Jump to content

Ékezet hiba importnál


dudikpal

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Már keresgetek egy ideje, de megoldást még nem találtam az alábbi problémára:

 

post-527581-0-39423900-1381082330_thumb.jpg

 

Az első betű ha ékezetes, nem jelenik meg.

Próbálkoztam már 8859-1 meg utf8-as kódolású csv-vel is, az eredmény ugyanez, minden ékezet jó, kivéve ha első betűről van szó.

 

Próbálgattam a lokalizációt is állítgatni eredménytelenül.

 

Van erre vmi megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Első kérdés, hogy hányas a shopod verziószáma.

Második pedig - bár sejtem - a feltöltött csv-dben jó a kérdéses betű, ugye (visszanyitás után)?

 

Harmadik - annak ellenére, hogy rossz az első betű, próbálkoztál az importtal? Ha igen, sikeres volt?

Link to comment
Share on other sites

1:Prestashop verzió: 1.4.8.2

2:igen, ott még jó

3: az import lefut, csak a képen látható formában

 

Akkor történik valami, amikor feltöltődik a szerverre a csv, mert az import oldalon már úgy jelenik meg, ezért próbáltam a lokalizációval.

Olvastgattam a témában, azt látom h másnak is van ilyen gondja, de megoldást nem igazán találtam:

 

 

Note: Locale setting is taken into account by this function. If LANG is e.g. en_US.UTF-8, files in one-byte encoding are read wrong by this function. - See also setlocale()

Link to comment
Share on other sites

Érdemes volna klónozni a shopot majd áttenni localhostra és reprodukálni a hibát. Ezt meg tudod csinálni?

Úgy emlékszem hogy a config inct kell csak átírni...bár már régen csináltam, holnap nekifutok, és megnézem.

Kell még átírni majd valamit?

Link to comment
Share on other sites

Igen, a /config/settings.inc.php-t kell szerkeszteni.

 

Tehát csinálsz egy fájlmentést, adatbázismentést. A fájlokat localhoston egy mappába teszed, az adatbázist pedig phpmyadminon keresztül egy új adatbázisba importálod. Megnyitod a fenti fájlt, átírod az adatbázishoz kapcsolódó részeket és a mappaszerkezetért felelős sort (almappa). Utána böngészőben lekéred az admin felületet, bejelentkezel és átírod a domaint.

Igény szerint újragenerálod a .htaccess-t és kész is.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igen, a /config/settings.inc.php-t kell szerkeszteni.

 

Tehát csinálsz egy fájlmentést, adatbázismentést. A fájlokat localhoston egy mappába teszed, az adatbázist pedig phpmyadminon keresztül egy új adatbázisba importálod. Megnyitod a fenti fájlt, átírod az adatbázishoz kapcsolódó részeket és a mappaszerkezetért felelős sort (almappa). Utána böngészőben lekéred az admin felületet, bejelentkezel és átírod a domaint.

Igény szerint újragenerálod a .htaccess-t és kész is.

Köszi, így sikerült is.

 

Localhoston minden frankón jelenik meg, importálás után is jó az áruház felületén.

Az utf8as csv-vel próbálkoztam egyenlőre.

Angol win7 van fent, term bekapcsolva a hu loikalizáció, nem tudom ez számít e.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a fájlt.

 

Megnéztem 1.5.x-en, ott jó. Ugyanez a helyzet 1.4.x-en.

 

Most már szinte biztos hogy a szerverrel van a gond... El tudnád küldeni (itt vagy emailben) az admin Tools => Configuration Information menüpontjának tartalmát? Hát ha megakad a szemem valamin.

 

Kicsit keresgéltem, azt látom hogy itt ugyanaz a probléma:

http://www.prestashop.com/forums/topic/263992-csv-import-first-special-character-is-lost/   válasz egyelőre nincs rá.

http://stackoverflow.com/questions/17853780/csv-import-missing-first-character   - ugyanaz.

 

Valamint az elsőnek említett lokalizációról is tudnál egy print screent küldeni kérlek?

 

köszi :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Szerverinformációk

Prestashop verzió: 1.4.8.2

Szerverinformációk: Linux #12 SMP Fri Jan 21 00:23:23 CET 2011 i686

Szerver szoftverének verziója: Apache

PHP verzió: 5.2.17

MySQL verzió: 5.1.56-0.dotdeb.0-log

Áruház információk

Weboldal URL-je: http://pwebshop.garmix.hu/

Használt sablon neve: sajat1

Levelezés információk

Levélküldés módja: PHP mail() funkciót használod.

