Jump to content

[Test] pozycjonowanie sklepu


swiatsmoka

Recommended Posts

Cześć
 
zastanawiałem się właśnie nad kwestią pozycjonowania sklepu
jak wiadomo mam właściwie 2 drogi i możliwości
 
1. zlecić firmie pozycjonerskiej
2. zrobić to samemu
 
w przypadku rozwiązania nr1 jestem totalnie uzależniony od firmy, ich zaplecza, ich technik i ich cennika ;)
nie mówię że jest to rozwiązanie złe ale dla sklepów które startują mogą być to znaczące wydatki w budżecie
 
w przypadku rozwiązania nr 2 jestem zdany na łaskę i niełaskę googla oraz swoją wiedzę - albo jej brak ;)
 
przechodząc do sedna
wiadomo że lepiej pozycjonują się serwisy do których prowadzą linki :)
a najlepiej jeśli są to linki powiązane tematycznie
 
Stad pomysł aby
 
1. postawić drugi serwer (podobno ip też ma znaczenie - ja akurat w to nie wierzę ale ..)
2. na drugim serwerze postawić idealną kopię sklepu
3. sklep postawić jako katalog
4. wyciąć wszystkie moduły zostawiając tylko kategorie, kontakt, i najczęściej oglądane
5. do każdego opisu produktu wrzucić w znacznikach h1 dany tytuł produktu linkujący na daną podstronę właściwego sklepu ( :) tak przeczytałem to co napisałem )
6. w ten sposób postawiony sklep "dopalić" jakimiś automatami (kiedyś używało się publikera czy addera jak to wygląda dzisiaj - nie wiem :)
7. zwielokrotnić to do np. 3-4 podobnych serwisów
 
w ten sposób pojawia się jakieś mini zaplecze pozycjonerskie
możemy "bawić się" dowolnie bo nie dopalamy bezpośrednio strony sklepu, jak coś nie wypali to wywalam domenę a sklep zostaje nienaruszony 
dodatkowo tego typu stronki powinny generować jakiś ruch a ten z kolei możemy wykorzystać albo u siebie w sklepie albo przełożyć go na reklamy (takie tam dodatkowe rozważania ;)
 
 
i teraz pojawia się zasadnicze pytanie - ponieważ opisy są żywcem ściągnięte z bazy sklepu to teoretycznie występuje tutaj duplicat content - pytanie do znających temat - czy ona naprawdę istnieje i czy google bierze to pod uwagę ? co w sytuacji jeśli zastosuje się jakiś mieszacz treśći ?(teoretycznie google i tak to wyłapie ) a może jeśli DC jest istotny to zastosować synonimy ?
 
i ostatnie najbardziej istotne pytanie - czy takie linkowanie ma sens i przyniesie podniesienie pozycji ?
 
liczę na jakieś wypowiedzi w temacie - napisał bym na forum optymalizacji - ale oni tam są niestety dla mnie za mądrzy ;)

Edited by swiatsmoka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie jestem specem od pozycjonowania ale widzę, że nawet mądrze piszesz. Zamiast kopii sklepu postawiłbym na wordpressie strony tematyczne przekierowujące na Twoją stronę (ewentualnie katalogi).

 

ps. widzę, że dopiro teraz Twoja strona dostaje jakieś linki zwrotne BL i idzie ostro w górę ale pamiętaj, żeby to za ostro nie szło.... Dobre pozycjonowanie, to powolne i konsekwentne linkowanie... Nie szalej aby filtr nie wyskoczył :-)

Edited by sympatic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tyle tylko że stawiając wordpressy czy katalogi zaczyna się zabawa w "prawdziwe" pozycjonowanie

 

tzn. coś do tych wordpressów musisz wrzucić - jakieś teksty (czyli albo piszesz samemu - dla mnie marnowanie czasu, albo zlecasz - niepotrzebne koszty)

co do katalogów - tutaj sytuacja ma się bardzo podobnie - albo moderujesz wpisy (znów strata czasu) albo puszczasz to na żywioł i po tygodniu możesz domenę wywalić bo ma tyle spamu :)

 

stąd moja propozycja żeby postawić sklep jako katalog - nie martwisz się o wpisy bo i tak już je masz

nie musisz niczego moderować - bo nikt ci wpisów żadnych nie doda

linki masz super tematyczne

i w ogóle moje rozwiązanie jest SUPER ;)

 

zasadnicze pytanie jest takie czy to w ogóle zadziała :D

Link to comment
Share on other sites

zadaję to pytanie ponieważ prawie dekadę temu (czyli całe 7-8 lat  ;) )

jedna z największych polskich firm pozycjonerskich zaproponowała nam bardzo podobne rozwiązanie

mianowicie utworzenie strony z listą produktów z opisami gdzie każdy z produktów linkował do swojego odpowiednika w sklepie

 

wtedy dało to BARDZO FAJNE rezultaty

ale było to w czasach kiedy królował oscommerce a presta znaczyła .... właściwie nic nie znaczyła :)

Link to comment
Share on other sites

@swiatsmoka: to co było kilka lat temu, czy nawet dwa lata temu, nijak ma się do obecnych technik pozycjonowania - co zmienia się czasem z miesiąca na miesiąc; koszty są też dużo większe.

