Jump to content

PrestaShop 1.6.x - dyskusja, czego się spodziewać?


Krystian Podemski

Recommended Posts

PrestaShop 1.6.x na horyzoncie, myślę że będzie to jedna z najlepszych wersji PrestaShop i najsprawniej wydanych, sam panel co można sobie zobaczyć np. tutaj wygląda już teraz znakomicie, dashboard w końcu może się podobać, a same elementy sterujące jak checkboxy, listy rozwijalne itd. są po prostu ładne.

 

Oprócz administracji tworzony jest też szablon dla frontu i tutaj zauważyłem dzisiaj kilka kapitalnych zmian, oto krótka lista czego można się spodziewać:

- dynamiczne sprawdzanie poprawności danych w formularzach 

- rozwiązanie QuickView pozwalające na wyświetlenie karty produktu w popup bez wchodzenia do niej

- wyświetlanie kolorów na liście produktów (tutaj zasugerowałem by dać możliwość wyświetlania ogólnie - atrybutów)

- w końcu wyświetlanie kilku list produktów na stronie głównej sklepu (nowości, polecane, promocje), na dodatek w tabach (zakładkach) czyli funkcjonalność pożądana przez wielu i nawet oferowana gdzieniegdzie jako płatne rozwiązanie

 

Aktualizacja? W silniku zmian niedużo, myślę że wszystko idealnie obsłuży moduł 1-click upgrade - taki też jest cel developerów.

 

Ja sam czekam z niecierpliwością bo zapowiada się że dzięki tym zmianom PrestaShop zyska jeszcze bardziej na popularności, szczególnie że szablon frontu w końcu (z tego co widać po prezentacjach) będzie mógł się podobać... :)

 

A jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu screenów i krótkiego filmu prezentacyjnego?

Edited by Krystian Podemski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ja powiem tak - w pierwszym odruchu jakoś nie przekonały mnie zmiany (totalnie wywrócony pasek itd.)

ale po jakiś 2 sekundach ;) stwierdzam że dam mu szansę - pytanie jak się na tym będzie pracować i jak szybko przyzwyczaimy się do nowych funkcji

 

Generalnie dla mnie +

Link to comment
Share on other sites

Mnie to samo zastanawia, tym bardziej że w preście 1.5 przy dodaniu towaru do magazynu trzeba podać cenę zakupu.
Przy ustalaniu ceny nie dość że nie wylicza marży to jeszcze jest odrębne okienko do wpisania tego samego czyli kwoty zakupu.

Szczerze to sam się zastanawiałem po co wpisywać cenę zakupu w magazynie ale jedyne co mi przyszło do głowy to do celów statystycznych oraz do remanentu. A mogłoby to wyglądać np tak::

Wyliczanie marży przy ustalaniu ceny.
   (wersja rozszerzona: Pokazuje cenę zakupu towaru i obok marżę.Gdy sprzedamy towar zakupiony np po 10zł a drugi jest zakupiony po innej cenie to wtedy dostajemy info o zmianie ceny produktu i możemy zmienić cenę na sklepie - podnieść - obniżyć robiąc promocję na przykład)


 

Link to comment
Share on other sites

Mnie akurat ciekawi jak będzie z szybkością sklepu. Z tego co wiem wersja 1.5 jest nieco wolniejsza od 1.4. Ciekawe czy 1.6 poprawi ten wynik.

Dla mnie bomba , front i panel wygląda znakomicie (przynajmniej to co zobaczyłem). Czekam z niecierpliwością, obecnie mam 1.5.6.0 aktualizacja z 1.5.4.1.

Edited by lantrado (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

@swiatsmoka - mogę pomyśleć o funkcjonalności "notatnika" dla back-office który pozwoli na dodanie takich produktów, takich quicklinks ale w sprawny sposób natomiast byłoby to raczej modułem niż funkcjonalnością natywną ponieważ jesteś pierwszą osobą która pisze o takiej funkcjonalności.

 

Marża? Tu się zgodzę ale tu również mam wątpliwości czy dawać to natywnie, czy satysfakcjonujące byłoby pozwolenie masowej zmiany cen przy paru kryteriach, np. dodaj 1.5% ceny podstawowej do produktów z kategorii A,B,C i producenta D?

Link to comment
Share on other sites

Krystian ale odnosnie marzy to fajnie by bylo gdyby ona wogole zaistniala

Nawet jesli tylko miala by byc wyliczana i nic pozatym

Teraz to wyglada tak mam produkt za 63.82 zl obkladam go ma4za np. 12.5%

Wiesz ile to jest liczenia ;) a lie dodatkowych aplikacji musze wlacsyc ;)

Pomyslcie nad tym zeby to dolozyc na pewno sie przyda

A co zglaszaniapowinien byc jakis formulaz z systemem glosowan

Wiedzielibyscie czego i ile osob potrzebuje

 

Sory za literowki pisane by phone ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...