Jump to content

[Moduł] Odbiór Osobisty Dla Prestashop 1.6.x.x


Recommended Posts

Witaj,

Przede wszystkim tym że ten moduł obsługuje formę płatności w postaci odbioru osobistego w sklepie/magazynie.

Nie wystarczy zrobić dostawę za 0zł bo to jest banalne. Trzeba również sfinalizować zamówienie z odpowiednią metodą "płatności" no i aby w oknie Zamówienia zamówienie wyświetliło się jako Odbiór Osobisty a nie Płatność przy odbiorze (Pobranie)

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Można przyczepić się do tego, że email który potwierdza Odbiór osobisty jest wysyłany taki sam jak w przypadku Płatności przy odbiorze (pobranie) - ten sam szablon.

Z tego co widzę odpowiada za to funkcja/klasa PS_OS_PREPARATION. Można to zmienić edytując kilka plików i dodając tam odpowiednie analogiczne linijki w stylu PS_OS_ODBIOROSOBISTY. Ale to nie jest konieczne. Można albo zrezygnować z wysyłania tego potwierdzenia poprzez Zamówienia > Statusy > Edycja i Wyślij e-mail do klienta, kiedy zmieni się status zamówienia ustawiając na Nie. Albo zmienić szablon powiadomienia na uniwersalny dla OO i COD ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

w pliku payment.tpl (views/templates/hook/payment.tpl)

<p class="payment_module">
	<a href="{$link->getModuleLink('odbiorosobisty', 'validation', [], true)|escape:'html'}" title="{l s='Pay with cash on delivery (COD)' mod='odbiorosobisty'}" rel="nofollow" class="btn-medium-orange" style="color:#fff;" >
		{l s='Pay with cash on delivery (COD)' mod='odbiorosobisty'}
		<br style="clear:both;" />
	</a>
</p>
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dziękuje kisweb - brakowało mi takiego modułu teraz dzięki twojemu pomysłowi mój sklep i jego proces zamawiania/wyboru płatności jest już kompletny. Masz u mnie duuuuużżżżżeeee piwo. :D  :D

 

Mam tylko jeden mały problem z szablonem - przy podsumowaniu zamówienia przerzuca mi prawą kolumnę pod spód sekcji podsumowania. Może mała podpowiedź jak to zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Super moduł.

Mam jednak pytanie: Gdy klient wybierze nie odbiór osobisty tylko normalną (bądź jakąkolwiek inną wysyłkę) w opcjach zapłaty nadal jest możliwość wyboru zapłaty w sklepie. Jak wyłączyć tę możliwość?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje kisweb - brakowało mi takiego modułu teraz dzięki twojemu pomysłowi mój sklep i jego proces zamawiania/wyboru płatności jest już kompletny. Masz u mnie duuuuużżżżżeeee piwo. :D  :D

 

Mam tylko jeden mały problem z szablonem - przy podsumowaniu zamówienia przerzuca mi prawą kolumnę pod spód sekcji podsumowania. Może mała podpowiedź jak to zmienić?

 

Witaj,

Rozwiązanie jest w pierwszym poście (aktualizacja)

Trzeba dodać wskazany kod css a potem odpowiednio dopasować szerokość (width) kolumny płatności do preferencji szablonu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

zainstalowałam ten moduł na Presta 1,4.4.1 i przy wyborze płatności pojawia mi się:

Brak szablonu dla modułu odbiorosobisty

Co robić? Pomóżcie.

Tylko tak łopatologicznie, bo jestem zieloniutka w tej dziedzinie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Oto moja recepta na odbiór w sklepie z możliwością zapłaty przy zamówieniu lub odbiorze. Czas wdrożenia 5 minut, koszt 0zł :).

 

1- Tworzymy nową metodę wysyłki o nazwie ODBÓR OSOBISTY (lub cokolwiek), w ustawieniach podajemy dowolny zakres wagi/ceny, koszt wysyłki wpisujemy 0.

2- Instalujemy ten darmowy moduł pozwalający tworzyć nowe metody płatności :

PS1.4 https://github.com/prestalab/universalpay/archive/ps14.zip

PS1.5 https://github.com/prestalab/universalpay/archive/master.zip

 

przed instalacją w sklepie należy zmienić nazwę folderu zawartego w zipie z universalpay-master na universalpay

 

3- Tworzymy w module nową metodę płatności np PŁATNOŚĆ W SKLEPIE i powiązujemy ją z wcześniej utworzoną metodą wysyłki ODBÓR OSOBISTY (wszystko w ustawieniach modułu jest proste jak drut).

