Jump to content

Recommended Posts

REFLINKI NIEZGODNE Z REGULAMINEM

Witam,

 

Po długich testowaniach wielu serwerów (hostingów) - zagranicznych jak i polskich,

chciałbym gorąco polecić dla początkujących i średnio-zaawansowanych użytkowników sklepu Prestashop hosting Hekko!

 

Hosting ten spokojnie obsługuje sklep z zapleczem do 50 000 produktów.

Niskie koszta utrzymania hostingu i domeny - możliwość transferu domeny bez jakichkolwiek kosztów,

do tego na prawdę niskie koszta utrzymania domeny.

 

 

Im dłużej w Hekko.pl tym taniej - rabaty czasowe dla Klientów.

 

Doskonały panel administratora z wieloma cennymi i przydatnymi udogodnieniami oraz narzędziami,

Krótka charakterystyka wybranej opcji hostingu www (w załączniku).

 

 

Dla zainteresowanych udostępniam link polecający, dzięki któremu otrzymasz promocję cenową na wybraną 

 

Gorąco polecam

post-308112-0-33997100-1381085062_thumb.jpg

Edited by vekia (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam. Własnie szukam lepszego rozwiązania niż mam obecne.

SKlep prosty, mały 5000 produktów.

Ale nie wszędzie da się korzystać z importu produktów.

Czy na tym serwerze importował Pan z CSV jakąś większą liczbę pozycji ?

Link to comment
Share on other sites

ja tam nawet kiedy działam na serwerze dedykowanym z ogromnym zapasem mocy i pamięci wolę robić sobie import na kilka części. Nie oszukujmy się, nie ma hostingów no-limit, wszystko ma swoje granice, importując duże pliki z dużą liczbą zdjęć należy być pewnym, że import zakończy się fiaskiem z uwagi na ograniczenia nałożone przez operatorów hostingu. To dobrze, że są takie ograniczenia, gdyby ich nie było, hostingi by muliły i odstraszały przez powolne działanie, bo ludzie po prostu by nadużywali przydzielonych zasobów.

 

Limity były są i będą, i bardzo dobrze.

 

stąd moim zdaniem lepiej radzić sobie rozbijając import na kilka części, niż szukać hostingu "no limit" z które po czasie się ucieknie z powodów które opisałem powyżej

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Korzystałem kiedyś z hekko. Zaczynali z hostingiem na allegro ale się rozbudowali.

Jeżeli szukacie profesjonalnego hostingu z możliwością tworzenia kont ftp z różnymi ustawieniami www/php (np. ioncube, zend optymizer) polecam IQ.pl - mają dobry support techniczny. Sam trzymam tam kilka sklepów na jednym koncie. 

Link to comment
Share on other sites

Tak zgadzam się z odpowiedzią: ""vekia"".

Tylko poprzednio na o12 (tam stoi sklep) miałem możliwość importu na raz 2000 produktów. Wszystko działo się praktycznie w tle i ładnie szło.
A teraz tak po 150 sztuk wchodzi, ale też nie zawsze.

Jestem za ograniczeniami, ale teraz import jest praktycznie nie możliwy i czasochłonny.

A to najważniejszy punkt dla Klienta.

Stąd zauważyłem post, bo szukam rozwiązania. Stąd konkretne pytanie o import własnie.

 

Docelowo przeniósł bym strony: 2 na DRUPAL i 1 na prestashop.

Nic wielkiego

Link to comment
Share on other sites

Posiadam 1 duży sklep na HOME - wiadomo, trzeba nieraz się mocno namęczyć aby dojść z problemem, już sama instalacja presty na tym serwerze jest nietypowa (nie czyta dyrektywy FilesMatch ). Posiadam na nim ok. 5 tys. produktów i od czasu do czasu zdarzają się jakieś wpadki.

 

Drugi sklep mniejszy do 100 produktów postawiony na Unixstrom - po 5 miesiącach użytkowania nie napotkałem się z żadnym jak na ten moment błędem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po wielu męczarniach, jestem na etapie wyboru serwera na jakim stanie mój sklep. Z tego co czytałem na forum z home.pl mogą być kłopoty. Prosiłbym o  jedną i konkretną informacje od kogoś kto posiada sklep, na jakim hostingu to zrobił i czy wszystko przebiegało pomyślnie. Obecnie nie będzie wiele towaru ale planuje sukcesywny wzrost ilości, i chodzi mi tu o serwery które obsłużą kilka-kilkanaście tysięcy produktów.

Chciałbym to mieć z głowy jeszcze w przyszłym tygodniu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no w przypadku VPS to wszystko zależy od konfiguracji serwera, czy apache działa na forkerze czy workerze, 

dzielenie zasobów, czy jest apc i wiele innych rzeczy ktore moga wplynac na performance

 

fakt faktem, kategorie obciazaja sklep, ale nie na tyle, żeby go uwalić, zwłaszcza gdy pracujemy na vps z możliwością konfiguracji parametrów środowiska.

