Jump to content

Kilka języków w skepie


magisterson

Recommended Posts

Presta którą ściągnąłem była ściągana z polką wersją językową.

Chciałbym dodać jeszcze 2 wersje językowe. Jak to zrobić?

 

Backoffice -> Lokalizacja -> jezyki

 

Tam można dodać język, ale chyba pliki też muszę jakieś dodać przez FTP?

Czy może presta ma już w sobie wszystkie wersje jezykowe?

 

Chciałbym aby ikonki z flagami pojawiały się u góry na stronie głównej tak aby klient mógł wybrać jaką wersję wybiera.

 

Jak to zrobić?

proszę o pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

lokalizacja > lokalizacja 

(1) wybierasz paczkę "tłumaczeń" czyli języki, (2) następnie interesujący Cię kraj (język)

(3) klikasz w import

 

xTeZLMr.png

 

 

po wszystkim masz zdefiniowany nowy język, ikony (flagi) oraz pełne tłumaczenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Dzień dobry!

 

Zapytam tutaj, bo tytuł problemu pasuje.

 

Mam sklep po polsku. Jako drugi dodałam angielski. I od tej pory po wpisaniu w wyszukiwarkę mojego sklepu wyśiwetla mi się wersja angielska. Wolałabym, aby na terenie Polski wyswietlał się po poslu, a gdzie indziej po angielsu. Lub też, żeby najpierw wyświetlało się po polsku.

 

Dodatkowo okazuje się, że po zmianie ęzyka muszę również uaktualniać banery. Też tak mieliście?

 

Dziekuję.

Link to comment
Share on other sites

Banery dla każdej wersji językowej mogą być inne więc to poprawne działanie modułu.

 

Jeśli sklep w kodzie nie posiada znaczników hreflang to google nie wie jaka wersja jest polska a wyświetla to co się lepiej indeksuje, dodaj te znaczniki i w search console podeślij indeks map strony, za jakiś czas google poprawnie będzie wyświetlał stronę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Co wpisujesz, że pojawia Ci się wersja angielska?
Przy okazji warto przemyśleć strukturę sklepu + optymalizację jeśli przymierzasz się do wyszukiwarek. To co widać obecnie sugeruje raczej brak pomysłu w tym kierunku jeśli sklep już faktycznie działa ;)

 

PS: Potrzebujesz osobne języki en i gb?

Link to comment
Share on other sites

Witaj Piotrze!

 

Wpisuję sowją nazwęsklepu, tak ja zawsze. Po prostu po wprowadzeniu dodatkowego języka /tutaj angielski/, zamiast wyświetlać się po polsku, robi to po angielsku. Endriu wyżej mi wytłumaczył, że jest to kwestia hreflang.

 

Sklep jest mały i doecelowo zapewne trochę go powiększę. Nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim, o czym piszecie. ja zajmujęsię malowaniem/grafikami. Założyłam sklep, żeby ludzie mogli do mnie trafiać. I tak sobie trafiają czasami.

 

Teraz chcę go poprawić, żeby większa ilość osób mogła również do niego zajrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Moniko!

 

Sprecyzuj może - mówimy o wyszukiwarce (np. bing, google itp.) czy przeglądarce (np. firefox, chrome)?

 

W wyszukiwarkach Twój sklep praktycznie nie istnieje, w google jest jeszcze wersja bez wyboru języków. Tak czy inaczej jeśli chcesz w ten sposób pozyskiwać klientów to musisz zainwestować czas i jakieś fundusze aby coś z tego było. Niestety obawiam się, że sama nad tym nie zapanujesz.

 

W przeglądarce domyślnie otwiera się u Ciebie zapewne wersja ostatnio wybrana (zapisane to jest w cookies). Sprawdź np. w trybie prywatnym.

Link to comment
Share on other sites

Piotrze,

 

Hm, myślę, że namieszałam. Chodzi o wyszukiwarkę. I tutaj u mnie widdać, ale to dlatego, że cały czas na tym pracuję.

 

Zgadzam się, że sklep funkcjonuje obecnie w ogóle. Nad tym jeszcze nie popracowałam. I jasne, że nad tym nie zapanuje, bo nie od tego jestem. Ja jestem od tworzenia produktów.

 

Dzięki za zainteresowanie tematem. Zobaczę, jakie kroki dalej.

Link to comment
Share on other sites

W google u mnie widać głównie starą wersję, wpisz sobie w trybie prywatnym site:domena

Do poprawy jest trochę w konfiguracji seo i url, w obecnej postaci wypada dodać rel canonical, hreflang, do zmiany trochę opisów, linkowanie wewnętrzne zewnętrzne itp.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...