Jump to content

Presta 1.5.5.0 frissítés 1.5.6.0 után oldal leállások


hnna25

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám amit nem tudok megérteni!

 

Egy prestashop 1.5.5.0 verziót telepítettem amit később 1.5.6.0-ra frissítettem. Az után, folyamatosan pár percenként eléggé random módon leáll az oldal (egy sima F5 oldal frissítéssel visszaáll rendesen). Túlterhelésre, tűzfalszabályra hivatkozva. Nem csak maga az oldal de az admin oldal is! Termék létrehozásánál elkezdet ilyen hibaüzenetet adni (nem minden esetben):

 

"Some tabs was not loaded correctly, do you want to reload them?"

 

Ha esetleg valakinek hasonló problémája van vagy volt és megoldotta kérem segítsen!

 

Köszönettel, Attila

Link to comment
Share on other sites

Sajnos sok helyen olvasom pont ezt a problémát a web-server esetén... Most verem a fejem a falba, hogy nem néztem át rendesen a dolgot. A következő szolgáltatónál már körültekintőbb leszek. Köszönöm a segítséget! És akkor kerülendő a web-server.hu mint szolgáltató. :( 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nézzük meg, mit szól localhost alatt...ha ott jó akkor kész tények elé kell őket állítani. :)

Ha már van benne pénzed akkor ne hagyd elúszni. Próbáljuk meg localhost alatt! Ha ott jó akkor reklamáció!

 

Nekem godaddy alatt volt ugyanez... egyik pillanatról a másikra történt. Egy hétig leveleztünk velük angolul mire hajlandóak voltak bevallani hogy -állításukkal ellentétben- valóban ők okozták a hibát, egy új biztonsági szerverbeállítással.

Megoldották végül.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igen elsőre mindenképpen kipróbálom localhoston az oldalt. Inkább azért gondolom, hogy az Ő oldalukról van ez a probléma, mert így rákeresve már számtalan fórumon kísértetiesen ugyan ez a probléma adódott másoknál is.

 

Arra gondoltam első körben, hogy maga az oldal generál valami problémát amit a tűzfal felfog, ezért is írtam nekik, hogy nézzenek rá. Ők csak látják, hogy a tűzfalon mi akad fenn ami leállítja inkább az oldalt. Sajnálatos, hogy teljesen random módon jön elő a leállás (teszteltem már). Ezért nem fogják nyomkodni az oldalt max visszadobják, hogy náluk nincs semmi baj, betöltött az oldal rendesen.

 

Ami miatt a szerverre gyanakszom az az, hogy utolsó teszt az volt, hogy a kezdő oldalt frissíttettem többször egymás után és a 6-7ik letöltésnél már jött is a leállás.

 

Most az alfabyte.hu szolgáltatót nézegetem, hátha jobb mint a web-server (negyed annyiba is kerül), elég jó véleménnyel vannak róla, de még kutatok mert ezek meg nem magyarországi szerverekre pakolják az oldalakat. 

Link to comment
Share on other sites

Igen még folyamatban a másolás sajnos, nem tudom még local-on megnézni. Addig is a link: proteinstore.hu

 

Több helyen teszteltük már, mindenhol sajnos ez a probléma. Mint fentebb is írtam, elég a főoldalt frissíteni, nálam kb 2 percenként leáll. Már dokumentálom (képekkel is ahol jól látszódik az időtartam). 

 

Ha localon minden ok, akkor megköszönném, ha javallanál néhány tárhely szolgáltatót ahol a presta zökkenőmentesen tud futni!

Link to comment
Share on other sites

Vissza állítottam mindet a performance résznél, bár sok minden nem volt átállítva a gyáriról! Egyedül a Caching volt engedélyezve. Most szenvedek a Localhost-al, ha megvagyok tesztelem. Az 5 gépből csak 2 volt egy hálózaton! 