 

chyba, żę był to vps typu 64mb tamu :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witajcie 

 

Szukam serwera wirtualnego ... ilość produktów około 2 tysięcy na dobry początek. VPS i dedyk na początek dla mojego pracodawcy odpada... kylos nie daje rady.. i strasznie zamula na starcie a jeszcze nie dodałem produktów... szukam hostingu , który na starcie nie zamula, później może być coś innego ale czegoś na start. Napiszcie w wolnej chwili coś co polecacie.. oczywiście chodzi o prestahop 1.6 .. aktualna wersja. Pozdrawiam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

A ja mam wszystkie sklepy na kylos( jeden z wirtualnymi i przy średnio 200-300 zakupach dziennie lata pieknie), po męczarniach z aż, home, nazwa itp -oczywiście dlatego ze bylo"tanio".

Dodatkowo kilka instancji w DigitalOcean.

ale oczywiście wszystko zależy od danego sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Witam Serdecznie. Postanowiłem założyć sklep na Presta . Do wyboru jest hosting na A2 i instalacja w parę minut, lub własny hosting. Mam pytanie odnośnie tego hostingu A2. Czy ten hosting jest płatny ? Ma ktoś doświadczenie ?

W sklepie będę miał ok 1000 produktów, czy dobrym pomysłem będzie hosting na A2 . Będę wdzięczny za info jakieś. Pzdr

Edited by Andrew777 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Odgrzeję trochę wątek ponieważ obecnie jestem na etapie wyboru hostingu. Znajomy jak i autor wątku chwali hekko, mnie natomiast przeraża "Maksymalne zużycie czasu procesora" ponieważ tak naprawdę nie wiem jakie obciążenie będzie generował sklep prestashop z towarami na początek od 1100 - 2000.

Czy ktoś używa ww. hosting ?

 

PS. na hosting chciałbym przeznaczyć max. 150zł za hosting + koszt stałego IP 100zł) 

Link to comment
Share on other sites

z tym iq.pl wydaje się bardziej opłacalny ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach kiedy to się czyta szczegóły dot. parametry bezpieczeństwa (pełno tych limitów, czasów itp.) w hekko jakoś tego nie widzę lub jest to sprytnie ukryte.

 

IQ.PL posiada bardzo szybkie i dobrze skonfigurowane serwery. Dzięki limitom i sporym zabezpieczeniom wszystko działa wydajnie, a przede wszystkim stabilnie. Nie neguje Hekko ponieważ nigdy nie testowałem ich serwerów, ale miałem do czynienia z wieloma w PL, USA i DE i ten od IQ.PL spełnił wszystkie moje oczekiwania. Posiadam u nich sklep, 4000 produktów, spore obciążenie i wszystko ładnie działa. Zawsze można wziąć sobie serwer testowy i sprawdzić samemu. Ja polecam z ręką na sercu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zanim zacznie się testować hosting, powinno się w pierwszej kolejności przygotować własną paczkę instalacyjną ze zoptymalizowaną pod kątem wydajności Prestą. Instalacja PS to kilka minut. Ważne aby na każdym hostingu testować tę samą instalację. Osobiście mogę polecić pod kątem stabilności hostingi IQ, niestety mają dosyć mocne ograniczenia np. co do czasu trwania skryptu. VPS to inna bajka.

 

Tak na marginesie: czy ktoś może podesłać link do artykułu lub wątku poświęconego optymalizacji presty, które parametry i co zmieniać, co można zrobić aby zwiększyć jej wydajność?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sorka ale porównywanie IQ z hekko to jak zestawienie marki porsche z skodą :)

 

Pod sklep który ma kilka tysięcy unikalnych wejść najlepiej zainwestować w VPS z administracją lub samemu nim zarządzać jak ma się chwile czasu i umiejętności.. Hosting współdzielony jest dla małych sklepów (z mała bazą produktów albo odwiedzalnościa maksymalnie kilkuset uu/dzień)

ja polecić moge: www.vipower.pl odnośnie serwerów VPS a jeśli konta www to tylko: www.mydevil.net

 

@up ... to nie artykuł ale bardzo fajny mod: http://codecanyon.net/item/prestashop-presta-speed/9199999

Po za tym dostosowanie ustawień zaawansowane > wydajność - włącz memcache (jeśli masz na serwerze) , rodzaj cache oparty na mysql + właczona optymalizacja HTML/js i inteligentna pamięć (minimalizacja HTMl można odpuścic w praktyce nic nie daje a kod jest tylko mniej czytelny dla robotów i potrafi jakiś błąd się wkraśc z powodu usuwania znaków nowych lini i podwójnych odstępów w kodzie wynikowym). Do tego serwer na nginx + dyski ssd i sklep nawet 100 000 produktów będzie chodził "bez ładowania" :D  Oczywiście bardzo wazne jest aby powyłączać jak najwięcej nieużywanych modułów i podczepiać z hooków wszystko co nie będzie używane (niepotrzebne moduły najlepiej mieć odinstalowane a nie tylko wyłączone).

Edited by robakowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

a korzystał może ktoś z serwerów x13? Mają dość ciekawą ofertę i poważnie się nad nimi zastanawiam.

 

A jak nie oni, to  mam dylemat między IQ.pl i hekko.pl . Ten pierwszy prawie 2 razy droższy obecnie, tak samo ssl dwa razy droższy i zastanawiam się jaki dla sklepu z 4000 produktów będzie najlepszy

Edited by Esseker352 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

IQ.PL posiada bardzo szybkie i dobrze skonfigurowane serwery. Dzięki limitom i sporym zabezpieczeniom wszystko działa wydajnie, a przede wszystkim stabilnie. Nie neguje Hekko ponieważ nigdy nie testowałem ich serwerów, ale miałem do czynienia z wieloma w PL, USA i DE i ten od IQ.PL spełnił wszystkie moje oczekiwania. Posiadam u nich sklep, 4000 produktów, spore obciążenie i wszystko ładnie działa. Zawsze można wziąć sobie serwer testowy i sprawdzić samemu. Ja polecam z ręką na sercu.

