Jump to content

Zmizelé menu kategorií z hlavní strany po počeštění Presty


Baudytor

Recommended Posts

Zdravím,
prošel jsem celé fórum a nikde nic co by mi pomohlo.

Počeštil jsem si Prestu a z hlavní strany zde www.RajRozkose.cz mi zmizel box s menu pro hlavní kategorie.
Sitemapa zobrazuje kategorie stejně jako v adminu se vypisují normálně.
Všechny jsou osaženy v nadřazené hlavní kategorii s názvem "Výchozí stránka".

Modul pro zobrazování kategorií na hlavní straně s názvem Blok kategorií v1.0 je aktivní a nastaven.

Tabulky v DB
ps_lang má pri český jazyk id 3 a activ 1, ostatní jazyky jsem dal jako neaktivní.
ps_category_lang má u kat "Výchozí stránka" nastaveno také id_lang.


PROSÍM O RADU, CO S TÍM??

Velice děkuji postřehy.

Link to comment
Share on other sites

Vyzkoušejte si přepnout jazyk do angličtiny a vypnout CZ jazyk, abychom viděli, jestli se kategorie zobrazují mimo češtinu ajestli je problém v ní...
Zkoušel jsem ale najet do kategorií přes sitemap a ukazuje mi to, že jsou deaktivované - Nemáte je náhodou všechny vypnuté? (V adminu v seznamu kategorií by u nich měla být zelená "fajfka"). Pokud by totiž byly všechny kategorie vypnuté, blok s kategoriemi se pravděpodobně vůbec nezobrazí, když v něm nic není...

Pokud by nepomohlo, zkusil bych se ještě podívat v adminu, v sekci moduly -> "Nastavení pozice modulů", jestli je blok opravdu aktivní, popř. bych jeho umístění zrušil a umístil znovu přes "Přidat nový modul"

Link to comment
Share on other sites

Vyzkoušejte si přepnout jazyk do angličtiny a vypnout CZ jazyk, abychom viděli, jestli se kategorie zobrazují mimo češtinu ajestli je problém v ní...
Zkoušel jsem ale najet do kategorií přes sitemap a ukazuje mi to, že jsou deaktivované - Nemáte je náhodou všechny vypnuté? (V adminu v seznamu kategorií by u nich měla být zelená "fajfka"). Pokud by totiž byly všechny kategorie vypnuté, blok s kategoriemi se pravděpodobně vůbec nezobrazí, když v něm nic není...

Pokud by nepomohlo, zkusil bych se ještě podívat v adminu, v sekci moduly -> "Nastavení pozice modulů", jestli je blok opravdu aktivní, popř. bych jeho umístění zrušil a umístil znovu přes "Přidat nový modul"



Díky velice az postřehy a rady.

Vše výše popsané jsem teď důkladně odkontroloval a vše je nastaveno jak má.
Přepl jsem na výchozí jazyk EN, zbylé jazyy inaktivoval a stav se nezměnil. :-(
Sitemapa vypisuje kategorie jak má, resp. tak jak má podle toho co tam je teď uloženo.
(zobrazují se jen kategorie 2. úrovně, což ale není chyba, promázl jsem totiž většinu kategorií s ID jazyka jiným než CZ a tohle je ještě zbytek)
Jak jste ze sitemapy poznal, že jsou kategorie neaktivní? V adminu je zelená fajfka.

Máte, vy nebo někdo ještě nějaký jiný nápad? :-(

Poznámka:
Ty katagorie jsem tam ukládal přes sql z xml, ukládal jsem do dvou tabulek. ps_category_lang a do ps_cetegory_group (vazby mezi rodičem a potomkem) Což by mělo být dobře jak je vidět ze sitemapy.
Nikam jinam nic ukládat netřeba že?
Link to comment
Share on other sites

Neaktivní jsem myslel že jsou proto, že když na ně v sitemap kliknu, vypíše se mi chyba:

There is 1 error :
1. you do not have access to this category


Každopádně ještě bych tedy zkusil vytvořit si nějakou pokusnou kategorii a podkategorii ručně, tedy ne přes import z XML, ale přímo v adminstarci, v "Katalog" -> "Přidat kategorii"
Taky bych se podíval, jestli k těm kategoriím mají přístup veškeré skupiny, od verze 1.2 je možné přidělovat skupiny s právy a standartně je tam již jedna vytvořená, která by měla mít přístup ke všemu, ale je možné, že přes import z XML se práva nenastavily...
Link to comment
Share on other sites

Neaktivní jsem myslel že jsou proto, že když na ně v sitemap kliknu, vypíše se mi chyba:
There is 1 error :
1. you do not have access to this category


Každopádně ještě bych tedy zkusil vytvořit si nějakou pokusnou kategorii a podkategorii ručně, tedy ne přes import z XML, ale přímo v adminstarci, v "Katalog" -> "Přidat kategorii"
Taky bych se podíval, jestli k těm kategoriím mají přístup veškeré skupiny, od verze 1.2 je možné přidělovat skupiny s právy a standartně je tam již jedna vytvořená, která by měla mít přístup ke všemu, ale je možné, že přes import z XML se práva nenastavily...



PROBLÉM VYŘEŠEN.

Problém byl v tom, že jsem pří ukládání parsovaného XML do DB přehlédl tabulku ps_category_group a ukládal jen ps_category a ps_category_lang.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mám podobný problém.Kategorie se zobrazuje ale pokud se naloguju jako zákazník kategorie zmizí.Když si vyvolám kategorie přes mapu webu ,zahlásí to chybu "Kategorie je momentálně nedostupná." viz příloha.
Kategorie jsem zadával ručně.

12998_54c9ZwOVDDUXscZRzWnk_t

Link to comment
Share on other sites

Musíš v nastavení u každé kategorie povolit skupiny (zaškrtnout aspoň "default" skupinu)... je to novinka od verze 1.2, ve starších verzích to nebylo, takže nemáš automaticky zaškrtnuté žádné skupiny a tudíž ti to po přihlášení jako zákazník píše, že nemáš přístup

Link to comment
Share on other sites

ZenCart snažší? Eh... No je to o zvyku ;)

Když klikneš na kategorii, tak ji můžeš upravit (taková ta ikonka s tužkou) no a mělo by se ti ukázat okno, kde měníš údaje v kategorii, viz. obrázek. No a tady musíš mít zaškrtnutou alespoň jednu skupinu v sekci "Group Acces".
Jestli už máš zaškrtnuto, tak zkus vyplnit i všechna ostatní pole a uložit...

13008_feKC7a8oqIg9s3jUZUTa_t

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Mám podobný problém.Kategorie se zobrazuje ale pokud se naloguju jako zákazník kategorie zmizí.Když si vyvolám kategorie přes mapu webu ,zahlásí to chybu "Kategorie je momentálně nedostupná." viz příloha.
Kategorie jsem zadával ručně.


mam uplne stejny problem. nikdo by nevedel? diiik moc
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...