 

Czyli masz do wyboru:

 

- Jeśli chcesz mieć z tego też hobby, to oczywiście możesz spróbować. Tutaj polecam forum, gdzie znajdziesz konkrety o pozycjonowaniu i odpowiedzi na pytania (sporo jest napisane, więc na początek wystarczy poczytać wcześniejsze posty): http://encyklopedia.in

Nie musisz samemu kupować automatów itp. - poczytaj i spróbuj odpowiednie prace powoli zlecać (lepsze linki, podlink, audyt sklepu na początek); będzie sporo nauki, też koszty, niepewne efekty.

 

- Jeśli to nie ma być hobby, to lepiej zlecić, bo koszt alternatywny będzie dużo większy niż praca specjalistów - którzy mają potrzebną (nie zawsze ogólnie dostępną) wiedzę, softy, itd.

Minusem jest to, że trudno znaleźć odpowiednią firmę/freelancera (dają frazy, które nie przekładają się na zysk, jadą spamem lub technikami sprzed kilku lat) - lepiej odpuścić szukanie na Allegro i Oferii.

Link to comment
Share on other sites

A niby dlaczego nie nalezy linkowac pomiedzy sklepem testowym a glownym ?

Z jakiego niby powodu ?

Sorry ale taka argumentacja jest totalnie bez sensu

Chociażby dlatego, że linki z testowego sklepu nie będą miały żadnej wartości ;)

Dobre praktyki Google: Lepszy jeden wartościowy link niż 1000 nijakich.

Po prostu - kopia sklepu, którą postawisz nie będzie przedstawiała żadnej wartości dla Googla. :( - będzie po prostu "kolejnym" duplikatem.

Ps. co pomyśli klient gdy trafi na tak postawiony "sklep", gdy po każdym kliknięciu w produkt przekieruje go na inną domenę?

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Chociażby dlatego, że linki z testowego sklepu nie będą miały żadnej wartości ;)

Dobre praktyki Google: Lepszy jeden wartościowy link niż 1000 nijakich.

Po prostu - kopia sklepu, którą postawisz nie będzie przedstawiała żadnej wartości dla Googla. :( - będzie po prostu "kolejnym" duplikatem.

Ps. co pomyśli klient gdy trafi na tak postawiony "sklep", gdy po każdym kliknięciu w produkt przekieruje go na inną domenę?

 

Sorry ale gadacie głupoty ;)

1. linki prowadzące w ten sposób do sklepu nie tylko będą miały wartość ale dodatkowo będą połączone tematycznie

2. A co to jest wartościowy link - czy aby nie taki który jest powiązany tematycznie ;)

3. co do duplikatu treści - wcale nie jestem przekonany że jest to czynnik który eliminuje taki sklep

odpowiedzcie mi w takim razie co z wszystkimi sklepami które ciągną bazę z hurtowni

wg. waszego rozumowania takie sklepy nie mają szans na pozycjonowanie - a jednak jakoś w tej sieci funkcjonują

 

tutaj masz link który pokazuje jak ważny jest DC dla googla :lol: - LINK

 

jeśli DC jest takim "problemem" to wystarczyłoby zastosować synonimy w tekście

 

w takim wypadku nie tylko będzie to tekst unikalny dla wyszukiwarki ale również

- tekst dla użytkownika

- możliwość zarabiania na reklamach w takim serwisie

- możliwość dowolnego testowania takiego rozwiązania bez obawy że wywali się sklep docelowy w kosmos

- pozyskiwanie nowych klientów

itd.

 

a co do argumentu "co sobie pomyśli klient jak zostanie przekierowany..." - a co miałby sobie pomyśleć gdyby trafił na stronę na której jest opis produktu i po kliknięciu kup został przekierowany do strony sklepu - z tego co mi wiadomo to nazywa się to pre sell page ;) (strony przed sprzedażowe) - co oczywiście u nas zostało spłycone do artykułów na blogach (niby recenzje - tak naprawdę śmieciowy kontent daj boże unikalny)

 

@tler - sprawdziłem podany przez ciebie link i oprócz technik BHS nic więcej tam nie znalazłem - zdecydowanie nie powinny tego używać osoby które o temacie SEO "słyszały"

 

co do samego rozwiązania - moim zdaniem (po odświeżeniu wiedzy z SEO) sprawdzi się ono zwłaszcza dla długiego ogona - możliwe że trzeba będzie dodać lekkie modyfikacje dla "zapleczowego" sklepu

 

i co jest chyba oczywiste - nie może to być jedyne źródło linków prowadzących do docelowego sklepu

Edited by swiatsmoka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Link ma wartość gdy prowadzi z wartościowej strony  ;) - jaka jest wartość skopiowanego sklepu?

Opinie ludzi jakiekolwiek by nie były radzę traktować z przymr... <_< . Nikt do końca nie wie i nigdy się nie dowie co jest najważniejsze dla Google... i może dobrze :D   

Link to comment
Share on other sites

@swiatsmoka: jest też dużo o strategii również dla początkujących (lepiej zmienić szablon na jasny, bo chyba difoltowy jest ciemny i kiepsko jest czegoś szukać); wiedzy zresztą szukaj w różnych źródłach.

Jeśli chodzi o linkowanie między sklepami, to lepiej tego nie robić w przypadku, gdy treść jest taka sama (i będziesz dopalać dodatkowo z automatu) - no ale testuj ;)

 

 

A @PMaster dobrze mówi - strona musi mieć wartość, a ją zdobędziesz linkami z dobrych serwisów i to polecam robić, a dopiero takie miejscówki podlinkować automatem (w celu zaindeksowania i wzmocnienia).

