Jump to content
  • 0

inny status po innej płatności


wojtopole

Question

23 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

to już kwestia poszczególnych modułów, każdy z modułów ma funkcje "walidującą" zamówienie

$this->module->validateOrder($cart->id, Configuration::get('PS_OS_BANKWIRE'), $total, $this->module->displayName, NULL, $mailVars, (int)$currency->id, false, $customer->secure_key);

druga zmienna odpowiedzialna jest za status, dla każdego modułu należy zmienić ten drugi parametr. Niektóre z modułów mają opcje do przestawienia w back office, niektóre mają wpisany status na "sztywno" - wówczas trzeba zmienić go ręcznie w funkcji ValidateOrder

Link to comment
Share on other sites

  • 0

popróbowałem zmieniać i rzeczywiście działa :)

jednak korzystać można jedynie ze zdefiniowanych wcześniej (zainstalowanych) modułów

 

w moim przypadku, sprawa tyczy się zakupu na raty. zmiana statusu na "bankwire" czy "cod+" nie rozwiązuje problemu

z tego co widzę to moduł od rat (santander) chyba nie ma (ale może się mylę) swojej płatności

 

jak taką dodać żeby zdefiniować status dla niej z automatu ???

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kurczę nie bardzo czuję co mają wspólnego te statusy zamówień do metod płatności 

dodałem sobie w statusach zamówień nowy

dodałem płatność raty (cały moduł santander)

 

mam tam linijkę o której mówisz

 $santanderCredit->validateOrder(
		        intval($cart->id),
		        _PS_OS_PAYMENT_,
		        floatval($cart->getOrderTotal()),
		        $santanderCredit->displayName
		        )

zmieniając wpis _PS_OS_PAYMENT_   na np _PS_OS_BANKWIRE_, zmienia mi się defoutlowy status z gotówki na przelew. ale dalej to zwykły przelew a ja chciałbym nowy status "ratalny" podłączyć po finalizacji zakupu

gdzież to to mam dopisać ??

 

vekia pomożesz ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

to już kwestia poszczególnych modułów, każdy z modułów ma funkcje "walidującą" zamówienie

$this->module->validateOrder($cart->id, Configuration::get('PS_OS_BANKWIRE'), $total, $this->module->displayName, NULL, $mailVars, (int)$currency->id, false, $customer->secure_key);

druga zmienna odpowiedzialna jest za status, dla każdego modułu należy zmienić ten drugi parametr. Niektóre z modułów mają opcje do przestawienia w back office, niektóre mają wpisany status na "sztywno" - wówczas trzeba zmienić go ręcznie w funkcji ValidateOrder

 

 

Przez przypadek usunąłem status podstawowy "Oczekiwanie na płatność przelewem bankowym" i stworzyłem na nowo taki sam tylko, że pod numerem ID 20 

 

Czyli dobrze rozumiem ja mam zdefiniowany nowy status pod numerem 20 to wpisuje...

 

$this->module->validateOrder($cart->id, Configuration::get('PS_OS_20'), $total, $this->module->displayName, NULL, $mailVars, (int)$currency->id, false, $customer->secure_key);

 

czy

 

$this->module->validateOrder($cart->id, Configuration::get('ID_20'), $total, $this->module->displayName, NULL, $mailVars, (int)$currency->id, false, $customer->secure_key);

 

czy

 

$this->module->validateOrder($cart->id, Configuration::get('id_order_state=20'), $total, $this->module->displayName, NULL, $mailVars, (int)$currency->id, false, $customer->secure_key);

 

 

?

Edited by mackooo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

wystarczy samo 20 :)

$this->module->validateOrder($cart->id, 20, $total, $this->module->displayName, NULL, $mailVars, (int)$currency->id, false, $customer->secure_key);

 

Pomogło, ale wyskakuje mi teraz alert kounikat na pomarańczowym tle:

 

"Zauważyliśmy problem z Twoim zamówieniem. Jeżeli uważasz, że nastąpił jakiś błąd, proszę skontaktuj się z naszą obsługą klienta."

 

Zamówienie dochodzi do klienta jak i administratora tylko nie wyświetla się komunikat "Dziękujemy za zakupy na stronie...." tylko ten alert. Pewnie coś od tego wykasowania domyślnego statusu :(

 

71e6ccdfd459b03c.jpg

 

 

Dzięki pomogło już myślałem, że nie uda się tego uratować :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wyszukałem ze chodzi o plik payment_return pewnie w nim trzeba zmienić zmienną na Id 20 ale mogę być w błędzie

 

Posprawdzałem i tylko ten błąd wyskakuje przy opcji przelewu... czyli przy statusie który usunąłem. Tylko tutaj nie wyskakuje informacja która zwarta jest w payment_return a przy pobraniu już wszystko ładnie chodzi. 

 

Gdzie mam szukać błędu ?

Edited by mackooo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

plik bankwire.php koło linii 162 jest:

$state == Configuration::get('PS_OS_BANKWIRE')

zmien Configuration::get('PS_OS_BANKWIRE') na 20

 

albo przejdź do tabeli ps_configuration i zmień wartość PS_OS_BANKWIRE na 20

 

wiesz ja to zrobiłem i zaczęło wszystko ładnie chodzić tylko wyskakuje mi błąd((wyjątek)

 

{*

* 2007-2014 PrestaShop

*

* NOTICE OF LICENSE

*

* This source file is subject to the Academic Free License (AFL 3.0)

* that is bundled with this package in the file LICENSE.txt.

