Jump to content

Nie działają rabaty na konkretne kategorie produktów [Presta 1.5.5.0]


mayek

Recommended Posts

Witam,

Testuję nową preste (1.5.5.0) i napotkałem na problem z rabatami.

Da się utworzyć grupę rabatową, ale tylko z rabatem ogólnym (na wszystkie produkty stała zniżka w %).

Jeżeli dodaję rabat na konkretne kategorie, to rabat nie jest uwzględniany - produkty z tej kategorii nadal kosztują tyle co przed stworzeniem grupy rabatowej i przypisaniem jej userowi.


Proszę o info, czy u Was występuje taki problem i czy ma ktoś na to lekarstwo smiley.gif


Pozdrawiam

Edited by mayek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

jeżeli tworzysz rabat na konkretne kategorie - wówczas rabat będzie uwzględniony tylko dla produktów przypisanych do tej kategorii.

Problem w tym, że ja celowo zakładam rabat na konkretną kategorie i niestety cena produktów z tej kategorii nie jest pomniejszona o % wartość rabatu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Problem w tym, że ja celowo zakładam rabat na konkretną kategorie i niestety cena produktów z tej kategorii nie jest pomniejszona o % wartość rabatu

Nie działa ponieważ produkt musi mieć ustawioną domyślną kategorię taką samą jak tą na którą masz ustawiony rabat kategorii. Podejrzewam, że masz dla tego produktu ustawioną domyślną kategorię "główna"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Aby rabaty się nie powielały z produktami już w promocji, utworzyłam nową niewidoczną dla klienta kategorię o  nazwie "promocje". Następnie przypisałam rabat dla wszystkich kategorii oprócz promocji. W produktach objętych już promocją ustawiłam kategorie domyślną "promocje". 

Wszystko powinno działać, ale presta nie rozpoznaje kategorii domyślnej. 

 

Kto wie jak to ustawić? Męczę się z tym już 3 dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Informacyjnie bo mam podobny problem w Presta 1.7 mimo poprawnego ustawienia nie chciało działać, o dziwo jak podzieliłem Reguły cenowe katalogu każda kategoria na osobną regułę to działa poprawnie i nalicza rabaty, jak dodam 1 regułę i w niej kilka warunków na różne kategorie to nie chce działać, nie wiem czemu tak jest ale jak rozbijam to wtedy poprawnie nalicza i rabaty się pojawiają

regula.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...