 

 

//z tego PiO to radzę poczytać o ostatnich hurtowych filtrach na strony, bo pewnie będzie napisane czego nie robić 

Link to comment
Share on other sites

a Ty sie pytasz o porady czy nie umiesz przyjąć konstruktywnej krytyki czy po prostu chciałeś pospamować ?

 

A ty coś wnosisz swoją wypowiedzią do tematu - czy chciałeś się przypomnieć ?

 

 

Konstruktywna krytyka – rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce.

Link to comment
Share on other sites

Dostajesz dobre podpowiedzi a piszesz, że ludzi się nie znają. To po co się pytasz w ogóle ?

Zresztą sam widzę, że tez cos wiesz na temat pozycjonowania. Przejdź po prostu na tematyczne forum odpowiednie dla swojego zainteresowania i tam dostaniesz konkretne porady.

 

Stawianie kopii sklepu pomoże Twojemu sklepowi jak cukier organizmowi. Tylko na chwilę i tyle bedziesz miał ze swojej roboty. Preselki to możesz sobie zrobić, ale to zupełnie jest coś innego. Najpierw poczytaj jak powinny wyglądać i co zawierać.

 

Google zaindeksuje Twoją witrynę, puści ją na tydzień moze dwa wyżej a potem i tak polecisz, bo nie będziesz miał żadnego zaplecza. Reczywiście kiedyś wazne były linki docelowe do witryny, ale to ma znaczenie jak masz ich więcej niż 5 tyś i są rzeczywistymi linkami a nie kupionymi w katalogach. Rzeczywistymi czyli narastającymi w określonych przedziałach czasowych, na stronach które powstaja naturalnie a nie jak grzyby po deszczu itd...

 

Zresztą chyba tylko 3-5 katalogów polskich ma jakikolwiek PR - reszta została wycięta do 0 - tutaj mowa o kupowaniu linków.

Link to comment
Share on other sites

cześć

 

i to jest jakaś odpowiedz - uszczypliwości naprawdę nie są potrzebne ;)

 

co do tematu - nie będę polemizować bo jak sam piszesz to nie miejsce do tego - to forum jest zbyt ogólne i ludzie którzy tutaj przebywają nie mają niestety wiedzy w tym temacie

 

natomiast co do samego założenia - po prostu je sprawdzę i opublikuję wyniki - to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości i w miarę obiektywnie ocenić kto się myli

 

wyniki będę publikować 1 w tygodniu

jak ktoś jest chętny do śledzenia tematu - zapraszam

możecie też polubić tego posta - będę wiedzieć jaką mam publike ;)

Edited by swiatsmoka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

wejdz w pierwszy założyny post , pełna edycja i tam możesz zmienić.

 

tu nie chodzi o to czy ktos czy nie jest starej daty, musiabyś znaleźc jakieś forum hobbystyczne tam pewnie dostałbyś sporo podpowiedzi pod warunkiem, że mogliby i pomoagający uczestniczyć w rozwoju tego co robisz. Na pewno wiesz jak to działa.

Link to comment
Share on other sites

ok to przystępujemy do testu

 

Założenia testu

Badam w jaki sposób postawienie dodatkowego sklepu wpłynie na pozycje google dla sklepu "podstawowego" (zgodnie z założeniem z pierwszego posta)

badam 10 losowych fraz z tzw. długiego ogona

badam 3 frazy ogólne

 

w chwili obecnej sklep nie wyświetla się na żadną z fraz

 

przewidywany czas badania ok 2 mc

podawane wyniki co ok 1 tydzień

wstępne wnioski po ok 1 mc

 

dodatkowe działania SEO - brak

Link to comment
Share on other sites

fraz na razie nie podam

mogę powiedzieć że jest to losowo wybranych 10 fraz produktowych

i 3 frazy ogólne

 

dlaczego nie podam fraz - powód jest banalny - żeby nie zaburzyć testu (co tydzień będę za to podawać pozycje strony docelowej na dane frazy - mógłbym podawać pozycje codziennie, ale z takiego wyniku nic nie będzie wiadomo)

 

frazy są już podpięte do panelu sprawdzającego codzienne pozycję w wyszukiwarce google.pl (język polski)

 

a jeśli pytasz w kwestii konkurencyjności fraz to wygląda to w ten sposób że rozkłada się ona od 12.000 do ok 5.000.000 wyników dla frazy - jak ktoś nie wie o co chodzi to PW albo Skype (smok.dragomir)

preferuję skype ;)

Edited by swiatsmoka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

miałem nie publikować cząstkowych danych bo to trochę bez sensu i mogą się jeszcze BARDZO zmienić

ale myślę że wszystkich zainteresuje jaki jest efekt moich działań po całych 2 dniach :)

 

 

monitoring-fraz-kluczowych.jpg

 

Frazy wycięte specjalnie - podam na koniec testów

 

Link to comment
Share on other sites

czarna magia po 2 dniach  ;)

 

widać nie jest jednak takie trudne ;)

Bardziej chodziło mi o to, co przedstawia ta tabelka???

Nie ma żadnych danych, adresów, słów kluczowych, domena nie wiadomo czy świeża, frazy też nie wiadomo jak popularne, z wiarygodnością tych wyników trochę jest na bakier ;)

Surowy, wrzucony do sieci sklep bez żadnej pomocy i pozycjonowania też będzie zyskiwał pozycje...