4- W module SHIP2PAY http://addonspresta.com/pl/darmowe-moduly/48-ship-to-pay.html powiązujemy naszą nowo utworzoną metodę wysyłki ODBÓR OSOBISTY z innymi, dowolnie wybranymi metodami zapłaty istniejącymi w naszym sklepie.

 

W ten sposób klient może zamówić online z odbiorem osobistym w sklepie i :

- zapłatą przy odbiorze lub

- zapłatą od razu online i odbioru bez konieczności płacenia

 

Prosto, szybko, elastycznie i za darmo :). Bez konieczności edycji plików czy dostosowywania css.

Działa na PS 1.4.x i 1.5.x

 

Enjoy

Edited by a_smith (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dzieki za podanie pomyslu ale to dosc nieuprzejme zachowanie moim zdaniem. Powinienes otworzyc swoj temat. To tak jakby w temacie modulu jakiegos tworcy ktos reklamowal swoje rozwiazanie w lepszej cenie... a juz sie z czyms spotkalem. Post zostal usuniety. Wesolych!

Link to comment
Share on other sites

wow, człowiek podaje dobre i darmowe rozwiązanie i zbiera OPR.. że jest 'nieuprzejmy'...?

nie czytałem wątku od początku tylko wskoczyłem od razu na koniec a jeśli Ci to przeszkadza że ktoś podał inne rozwiązanie tego samego problemu to zgłoś modowi do przesunięcia....

 

PS

to forum publiczne nie prywatne. Proszę sobie darować lekcje co i gdzie wolno postować...

rozwiązanie zostało podane jako inne podejście do tego samego problemu w celu pomocy społeczności a nie żeby zdyskredytować autora pierwotnego pomysłu

Edited by a_smith (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

To tak jakby w temacie modulu jakiegos tworcy ktos reklamowal swoje rozwiazanie w lepszej cenie.... Post zostal usuniety. !

 

po pierwsze temat jest o darmowym rozwiązaniu

po drugie moje rozwiązanie również jest darmowe więc przykład z niższą ceną to kula w płot

 

i nie wiedziałem że PrestaShop Apprentice mają moc usuwania postów..... :D

chyba nie mają bo post wciąż wisi..., anyway...

Link to comment
Share on other sites

jest taki jeden punkt regulaminu który można pod powyższą dyskusję podpiąć.

Zasady dotyczące reklamy oraz linków zewnętrznych
Z szacunku do innych prosimy nie zamieszczać swoich reklam w cudzym temacie. Posty zawierające takie linki będą usuwane. Te same zasady dotyczą linków, które zostały umieszczone wyłącznie w celach reklamowych (które nic nie wnoszą do dyskusji). Jeśli reklamujesz stronę, w której proponujesz swoje usługi, to musi ona zawierać wszystkie informacje potwierdzające legalność Twojej działalności. Dodatkowo nie należy kontaktować się z innymi użytkownikami forum poprzez wiadomości prywatne w celu reklamowania swoich usług i produktów. Będziemy zwalczać każdy tego typu proceder i wyciągać konsekwencje prawne wobec osób oraz firm, które wysyłają niechciane reklamy do użytkowników forum.

 

Nie sądzę jednak, aby a_smith miał na celu jakiekolwiek zdyskredytowanie autora wątku - Kisweb nie obrażaj się i wrzuć spowrotem swój moduł, z czasem ten post z rozwiązaniem a_smith będzie "zasłonięty" przez posty i wszyscy o jego rozwiązaniu zapomną (chyba że otworzy swój wątek) - a Ty kontynuuj rozwój swojego modułu - wszak to Twój temat!

 

 

to forum publiczne nie prywatne[/size]

publiczne (niestety) to są szkoły albo szpitale, forum jest własnością PrestaShop SARL, 54 rue René Boulanger, Paris 75010, France - i jest to jak najbardziej ich prywatny folwark :P

 

 

peace

Peace-Icon-the-60s-666822_200_200.jpg

Link to comment
Share on other sites

@vekia: małe sprostowanie. Ja tu nic nie reklamuję, nie oferuję usług ani produktów..... moduły nie są moje tylko stworzone przez społeczność i ogólnodostępne. Ja tylko podałem receptę jak je razem powiązać żeby szybko i prosto uzyskać to o co pyta wiele osób. Jesteś modem więc wytnij mój post, zrób nowy wątek i @kisweb nie będzie się miał o co obrażać jak dziecko....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam wszystkich 

 

a ja mam problem z zainstalowaniem modułu

dodaje nowy moduł wybieram paczkę wszystko jak zawsze na zielono Pomyślnie pobrano moduł 

i na tym koniec :/ na serwerze go nie ma w modułach też

mam PS 1.5.6.2

może mi ktoś pomóc

Link to comment
Share on other sites

Należy pobrać moduł

PS1.4 https://github.com/p...rchive/ps14.zip

PS1.5 https://github.com/p...hive/master.zip

 

rozpakować

zmienić nazwę katalogu zawartego w zipie z universalpay-master

na universalpay.

