Jump to content

Tárhely költöztetés


dzsar

Recommended Posts

Megelégelve a jelenlegi tárhelyszolgáltatóm utóbbi két hónapos hibáit (dataglobe - javarészt mostanság többet foglalkoztam az adatbázisból eltünő adatok visszaállításával, mint fejlesztésével - na persze ha éppen tudtam, mert kb. hetente 10 órát legalább nem volt hozzáférésem) új tárhelyet választottam. Ez a tarhely.eu lett. Egy oda átvitt domain alatt próbálkozom. Szerencsére átmenetettel gondolkoztam, mert most szívás lenne...

 

Átmásolom a fájlokat, adatbázist. Jogosultságok az eredetiek maradtak. Db-ben a shop_url természetesen átírásra került. Próbáltam az ott található cPanel telepítőjéből telepíteni egy PS-t, de annál is ez a hiba. 

 

Az alábbi hibaüzenetet kapom: 

 

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

 

 

Tud valaki támpontot adni? Gondolom én, hogy valami tárhely beállítással kapcsolatos lesz ez, de nem jövök rá, hogy micsoda. Esetleg egy .htaccess beállításra gyanakszom.

PS 1.5.5.0 verzió

 

Köszönöm előre a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Azért nem megy mert

a, a költöztetés során valamelyik fájl megsérült (akkor jellemző ha ftp programmal másolgatod a fájlokat fel-le),

b, mások a szerver beállítások és ez valamelyik komponensnek (modul például) nem tetszik.

 

Ahhoz, hogy megtudjuk kinek mi a bántalma be kell kapcsolni a developer (fejlesztői) módot. Ha bekapcsolod látni fogjuk a hibát.

 

Nyisd meg a /config/defines.inc.php-t, majd az elején lévő

define('_PS_MODE_DEV_', false);

sort változtasd true-ra:

define('_PS_MODE_DEV_', true);

mentsd el, töltsd vissza és frissíts egyet a honlapon. Másold ide be vagy print screen-eld le amit kiad.

Azon már el fogunk tudni indulni.

 

Egyébként költöztetés során nem kell db-be nyúlkálni adatot átírni. Miután átköltöztetted a shopot (fájlok és db) és átírtad a config fájlt, le kell kérni az admin felületet (a boltfelület nem fog menni mert a régire fog irányítódni htaccess miatt), bejelentkezni és átírni a domain-re vonatkozó beállításokat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ (1.4-nél láttam már azt a válaszodat, csak ott még másik fájlban kellett változtatni ezt.).

 

Változás nem történt, de további ötleteket adott. 

 

 
Időközben rájöttem, hogy a hibát az okozhatja, hogy a régi tárhelyen  MyISAM a DB motorja, az újnál InnoDB.
 
Régi tárhelyen lévő config/settings.inc.php fájl:
define('_MYSQL_ENGINE_', 'MyISAM');
define('_PS_CACHING_SYSTEM_', 'CacheFs');
 
Friss telepítés az új tárhelyen config/settings.inc.php fájl:
define('_MYSQL_ENGINE_', 'InnoDB');
define('_PS_CACHING_SYSTEM_', 'CacheMemcache');
 
Most éppen egy helyes átkonvertálási módot keresek, mert szerintem az nem elégséges, hogy a táblákat egyesével a  ALTER TABLE táblanév ENGINE = InnoDB; lekérdezéssel átírom.
Ráadásul nem szeretem ezt a monoton jellegű munkát sem, hogy minden táblanévvel megcsináljam ezt, jó lenne egy olyan képlet rá, ami az összes táblát átírja egy lekérdezéssel. Annyira nem vagyok DB [spam-filter], de sejtem, hogy tábla név helyett valami olyat kellene írnom, ami az összes táblára utal... Valaki esetleg tudja?
 
A helyzetet még fogja bonyolítani, hogy multisite-os a rendszer, 3db domain-vel. Illetve az is hiba volt, hogy a régi tárhelyen volt .htaccess, míg az újnál nem kell, legalább is friss telepítésnél nem látom, hogy ott lenne. 
 
