Jump to content

Zmiana faktury


Recommended Posts

Witam,

 

Mam taki problem : chciałbym z domyślnego szbalonu faktury usunąć kolumnę Netto, Pozycję "Razem Produkty(netto)", "Razem VAT", oraz tabelkę z rozpisanym VAT - jak mogę to zrobić?

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Link to comment
Share on other sites

A jak np. zmienić nr faktury (z kompletnie losowego ciągu znaków) na np. 1/09/13, 2/09/13, 3/09/13, 1/10/13 czyli po prostu nr kolejnej fv/miesiac/rok?

 

Można użyć jakiś konkretnych zmiennch w tych tpl'ach?

Link to comment
Share on other sites

numer faktury jest losowym ciągiem znaków u Ciebie? zwykle te faktury numerowane są kolejno,

niemniej jednak wprowadzenie tej funkcjonalności wiązało by się z koniecznością przebudowania kontrolera, utworzenia jakiegoś pola w bazie które będize przetrzymywać informacje o numerze faktury, trochę skomplikowana sprawa

 

btw. chcesz korzystać z systemu w preście jako systemu do księgowania?

Link to comment
Share on other sites

Poprawka - indeks zamównienia; on występuje na fakturze (na razie testowałem tylko PROFORME) - ten nr jest ciągiem losowych znaków: QRSYKSGQU, LZUXPWBMD itp.

 

Chodzi o indeks zamówienia - klient chce, aby było to chronologiczne, łatwe do odnalezienia (np. 1/09/13 - szukam na początku września 2013, 3/10/13 - szukam na początku października itd.). Jakiś sposób na usegregowanie zamówień, ponieważ przy wielu zamówieniach nr zamówienia 5 czy 55 nie wiele powie; takie wymaganie klienta...

 

Odnośnie systemu księgowania - nie wiem, raczej nie I guess.

Link to comment
Share on other sites

sprawa jest na tyle skomplikowana, że bez:

- modyfikacji kontrolerów

- modyfikacji bazy danych (wszak aby zachować ciągłość i poprawność numeracji miesięcznej gdzieś informacja o "numerach" musi być przechowywana)

się niestety nie obejdzie

 

...i szczerze mówiąc wątpię, że ktokolwiek podejmie się przygotowania modyfikacji za darmo, problem jest zbyt złożony aby podać konkretne rozwiązania "od tak"

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...