 

A który serwer masz u nich wykupiony? Ja obecnie posiadam Start M i sklep z ~500 produktami potrafi czasami przyciąć (nawet sam panel).

Link to comment
Share on other sites

Certyfikat możesz wykupić gdzie chcesz - najtańsze widziałem w promocjach od 5zł...

Z iq ani hekko nie korzystałem, generalnie hekko itp. to dla mnie rozwiązania budżetowe, gdzie liczy się głównie niska cena, iq to wyższa półka (ale jak wspominałem sam nie mam z żadnym doświadczeń).

W mojej ocenie z tanich możesz też sprawdzić swhosting, z droższych kei...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A który serwer masz u nich wykupiony? Ja obecnie posiadam Start M i sklep z ~500 produktami potrafi czasami przyciąć (nawet sam panel).

 

Ja korzystam w IQ od dwóch lat z pakietu Pro S i jeśli chodzi o szybkość to nigdy nie miałem najmniejszych problemów 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aktualnie hekko.pl, pakiecik za 79 zł, ~5000 produktów, około 300-500 uu dziennie. 

 

Sklep działa całkiem znośnie. Bez włączonej wtyczki od Vekii Related Products Pro (P.S może zrobisz coś z tym losowaniem produktów, strasznie to muli :( ) idle time jest około 600-800ms. Czuję, że w przyszłości będę musiał i tak przesiąść się na coś własnego, choć nie mam kompletnie doświadczenia z VPSami, więc wolałbym rozwiązania typu IQ.pl lub futurehost.pl gdzie serwery potrafią znieść nieco większe obciążenia.

Link to comment
Share on other sites

W Hekko przynajmniej na easypack nie można zaktualizować sklepu ponieważ przy module 1-Click Upgrade pokazuje się "PHP's max_execution_time setting has a high value or is disabled entirely".

Aktualizację trzeba więc robić na localhost.

Z powodu braku limitu czasu nie można również wygenerować miniaturek zdjęć. Robiłem to cały dzień i bez rezultatu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

świetnie pod prestę nadaje się VPS w dhosting.pl - już w tej najtańszej opcji wszystko świetnie śmiga. Jakby ktoś miał problem z przeniesieniem sklepu to support zupełnie za darmo w tym pomaga. 

Link to comment
Share on other sites

Postawiłem rok temu sklep około 2000 - 3000 produktów na linuxpl.com działało bardzo ok - klient uważał, że za wolno przenieśliśmy na dyski SSD do kei.pl i jest gorzej niż było. Teraz testuję bizneshost.pl i jak na razie jest spoko ale jeszcze nie importowałem produktów.

Link to comment
Share on other sites

Mnie śmieszy jak ktoś pisze, że chce prowadzić biznes internetowy, ale może przeznaczyć 150 PLN na hosting. Szkoda, że darmowego hostingu nie poszukuje, byłoby jeszcze ciekawiej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Serwer na hekko okazał się nieco limitowany i te czasy wykonania skryptu oraz limit czasu procesora co miesiąc dają mi w kość. Już drugi raz dokupuje czas procesora, ponieważ miałem kilkanaście dużych edycji stanu produktów i już zjadło wszystko.

 

Teraz będę testował vps od webh.pl - zobaczymy jak to da rady.

Link to comment
Share on other sites

Mnie śmieszy jak ktoś pisze, że chce prowadzić biznes internetowy, ale może przeznaczyć 150 PLN na hosting. Szkoda, że darmowego hostingu nie poszukuje, byłoby jeszcze ciekawiej.

Niektórzy używają presty jako katalog niekoniecznie sklep.

Aktualizacja i generowanie miniatur to są podstawowe zabiegi.

Poza tym, jak przed przeniesieniem na hekko pytałem ich czy oprogramowanie prestashop działa bez zarzutu to dostałem odpowiedź, że nie będzie żadnych problemów i sami zaproponowali mi pakiet, z którego korzystam.

Link to comment
Share on other sites

zwykle tego typu problemy przekładają się również na problemy z importem produktów, masową aktualizacją np. za pomocą różnych modułów, standardowego importu csv itp.

zwykle aktualizacja sklepu leży i kwiczy. To nie tylko kwestia miniatur, problemy sięgają znacznie dalej.

Link to comment
Share on other sites

To ja się może bardziej wypowiem jako osoba, która prawie spędziła na hekko w pakiecie za 79 zł na rok (tanio). Sklep około 5000 produktów.

 

- importowałem produkty max po 50 - 150 produkt na sesję i następowało zatrzymanie ze względu na osiągnięcie limitu czasu wykonania skryptu (ilość produktów była uzależniona od tego ile dany produkt miał zdjęć, bo najbardziej to obciążało)

- Jak już mocno dawałem po garach z importem lub masowymi edycjami różnymi wtyczkami to szybciutko blokowano mi konto za zużycie czasu procesora. Musiałem dokupować często po 15-20 zł miesięcznie czasu procesora.

