Jump to content

Przerobienie theme na responsywny


Recommended Posts

Jak w temacie, 
Kiedyś wspomniał mi admin, że jest możliwość przerobienia szablonu na responsywny. Co bardzo by mi odpowiadało ponieważ nie chcę brać nowego szablonu(responsywnego) i dostosowywać go od nowa do swoich potrzeb. Stąd kilka moich pytań.
Czy jest to bardzo skomplikowane,

Czy jest w sieci tutorial jak przerobić własny theme,

Czy ktoś z forumowiczów robi takie rzeczy ? (pytanie orientacyjne) 


Pytam o takie rzeczy ponieważ jak już kiedyś wspomniałem w prestashop'ie siedzę niecały miesiąc dopiero go poznaje i uczę się tego silnika.

 

Prosił bym o rady w miarę szczegółowe oraz pomoc w przerabianiu mojego szablonu.

 

Link to comment
Share on other sites

trudne nie jest, ale trzeba znać conajmniej podstawy w zagadnieniu (głównie css)

 

jeżeli korzystasz z 1.5 to możesz posiłkować się tym: zip.gif  psresponsivetheme.zip 

jest to moduł dodający responsywność (w prawdzie niepełną) do defaultowego szablonu

 

możesz zobaczyć jak to działa i na czym polega i później dostosować zmiany do własnych potrzeb

Link to comment
Share on other sites

Aktualnie korzystam ze starej wersji 1.4.6 ale zamierzam przenieść się na 1.5.5 tylko muszę się zorientować co i jak żeby nie zepsuć strony podczas przenoszenia. 

 

Coś czuję że nie ogarnę przerobienia tego , głównie czasowo. Czy ktoś z forumowiczów przerabia themy na responsywne ? 

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, jak można w prosty sposób przerobić klasyczny defaultowy szalbon na responsywny? Lub gdzie można kupić coś takiego? Szablon ma służyć do sklepu spożywczego ale generalnie nie chcę kupować gotowca bo i tak grafika będzie robiona na zamówienie, a brakuje mi tylko wersji na urządzenia mobilne.

Z góry dzieki!

Link to comment
Share on other sites

Możesz dołączyć plik CSS, lub rozszerzyć obecny i napisać reguły obsługujące rozdzielczości np poniżej 1024px. Nie musisz modyfikować obecnego wyglądu w CSS.

 

Rosponsywność działa głównie na szerokościach procentowych i maksymalnych np max-width:600px; Wystarczy że wszystkie kontenery treści przerobisz na procenty.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...