Jump to content

Meta tag


uinteraju

Recommended Posts

Buna ziua stimati domni ,


este primul meu post in forumul dvs. si ma vad nevoit sa va solicit ajutorul. Am instalat un site www.e-de-toate.ro folosind PrestaShop versiunea 1.2.4 si m-am cam blocat la urmatorul pas.

1. exista instalare in limba romana in panoul administratorului? ( in shop o am)
2. ce trebuie sa scriu in meta tag pt. a fi descoperit de google cat mai repede? si cum se face asta...
3. nu stiu de ce dar google imi afiseaza pagina la cautare de genul www.e-de-toate.ro/Cum-cumpar.php prin urmare apare ca invalid.

Va sunt foarte recunoscator daca dvs cu experienta pe care o detineti ma puteti ajuta. Va doresc succes si sper sa imi raspundeti

Link to comment
Share on other sites

salut

1. pentru panoul de administrare nu . nimeni nu cred ca a configurat 100 % partea din spate ( cea a dministratorului).. dar poti incepe sa iti personalizezi ce anume dorest , dupa care poti face update-uri la platforma , folosind aceeasi limba (presupun ca RO)
2. Unii sunt de parere ca meta tagurile aproape ca nu mai au nici un efect in google. Altii spun ca da . Trebui sa treci exact ce vei vinde , produsele cele mare te intereseaza mai mult sa le promovezi. In alta ordine de idei poti realiza shop-ul si fara taguri , dupa un timp vezi ce produse sunt cele ami cautate in site-ul tau prin site-urile de statistici si pe acelei le promovezi , adaugand taguri , headere, etc ...
3. Ai avut in timp pagina e-de-toate.ro/Cum-cumpar.php, de aceea ti-a indexat-o google. Dupa o perioada ea va disparea . Dupa realizarea shop-ului poti face un sitemap si il introduci la google. Aceasta problema va disparea.

Spor la munca....

Link to comment
Share on other sites

multumesc de ajutor dar nu stiu unde este descrierea exacta a magazinului pentru google. de ex. magazin calculatoare bla bla bla....in meniul about us , in meniul index php sau unde trebuie sa scriu despre magazinul meu si cu ce se ocupa el?
magazinul este www.e-de-toate.ro in constructie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...