- Krótki czas wykonywania skryptów również przeszkadzał w generowaniu miniaturek i nadawaniu watermarka. Zadanie prawie niemożliwe do wykonania.

- Brak możliwości przeprowadzenia aktualizacji również przez limit czasu wykonywania skryptu (tylko raz mi się udało)

- Brak możliwość wygenerowania sitemap ze sprawdzeniem zdjęć na serwerze (czas skryptu przekroczony)

- Brak możliwości odbudowania indeksu wyszukiwarki (niby da sie kontynuować od przerwanego, ale jakość tego rozwiązania pozostawia wiele do życzenia)

- Dodatkowo przy dużej ilości zmian i ponownego kompilowania szablonów również czas procesora szybciutko leciał.

 

Transfer i powierzchnia w miarę spoko jak za tą cenę. 

Teraz już testuję własnego VPS i cieszę się strasznie brakiem limitów :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Cześć,

Jako że o nas wspomniano, postanowiliśmy się tu pokazać i zaproponować coś zupełnie nowego, co wcześniej nie było w naszej ofercie  :-)
Wielu z Was stawia swoje instalacje Presty na VPSach. Chcemy zaproponować rozwiązanie, które da Wam moc VPSa (rozwiązanie ma określone parametry i zasoby przypisane do klienta, jak również zasoby rezerwowe, które klient otrzyma przy większym obciążeniu swoich stron automatycznie i za darmo), ale będzie w pełni zarządzane przez nas - będziecie zatem musieli zająć się wyłącznie tym, aby Wasz sklep przyjmował klientów i zamówienia :-)


Całość naszej infrastruktury działa na wielu współpracujących ze sobą serwerach w oparciu o macierze SSD, zaś bazy danych trzymane są na jeszcze szybszych dyskach SSD PCI-e. Jesteśmy przekonani, że Waszym PrestaShop'om nasz hosting przypadnie do gustu :-)

W razie potrzeb - moduły PHP oraz limity możecie zmieniać samodzielnie. Robimy backup Waszych stron co godzinę i macie dostęp do backupów aż na 21 dni wstecz.

Mamy dla Was specjalny kod rabatowy: PRESTA50, który wprowadza rabat 50% na pierwszą płatność roczną lub dwuletnią. Dajemy także możliwość przetestowania naszych usług na 3 miesiące za 1zł.

Parametry techniczne:
- Pojemność 50GB
- Brak limitów na ilość skrzynek pocztowych/baz/wszystkiego
- Gwarantowane 1 vCPU i 2GB RAM na stałe, oraz 6 vCPU i 8GB RAM przy większym obciążeniu

Zapoznajcie się ze szczegółami: https://webh.pl/hosting - w razie potrzeby chętnie odpowiemy na Wasze pytania również tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Zasoby podstawowe są większe niż w przypadku podstawowego hostingu. Burst zabezpiecza przed chwilowymi przeciążeniami(typu efekt wykop). Jeśli użytkownik na stale potrzebuje lepszych parametrów to uzgadniamy z nim ofertę indywidualna. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Eh, webh kopnę was w kostkę. Kupiłem u was serwer na rok linux vps standard i w sumie przy mojej konfiguracji pociągnął 100 osób online bez zająknięcia więc mocy mam za nadto a ta nowa oferta jest spoko i bardzo długo "darmowa" - mama nadzieję, że i potem będzie jeszcze ta promocja jak będzie mi się rok kończył u was. W mojej ofercie snapchata nie ma (jest za dopłatą) i to mnie troszkę boli.

 

Jedyne do czego w webh mogę się ogólnie przyczepić to sporadyczne zacinki, ale zdarzające się może raz na 2 tyg gdzie strona nie jest aktywna przez minutę i to, że w testach łącze raczej nigdy nie osiągało 100mbps. Ogólnie polecam - stosunek cena/jakość jest bardzo dobry.

Link to comment
Share on other sites

Zasoby podstawowe są większe niż w przypadku podstawowego hostingu. Burst zabezpiecza przed chwilowymi przeciążeniami(typu efekt wykop). Jeśli użytkownik na stale potrzebuje lepszych parametrów to uzgadniamy z nim ofertę indywidualna. ;-)

 

ok- do kiedy ważny jest kod rabatowy? Mój obecny hosting wygasa za jakiś czas ale już teraz rozglądam się za zmianą...

Link to comment
Share on other sites

Eh, webh kopnę was w kostkę. Kupiłem u was serwer na rok linux vps standard i w sumie przy mojej konfiguracji pociągnął 100 osób online bez zająknięcia więc mocy mam za nadto a ta nowa oferta jest spoko i bardzo długo "darmowa" - mama nadzieję, że i potem będzie jeszcze ta promocja jak będzie mi się rok kończył u was. W mojej ofercie snapchata nie ma (jest za dopłatą) i to mnie troszkę boli.

 

Jedyne do czego w webh mogę się ogólnie przyczepić to sporadyczne zacinki, ale zdarzające się może raz na 2 tyg gdzie strona nie jest aktywna przez minutę i to, że w testach łącze raczej nigdy nie osiągało 100mbps. Ogólnie polecam - stosunek cena/jakość jest bardzo dobry.

