Jump to content

Velkoobchod v prestashopu 1.5.x


Kaspi88

Recommended Posts

Docela mě zajímá jakým způsobem řešíte velkoobchod v prestashopu verze 1.5.x

Potřebuji mít dvě skupiny (velkoobchod A, velkoobchod B a standardní zákazníci).

Aktuální řešení jak nastavit ceny je jednoduché, nicméně časově velmi náročné tyto ceny aktualizovat.

 

1) Vytvoření dvou skupin viz. screenshot

post-11587-0-43950600-1383082391_thumb.png

 

2) Nyní musím nastavit ceny u každého produktu což je šíleně časově náročné

a) otevřu si zboží, kliknu na cenu

B) nyní kliknout na : Přidat novou speciální cenu 

c) v prvním sloupci zvolit místo "všechny skupiny" vytvořenou velkoobchod A

d) napsat cenu zboží bez DPH

e) uložit

- jedna cena je hotová, ale ten průběh je šíleně náročný - existuje jednodušší způsob jak tam naimportovat ceny?

 

post-11587-0-69445900-1383082797_thumb.png

 

3) nyní registrovaného zákazníka edituji, kliknu na skupiny a přidám mu danou skupinu

 

Zákazník již nastavenou cenu vidí.

 

Jak řešíte velkoobchod vy? Pomocí importu či nějakého modulu?

Edited by Kaspi88 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ja jsem toto řešil cenovými pravidly pro košík a skupiny zákazníků - pro vybrané zboží / kategorie nastavíš "slevu" v procentech nebo kč. Tedy v produktech 1 cena 1 produkt a slevy pro katalog.

 

To je sice hezké, nicméně nereálné pro provozování.

Představ si, že budeš dělat na určitý produkt akční cenu pro maloobchodní zákazníky a budeš mít nastavené procento slevy. Následně tím bude v akci i velkoobchod často i pod nákupní cenou. Zkrátka nereálné pro provoz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Já to tedy dělám úplně stejně, jak jsi to nahoře popsal. Problém je ten, že maloobchodní a velkoobchodní ceny spolu nejsou v nějakém procentuálním poměru - zkrátka na vše je individuální cena a ta se upraví podle receptu pana Bati. Mám to ještě složitější o to, že některé produkty nejsou vůbec pro maloobchodní prodej a dají se prodávat pouze "na IČO" (živnost vázaná), krom jiného s nimi nechci zatěžovat běžné maloobchodní zákazníky (nemohou si je koupit, tak proč by je měli vidět) a navíc nemají ani maloobchodní ceny. A obchodníci mají různé individuální ceny podle odběru... V současné době je to cca 1300 položek, u každé 2-4 různé ceny. Je to dost na palici, ale líp jsem to nevymyslel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tiez som dlho hladal modul na VO. ani neviem kde sa mi ho podarilo zohnat, myslim, ze tu niekde na ENG fore. modul prida az 5 zakaznickych skupin, na kazdu z nich je mozne nastavit inu cenu, bud kes, alebo % 

 

 

attachicon.gifwholesalesupport.zip

 

 

Pro jakou verzi je tento modul určen? Nejedná se o tento pro ps 1.4.x http://prestashop.valasinec.cz/moduly/10-velkoobchodni-podpora.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To je sice hezké, nicméně nereálné pro provozování.

Představ si, že budeš dělat na určitý produkt akční cenu pro maloobchodní zákazníky a budeš mít nastavené procento slevy. Následně tím bude v akci i velkoobchod často i pod nákupní cenou. Zkrátka nereálné pro provoz.

Ahoj, no vlastně by stačilo u produktu zadat "slevu" a tu dát pouze pro skupinu "maloobchod", poté se sleva ukáže pro běžné zákazníky na velkoobchod nemá vliv..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...