Link to comment
Share on other sites

adresów i fraz nie ma co już wyjaśniałem powyżej

co do popularności fraz też było wyżej

 

natomiast co do

 

Surowy, wrzucony do sieci sklep bez żadnej pomocy i pozycjonowania też będzie zyskiwał pozycje...

 

nie mogę się zgodzić - bo niby na jakiej zasadzie będzie te pozycje zdobywać ?? 

przy takim założeniu pozycjonowanie w ogóle nie miało by sensu - po co skoro sklep zyskuje pozycje ;)

Link to comment
Share on other sites

trzeba wyjść od tego co to jest pozycjonowanie ;) już samo dbanie o treść można podpiąć pod "pozycjonowanie",

strona bez specjalnych zabiegów mających na celu podniesienie pozycji, może rosnąć (np. często aktulizujesz treść i dodajesz nowe artykuły itp.) lub będzie stać w miejscu, a jak nic z nią nie będziesz robił nawet cofać się (konkurencja nie śpi)

 

gdyby pozycjonowanie nie było wazne, firmy nie miały by osobnych "działów" seo z ludźmi dbającymi o pozycje :)

 

tak to widze, seo to potężna broń ;) ale do tego trzeba mieść cierpliwość

wolę kodzić ;)

Link to comment
Share on other sites

tak to widze, seo to potężna broń ;) ale do tego trzeba mieść cierpliwość

 

Dokładnie tak,dlatego panowie dajcie na wstrzymanie i zobaczymy jakie będą efekty. Smoku na bieżąco informuj co i jak. Jestem zainteresowany gdyż sam aktualnie wpuszczam sklep kumpla do sieci i będę go pozycjonował.

Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Właśnie o to chodzi i cała "filozofia" wyszukiwarek z założenia miała opierać się na wartościowej treści i trzymaniu się dobrych praktyk, w takiej sytuacji nikt nie powinien mieć problemu z pozycją swojej strony.

Taki spokojny układ zakłócili właśnie pozycjonerzy i tego nie da się już zatrzymać - jedni z nimi walczą inni im płacą :P

Z uczciwością nie ma to nic wspólnego, tym bardziej z poprawą wartości treści w internecie - po prostu biznes.

I zgadzam się z Vekia, że strona z wartościową treścią spokojnie może piąć się w górę :) i spadać oczywiście też :D

Link to comment
Share on other sites

Tzn, według Ciebie, strony bez pozycjonowania nie mają racji bytu w internecie? - to chyba jakiś żart ;)

Kiedy prowadzisz sklep, przy ogromnej konkurencji - życzę Ci duuuużej sprzedaży ze stron sklepu który nie będzie pozycjonowany! :rolleyes::D:lol:  A teraz poważnie, bo jeśli już poruszamy temat, kolega ma stronkę na worpressie i nie pozycjonował - strona sama z siebie zyskała PR3 ale co z tego jak ten Page Rank to pusty PR nie dający nic.... strony na kluczowe frazy nie było nawet w pierwszych 100 wynikach Googla, więc obydwaj macie poniekąd rację ale sam PR nie znaczy już zbyt wiele!

Link to comment
Share on other sites

Kiedy prowadzisz sklep, przy ogromnej konkurencji - życzę Ci duuuużej sprzedaży ze stron sklepu który nie będzie pozycjonowany! :rolleyes::D:lol:  A teraz poważnie, bo jeśli już poruszamy temat, kolega ma stronkę na worpressie i nie pozycjonował - strona sama z siebie zyskała PR3 ale co z tego jak ten Page Rank to pusty PR nie dający nic.... strony na kluczowe frazy nie było nawet w pierwszych 100 wynikach Googla, więc obydwaj macie poniekąd rację ale sam PR nie znaczy już zbyt wiele!

 

chyba masz na myśli Trust Rank

jeżeli strona dostała 3 tzn, że miała dośc wartościowe tresci, tylko jak długo to utrzymała ?

Link to comment
Share on other sites

chyba masz na myśli Trust Rank

jeżeli strona dostała 3 tzn, że miała dośc wartościowe tresci, tylko jak długo to utrzymała ?

 

Mam na myśli Page Rank, I jeśli ogłoszenia towarzyskie plus gołe zdjęcia dupeczek to wartościowe treści to jest jak piszesz :-)

Link to comment
Share on other sites

Mam na myśli Page Rank, I jeśli ogłoszenia towarzyskie plus gołe zdjęcia dupeczek to wartościowe treści to jest jak piszesz :-)

 

algorytm stwierdził, że treści były wartościowe, powodów moze być dużo - np. dużo odsłon treści i przeglądania. a jak długo utrzymało 3 ?