 

Wszystkie nasze VPSy mają backupy - KVMy mają co 3h, OpenVZ co 24 - jest to standard. W przypadku hostingu, snapshoty możemy wykonywać jeszcze w inny sposób, dlatego było możliwe wykonywanie ich przy takim interwale czasowym.

 

 

 

ok- do kiedy ważny jest kod rabatowy? Mój obecny hosting wygasa za jakiś czas ale już teraz rozglądam się za zmianą...

 

Gdyby "za jakiś czas" przyszło gdy kod już wygaśnie (jest ograniczony ilościowo) , zgłoś się do nas, pomyślimy nad jakąś promocją ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Teraz w Home jest promocja na testowanie za darmo do końca roku ich usług: beta.home.pl/testuj/#testuj

 

Dodatkowo można wziąć udział w konkursie polegającym na dosłownie testowaniu (he he) - wyszukiwaniu i zgłaszaniu błędów na ich forum. Do wygrania jest kasa na usługi dla biznesu.

Link to comment
Share on other sites

Testowałem, i mogę szczerze polecić.

 

+ szybkość

+ stabilność

+ support

+ dostęp SSH

 

Więcej opinii o webh i innych hostingach polecam poczytać na forach typu webhostingtalk.pl (swego czasu była promocja hosting webh - na dwa lata za 49 zł - nie wiem czy jest nadal aktualna ale warto poszukać albo chociaż kodu zniżkowego )

 

Jeśli komuś nie chce się szukać kodu promocyjnego to zamieszczam od siebie:  PROMO4465

Edited by robakowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś śledzi forum i czyta wątki związane z błędami to wie że szkoda czasu i energii nawet na testowanie usług hostingowych firmy home.

Wydaje mi się, że właśnie po to jest tak długi okres testowy, żeby właśnie pokazać, że są one wciąż zmieniane i ulepszane - teraz jeszcze przy udziale społeczności / klientów / przyszłych klientów.

Link to comment
Share on other sites

Niestety home od zawsze miał problemy i to nie tylko z prestą, przez lata nic się nie zmieniało nawet jak home wykupił az.pl to nie było żadnej zmiany ani w jednym ani w drugim hostingu, później jak home został wykupiony przez niemiecką firmę 1&1 dalej nic. Teraz gdy 1&1 chce się wycofać z polskiego rynku ponieważ jako marka jest mniej znana od home więc słabo im wychodzi konkurowanie z własna marką rozpoczęli kolejna kampanie reklamową. Jeśli ktoś jest w temacie to wie że home zawsze dobrze radził sobie z reklamą i uważam że to jest ich kolejna dobra akcja promocyjna ponieważ trzeba klientów z 1&1 przejąć do siebie, natomiast patrząc na to co się działo w ostatnich latach nie sądzę aby były zmiany w ich serwerach. Chociaż chciałbym się mylić ponieważ ułatwiło by to prace wielu osobom.

Link to comment
Share on other sites

@fjgren Jestem u nich jakieś 1.5 roku. Mogę powiedzieć to samo co @robakowski ale mam kilka zastrzeżeń.

Ogólnie wszystko jest spoko, na prawdę lata i śmiga ale zdarzają się raz na tydzień 503 spowodowane za dużym obciążeniem serwera matki. Również raz, dwa razy na tydzień notowałem spadki prędkości łącza i pomimo tego, że serwer śmigał dosyć szybko jako obliczenia to zwrot danych był bardzo powolny (niezależne od mojego ISP).

Ogólnie jak za taką cenę to najlepsza oferta na rynku i tutaj nawet nie ma co porównywać.

Stosunek Cena/jakość 10/10

A co do tego postu o Home to niech sobie pan od PR da spokój z tym reklamowaniem.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Niestety home od zawsze miał problemy i to nie tylko z prestą, przez lata nic się nie zmieniało nawet jak home wykupił az.pl to nie było żadnej zmiany ani w jednym ani w drugim hostingu, później jak home został wykupiony przez niemiecką firmę 1&1 dalej nic. Teraz gdy 1&1 chce się wycofać z polskiego rynku ponieważ jako marka jest mniej znana od home więc słabo im wychodzi konkurowanie z własna marką rozpoczęli kolejna kampanie reklamową. Jeśli ktoś jest w temacie to wie że home zawsze dobrze radził sobie z reklamą i uważam że to jest ich kolejna dobra akcja promocyjna ponieważ trzeba klientów z 1&1 przejąć do siebie, natomiast patrząc na to co się działo w ostatnich latach nie sądzę aby były zmiany w ich serwerach. Chociaż chciałbym się mylić ponieważ ułatwiło by to prace wielu osobom.

 

Hmmm.. nie wiem czy to trafna analiza, nie mnie oceniać. Nie mam takich biznesowych kompetencji. Ja akurat tą promocję odbieram jako próbę dialogu z użytkownikami, zachęcenie ich do wyrobienia sobie własnego zdania na podstawie własnych doświadczeń. 

