Jump to content

Problema la download, dispar fisierele


floriano

Recommended Posts

Bun gasit tuturor,

 

sunt nou in aceasta comunitate, de curand am lansat un site (prestashop 1.5), este vorba despre site-ul: az-download.com

 

Apelez la cunostintele voastre in aceasta platforma deoarece am ceva proble in script si anume:

incarc un "Produs Virtual" pentru download iar, la cca doua zile nu-l mai am pentru download!!

La data las gol spatiul, nu il completez!

La numar de zile setez 0 (zero).

 

Site-ul meu pe asa ceva se bazeaza, nu stiu ce se poate intampla!

 

O mica problema pe care nu o inteleg eu este la setari la: Numarul de descarcari permise  aici nu inteleg, ce trebuie sa completez, caracterul "o" (o de la oglinda) sa "0" zero? Eu am setat pana acum "0" zero.

 

Pun si o imagine:  

 

PrtSc.jpg

 

 

 

Multumesc anticipat pentru ajutor!!

Edited by floriano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Bun gasit tuturor,

 

sunt nou in aceasta comunitate, de curand am lansat un site (prestashop 1.5), este vorba despre site-ul: az-download.com

 

Apelez la cunostintele voastre in aceasta platforma deoarece am ceva proble in script si anume:

incarc un "Produs Virtual" pentru download iar, la cca doua zile nu-l mai am pentru download!!

La data las gol spatiul, nu il completez!

La numar de zile setez 0 (zero).

 

Site-ul meu pe asa ceva se bazeaza, nu stiu ce se poate intampla!

 

O mica problema pe care nu o inteleg eu este la setari la: Numarul de descarcari permise  aici nu inteleg, ce trebuie sa completez, caracterul "o" (o de la oglinda) sa "0" zero? Eu am setat pana acum "0" zero.

 

Pun si o imagine:  

 

PrtSc.jpg

 

 

 

Multumesc anticipat pentru ajutor!!

 

Asa ai incercat:

 

1. Una sau doua download-uri per utilizator.

2. Seteaza data de expirare a produsului... cat vrei tu, de exemplu de azi (10.10.2013 pana in 09.10.2014), si treci ultima data aceea de 09.10.2014.

3. Scrie numarul de zile dintre 10.10.2013 pana la 09.10.2014... adica 365 zile.

 

Am scris in felul cum ai notat tu cu rosu, de sus in jos si vezi daca mai dispare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...