Jump to content

Blok s rychlým hledáním nehledá


boomer

Recommended Posts

Mám problém s vyhledáváním. Nalezne mi to zboží, když zadám přesný název, pokud ale zadám jen část názvu vyhodí mi to nenalezeno. Neviděl jsem, že by modul šel nějak nastavit aby to hledalo buď přesnou frázi nebo cokoliv co napíšu do pole hledat. Myslim, že to může mít negativní vliv na konverzní poměr:) Lidi prostě jdou hledat někam jinam:)


Neví někdo jak na to, příp. neexistuje nějaký lepší vyhledávací modul?

Díky.

Link to comment
Share on other sites

Mám problém s vyhledáváním. Nalezne mi to zboží, když zadám přesný název, pokud ale zadám jen část názvu vyhodí mi to nenalezeno. Neviděl jsem, že by modul šel nějak nastavit aby to hledalo buď přesnou frázi nebo cokoliv co napíšu do pole hledat. Myslim, že to může mít negativní vliv na konverzní poměr:) Lidi prostě jdou hledat někam jinam:)


Neví někdo jak na to, příp. neexistuje nějaký lepší vyhledávací modul?

Díky.


Koukni se po modulu pro vyhledávání s našeptávačem - kdo neví oč se jedná, našeptávaem se rozumí: vypsání podobně znějících položek od prvních 3-5 písmen, výchozí hodnota je od obsahu položek v e-shopu. Původní modul vyhledávání odstranit...!
Link to comment
Share on other sites

Blok s "našeptávačem" neboli také "autodoplňováním" nalezneš zde:
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/5235/

Od verze 1.2 již ale není tento modul potřeba (a ani v této verzi dobře nefunguje), protože tohle "našeptávání" je v Prestashopu již zabudované (přes Ajax technologii). V administraci, v nastavení hledání si jej dokonce můžeš vypnout nebo zapnout...

V administraci také můžeš přidat a upravit tzv. "Aliasy" v sekci "Nástroje", kde si můžeš vypsat názvy, které se začnou hledat, pokud ve psaní udělá hledající chybu, tedy že pokud zadá např. slovo "Zehlcka" automaticky se začne hledat slovo "Žehlička" apod. ... Čím víc doplníš, tím více se najde, ovšem stalo se při upgradu z verze 1.1 na verzi 1.2, že jsem musel staší zadáná slova vypsat znovu, protože mi je pak v nové verzi nechtělo vůbec najít, takže bych doporučoval vždy vyžkoušet :D

No a už pracuji na nové verzi češtiny, kde je mírně doplněn text, takže pokud teď uživatel zadá něco, co systém nenajde, neobjeví se mu jen suchá hláška "Hledaný výraz nebyl nalezen", ale rovnou i nápomocný text v tomto formátu:

Hledaný výraz nebyl nalezen - Úspěšnost vyhledání můžete zvýšit např. tím, že zadáte pouze jedno hledané slovo, popř. pouze část hledaného slova



Člověka to pak spíš dotrkne ;)

Link to comment
Share on other sites

Kdyžtak ten rozšiřující text se dá upravit v souboru "cz.php", který bys měl mít v adresáři "Themes" - > "Prestashop" -> "lang" a tady najít řádek:

$_LANG['search_974056479706646f1e092ada9e3cfc2b


a upravit překlad na:

$_LANG['search_974056479706646f1e092ada9e3cfc2b'] = 'Hledaný výraz nebyl nalezen - Úspěšnost vyhledání můžete zvýšit např. tím, že zadáte pouze jedno hledané slovo, popř. pouze část hledaného slova';



to jen pro info...;)

Link to comment
Share on other sites

Done!

1. No nejela mi cestina, pokusil jsem se v modules/blockautosearch prejmenovat cs.php na cz.php a nepomohlo, tak jsem nastrilel cestinu rovnou do blockautosearch.tpl.