 

katalog trzeba spakować do zipa i wówczas zainstalować przez BO sklepu lub po prostu wgrać na ftp do katalogu modules i zainstalować przez BO.

Edited by a_smith (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wg mojego rozeznania nie ma nic dedykowanego w formie modułu.

Jest megamo.pl i się sprawdza. Integruje PS m.inn z pocztą i kilkoma firmami kurierskimi oraz Allegro.

Sam korzystam z modułu dla PP, Siódemki i GLS. Jest wygodne i po prostu działą. Ale jest płatne.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Interesujące rozwiązanie. Panów @kisweb i @a_smith pozdrawiam :)

Próbowałem z godnie z instrukcjami zainstalować w PS 1.6.0.6, ale nie widzę w BO, a tym bardziej na FTP ani jednego ani drugiego, również wgranie folderu nic nie zmieniło.

Miałem nadzieję, że oba będą kompatybilne z najnowszą PS.

Może jakieś sugestie?

 

[edit]

 

:D - instalują się i działają - ale zbyt szybkie działania prowadzą do błędów.

Edited by WartoWiedziec (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Interesujące rozwiązanie. Panów @kisweb i @a_smith pozdrawiam :)

Próbowałem z godnie z instrukcjami zainstalować w PS 1.6.0.6, ale nie widzę w BO, a tym bardziej na FTP ani jednego ani drugiego, również wgranie folderu nic nie zmieniło.

Miałem nadzieję, że oba będą kompatybilne z najnowszą PS.

Może jakieś sugestie?

 

[edit]

 

:D - instalują się i działają - ale zbyt szybkie działania prowadzą do błędów.

 

W poście #35 napisałem jak zainstalować moduł. Proszę zmienić nazwę folderu w zipie lub lokalnie przed wgraniem na ftp. Inaczej nici z instalacji.

Nie testowałem na 1.6.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam.

 

Mam problem z modułem w wersji 1.5.3.1 mianowicie próbuje utworzyćnową platność w Pay Systems, według zaleceń. uzupełniam wszystko klikam zapisz i dostaje taki komunikat błędu "Pole active jest wymagane."

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja natomiast mam problem z zapisaniem uzupełnionych danych w Pay Systems mianowicie nie mam przycisku zapisz, oraz mam problem z instalacją modułu Ship2pay ponieważ po wrzuceniu modułu ręcznie przez FTP moduł nie jest widoczny na liście modułów taka sama sytuacja występuje jak próbuje zainstalować moduł z poziomu panelu admina .

 

Używam presty w wersji 1,4.

 

Bardzo proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

proszę przeczytać wątek, to już było 2 razy tutaj

modułu nie widać bo nazwa katalogu na ftp musi być zmieniona

 

universalpay - ten moduł mam juz zainstalowany jest na liście tylko problem polega na tym że jest problem z zapisaniem uzupełnionych danych w Pay Systems po uzupełnieniu danych niema przycisku aby zapisać.

 

Ship2pay - nie widzi mi na liście .

 

Proszę o pomoc i radę

Edited by rafkos7732 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam

Drodzy użytkownicy jest nowy i zaczynam zabawę z prestą.

Prestashop 1.6.0.6 

Niestety po potwierdzeniu zamówienia jest tylko białą strona ../module/universalpay/validation.

Ten sam problem miałem z modułem COD.

Moduł Universal świetnie się zapowiadał, łatwa instalacja i obsługa ale niestety znowu ta biała strona

Proszę pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

kajtek116 zacznij od:

1. Aktualizacja prestashop do wersji 1.6.0.8 poprzez moduł "1-cklick upgrade"

2. http://www.prestashop.com/forums/topic/272661-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania/

Zrobione, żadnych błędów tylko biała strona.

 

Witaj,

Dziś wieczorem ew jutro ok 10 dodam do tematu obiecany moduł dla wersji 1.4, 1.5, 1.6

Dzięki PrestaShark wypróbowałem moduł, ale niestety też kończy się białą stroną "validation".

Podejrzewam że mogłem coś namieszać, no bo jak to wytłumaczyć?

