Jump to content

Import csv błąd


Recommended Posts

Wygląda na to, że masz zbyt dużo updat'ów na bazie o czym świadczy wpis:

User 'u567887923_cuzab' has exceeded the 'max_updates' resource (current value: 10000)

w zapytaniu:

DELETE FROM `ps_image_shop` WHERE `id_image`=788 AND id_shop IN (1)

 

Prawdopodobnie jest złe zapytanie do bazy - stąd problem.

 

Powiedz, co chciałeś zrobić tym sql-em, a ja postaram się pomóc

 

jeśli chodziło Ci o usunięcie zdjęcia o id 788 ze sklepu o id=1 to zapytanie powinno wyglądać w ten sposób:

DELETE FROM `ps_image_shop` WHERE `id_image`=788 AND id_shop = 1

Edited by And63 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

to co widać w kodzie błędu mówi o tym, że osiągnąłeś limit nałożony przez Twojego usługodawcę hostingowego.

wygląda na to, że możesz wykonać maxymalnie 10000 zapytań do SQL zawierających polecenie UPDATE w określonej jednostce czasu (np. kwadrans, godzina, dzień, tydzień) wszystko zależy od tego jak skonfigurowali mysql'a

 

problem nie po stronie prestashop a po stronie konfiguracji serwera (limitów nałożonych przez usługodawcę)

Link to comment
Share on other sites

to co widać w kodzie błędu mówi o tym, że osiągnąłeś limit nałożony przez Twojego usługodawcę hostingowego.

wygląda na to, że możesz wykonać maxymalnie 10000 zapytań do SQL zawierających polecenie UPDATE w określonej jednostce czasu (np. kwadrans, godzina, dzień, tydzień) wszystko zależy od tego jak skonfigurowali mysql'a

 

problem nie po stronie prestashop a po stronie konfiguracji serwera (limitów nałożonych przez usługodawcę)

 

Czy to jest normalne, aby wgranie 1 pliku CSV z 300 produktami bez zdjęć tworzyło 10 000 zapytań do sql?

Link to comment
Share on other sites

10 000 nie, ale do tysiąca, dwóch owszem. Wszystko zależy od liczby danych które będą dodawane.

jak masz ograniczenie 10000 zapytań/24h - to weź pod uwagę również aktywność z pozostałych 24h

 

taki limit nie trudno jest nie przekroczyć

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że masz zbyt dużo updat'ów na bazie o czym świadczy wpis:

User 'u567887923_cuzab' has exceeded the 'max_updates' resource (current value: 10000)

w zapytaniu:

DELETE FROM `ps_image_shop` WHERE `id_image`=788 AND id_shop IN (1)

 

Prawdopodobnie jest złe zapytanie do bazy - stąd problem.

 

Powiedz, co chciałeś zrobić tym sql-em, a ja postaram się pomóc

 

jeśli chodziło Ci o usunięcie zdjęcia o id 788 ze sklepu o id=1 to zapytanie powinno wyglądać w ten sposób:

DELETE FROM `ps_image_shop` WHERE `id_image`=788 AND id_shop = 1

Co to znaczy złe zapytanie do bazy?

Ja wykonałem tylko import z pliku csv.

 

Wiem, że wiele osób ma z tym problem, bo nawet wgranie 1 produktu w pliku csv powoduje wykonanie 500-800 zapytań do sql. Czym to jest spowodowane?

Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy złe zapytanie do bazy?

Ja wykonałem tylko import z pliku csv.

 

Wiem, że wiele osób ma z tym problem, bo nawet wgranie 1 produktu w pliku csv powoduje wykonanie 500-800 zapytań do sql. Czym to jest spowodowane?

 

Złe zapytanie do bazy - to oznacza na przykład zapętlenie i wykonywanie operacji w kółko - o tym myślałem pisząc powyższy tekst.

Z czego korzystasz przy imporcie z csv ? - jeśli ze standardowej opcji Prestashop - vekia już napisał o co chodzi

Edited by And63 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jeśli 300 produktów jest w 100 kategoriach i każde ma 10 zdjęć to logicznym że zapytań będzie dużo. Proponuje plik podzielić na mniejsze paczki, zacząć od 200 produktów i w przypadku błędu schodzić niżej.

Dzięki za sugestię, ale zrobiłem test i nawet przy 1 produkcie w pliku csv nie wgrywa zdjęć.

Więc nie jest to sprawa ilości produktów.

 

Nie wiem już co jest przyczyną.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...