Jump to content

Výchozí měna CZK - problém!


pavelkraus

Recommended Posts

Ahojte, mám velký problém.
Klient chtěl zadávat měny v eurech ale jako výchozí měnu pak chce Kč (aby se ukazovala nově příchozím a byla v souhrnu objednávky ap.), ale když zadám zboží v Euro, např 25Euro, pak přepnu shop na výchozí Koruny, dám přepočítat směnný kurz, tak se na webu nezobrazí přepočítaná cena, ale právě oněch zadaných 25 Euro, ale jako 25Kč.

Když nechám jako výchozí měnu Euro a pak si ve fronofice přepnuna CZ, tak měnu na Kč přepočítá...správně. :(

Je to bug nebo se to dá nějak řešit? Máme verzi: Version 1.1.0.5 s vlastnímy překlady a několik tisíc produktů - zadávat to znova by bylo velmi nemilé...

Díky za jakoukoliv radu.
Pavel

Link to comment
Share on other sites

No a zkousel jsi prepsat prez editaci dane měny jeji jmeno ? co se stane pak? Přijde mi že by stačilo pouze přejmenovat eura na koruny a koruny na eura...jde o to jestli si presta "pamatuje" id měny a tenhle "figl" pak třeba vyjde, vyzkuosej. Nicméně zajímavý problém...
Držím palce a řešení postni,díky :)

Link to comment
Share on other sites

...tak skutečně to nejde, pokud je v DB cena 25 a byla zadávána jako Euro, tak po nastavení výchozí měny Kč a následného přepočítání kurzu, bere původní zadávanou cenu a ignoruje jakékoliv nastavování kurzu. Prostě původně zadaná cena je pro něj ted koruna a basta. Jediné řešení je export cen a hromadné přepočítání a následný update db. Fakt super shop :)

Pavel

Link to comment
Share on other sites

Ano musím jen souhlasit...přejmenování nepomůže :-)
Bohužel presta "neumí" ani po ruční změně kurzu u měny asi přepočítat ceny u zboží,aspoň mě se to u verze 1.2.1 nepodařilo proto pro všechny ...nejlépe vybrat stabilní základní měnu s kurzem 1 a do ostatních pouze přepočítávat, při změně na jinou se automaticky měna stává s kurzem 1 výchozí a nejde stím nějak moc dělat.Samozřejmě kromě ručního přeprogramování funkcí tohoto modulu.
Open sourcum, zdar!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...