 

 

post-527581-0-77066200-1381314514_thumb.jpg

 

Nem tudom erre a képre gondoltál e.

 

Mivel egy próbaáruház, ha gondolod elküldhetem a belépési adatokat, ha úgy többet látsz.

 

 

szerk:

Hm...közben nézegetem itt a phpmyadminban mi van...ez nem lehet gond?

 

post-527581-0-89695300-1381315098_thumb.jpg

 

Az adattábláknál viszont utf8_general_ci van.

Edited by dudikpal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

okés, beléptem.

 

közben megtaláltam még ezt:

 

http://www.prestashop.com/forums/topic/128571-solved-import-tab-turkish-cannot-import-with-any-csv-files/?do=findComment&comment=636216

 

ezt kipróbálod?

 

valamint megtaláltam az előzőekben már megismert török úriember hivatalos bejelentését is a hibáról, érdemes ezt is átnézni:

http://forge.prestashop.com/browse/PSCFV-9912?page=com.atlassian.jira.plugin.system.issuetabpanels%3Aall-tabpanel

 

Valamint még azt írják hogy egyeseknek úgy oldódott meg, hogy a fájlt megnyitották notepad-ban majd mentették vele UTF8-ban (BOM nélkül).

Ezt kipróbáltam a szerveren de nem jött be...

megnézed az első linken lévő megoldást? Hátha.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sajnos nem tudom utf8 bom nélkülbe menteni a csv-t, mert már abban van, de save as után sem változott semmi.

 

Az elsőt kipróbáltam mindenhogy.

Nálam ez van a kód végén :

 

public static function setLocale()

{
$iso_lang = trim(Tools::getValue('iso_lang'));
setlocale(LC_COLLATE, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8'); 
setlocale(LC_CTYPE, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8'); 
 
Próbáltam külön-külön mindkét sort, majd együtt is kikommantelni őket, semmi változás.
A kódban kínomban már átírtam az utf8akat is iso-8859-1-re, semmi...
 
Közben találtam még ezt:
 
Description
string strtoupper ( string $string )

Returns string with all alphabetic characters converted to uppercase.

Note that 'alphabetic' is determined by the current locale. For instance, in the default "C" locale characters such as umlaut-a (ä) will not be converted.

 

Ez nem azt magyarázza, hogy ez a függvény eldobja a helyi spec karaktereket?

Edited by dudikpal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Közben amikre rájöttem:

 

-adminimport.phpbe beírtam közvetlenül hogy en-us.utf-8, meg hu-val is, egyikkel sem lett jobb

 

-importnál mindaddig ingnorálja a karaktereket, amíg egy angol abc-sbe nem botlik, ugyanis a termék leírásában az "őúöüó"-ből semmi sem jelenik meg

 

-itt is ez a probléma, csak ez meg is oldódott, én viszont hiába írtam be, nem lett jó

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:CDV6cH7tehoJ:forge.prestashop.com/browse/PSCFI-2126+&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

 

Ezeket már mind az 1.5ösön próbáltam.

Esetleg annyit meg tudnál próbálni, hogy egy nálad létrehozott csv-t próbálsz importálni?

Link to comment
Share on other sites

Na szóval az van, hogy a gyanúm szerint az adminimportban a hiba:

 

setlocale(LC_COLLATE, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8');
        setlocale(LC_CTYPE, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8');

 

Vhol olvastam, hogy ezzel machinált vki, és az importnál a név jó lett, csak a friendly url lett úgy elrontva, ahogy előtte a név volt.

 

Utánanézek ezeknek a függvényeknek, hogy tulképp mit is csinálnak ezek.

Link to comment
Share on other sites

Na szóval az van, hogy a gyanúm szerint az adminimportban a hiba:

 

setlocale(LC_COLLATE, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8');

        setlocale(LC_CTYPE, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8');

 

Vhol olvastam, hogy ezzel machinált vki, és az importnál a név jó lett, csak a friendly url lett úgy elrontva, ahogy előtte a név volt.

 

Utánanézek ezeknek a függvényeknek, hogy tulképp mit is csinálnak ezek.

 

Juhé! Lehet zárni a topikot solveddel.

 

A megoldás elég idegesítően 1xű, ki kell törölni mindkét sorból az utf-8-at...

 

 

pattila01: Még egyszer köszönöm a segítőkészségedet!!! ;)

Edited by dudikpal (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...