Link to comment
Share on other sites

moje założenie jest oparte na wstępnych założeniach googla

i moim zdaniem nie ma możliwości aby google z nich zrezygnowało (może je co najwyżej modyfikować biorąc inną wagę dla pewnych współczynników)

 

stąd śmiało mogę przewidzieć wyniki testu

- long tail się wypozycjonuje i podciągnie pozycje (przewiduję że ok 70-90% fraz wskoczy do top 10)

- frazy ogólne delikatnie się ruszą (przewiduję max skok do top 30 - chociaż zależy od frazy)

 

i teraz to co jest najistotniejsze - czyli czy warto w coś takiego się bawić

 

jeśli moje założenia się sprawdzą (w co mocno wierzę ;) ) - to jak najbardziej

ponieważ akurat dla sklepów najważniejsze jest właśnie long tail - klienci zazwyczaj szukają konkretnych produktów a nie fraz typu opony, skarpetki, radio, czy lodówka :)

frazy ogólne wygenerują nam wprawdzie ruch tyle że jest to ruch "częściowo" ogólny i nie koniecznie łatwy do zmonetyzowania

W kwestii kosztów i poświęconego czasu - jak do tej pory całkowite działania ze stroną zajęły mi dokładnie 5.54.21 s (tak zliczam czas :) )

+ działania kilku programów

 

średnia stawka za pozycjonowanie jednego słowa w LT to w przypadku firmy koszt ok 3 zł za słowo/ mc (ok 36.000 rocznie dla 1000 fraz LT)

moje rozwiązanie - nawet jeśli większość rzeczy się zleci do zrobienia - to przewidywany koszt ok ~1.000 ~1500 zł / rok

 

nie mówię że zaproponowane rozwiązanie jest genialne - niech każdy szuka swojego

natomiast wiem że w biznesie należy ograniczać koszty :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mowa o nowej domenie, to mogła dostać "fresh site bonus" na frazy na które jest zoptymalizowana (a główna na to samo jest w otchłani - jeśli jest identyczna) - bonus ten jest dla nowych domen, a później spada.

 

 

Mógłbyś ostatecznie dokładnie nakreślić założenia testu?

Bo aktualnie wychodzi na to, że chcesz sprawdzić efekty na kilkanaście fraz z linka jednej zdublowanej domeny - i jakie to są narzędzia?

 

 

PS. Jeśli chcesz, to możesz podać frazy zainteresowanym na priv, bo to bezpieczniejsze niż podawanie na ogólnym.
Link to comment
Share on other sites

strona nie łapie się do FSB - wiek domeny ok 0.5 r

 

co sprawdzam ? - sprawdzam czy przy postawieniu klonu strona docelowa coś zyska w wynikach i jeśli tak to co

(wg. mnie zyska głównie w LT- wg. innych uczestników dyskusji - nic nie zyska )

dodatkowo sprawdzę czy i jaki wpływ ma DC na takie pozycje

(wg. mnie DC w ogóle nie ma wpływu - przedstawione dlaczego w początkowych postach dyskusji , wg. innych uczestników ma )

ot taka presto rodzinna sprzeczka i udowodnienie sobie kto ma rację ;)

 

narzędzia: głównie automaty (czasem jakieś działania semi)

 

frazy nie są istotne - przedział popularności fraz zaczyna się od 12.500 a kończy na ok 5.000.000

Link to comment
Share on other sites

strona nie łapie się do FSB - wiek domeny ok 0.5 r

 

co sprawdzam ? - sprawdzam czy przy postawieniu klonu strona docelowa coś zyska w wynikach i jeśli tak to co

(wg. mnie zyska głównie w LT- wg. innych uczestników dyskusji - nic nie zyska )

dodatkowo sprawdzę czy i jaki wpływ ma DC na takie pozycje

(wg. mnie DC w ogóle nie ma wpływu - przedstawione dlaczego w początkowych postach dyskusji , wg. innych uczestników ma )

ot taka presto rodzinna sprzeczka i udowodnienie sobie kto ma rację ;)

 

narzędzia: głównie automaty (czasem jakieś działania semi)

 

frazy nie są istotne - przedział popularności fraz zaczyna się od 12.500 a kończy na ok 5.000.000

 

Kto powiedział, że nic nie zyska - najlepiej zzacytuj tą wypowiedź.

 

teraz juz widzę przyznajesz się, że stosujesz narzędzia do automatuzacji działań a to juz nie jest pozycjownowanie o jakim była mowa na początku.

 

A z gadki to Ty na pewno nie jesteś nowicjuszem wyczuwam tu jakiegoś trola SEO`skiego.

 

A frazy sa istotne zawsze (!!!) to podstawa :)

Link to comment
Share on other sites

teraz juz widzę przyznajesz się, że stosujesz narzędzia do automatuzacji działań a to juz nie jest pozycjownowanie o jakim była mowa na początku.

 

6. w ten sposób postawiony sklep "dopalić" jakimiś automatami (kiedyś używało się publikera czy addera jak to wygląda dzisiaj - nie wiem :)
 

 

Kto powiedział, że nic nie zyska - najlepiej zzacytuj tą wypowiedź.

 

Chociażby dlatego, że linki z testowego sklepu nie będą miały żadnej wartości ;)

Dobre praktyki Google: Lepszy jeden wartościowy link niż 1000 nijakich.

Po prostu - kopia sklepu, którą postawisz nie będzie przedstawiała żadnej wartości dla Googla. :( - będzie po prostu "kolejnym" duplikatem.

 

Link ma wartość gdy prowadzi z wartościowej strony  ;) - jaka jest wartość skopiowanego sklepu?

 

A z gadki to Ty na pewno nie jesteś nowicjuszem wyczuwam tu jakiegoś trola SEO`skiego.

