, ca sa ma conving, cu restrictie la RON si merge

 

nu stiu de ce nu apar casute ca sa bifez ce moneda este acceptata la COD - e foarte important pt ca au fost cazuri cand au vrut sa plateaca in euro cu ramburs

 

iar la modulul de Mobil Pay, functioneaza doar daca bifez in BO EURO, RON sau USD, si fac comanda in moneda respectiva, desi acceptam plata cu cardul in oricare. nu ar fi trebuit sa mearga asa cu Customer Currency bifat?

 

chestiile astea le-am observat de vreo saptamana si nu stiu de unde s-au resetat sau ce au patit.

 

e vorba de situl www.dispozitive.ro

Link to comment
Share on other sites

Stimate Domnule Costi,

 

daca taceai filozof ramaneai....

 

suntem aici ca sa ne ajutam reciproc, nu sa ne dam cocosi, nu toata lumea este experta, desi uneori si cu ceva experienta, uneori pur si simplu nu te prinzi care ar putea fi cauza unor probleme si de aceea daca cineva s-a mai lovit de ceva similar poate sa dea un sfat.

 

folosesc de ceva vreme prestashop si ma duce capul despre ce inseamna COD, dar problema era cu disparitia casutelor la care sa bifezi cu ce moneda este activa plata cu ramburs

 

chestiunea s-a dovedit foarte simpla, din modul lipseau 2 linii de cod

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...