Jump to content

Traducere tema


Darkkz

Recommended Posts

Salutari,

Sunt nou in comunitatea presta, si incepator legat de platforma. Am cumparat tema aceasta de pe themeforest si acum doresc sa o traduc.

 

Doar ca nu inteleg unde ar trebui sa 'umblu' efectiv. M-am apucat eu sa traduc niste expresii prin admin panel, am tradus eu cateva sute dar nu s-a modificat un cuvant pe prima pagina si am zis ca nu e ce trebuie. Am tradus expresiile din front-end pentru limba romana (am instalat si tradus admin panel-ul cu pachetul de limba romana disponibil pe site).

 

Banuiesc ca trebuie sa traduc de undeva din fisierele temei. Doar ca am incercat sa ma uit mai exact pentru pagina index respectiv butoanele din header (YOUR ACCOUNT, MY WISHLIST s.a.m.d.) si nu am gasit nimic nici in header nici in index.

 

Pe langa asta nu-mi dau seama de ce nu-mi merg butoanele de la YOUR ACCOUNT... , ma duc la un blank page. Daca e cineva dispus sa ma ajute ii pot da o licenta de la tema drept rasplata.

 

Multumesc

Edited by Darkkz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

in back office (in viitor BO) ai un tab localization/translate acolo selectezi si tema la care vrei sa faci traducerea

dar daca ai teamviewer te pot ajuta in 3 minute e facuta traducerea

Cred ca , cu team vewer ar fi cel mai ok. O sa iti dau un mesaj privat cu niste date de contact.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...