Jump to content

Produkty w module kategorii


Recommended Posts

Witam,

czy istnieje moduł wyświetlający kategorie oraz produkty z danej kategorii? Działający dokładnie tak samo jak moduł kategorii, lecz zamiast podkategorii, żeby widoczne były na liście produkty.

Ciągle szukam rozwiązania i nie mogę nic znaleźć. Może trzeba po prostu przerobić ten moduł, lecz nie za bardzo wiem jak:( Czy ktoś z Was może wie co z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Mówisz o module blok kategorii ktory standardowo znajduje się w lewej kolumnie. Przerobienie tego modułu wchodzi w grę, jednak nie będzie to takie proste jak się może wydawać. Co w przypadku gdy w kategorii będzie tysiące produktów? i np. kilkadziesiąt kategorii?

Wtedy takie rozwiązanie do bazy danych zainicjuje tysiące zapytań, sklep się wyłoży i jestem pewien. Już samo wyświetlenie około 100 produktów w module homefeatured generuje dość poważne obciążenie, a co w przypadku gdy produktów będzie kilka / dziesiąt razy więcej?

Link to comment
Share on other sites

Patrząc od tej stony, całkiem logiczne jest rozwiązanie by ich nie pokazywać. Jednak nie mam tak wiele produktów i nigdy w tym przypadku ich tyle nie będzie. Produktów jest mało, a są bardzo rozbudowane pod względem atrybutów - np. kolor, rozmiar itd. Z tąd zrobienie podkategorii odpada, bo byłby w niej tylko jeden produkt/model, a ułożenie tego w inny sposób byłoby kiepskim pomysłem. Chyba, że przypisałabym to do kategorii, ale żeby po kliknięciu w tym module w daną podkategorię otworzyła się od razu strona produktu - o ile tak się da? Czy takie kombinowanie już nie ma sensu?

Link to comment
Share on other sites

To, że nigdy ich tyle nie będzie - miałam na myśli, że nie będzie ich tysiące. Kategorii ogólnie będą 2-3.. ale z tą bazą masz rację i faktycznie lepiej by było inaczej sobie z tym poradzić. Nawet jeśli nie będzie teraz tak dużo produktów to jednak ta ilość może się kiedyś trochę zwiększyć, może nie o tysiące ale zawsze to wygeneruje więcej zapytań do bazy. Głównie chodzi o to, żeby można było szybko przełączać się pomiędzy produktami.

Link to comment
Share on other sites

wszystko się da ;)

Ja mimo wszystko, nie modyfikowałbym bloku kategorii. blok kategorii bym usunął bo moim zdaniem jest zbędny (o ile rzeczyście masz jedynie kilka produktów). Google sobie zaindeksuje kategorie i tak. Skoro produktów jest kilka, to wzamian za block categories zrobiłbym jakieś konkretne menu z którego możesz wybierać produkty.

 

Podzielił blok na 3 elementy z efektem accordion (http://jqueryui.com/accordion/)

 

tj. 

KATEGORIA1 (+)

- produkt 1

- produkt 2

KATEGORIA2 (+)

- produkt 3

- produkt 4

- produkt 5

KATEGORIA3 (+)

- produkt 6

- produkt 7

 

W przypadku kidy produktów było by więcej, kategorie by się rozwijały / zwijały tak jak na przykładzie powyżej (link do jqeury)

Zamiast zwykłych linków tekstowych zrobił bym jakieś mile dla oka grafiki

 

 

tak to widzę, ale to czysto teoretyczne snucie wizji, bo nie wiem co sprzedajesz i jak to w rzeczywistości wygląda ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Super! Jeśli blok kategorii właściwie w tym przypadku jest zbędny to zastosowanie drugiego menu będzie idealnym wyjściem (że też na to nie wpadłam od razu). Ten efekt accordion będzie dobrze wyglądał przy większej ilości produktów. Póki co nie będę go dodawać, ale wielkie dzięki za pomysł i za pomoc :) 

a sklep będzie z zegarkami :P

Link to comment
Share on other sites

WItam,

pozwolę się podpiąć pod temat kategorii,

a jak usunąć kategorie z bloku stopki,

 

moduły > pozycje

odszukujesz pozycji "displayFooter" i z listy modułów umieszczonych w tej pozycji usuwasz moduł kategorii

 

 

i te wszystkie Zwroty pieniędzy, wymiany wewnątrzsklepowe itp.

Pozdrawiam

z tej samej "Pozycji" usuwasz moduł: reassurance block (w polskiej wersji jego nazwa to chyba blok ubezpieczenie - nie jestem pewny, w kazdym razie jest pierwszym modułem na liście displayFooter)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...