Link to comment
Share on other sites

Póki co to tylko Ty zachęcasz, na forum tym jak i innych poświęconych prestashop (i nie tylko bo WP i joomla) od lat nikt nie napisał dobrego zdania o home.pl chyba że była to krypto reklama (tak jak Twoje posty domniemam). Tu jest forum które służy pomocy innym w tym pomocy mającej na celu ostrzeganie przed ewentualnymi wpadkami więc jeśli nie masz konkretnych przykładów że na home działa wszystko ok, i nie trzeba nawet 1 znaku w kodzie przestawić aby wszystko działało to proszę nie reklamuj go tutaj. Zadbaj o dobro innych tak jak tysiące osób w internecie i nie reklamuj potencjalnego bubla a przestrzegaj przed nim ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28.08.2017 at 5:19 PM, fjgren said:

Cześć,

przetestował już ktoś z Was z powodzeniem webh?

 

Pozdarwiam

Filip

 

Wszystko fajnie, ale system automatycznej kopii bazy danych nie działa :) Więc jak coś popsujesz i nie masz kopii lokalnej to jesteś w czarnej... :)
Czyli teoretycznie kupując u nich usługę możesz złożyć reklamację bo nigdzie nie ma info, że to nie działa. Dopiero dowiesz się jak będzie chciał kopię :)
 

Zrzut ekranu 2017-11-07 o 22.13.42.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wracając do tematu. Po potężnej optymalizacji presty 1.6 mam czasy 1.2 sek dla bez cache dodatkowej wtyczki i około 400 ms z wtyczką ostatnio i to na php 5.6. Coś się webh poprawiło, szczególnie z dostępnością łącza. Wciąż jednak interesują mnie czasy > 200 ms dla cache więc bez php 7 się nie obejdzie.

Ale.. po tylu latach bojów ogólnie mogę powiedzieć jedno. Kwestia wydajności sklepu w głównej mierze leży po stronie optymalizacji samego kodu a nie wydajności serwera, ponieważ aktualnie przebywam na 3x2.4Ghz, 4 GB Ram, SSD i uruchomiłem dokładnego klona na 6x2.4Ghz, 8 GB RAM i wzrost wydajności był na poziomie 5%.

Rada dla młodszych doświadczeniem -  po każdym zainstalowanym module sprawdzać jak dostało się po tyłku wydajności. Czasami skopane moduły bez cachowania smarty lub źle napisane z zapytaniami bez kluczy potrafią mocno dać w kość.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Własny VPS np na webh.pl, hetznerze czy gdzie tam kto woli. Minimum 2 lub 3 rdzenie po minimum 2 Ghz, 3-4GB ramu i SSD.
Ogarnięta osoba od instalacji i administrowania serwera. 

Dorzucić tuning wydajności PHP-FPM i MySQL i śmiga jak złoto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 31.07.2018 at 11:21 PM, Pasat01 said:

omijać Nazwę 

 

Mam w nazwie VPS NVMe. Dałem chyba 40zł w promocji na rok z DirectAdminem. Już pół roku wszystko działa idealnie. To prawda hostingi mają do dupy ale VPS kupiłem zeby się uczyć za taniochę i tak został.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zacznę tak

Po wielu miesiącach sprawdzania hostingów promocji ofert itp stwierdzam jedno - jak szukasz tanio zapomnij czytając oferty ze zrozumieniem każdy ma ograniczenia. U mnie skończyło sie na jedynym słusznym wyborze AWS EC2 + RDS + AWS cache a domena siedzi dalej u polskiego operatora z przekierowanymi DNS .

Niestety koszty miesięczne dla niektórych niestety dla mnie niskie w stosunku do wku... sie z kilkoma operatorami po drodze około 150-200 $ miesięcznie za system który potrafi sie dostosować do obciążenia itd i mam w nosie.

Minusem jest to że nie uruchomi sobie tego każdy wyklikując coś  panelu bo mam dedykowana maszynę na linuxie itrezba do odpalenia speca ale to mały minus za święty spokój i trzymanie danychnie w niepewnej Polsce tylko poza zasięgiem kogokolwiek.

Jęsli ktoś jest zainteresowany zapraszam na priv moge pomóc w konfiguracji na prawdziwej usłudze a nie na substytutach w firmach krzak.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Panowie,

który vps rekomendujecie z iq do prestashop 1.7.5.0 z synchronizacją poprzez s2s firmy E-mo?

 

Dodam, iż właśnie kończę współpracę z firmą Webh, którą wybrałem na bazie Waszych rekomendacji... 7 dniową...

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Chcielibyśmy się odnieść kolejno do ostatnich postów.
 

8 hours ago, Jacek said:

Dodam, iż właśnie kończę współpracę z firmą Webh, którą wybrałem na bazie Waszych rekomendacji... 7 dniową...

Panie Jacku jest nam bardzo przykro, że jest Pan niezadowolony. Jest nam o tyle przykro, że w ramach administracji z której Pan korzystał, częściowo pomagaliśmy Panu także w czynnościach administracyjnych na Pana sklepie, co jak rozumiem nie spełniło Pana oczekiwań. Usługa administracji serwera jest usługą w której z definicji zajmujemy się opieką nad serwerem, nad konfiguracją jego poszczególnych usług i nad ich ewentualnym dopracowywaniem. Nie jest to usługa gdzie zajmujemy sie obsługą każdej funkcji w sklepie, nie jest naszym zadaniem importowanie zawartości czy produktów. Choć tak, w ramach dobrej współpracy działamy czasem także w tym polu, przy niektórych zagadnieniach.