Brak mi jakichkolwiek pomysłow :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Panowie co do moich problemów z różnymi modułami odbioru osobistego ( chodzi o białą stronę na końcu transakcji), to szczerze mówiąc nie wiem jakim cudem ale zaczęło działać. Jedyną rzeczą jaką zrobiłem to ponownie update'owałem na nowszą wersję presty, niestety nie dość że nie pomogło to jeszcze mi się szablon rozjechał, dlatego postanowiłem wrócić i od tego momentu moduł zaczął działać.

Jeszcze raz wielkie dzięki za zaangażowanie i pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mógł by mi ktoś podrzucić jakiś adres z wszystkimi darmowymi skórkami do presty?

 

Oczywiście, znam dwie takie strony. 

 

Na jednej jest 999999 darmowych szablonów ale słyszałem że jest gdzieś jeszcze jeden którego tam nie ma. Więc nie linkuje tej strony.... bo jednak nie wszystkie szablony tam są.

 

A ta druga strona to na pewno ma WSZYSTKIE darmowe szablony, (zresztą nie tylko do Presty).

Adres tej strony to www.google.com

 

A tak ogólnie to chyba pomyliłeś działy przyjacielu.... a przyokazji zadałeś pytanie na które nie ma odpowiedzi. Myślenie nie boli.

Edited by a_smith (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli się nie mylę:

../modules / odbiórosobisty / views / templates / front i tam jest validation.tpl który należy edytować

roziązanie połowiczne. faktycznie wpłynęło na tłumaczenie na ostatniej stronie, ale nie wpłynęło na moment wyboru płatności.

Chyba odpowiedzialny będzie inny moduł, bo przejrzałem cały ten moduł i nie ma tam więcej tych sformułowań, a dodatkowo nie ma tam też tej ikonki z dłonią.

 

EDIT:

znalazłem:

 

treść z obrazka jest w:

../modules / odbiórosobisty / views / templates / hook / payment.tpl

post-837776-0-31816500-1410377236_thumb.jpg

Edited by Bowler (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

niestety pod presta 1.6 modul odbioru osobisytego jest nie widoczny w PA go widac a w BO juz nie. Jesli juz jestesmy przy modulach to chcialem was podpytac bo przerabiam modul cod na modul zaliczki i wszystko sie pieknie zapisuje wywala tylko blad ze jest niezgodnosc platnosci. Dla przykladu w koszyku mamy towar za 1000 zl zaliczki ma byc 10% czyli stowka. Zamowienie sie przyjmuje ale wywala blad platnosci a w administracji w zamowieniach mam ostrzezenie o niezgodnosci ze koszyk mial 1000 zl a zapisano / przyjeto 100 zl. Gdzie presta sprawdza te warosci. ?? Szukam i nie moge znalezc. Gdyby nie to sprawdzanie wszystko hulalo by az milo. I jeszcze podpytam bo zainstalowane mam momduly np platnosc przelewem...sa wlaczone ale w BO ich wogole nie widac...O co w tym chodzi ??
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hi ferhathome!

 

To solve Your problem:

1) Go to Localization -> Translations

2) From dropdown select "Installed modules translations" then click Your country flag

3) Press CTRL+F and find "Module: odbiorosobisty"

4) In red empty field in line "Odbiór osobisty" make input as You want "Pay & Pick Up in store"

5) Click "Update translations"

6) Next orders will have Pay & Pick Up in store instead of "Odbiór osobisty"

 

Like below:

post-583420-0-28679900-1412239286_thumb.png

Edited by PrestaShark (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

Mam malutki problem.

Moduł działa właściwie  z Presta 1.6.0.8. Spolszczył się.

Ale interesuje mnie zmiana statusu zamówienia na "Odbiór Osobisty". Mam gotowy szablon dla odbioru osobistego.

W naszym module status zmienia się na "Za pobraniem" i wyświetla tym samym status do wysyłki za pobraniem.

Czy da się to jakoś zmienić? Bo nie mogę dojść jak?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witaj effectdesign
 

Rozumiem że chcesz dodać status zamówienia na np:
Oczekwianie na odbiór osobisty

i aby do klienta wędrował email o treści np:

Twoje zamówienie zostało przygotowane i oczekuje na odbiór osobisty w naszym sklepie (adres, mapka itp).

 

post-583420-0-05591200-1413377959_thumb.jpg

 

Tak?

Nic prostrzego...