2. Tady Ti neco chybelo: $_LANG[search_974056479706646f1e092ada9e3cfc2b ale poradil jsem si:)

3. Ty remcy jsou jen z ciry radosti, ze to konecne nejak maka:)

Diky moc:)

Link to comment
Share on other sites

Nejsem moc velký zastánce hrabání se v kodu, všechno řeším úpravou externích modulů, tam se vrtám s oblibou, pokud zasahujete přímo do kodu PS tak dříve či později bude těžké dohledat předem nevědomě vytvořenou úpravu-chybu. Proto si veďtě aslespoň osobní blog úprav!!!

Link to comment
Share on other sites

Jo, to je problem, desim se updatu. Hlavne asi proto, ze jsem si od zacatku, zadny poznamky, co a kde jsem zmenil neved. Ono, kdyby vse klapalo, jak ma, clovek by pak ty fily jen prepsal a ono by to zase jelo dal a jeste lip, jenze plno veci nejde jak ma tak mi rekni co mam delat?

Jinak obema moc dekuju za tipy.

Link to comment
Share on other sites

Češtinu u modulu autosearch jsem tuším řešil podobně, část mi myslím fungovala z cz.php a část jsem doplnil přímo do šablonového tpl souboru...

Jinak je opravdu dobré vést si ten deník o změnách a to jakýchkoli - já už si tam raději zapisuji i změnu favikonky :D - Mám projektů desítky v různých open-source enginech a bez toho bych byl totálně ztracen - ale někdy není čas ani chuť, udělám změny bez záznamu a mám pak peklo to dohledat ;) - Naštěstí ani tehdy není vše ztraceno - doporučuji si zálohovat veškeré verze enginů, protože se stává, že starší verze se nedají dohledat a stáhnout, no a pak mít Total Commander ;)
Total Commander obsahuje plno užitečných věcí, které často běžný uživatel vůbec nepoužívá - jako např. porovnání souborů pomocí hledání - klávesovou zkratkou ALT + F7 najedeš do hledání, přepneš si na záložku "Advanced" a dole zaškrtneš všechna políčka u "Find duplicated files" - Když pak máš adresáře, kde v jednom je stará verze enginu a ve druhém nová, updatovaná, použiješ na to tohle hledání, vyhledáš si stejné soubory a ty prostě smažeš... Zbydou ti tak jen ty změněné, upravené... Pomocí tohodle porovnávání tak lze během 5 minut vidět veškeré změny, které si provedl třeba za poslední 2 roky :) - Tedy aspoň u souborů, každopádně ony databáze se moc nemění a o jejich upgrade se postará přímo upgradovací instalace...

To jen pro info, že upgrade nemusí být tak složitý - samozřejmě než to všechno otestuješ a doupravuješ, den - dva to zabere ;D

Tak aspoň že to hledání funguje :D

Link to comment
Share on other sites

Já mám několik webů na Joomle a tak to předělám na jednom a pak na dalších 5ti, to se pak docela pamatuje:) a hlavně mi připadá, že je tam předělávek míň než v Prestě nebo je to tim, že jsem Presta nováček...tak se mi to zdá děsivý:)

TC může být super, ale znáš problémy TC a FTP klientů...nechci aby mi na web nějakej Turek věšel letáky Kurdský dělnický strany.

Link to comment
Share on other sites

Já mám několik webů na Joomle a tak to předělám na jednom a pak na dalších 5ti, to se pak docela pamatuje:) a hlavně mi připadá, že je tam předělávek míň než v Prestě nebo je to tim, že jsem Presta nováček...tak se mi to zdá děsivý:)

TC může být super, ale znáš problémy TC a FTP klientů...nechci aby mi na web nějakej Turek věšel letáky Kurdský dělnický strany.



:lol: no co se tady jeste neobjevi:-) TC zadnej problem nema s heslama FTP.. jen je nesifruje dostatecne a tak sou snadno citelny,nejsnazsi je u TC neukladat hesla, proste je mit na papire nebo si je pamatovat.

PS: tim samozrejme nejde eliminovat to ze nekdo vam papir sebere nebo z vas ty hesla dostane jinym zpusobem...treba mu je reknete sam :-D
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...