Chcielibyśmy nadal z Panem współpracować, natomiast nie jesteśmy w stanie odpowiadać w trybie przyjętym dla naszego helpdesku (gdzie większość problemów rozwiązujemy w bardzo krótkim czasie) na zagadnienia związane z obsługą prestashopu, obsługą poszczególnych jego funkcji. 
 

2 hours ago, hakeryk2 said:

Ostatnio miałem na webh kilka padnięć w tym jedno prawie 40 minutowe o godzinie 14ej. Ogólnie wciąż jest ok ale przymierzam się do hetznera.

Znamy Pana przypadek i niestety Pana serwer został dotknięty awarią która dotknęła jednego z serwerów z naszej infrastruktury OpenVZ. Stale zachęcamy klientów do migracji usług na KVM gdzie większość problemów z którymi spotykali się na OpenVZ nie występuje - Pana też do tego serdecznie zachęcamy. Ofertę z której Pan korzysta wycofaliśmy ze strony już 2 lata temu z powodu ograniczonego wsparcia ze strony producenta wirtualizacji OpenVZ, nie chcielibyśmy tracić klientów przez tą sytuację - dlatego też zapraszam do kontaktu z nami via tickety, możemy zaproponować dogodne warunki zmiany rodzaju usługi na KVM, dorzucimy też jakieś gratisy.

Zdajemy sobie sprawę, że przy biznesie tego typu problemy są uciążliwe, natomiast jako stały klient wie Pan zapewne, że usługa świadczona jest i zawsze była na wysokim poziomie. 

 

21 minutes ago, lukash4 said:

Też pomału przygotowuję się do migracji z webh ... ;(

Jakie dokładnie problemy występują, że rozważa Pan migrację z naszych usług? Z jaką dokładnie usługą jest problem?

Edited by webhpl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, webhpl napisał:

Panie Jacku jest nam bardzo przykro, że jest Pan niezadowolony. Jest nam o tyle przykro, że w ramach administracji z której Pan korzystał, częściowo pomagaliśmy Panu także w czynnościach administracyjnych na Pana sklepie, co jak rozumiem nie spełniło Pana oczekiwań. Usługa administracji serwera jest usługą w której z definicji zajmujemy się opieką nad serwerem, nad konfiguracją jego poszczególnych usług i nad ich ewentualnym dopracowywaniem. Nie jest to usługa gdzie zajmujemy sie obsługą każdej funkcji w sklepie, nie jest naszym zadaniem importowanie zawartości czy produktów. Choć tak, w ramach dobrej współpracy działamy czasem także w tym polu, przy niektórych zagadnieniach.

Chcielibyśmy nadal z Panem współpracować, natomiast nie jesteśmy w stanie odpowiadać w trybie przyjętym dla naszego helpdesku (gdzie większość problemów rozwiązujemy w bardzo krótkim czasie) na zagadnienia związane z obsługą prestashopu, obsługą poszczególnych jego funkcji. 
usług? Z jaką dokładnie usługą jest problem?

Wysoce subiektywne podejście do zagadnienia, zatem temat zostanie stosownie rozszerzony.

 O godzinie 4 am zgłosiłem problem z wyświetlaniem się front i back office.

Obecny status wygląda następująco - mimo 150 zł miesięcznie, które opłacam w ramach wsparcia technicznego.

Dodam, iż na urządzeniach mobilnych strona wyświetla się zdaje się poprawnie.

Odpowiedź na zgłoszenie:

"Od: Łukasz N. - 2019-02-05 17:02:19

https://proksiak.pl/show.php?u=https%3A%2F%2Fwww.budowlana-planeta.pl%2F&b=44&f=norefer

Strona otwiera się poprawnie - powyżej link do proxy.

Komunikat błędu który Pan wkleja mówi o tym, że przeglądarka wysłała do serwera nieprawidłowe żądanie."

www.budowlana-planeta.pl

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.
Size of a request header field exceeds server limit.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Jacek said:

Obecny status wygląda następująco - mimo 150 zł miesięcznie, które opłacam w ramach wsparcia technicznego.


Obecny status wygląda również tak, że sprawdziliśmy stronę na wszystkich urządzeniach jakie mamy do dyspozycji, w różnych sieciach i strona z każdego miejsca działa. Błąd ma konkretną definicję, prawdopodobnie w przeglądarce występuje jakiś problem. 

Nie rozumiem po co cytowanie wypowiedzi z supportu, która jest poprawna - dostał Pan link do proxy przez które można sprawdzić, że strona z innego losowego miejsca wyświetla się poprawnie. 

Być może inni użytkownicy też zweryfikują, czy strona którą Pan podał się im otwiera, skoro link do proxy się tak Panu nie spodobał.

Konfiguracja serwera nie wykracza na tyle ponad standard żeby klientów odrzucać bez powodu.Musi występować jakaś nietypowa sytuacja po stronie przeglądarki z której Pan korzysta.

Przy okazji warto wspomnieć, że pierwszej odpowiedzi około 4 rano, kolejna odpowiedź nie przyszła o 17, co sugeruje Pański post.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, webhpl napisał:


Obecny status wygląda również tak, że sprawdziliśmy stronę na wszystkich urządzeniach jakie mamy do dyspozycji, w różnych sieciach i strona z każdego miejsca działa. Błąd ma konkretną definicję, prawdopodobnie w przeglądarce występuje jakiś problem. 

