Jump to content

Złe obliczanie podatku


bluberry

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Zdarzyło mi się kilka razy (wyłapała to księgowa), że tabelka pod fakturą, pokazująca produkty, wskazywała inna wartość produktów z podatkiem od informacji znajdujących się po prawej stronie faktury. Różnica wynosiła 2-3 grosze. Aby nie grzebać zbytnio w czym może być problem, chciałbym zapytać, jak usunąć informacje wyświetlające się po prawej - Produkty razem netto, produkty razem brutto, razem vat i suma? Chciałbym zostawić tylko transport oraz rabaty, oraz najlepiej usunąć z tamtąd "Suma" i dodać suma całkowicie na dole liczącą sumę z tej tabelki na dole (która prawidłowo liczy podatek), a nie z tego podsumowania po prawej.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam

 

Nie wiem dlaczego ale nie moge wstawić nowego posta.

 

Mam problem z wyświetlaniem podatku.

 

Już mi pomysłów brakuje co jest nie tak.

 

Problem jest w tym że pomimo prawidłowych ustawień sklep pokazuje ceny netto i zmieniają się na brutto dopiero po założeniu konta lub zalogowaniu się. Mało tego przy dodawaniu do koszuka podaje podatek - 0 i cenę z podatkiem: netto. A jak się zaloguję to juz jest ok.

 

Ale od początku:

 

Mam ustawione 2 sklepy. Jeden jest na sprzedaż na Europę a drugi na Polskę. Ten na Europę był budowany od początku oraz miejsce działania UK, podstawowa waluta Funt Brytyjski, zainstalowany moduł VAT-UE.

 

Na tej stronie wszystko działa poprawnie tak jak chciałem czyli od razu daje podatek a odlicza go jeżeli ktoś spoza UK mający VAT-UE robi zamówienie. Więc na tej stronie wszystko działa poprawnie.

 

Zabrałem się za Polską stronę ponieważ firma sprzedawająca towary będzie z Polski. Skopiowałem całą stronę i pozmieniałem ustawienia zmieniając url bazowy i bazę danych (działają na tym samym głównym adresie).

 

Teraz angielska strona jest na royalbaths.co.uk a polska na adresie royalbaths.co.uk/pl-pl/ i działają obydwa sklepy poprawnie jak i panele administracyjne. W konfiguracji mają osobne bazy danych, w ustawieniach url sklepu angielski ma domenę i domenę SSL www.royalbaths.co.uk a URL bazowy jest /. W polskim sklepie mam tak samo tylko URL bazowy jest /pl-pl/.

 

Wywaliłem wszystkie strefy i inne podatki, ustawiłem nową strefę i podatek VAT, regułę z wykorzystaniem tego podatku na poziomie 23%. W towarach ustawiłem tą regułe podatkową.

 

Gdzieś czytałem że takie problemy były w przypadku bawienia się z ustawieniem przesyłki. Więc próbowałem ustawić z podatkiem przesyłkę i bez podatku i nic to nie dało. Próbowałem całkiem wyłączyć wybór przesyłki - nic nie dało. Ustawiałem tez cenę za przesyłkę (w standardzie mam przesyłkę free) z podatkiem i bez i też to nic nie dało.

 

Mam wszystkie grupy ustawione żeby ceny były brutto, mam też w podatkach ustawione żeby w sklepie pokazywano cene z podatkiem i pokazywało podatek w koszyku. Podatek ustalany był na adres rozliczeniowy i na odres dostarczenia i nie zrobiło to różnicy.

 

Już nie wiem co jeszcze mogę zrobić żeby  były widoczne ceny brutto dla gości.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...