 

 


2. zrobić to samemu
 
w przypadku rozwiązania nr 2 jestem zdany na łaskę i niełaskę googla oraz swoją wiedzę - albo jej brak ;)
 

 

zadaję to pytanie ponieważ prawie dekadę temu (czyli całe 7-8 lat  ;) )

jedna z największych polskich firm pozycjonerskich zaproponowała nam bardzo podobne rozwiązanie

 

A frazy sa istotne zawsze (!!!) to podstawa :)

 

badam 10 losowych fraz z tzw. długiego ogona

badam 3 frazy ogólne

 

w chwili obecnej sklep nie wyświetla się na żadną z fraz

 

fraz na razie nie podam

mogę powiedzieć że jest to losowo wybranych 10 fraz produktowych

i 3 frazy ogólne

 

 

ehh - ty ten wątek w ogóle czytałeś  ??

 

 

a Ty sie pytasz o porady czy nie umiesz przyjąć konstruktywnej krytyki czy po prostu chciałeś pospamować ?

Link to comment
Share on other sites

Pół roku ma swiatsmoka.pl i to są jej wyniki z okazji jednego linku, czy tego klonu na innej domenie? Teraz właśnie są zamieszania w serpach, a nie magia :P

 

No, ale precyzując, żeby już było teraz wszystko jasne w tym teście i już nie zawracam głowy: :)

 

Czyli tylko ze zdublowanego sklepu, który będzie podlinkowany, będziesz linkować do docelowej - jeśli dobrze mówię - anchorem i dofollow, site-wide oraz czy jednak 301; tj. ile i jak? Czy może jeszcze jakieś działania, które nie opisałeś?

 

 

PS. Jeśli robisz tak jak opisałem, to docelowa według mnie oberwie - bo chyba jasne, że domena głowna nie zyska, jak każdy zrobi sobie kopie stron i będzie linkować do niej - czyli zastanów się czy chcesz to testować na marce swiatsmoka.pl

Link to comment
Share on other sites

Caly plan nie jest zadna nowoscia oprocz jednego istotnego szczegolu tzn. Pkt nr 5 z zalozen

I to wlasnie to dzialanie powinno ladnie wypchnac strony w wynikach

mam prosbe - PRZECZYTAJCIE ZALOZENIA (w moim pytaniu) NA 1 STRONIE

 

A teraz odpowiadajac

Nie bede wogole linkowac docelowej

Nie bede uzywac 301 - teraz to juz w ogole nieoplacalne

Co do tego ile i jak

Ciezko powiedziec - pojdzie z automatu - mozemy zalozyc ze:

Na kazda podstrone ok 100 linkow podlinkowanych

Na podlinkowane ewentualnie swl

Link to comment
Share on other sites

Nie radzę robić kopii sklepu jako katalog z linkami gdy większość opisu będzie duplikatem. 

Mam to sprawdzone. Google nakłada filtry w szukanych frazach raz na jedną raz na drugą domenę.

Pozycjonowanie samemu jest bardzo pracochłonne i długotrwałe ale docelowo może przynieść znacznie lepsze rezultaty niż zlecenie tego firmie zewnętrznej.

Link to comment
Share on other sites

grzegorz4 - ale dlaczego niby czegoś takiego nie zrobić ??

odnośnie duplicat content było na pierwszej stronie - i jeśli w ogóle jest on brany pod uwagę to w bardzo niewielkim stopniu 

 

natomiast co do kwestii pozycjonownia samemu - na pewno musisz mieć trochę czasu, trochę wiedzy i jakiś pomysł

 

pytanie co się bardziej opłaca czy poświęcać czas na pozycjonowanie samemu czy oddać tą działkę firmie zewnętrznej a samemu zająć się np. negocjowaniem cen

tyle że trzeba pamiętać że jeśli zlecimy to firmie to zapewne po prostu zostaniemy podpięci do ich zaplecza co w sytuacji zakończenia współpracy skończy się naszą katastrofą - spadek pozycji będzie bardzo bolesny

oraz dodatkowo pozycjonowanie (w niektórych branżach niezbędne) jest niestety usługą drogą co dla młodej firmy może być kosztem nie do przeskoczenia

 

Moje rozwiązanie nie jest może idealne - ale jednak jakieś pozycje się osiąga co tak naprawdę może być kartą przetargową przy rozmowach z firmą pozycjonerską a dodatkowo dzięki temu rozwiązaniu generujemy sobie jakiś tam ruch na stronie a to już przekłada się na realne pieniądze

 

Ale nadszedł natomiast czas aby pokazać wyniki po prawie 2 tygodniach

testy3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Napisałem, że to sprawdziłem.

Opiekuję się między innymi dwoma sklepami, które są praktycznie identyczne (bardzo nieznaczne różnice) w wynikach wyszukiwania pokazuje się raz jeden a raz drugi (w zależności od frazy) i nigdy w wynikach nie pokazują się te same produkty ( z dwóch sklepów ) w tej samej frazie wyszukiwania.

 

Ze względu na to nie widzę sensu aby takie błędy powielać. 

 

PS

Filtrów założonych z automatu przez roboty zdejmą albo i nie .... tylko te same roboty.

 

Nie warto pozycjonować kilkunastu fraz na raz aby być na pozycji 20-cia i dalej gdyż praktycznie nie wpływa to na ilość wejść.

Ja u siebie pozycjonuję po max kilka fraz na raz dopiero jak osiągną pozycję stabilną w pierwszej 10-ce zajmuję się kolejnymi.