Nie rozumiem po co cytowanie wypowiedzi z supportu, która jest poprawna - dostał Pan link do proxy przez które można sprawdzić, że strona z innego losowego miejsca wyświetla się poprawnie. 

Być może inni użytkownicy też zweryfikują, czy strona którą Pan podał się im otwiera, skoro link do proxy się tak Panu nie spodobał.

Konfiguracja serwera nie wykracza na tyle ponad standard żeby klientów odrzucać bez powodu.Musi występować jakaś nietypowa sytuacja po stronie przeglądarki z której Pan korzysta.

Przy okazji warto wspomnieć, że pierwszej odpowiedzi około 4 rano, kolejna odpowiedź nie przyszła o 17, co sugeruje Pański post.

Zwracam honor. Po otrzymaniu informacji od osób trzecich uruchomiłem Ccleaner i strona rzeczywiście zaczęła się wyświetlać.

 

Edit. potwierdzam, iż odpowiedź otrzymałem przed godzin 12 pm, ale z racji niepoprawnego wyświetlania uznałem ją za nieistotną.

Edited by Jacek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jacek said:

Zwracam honor. Po otrzymaniu informacji od osób trzecich uruchomiłem Ccleaner i strona rzeczywiście zaczęła się wyświetlać.

Bardzo mnie cieszy ta informacja.

Szkoda tylko, że zanim potwierdził Pan to co przesłaliśmy kilka godzin temu, pojawił się niepochlebny post na nasz temat tutaj, który jak się okazuje jest dość krzywdzący. 

Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie jednak dobrze przebiegała i przeczytamy tu jakąś dobrą opinie od Pana 🙂 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, webhpl napisał:

Bardzo mnie cieszy ta informacja.

Szkoda tylko, że zanim potwierdził Pan to co przesłaliśmy kilka godzin temu, pojawił się niepochlebny post na nasz temat tutaj, który jak się okazuje jest dość krzywdzący. 

Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie jednak dobrze przebiegała i przeczytamy tu jakąś dobrą opinie od Pana 🙂 

Sprostuję każdą błędnie zinterpretowaną sytuację, nie mam z tym problemu. Jednak nadal mam pewne wątpliwości...

Prawdziwy hosting poznaje się po tym jak pomaga rozwiązywać problemy...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jacek said:

Prawdziwy hosting poznaje się po tym jak pomaga rozwiązywać problemy...


Niestety nie znamy firmy hostingowej, która aż tak bardzo wnika w prooblemy na komputerach użytkowników, aby wiedzieć, że klient ma jakieś niepożądane aplikacje lub wirusy na komputerze, które uniemożliwiają mu otwieranie jego własnych stron. Z całym szacunkiem, ale myślę, że to wykracza poza kompetencję wszystkich firm hostingowych.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, webhpl said:

Jakie dokładnie problemy występują, że rozważa Pan migrację z naszych usług? Z jaką dokładnie usługą jest problem?

Niestety stabilność usług - hosting dedykowany pozostawia wiele do życzenia. Support faktycznie pomaga i odpisuje szybko ale co z tego jak stabilność nadal kuleje...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lukash4 said:

Niestety stabilność usług - hosting dedykowany pozostawia wiele do życzenia. Support faktycznie pomaga i odpisuje szybko ale co z tego jak stabilność nadal kuleje...

Piszesz o Cloud Hostingu czy o Hostingu z administracją?

Zaraz wszystko ustalimy i spróbujemy coś wspólnie zdziałać.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lukash4 said:

Cloud Hosting

Ok, załóż zgłoszenie przez panel, wskaż adres sklepu który utrzymujesz oraz ruch jaki osiągasz w tym sklepie, zerkniemy co tam się dzieje i spróbujemy coś fajnego zaproponować. 🙂 
Wspomnij że przybyłeś z niniejszego forum.

Link to comment
Share on other sites

@webhpl wiecie, że i tak wiele razy was chwaliłem po forach za stosunek cena/jakość i to się nie zmienia. To wciąż imho najlepsza taka usługa w PL za te pieniądze i jeśli przeniesiecie mnie z podobnymi parametrami na na tą inną formę wirtualizacji bez żadnej ingerencji z mojej strony i w podobnej cenie to pewnie zostanę. Jak chcecie możecie wysłać jakiś cennik na PW lub maila. Z chęcią się zapoznam.

P.S Gdyby to ode mnie zależało to mi to wsio rybka ale gorzej gdy szefowie nade mną stoją i pytają się czemu nie działa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hakeryk2 said:

wiecie, że i tak wiele razy was chwaliłem po forach za stosunek cena/jakość i to się nie zmienia. To wciąż imho najlepsza taka usługa w PL za te pieniądze i jeśli przeniesiecie mnie z podobnymi parametrami na na tą inną formę wirtualizacji bez żadnej ingerencji z mojej strony i w podobnej cenie to pewnie zostanę. Jak chcecie możecie wysłać jakiś cennik na PW lub maila. Z chęcią się zapoznam.

P.S Gdyby to ode mnie zależało to mi to wsio rybka ale gorzej gdy szefowie nade mną stoją i pytają się czemu nie działa.


Z tego co wiem panel z którego korzystasz da się w miarę bezproblemowo przenieść wraz z zawartością, w razie gdybyś był zdecydowany i chciał żebyśmy Ci to załatwili to odezwij się w zgłoszeniach, coś poczarujemy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...