* It is also available through the world-wide-web at this URL:

* http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php

* If you did not receive a copy of the license and are unable to

* obtain it through the world-wide-web, please send an email

* to [email protected] so we can send you a copy immediately.

*

* DISCLAIMER

*

* Do not edit or add to this file if you wish to upgrade PrestaShop to newer

* versions in the future. If you wish to customize PrestaShop for your

* needs please refer to http://www.prestashop.com for more information.

*

*  @author PrestaShop SA <[email protected]>

*  @copyright  2007-2014 PrestaShop SA

*  @license    http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php  Academic Free License (AFL 3.0)

*  International Registered Trademark & Property of PrestaShop SA

*}

 

{if $status == 'ok'}

<p>{l s='Your order on %s is complete.' sprintf=$shop_name mod='bankwire'}

        <br /><br />

        {l s='Please send us a bank wire with' mod='bankwire'}

        <br /><br />- {l s='Amount' mod='bankwire'} <span class="price"> <strong>{$total_to_pay}</strong></span>

        <br /><br />- {l s='Name of account owner' mod='bankwire'}  <strong>{if $bankwireOwner}{$bankwireOwner}{else}___________{/if}</strong>

        <br /><br />- {l s='Include these details' mod='bankwire'}  <strong>{if $bankwireDetails}{$bankwireDetails}{else}___________{/if}</strong>

        <br /><br />- {l s='Bank name' mod='bankwire'}  <strong>{if $bankwireAddress}{$bankwireAddress}{else}___________{/if}</strong>

        {if !isset($reference)}

            <br /><br />- {l s='Do not forget to insert your order number #%d in the subject of your bank wire' sprintf=$id_order mod='bankwire'}

        {else}

            <br /><br />- {l s='Do not forget to insert your order reference %s in the subject of your bank wire.' sprintf=$reference mod='bankwire'}

        {/if}        <br /><br />{l s='An email has been sent with this information.' mod='bankwire'}

        <br /><br /> <strong>{l s='Your order will be sent as soon as we receive payment.' mod='bankwire'}</strong>

        <br /><br />{l s='If you have questions, comments or concerns, please contact our' mod='bankwire'} <a href="{$link->getPageLink('contact', true)|escape:'html'}">{l s='expert customer support team. ' mod='bankwire'}</a>

 

{else}

    <p class="warning">

        {l s='We noticed a problem with your order. If you think this is an error, feel free to contact our' mod='bankwire'}

        <a href="{$link->getPageLink('contact', true)|escape:'html'}">{l s='expert customer support team. ' mod='bankwire'}</a>.

    </p>    </p>

{/if}

 

na tym pomarańczowym tle i nie wiem jak to ominąć żeby pojawiła się informacje o zamówieniu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

doskonale :P

 

tylko kurcze nie wiem czemu w mailu nie wysyła mi wartości :P tylko 

 

Szczegóły zamówienia

Zamówienie: ASUBDSFGE Umieszczone na {date}

 

Płatność: {payment}

  Indeks Produkt Cena jednostkowa Ilość Cena końcowa   {products}   {discounts}   Produkty     {total_products}     Rabaty     {total_discounts}     Pakowanie prezentowe     {total_wrapping}     Wysyłka     {total_shipping}     Całkowity zapłacony podatek     {total_tax_paid}     Zapłacono w sumie     51,35 zł    

Wysyłka

Przewoźnik: {carrier}

 

Płatność: {payment}

     

Adres dostawy

{delivery_block_html}      

Adres do faktury

{invoice_block_html}
Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie możesz dać statusu order_conf !

to "nie status" - zarezerwowany dla potrwierdzenia zamówień wysyłanych niezależnie przez prestę do klienta

inne mailo-statusy masz do dyspozycji dowolnej

 

>>edit

 

nie wiem czy zrobiłeś to dla tego, że po zaminie tego ID na inny, swój nie dostajesz potwierdzenia zamówienia jako klient na maila ?

bo ja właśnie mam też dokładnie ten sam problem - jak dam z palca numer ID to zamówienie ma status OK, ale nie przychodzi potwierdzenie zamówienia + mail ze statusu a jedynie sam ten mail ze statusu nie przychodzi (do klienta)

Edited by wojtopole (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Prestashop 1.7.5.1 mam taki problem:
Przy wyborze płatności bankiem i czekiem z automatu przypisywany jest status "Płatność zaakceptowana" a chciałbym żeby było "Oczekiwanie na płatność". Sprawdzałem w bazie danych wartości w tabelach PS_OS_BANKWIRE i PS_OS_CHEQUE  z się zgadzają z ID jakie maja przypisane statusu czyli płatność przelewem ma ID 10 a płatność czekiem ID 1

baza-os-payment.png.0996bd06bc833352f81995bfa2651fae.png

Tu mam jeszcze jedną zagwozdkę, bo jak wchodzę w szczegóły zamówienia to historii statusów widzę, że pierwszy był dobry status czyli "Oczekiwanie na płatność" a po sekundzie zostaje on zmieniony na "Płatność zaakceptowana".

platnosc-zaakceptowana-admin.png.234697736767f260f208beff56c7302c.png

Macie jakieś pomysły o co chodzi? Dlaczego ten drugi status się automatycznie wczytuje po 1 sekundzie?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...