További ötleteket előre köszönöm.
Link to comment
Share on other sites

Újabb fejlemény:

.htaccess-t törlöm a gyökérből. Ez teli volt a multishophoz tartozó domainnévvel. Az új tárhelyen új telepítésnél nincsen ilyen.

Ekkor az admin felület bejön, de az oldal nem. Kezdem azt látni, hogy a DB motor lényegtelen...

 

Sajnáljuk, az oldal nem található. Próbálkozz lent újra. és kereső 

Szóval 404-es.

 

Javaslat a további kísérletezésre?

Link to comment
Share on other sites

.htaccess a gyökérben a shopra vonatkozik, és nélküle nem fog megjelenni az oldal. Ez tuti.

Az admin megy mert abban nincs (hacsak nem tettél) külön .htaccess-t.

 

Admin felületen a seo beállításoknál kapcsold be (vagy ki) a friendly url-t, mentsd el.

Utána kapcsold vissza ( a lényeg hogy ilyenkor újraírja a htaccess-t ).

 

Nézd meg ha ezt megtetted hogy van-e htaccess a gyökérben.

 

"Az új tárhelyen új telepítésnél nincsen ilyen." => a prestashop nem tud htaccess nélkül működni (friendly url-es biztos hogy nem).

Ha nem látod, de a shop működik akkor a szolgáltató elrejti előled ami elég nagy gond.

 

Megpróbálod a fentit?

 

szerkesztés: tesztelésnek töltsd fel ftp-n egy .htaccess-t, ha azt kérdezi felülírod-e akkor ott van, illetve ha felülírod de mégsem látszik akkor elrejti a szolgáltató.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ott a pont! Sokadjára köszönöm a hasznos válaszokat neked. 

 

a friss telepítések nem keresőbarát url-esek voltak (ezek szerint alapból telepítésnél ezt állítja be, mert gondolom nem minden szerver támogatja az url felülírást, és így nem fut kapásból hibára) , de mihelyt beállítottam, rögtön megjelent. más cms rendszernél ott van, ezért is lenne érdekes most, ha egyiknél látható, másiknál nem. (persze ezt az infót te nem tudhattad)

 

kikapcsoltam, bekapcsoltam, persze előtte beállítottam a multisite-nál a linkeket, mert shop_url-ből veszi ki az adatokat htaccess létrehozásakor. (mindig tanul az ember) Átnézegettem a fájlokat, de linken kívül mást nem változott. De azért tüzetesen átviszgálom még.

 

Mindenképp következtetésként levonható, hogy szerver, tárhely áthelyezésnél érdemes kikapcsolni a keresőbarát url-t, és úgy elkezdeni. És az új helyen bekapcsolva, létrejön a jó htaccess.

 

 

ahogy nézem, ékezetes karakterproblémám nem lesz :)

Link to comment
Share on other sites

A friss telepítések sosem keresőbarát url-esek, ami jó is hogy így van. Azt mindig a legvégén szokás bekapcsolni (egy két kivétellel de most nem térek rá ki).

Egyetértek az utolsó gondolattal - vagy mégsem. Fentebb ezt írtam, biztos emlékszel:

"Egyébként költöztetés során nem kell db-be nyúlkálni adatot átírni. Miután átköltöztetted a shopot (fájlok és db) és átírtad a config fájlt, le kell kérni az admin felületet (a boltfelület nem fog menni mert a régire fog irányítódni htaccess miatt), bejelentkezni és átírni a domain-re vonatkozó beállításokat."

A lényeg ott van, hogy a domain és az almappa beállítása a seo fülön van. Amikor ezt megteszed és elmented, újragenerálja a .htaccess-t, és ha be volt kapcsolva előzőleg a keresőbarát url, akkor azt is kijavítja az új domain (tárhely) adatainak megfelelően, így az is működni fog. :) Itt van a kutya elásva :)

Szóval jó a gondolatod, hogy érdemes kikapcsolni előtte, de ha (mondjam azt nagyképűen) sorrendben végzed el a költöztetést akkor ez nem okoz problémát :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...