Jump to content

Καλημέρα!Προσφορές.


john1971

Recommended Posts

Καλημέρα φίλε john.

 

Μήπως χρησιμοποιείς ήδη το παρακάτω module (homeslider);

 

post-420007-0-82339700-1383985603_thumb.png

 

Αν ναι, θα μπορούσες να ετοιμάσεις μερικά μπανεράκια με τις προσφορές σου και να τα βάλεις να παίζουν σαν slides με αυτό το module στην αρχική σου.

 

 

 

Επίσης, υπάρχει κι ένα ακόμη module (blockspecials) το οποίο εμφανίζει συνήθως στη δεξιά κάθετη στήλη της αρχικής έναν πλαισιάκι με τις προσφορές σου:

 

post-420007-0-76839200-1383985665_thumb.png

 

Αλλά αυτό θέλει και κατάλληλο «παιχνίδι» με τις τιμές στη σελίδα του κάθε προϊόντος: πρέπει να αφήσεις την «κανονική» τιμή του προϊόντος ως έχει και να δημιουργήσεις μία special price, στην οποία θα εφαρμόζεις μία έκπτωση, με ισχύ ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα:

 

post-420007-0-39422700-1383985981_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να μην το έχεις, γιατί περιλαμβάνεται από default σε κάθε εγκατάσταση των νεότερων εκδόσεων του PrestaShop. Εκτός αν το έσβησες, εσύ ο ίδιος ή κάποιος άλλος που διαχειρίζεται το site σου.

 

Υπάρχουν κι άλλες εναλλακτικές λύσεις όμως, ίσως και καλύτερες από αισθητικής άποψης, όπως αυτό που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ζαλίζω και το ξέρω και φυσικά ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρων αλλά αν εγκαταστήσω αυτό

που έχω μετά πως μπορώ να συνεχίσω και να εμφανίζω τις προσφορές που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις γραφίστα ή κάποιον που μπορεί να εκτελέσει χρέη γραφίστα, θα του αναθέσεις να σου ετοιμάσει «κάρτες» (εικόνες) με τις προσφορές που θέλεις. Όταν σου παραδώσει τις εικόνες, θα μπεις στις ρυθμίσεις του slider module που εγκατέστησες και θα τις κάνεις upload. Συν ο,τι άλλες ρυθμίσεις σου παρέχει το module, π.χ. να ορίσεις για κάθε εικόνα προσφοράς σε ποιο link προϊόντος θα σε πηγαίνει όταν κάνεις κλικ επάνω της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω εγκαταστήσει το    Editorial module with jQuery s3Slider slideshow και προσπαθώ να

ανεβάσω μια φωτό αλλά   παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη διάρκεια της αποστολής της εικόνας αυτό

μου βγάζει.....μήπως κάτι ακόμα πρέπει να κάνω?????ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ το συγκεκριμένο module.

 

Μήπως το μήνυμα σφάλματος που λαμβάνεις έχει να κάνει με τα δικαιώματα χρήστη στον φάκελο που προσπαθεί να ανεβεί η εικόνα; Πρέπει το PrestaShop να έχει δικαιώματα Write (W) στον φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είδα σωστά αλλά αυτό που πάω να ανεβάσω είναι PNG δοκιμάζωντας και κάποιες άλλες

μου έβγαζε μόνο μήνυμα για το μέγεθος μόνο της φώτο....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζεται, αν συνδεθείς με FTP στον server που βρίσκονται τα αρχεία του site σου.

 

Εδώ: http://doc.prestashop.com/display/PS15/Installing+PrestaShop

έχει ένα παράδειγμα για το πώς αλλάζεις τα δικαιώματα φακέλων και αρχείων με το πρόγραμμα FileZilla FTP Client.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαίνει  έχω την έκδοση  1.4.0.17 και δεν μπορώ να βρω ένα module να βάλω κάποιες

προσφορές στο πλάι της σελίδας μου.....το image slider που θα έπρεπε να έχω αλλά δεν..έχω πως μπορώ να το  βρω???

Edited by john1971 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Α, έχεις πολύ παλιά έκδοση. Εγώ φαντάστηκα πως τώρα στήνεις ένα eshop (οπότε θα έτρεχες μία από τις πρόσφατες εκδόσεις).

 

Στις εκδόσεις 1.4.x δεν ξέρω καν αν υπήρχε default image slider module!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...