 

Pozycjonowanie to proces bardzo długotrwały minimalny czas to 6 miesięcy aby osiągnąć stabilną pozycję, szybki wzrost pozycji najczęściej powoduje potem szybki spadek.

Link to comment
Share on other sites

pozycjonowanie jest procesem długotrwałym o fakt - pytanie tylko co pozycjonujemy i na jakie frazy

 

ale dlaczego nie warto pozycjonować kilkunastu fraz naraz  - tego nie rozumiem ?

 

w moim przykładzie pozycjonuję nie kilkanaście na ponad 1500 fraz :) - tak że wyniki nawet w okolicach 40 miejsca dają całkiem przyjemne efekty

dla przykładu załóżmy że tylko 1 osoba wejdzie na stronę z tylko z 30% fraz - czy dla dodatkowych 400~500 osób nie warto się w coś takiego bawić ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Po kolei :

1) Każdy ma ograniczoną ilość pieniędzy=czasu na pozycjonowanie dlatego przy tym samym nakładzie można uzyskać np. 3 x miejsce 1-10 lub 30 miejsc 30-40 . To pierwsze z reguły daje nie tylko lepszy efekt wejść ale przede wszystkim możliwość uczenia się.

 

2) czego się uczymy ? tu dam przykład :

Sprzedawca wystawia na sprzedaż przedmiot o nazwie X, który może zostać nabyty przez przedstawiciela jednej kilku z grup docelowych i teraz :

 

a) Brunetka siada do komputera i wpisuje szukając : czerwony, dwumiejscowy, z kremową tapicerką ;

B) Starszy blondyn siada i wyszukuje : rasowy , kultowy , coupe ;

c) Młody szatyn siada i wpisuje : sportowy , tani , unikatowy .

 

 

 

 

Teraz mogę napisać , że to X to np. Syrena Sport

A teraz możesz zrobić test ile z tych trzech grup docelowych wcześniej nie wpisujących frazy "Syrena Sport" (gdyż nie znali tego produktu i jego nazwy) by chętnie go z bliska zobaczyło i co najmniej przymierzyło się do zakupu.

 

Najgorsze efekty w pozycjonowaniu są gdy :

1) Właściciel witryny wie najlepiej jakie frazy pozycjonować ;

2) Osoba pozycjonująca wykonuje to co narzuca właściciel .

 

Pozycjonując sklepy cały czas się uczę i obserwuję (30-40% a tylko pozostałą część przeznaczam na "klepanie").

Oczywiście zarabiam za 100% poświęconego czasu.

Link to comment
Share on other sites

Od początku

1. czy 10 fraz z top 10 da lepsze efekty niż 40 fraz z top 30 - to akurat jest sprawą bardzo dyskusyjną - czasem tak a czasem nie - wszystko zależy od fraz i branży (ale zgadzam się całkowicie że lepiej być w top 10 niż w top 30 ;) )

 

natomiast co do 2.

tutaj masz błędne założenie

zakładasz grupę docelową jako osoby które nie znają produktu a poszukują go w jakiejś określonej grupie cech - ci klienci są jak najbardziej pożądani - tyle że to nie są klienci wpisujący się w zaproponowane przeze mnie rozwiązanie

w moim rozwiązaniu skupiam się właściwie tylko na osobach które dokładnie wiedzą czego szukają (nie tylko syrena sport - ale konkretny model i rocznik czy wyposażenie )

 

dla zaproponowanych przez ciebie osób będzie odpowiednie pozycjonowanie na frazy ogólne - kiedy trafią na stronę nie koniecznie zainteresuje ich syrena sport ale może np. mały fiat ;)

 

i na sam koniec - mogę wyciągnąć wstępne wnioski że moje rozwiązanie w zasadzie jest uzupełnieniem pozycjonowania dla fraz ogólnych a do chwili obecnej nie zauważyłem żeby google w jakiś sposób pogroziło mi palcem ;) za tego typu działania - natomiast widzę wyraźny wzrost odwiedzających właśnie dla fraz z długiego ogona

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli potencjalny klient wie jaki konkretny rodzaj model produktu chce to siadając do komputera :

 

1) w co najmniej 50% przypadków wchodzi na strony www.??????.pl i tam szuka najtańszej/najlepszej oferty ;

2) w 25% przypadków sprawdza w porównywarkach ;

3) reszta sprawdza w google i tam ...... też najczęściej w 1-szej 10-ce natknie się na porównywarkę lub ofertę z pozycji 1 .

 

zresztą nikogo nie zamierzam na siłę przekonywać.

 

Każdy chyba prowadzi badania aby oceniać nakład kosztów na dany kanał promocji i efekty jakie to przynosi. 

Link to comment
Share on other sites

domyślam się że www.??????.pl to allegro

 

 

Każdy chyba prowadzi badania aby oceniać nakład kosztów na dany kanał promocji i efekty jakie to przynosi. 

 

Właśnie o to chodzi - w zaproponowanym rozwiązaniu nakład kosztów jest praktycznie żaden - a efekty cóż niech każdy oceni sam

Link to comment
Share on other sites

Od początku

1. czy 10 fraz z top 10 da lepsze efekty niż 40 fraz z top 30 - to akurat jest sprawą bardzo dyskusyjną - czasem tak a czasem nie - wszystko zależy od fraz i branży (ale zgadzam się całkowicie że lepiej być w top 10 niż w top 30 ;) )

 

w tym przypadku jest to sprawa bez dyskusyjna, zawsze daje lepsze.

