Jump to content

Problema Admin Online Prestashop !


Recommended Posts

Salut nu ma pot connecta precum admin pe site-ul meu mentionez ca este online

Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [2002] Can't connect to local MySQL server through socket '//images.registeritalia.com/bestchoice/admin/' (2)    ce pot sa fac ? care fisiere trebuie sa le modific ca nu-mi aduc aminte am intrat in configuration.php si in settings_inc.php

 

settings_inc.php

 

<?php
define('_DB_SERVER_', 'http://images.registeritalia.com/bestchoice/admin/');
define('_DB_NAME_', 'bestchoice');
define('_DB_USER_', '...');
define('_DB_PASSWD_', '...');
define('_DB_PREFIX_', 'ps_14');
define('_MYSQL_ENGINE_', 'InnoDB');
define('_PS_CACHING_SYSTEM_', 'CacheMemcache');
define('_PS_CACHE_ENABLED_', '0');
define('_MEDIA_SERVER_1_', '');
define('_MEDIA_SERVER_2_', '');
define('_MEDIA_SERVER_3_', '');
define('_COOKIE_KEY_', 'i06rb5cYPEK5e0n2JUkmb4h9FBm6OOdPgeRDx0pFbEaIjBpcdO6E6u1a');
define('_COOKIE_IV_', 'Ya6BBsAi');
define('_PS_CREATION_DATE_', '2013-10-03');
define('_PS_VERSION_', '1.5.5.0');
define('_RIJNDAEL_KEY_', 'uFQyP107dLLdbbOsK5JZjjyNMdUXiHdt');
define('_RIJNDAEL_IV_', 'WkgS9knBVaPY4tqnFXKGZA==');
 

Link to comment
Share on other sites

Folderul unde este instalat presta-admin, se numeste " admin "?

 

Fiindca la adresa " http://images.registeritalia.com/bestchoice/admin/index.php?controller=AdminLogin ", iti arata acea eroare.

Daca e schimbata denumirea folderului, in loc de "admin", trece denumirea corecta a folderului.

 

Eu am schimbat denumirea acelui folder, si daca scriu "admin", ma redirecteaza catre priima pagina a site-ului. Daca scriu denumirea corecta a acelui folder, ma duce catre pagina de administrare back office.

Sper ca m-am facut inteles.

Link to comment
Share on other sites

Da am schimbat numele dar ...tot asa face trebuie sa vad de ce i-mi face asa deoarece cand ma conectez pe localhost merge dar am vazut ca se schimba numele la admin exp........locathost/bestchoice/admin4564  

 

DarkLucas - Folderul unde este instalat presta-admin, se numeste " admin "? ( exp : Cartela centrala este Bestchoice poi urmeaza -admin,config,img,...etc..

Link to comment
Share on other sites

Da am schimbat numele dar ...tot asa face trebuie sa vad de ce i-mi face asa deoarece cand ma conectez pe localhost merge dar am vazut ca se schimba numele la admin exp........locathost/bestchoice/admin4564  

 

DarkLucas - Folderul unde este instalat presta-admin, se numeste " admin "? ( exp : Cartela centrala este Bestchoice poi urmeaza -admin,config,img,...etc..

 

Ai mesaj privat!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...