1) Idziesz do Zamówienia -> Statusy i klikasz Dodaj nowy status zamówienia

2) Wprowadzasz nazwę statusu np: "Oczekwianie na odbiór osobisty"

3) Wybierasz Wyślij e-mail do klienta, kiedy zmieni się status zamówienia i z listy rozwijanej wybierasz szablon maila który przygotowałeś

4) Idziesz do dowolnego zamówienia i zmieniasz status na "Oczekwianie na odbiór osobisty" i do klienta leci email z powiadomieniem a po wszystkim możesz dodać dodatkowys status np. "Odebrano osobiście" dla pewności i porządku który zamyka zamówienie.

 

To całkiem eleganckie! :)

Daj znać proszę czy to rozwiązuje Twój problem?

Edited by PrestaShark (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam Prestashark

Dziękuję za szybki odzew.

Problem by się rozwiązał, jeśliby nie zależało mi na tym, żeby moduł "Płatność za pobraniem" (Cash on delivery) działał razem z "Odbiór osobisty".

Chodzi mi tym samym, że moduł "Odbiór osobisty" oraz "Płatnośc za pobraniem" korzystają z jednego automatycznego statusu zamówienia.

Mamy mieć dwa oddzielne automatyczne statusy, a mamy jedną wiadomośc email dla obydwu modułów.

Załącznik dodałem

post-275419-0-09178300-1413383862_thumb.jpg

Dziękuję za pomoc wszelką.

I czekam na kontakt w tej sprawie.

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj ponownie,

Przed chwilą zrobiłem zamówienie na swoim demo sklepie 1.6.0.9 i jedyne co automatycznie klient otrzymuje w obu przypadkach (pobranie i odbiór osobisty) to mail z wiadomością:

Zamówienie FFTOSAXKT - Przetwarzanie
Obecnie zajmujemy się zamówieniem o numerze FFTOSAXKT w sklepie Demo. 

Czyli chcesz automatycznie wysyłać coś w stylu

Zamówienie FFTOSAXKT - Przygotowywanie do odbioru osobistego
Obecnie zajmujemy się zamówieniem o numerze FFTOSAXKT w sklepie Demo. 

i

Zamówienie FFTOSAXKT - Przygotowywanie do wysyłki pobraniowej
Obecnie zajmujemy się zamówieniem o numerze FFTOSAXKT w sklepie Demo. 

hmm... pomyślę nad tym

 

Ok mam!
W obu modułach są pliki validation.php
(modules/odbiorosbisty(cashondelivery)/controllers/front/validation.php
jest w nich identyczna linijka

$this->module->validateOrder((int)$this->context->cart->id, Configuration::get('PS_OS_PREPARATION'), $total, $this->module->displayName, null, array(), null, false, $customer->secure_key);

która odpowiada o wysłanie w/w maila o "Przetwarzaniu"

 

W panelu admina określamy swoje statusy które chcemy aby były wysłane automatycznie po złożeniu zamówiania i w obu plikach zmieniamy

$this->module->validateOrder((int)$this->context->cart->id, ID WŁASNEGO STATUSU ZAMÓWIENIA, $total, $this->module->displayName, null, array(), null, false, $customer->secure_key);

Czyli np

$this->module->validateOrder((int)$this->context->cart->id, 14, $total, $this->module->displayName, null, array(), null, false, $customer->secure_key);

Spowoduje to automatyczne wysłanie statusu o ID 14.

Testowane: Działa :)

Edited by PrestaShark (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

Czy ktoś może korzysta z tego modułu pod 1.6.0.9 ? Bo niestety po instalacji za chiny ludowe nie widać modułu w modułach. Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego?

 

Hej!

Np. ja ;) na instalacji testowej

Po instalacji nie widać gdzie? Czyli przed instalacją widać a po instalacji znika? Eeee niemożliwe ;)

 

Wstukaj w szukajce

odbiorosobisty

 

post-583420-0-70401200-1414402116_thumb.jpg

 

Modułu się nie konfiguruje po instalacji. Działa i tyle. Potem w Ship to Pay robisz powiązanie formy płatności (ten moduł) z formą dostawy (stworzoną w   Wysyłka -> Przewoźnicy)

Edited by PrestaShark (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wrzucam przez BO i licznik modułów się zwiększa o jeden ale nigdzie go niema, tzn nie mogę go nigdzie włączyć/wyłączyć/skonfigurować. Na FTP normalnie jest widoczny w modułach. Próba wrzucania przez FTP robi to samo. Mógłbyś wrzucić Twoją wersje która u Ciebie działa jeszcze raz?

 

Pozdro i dzięki za szybką odpowiedź ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
×
×
  • Create New...