Edited by mentalspot (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ale lepsze w czym ??

w ilości osób które odwiedzą twój sklep, czy w ilości zakupów które zrobią ??

 

dla przykładu

na 10 fraz z top 10 wejdzie ci 100 osób z tego zakupy zrobi 20%

na 40 frazy z top 30 wejdzie ci 80 osób (2 osoby na frazę) z tego zakupy zrobi 30%

 

to wszystko zależy od branży, oferty, frazy itd. - bardzo trudne jest porównanie frazy ogólnej która trafi do top 10 z frazą bardzo szczegółową z top 30 pod względem ich "wydajności"

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że chcesz pozycjonować swój sklep z podpisu.

Po nim niestety widać, że nie korzystasz z wiedzy którą daje Google.

Zanim zaczniesz pozycjonować postaraj się aby witryna była pozytywnie postrzegana przez Google gdyż obecnie nie jest.

Nie znam Twojej branży i konkurencji ale warto zadbać aby Twoje trudy nie poszły na marne.

Analityki dają możliwość oceny zachowań klientów i widać skąd klient przyszedł i czy chodząc po sklepie trafił do koszyka.

 

Naprawdę samemu bardzo dużo można zrobić ale najpierw wielu rzeczy należy się nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

a ok - namierzyłem :)

 

rzeczywiście masz 2 identyczne sklepy

może warto było zastosować to - wtedy zapewne nie dublował byś się w w google

a dodatkowo miał byś duplikat tylko w opisie a nie w całej treści strony (zresztą jeśli już bardzo byś chciał pozbyć się duplikatu wystarczyłoby ten tekst potraktować jakąś "mieszarką")

 

3. sklep postawić jako katalog

4. wyciąć wszystkie moduły zostawiając tylko kategorie, kontakt, i najczęściej oglądane

 

dlaczego ciągle "upieram się" przy moim rozwiązaniu - bo pomimo angielskich tytułów czy meta tagów - mój sklep jakoś się w tych wynikach pnie w górę (kwestię FSB omówiłem wcześniej - to nie to)

 

p.s.

dlaczego niektóre prace lepiej wykonać samemu

dostaję wielokrotnie oferty od firm pozycjonerskich które tłumaczą mi że im więcej będę mieć osób odwiedzających moją stronę tym wyżej będę w wynikach googla :) - TOTALNA BZDURA !

Link to comment
Share on other sites

Nie mam czasu (mam też kilka innych sklepów pod opieką z innych branż) i jest określona już strategia dla wszystkiego.

Pozycjonowanie wbrew pozorom jest bardzo kosztowne nawet jeśli robi się samemu.

Skoro np. sam zarabiasz np. 30 zł/h to samemu pozycjonując jeden sklep kosztuje Ciebie to :

30 zł/h x 1 h/dzień x 30 dni = 900 zł / miesiąc.

Twoje działania muszą zarobić na siebie i na firmę.

Dlaczego nie warto według mnie oddawać tego innym (którzy nie rozumieją marketingu) napisałem już wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Wzrost pozycji raczej nie jest przez tą jedną domenę dopaloną kilkoma (słabymi) linkami, więc samych pozycji nie ma co sprawdzać. Jeśli taki test ma być rzetelny, to na nowych domenach (do swiatsmoka prowadzą też inne linki) lub na bazie większej ilości takich domen.

Test może odnosić się do DC, czy tego po ile zabiegach głowna dostanie komunikat w GWT.

 

 

//nie mówię Ci tego, żeby "podyskutować", ale żeby zaoszczędzić czasu - lepszym planem będzie, gdy zrobisz/kupisz listę ze spisem mocnych serwisów do których można dodać link.

Link to comment
Share on other sites

Ok

Nie ma sensu dyskutować dalej w tym temacie - macie jakies swoje wyobrażenia odnośnie pozycjonowania- pozostancie przy nich

A ostatnia argumentacja tlera utwierdza mnie tylko w tym przekonaniu

Dzieki ze martwicie sie o mój czas - ale naprawde nie ma potrzeby

Ja pozostaje dalej ze swoimi pomysłami natomiast nie bede wiecej wypowiadać się w tym temacie ani publikować wyników (nie widze sensu skoro nawet założenia są niezrozumiałe)

Sory ale rzeczywiscie dyskusja z osobami która potrafi wbić swoja stronę na frazę z konkurecja 638 ! Jest po prostu bez sensu

 

Prośba do admina o zamknięcie tematu - vekia mógłbyś ?

Link to comment
Share on other sites

Po prostu zajmuję się pozycjonowaniem, więc stąd moja dyskusja w temacie. Ale jak wszystko sam wiesz lepiej i nie potrzeba Ci nawet propozycji to - EOT .

 

 

EDIT: @vieka: czy jest może jakaś awaria? Próbowałem napisać nowy temat w "moduły i szablony", ale mnie kilkakrotnie wywalało na prestashop.com

//przydałby się podpięty temat ze zgłaszaniem problemów na forum

Edited by Tler (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

 

EDIT: @vieka: czy jest może jakaś awaria? Próbowałem napisać nowy temat w "moduły i szablony", ale mnie kilkakrotnie wywalało na prestashop.com

//przydałby się podpięty temat ze zgłaszaniem problemów na forum

 

dzieje się tak, gdy używa się słów zbanowanych

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...