 

Localhostot így csináltam: FTP másoltam az egész tartalmat, phpMyAdmin-on kiexportáltam az adatbázist. Localhoston megcsináltam a könyvtárat, bemásoltam az oldalt, phpMyAdmin létrehoztam az adatbázist, abba beimportáltam az eredeti táblákat. A settings.inc.php mindent átírtam. Most admin megjelenik local-ban, de maga az oldal nem, illetve ha adminon menteni akarok valamit akkor üres oldal jön be! URL-eket átírtam adminon localhostra!

Link to comment
Share on other sites

Igen így csináltam. Az admin oldal be is jön ahogy írtam. Viszont ott már nem tudok változtatni semmin egyenlőre mert mentéskor egy tök üres oldal lesz és csak visszalépéssel jelenik meg újra az oldal, mentés nélkül. Ezért az url eléréseket is csak adatbázisból tudtam megadni/átírni. Nem tűnik egészségesnek. 

 

Más: Admin oldalon (az élesen nem localhotson) konfiguráció infóknál kiad egy ilyet ennél a résznél: "Ellenőrizd a beállításaidat":

 

"Szükséges paraméterek: OK

 
Ajánlott paraméterek: Kérlek, javítsd ki a következő hibá(ka)t:

magicquotes"

 

Web-server ügyfélkapun az Apache beállításoknál ez a Magic Quotes ki volt kapcsolva. Most bekapcsoltam, de még az adminon ugyan ezt írja. Lehet várnom kell valamennyit, hogy élesedjen. Bár nem tudom ez megoldja-e egyáltalán a fentebb írt problémát (Ajánlott paraméterek: Kérlek, javítsd ki a következő hibá(ka)t: magicquotes).

Link to comment
Share on other sites

Az nem okoz ilyen hibát. Nem szükséges a működéshez (bár jó ha be van kapcsolva). Mondatni ebben az esetben mellékes.

 

Próbáld meg a web-server admin felületén keresztüli adatmentés funkciót. Ez letölti a fájlokat tar.gz-ben (vagy bármilyen más tömörítésben), ami biztosabb megoldás mint az FTP-n keresztüli adatmentés. Ugyanez vonatkozik az adatbázisra is.

 

Próbáld meg az így kapott fájlokat localhostra állítani.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A web-servernek egy saját File Manager rendszere van ahol lehet archívumot létrehozni a fájlokból! Ami a legjobb az egészben, hogy már ezt is 10szer kezdtem újra mert nem tud a végére érni az archiválásnak! Hiba: "Nem sikerült csatlakozni a kiszolgálóhoz." :) Vicc. 

Link to comment
Share on other sites

pattila01! Szeretnélek megkérni, hogy írj meg nekem néhány szolgáltatót akinél zökkenőmentesen lehet üzemeltetni prestashopot.

(korábban írtad, hogy ebben tudnál segíteni, és ezt megköszönném).

 

Sajnos nagyon belefutottunk ebbe a web-server.hu dologba. 5 napja ma már, hogy nem tudják megoldani a problémát, sajnos mindegy nekik, hogy milyen hangvételű levelet ír az ember, csak annyit tudnak válaszolni, hogy továbbítják egy rendszergazdának a levelet. Annak se neve sem elérhetősége sajnos.

 

Még indulás előtt váltunk inkább szolgáltatót, mert egy webáruház esetén elég kockázatos, hogy 2-3 percenként leáll az oldal, akár a fizetési procedúra közben (előfordult). Localhostot sikerült még tegnap megoldadni, semmi ilyen gond nem fordult elő.

 

Érdekes, hogy a web-server mennyire megvezeti a vásárlókat, minden fiktív amit leírnak az oldalukon. Bár az én hülyeségem, hogy a mai világban nem nézek alaposan körül a szolgáltató piacon. Mi a legdrágább csomagot rendeltük 1 hónapja, már az elején gondok voltak (nagyon hasonló jellegű, annyi különbséggel, hogy akkor még vissza sem lehetett tölteni az oldalt). Nem szabad bedőlni a nagy vállalatok logóinak amit kipakolnak, neves cégek vezérigazgató elvtárshelyettesek videó köszöntésének.

 

Rövid egy kapcsolat volt ez a web-serverrel, de tanulságos. 

 

Ennek a topic-nak pedig át fog kelleni írni a címét :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...