Jump to content

Adaugare coloana in Backoffice


coradyne

Recommended Posts

Buna,

In magazinul nostru, nu folosim managementul de stocuri care vine cu prestashop. Si atunci, pentru a anunta ca un produs nu este disponibil momentan, folosim bifarea/debifarea optiunii "disponibil pentru comanda" din pagina fiecarui produs. 

exemplu.jpg

As vrea, daca se poate, sa adaug o coloana undeva - eu m-am gandit la tabelul de la tabul Monitoring - in care sa pot bifa/debifa aceasta optiune dintr-o lista, exact in acelasi fel in care se face pentru status... Sa nu mai fie nevoie sa intri la fiecare produs in parte.

 

Sau daca aveti voi vreo alta idee, mi-ar fi de mare ajutor...

Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa adaug coloana in Monitoring si sa o fac sa afiseze sub forma de icon daca un produs e disponibil sau nu.

Mi-ar trebui sa aflu ce link trebuie sa pun pe icon ca sa functioneze ca un switch. Uitandu-ma la linkurile de langa, banuiesc ca este ceva de genul:

<a href="index.php?tab=AdminCatalog&id_product='.$product->id.'&CEVA&token='.Tools::getAdminToken('AdminCatalog'.(int)(Tab::getIdFromClassName('AdminCatalog')).(int)($cookie->id_employee)).'">

Stie cineva ce trebuie pus in locul acelui "CEVA"?

 

Si inca o problema: am observat ca daca apas "editare produs" din pagina de monitoring si apoi salvez modificarile, nu ma intoarce inapoi in pagina de monitoring. Cum as putea rezolva asta?

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...