Jump to content

Systemy płatności (przelewy24, payu, ecard, transferuj.pl...)


Kuras

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim :-)

 

Rozmyślam nad zmianą pośrednika w płatnościach...

 

Czy macie opinie na temat kilku z którymi mieliście okazje współpracować?

Interesują mnie wyłącznie tacy co posiadają dobrze działający moduł pod Prestashop 1.5.

Na razie nie chodzi o prowizję lecz ogólne odczucia, działanie panelu administracyjnego, działanie modułu, kontakt itd

Plusem byłaby obsługa terminali POS i raty :-)

 

Z mojej strony...

 

Ecard nie ma modułu pod PrestaShop oficjancie wydanego, coś tam mają co mogą podesłać. Mają obsługę terminali. Brak rat.

 

PayU ma moduł ale z tego co obserwuję to od początku słabo działał... a jak jest teraz? Mają raty online.

 

Transferuj.pl ma zawiły sposób aktywacji płatności kartą kredytową. Są raty. Brak terminali

 

E-service... mhy... rozmawiałem z nimi jak wchodzili w e-platności i to była tragedia. Moduł był pisany na zamówienie, płatności nigdy nie wyszły poza testy u mnie :-) Po jakimś czasie otrzymałem od nich obowiązkowo do wypełnienia formularz pt "Formularz wdrożeniowy dla Merchanta"w którym pojawiały się takie pola do wypełnienia "zarządzanie trx metodą plików wsadowych", "Autoryzacja przez API - "Dostep Merchanta do NestPay API (https, port TCP 19445)" Hello??!?? Potrzebowałem czegoś co klikam i działa a moi kliencie mogą płacić a nie obowiązkowych odpowiedzi na wsadowe pliki TRX albo TCP 19445 ;-) Teraz... Teraz z tego co widzę mają nawet moduł pod Prestashop. Są terminale. Rat nie wiem czy mają.

 

Przelewy24.pl ponoć mają moduł pod PS, raty w kilku systemach, terminale POS.

Link to comment
Share on other sites

Korzystam z przelewy24 na wersji presty 1.4.8.3 - W sumie jestem w miarę zadowolony..

 

A napisz mi czy używasz rat... bo Przelewy24 udostępnia moduł do rat.

Co mnie do nich ciągnie to raty w 2 systemach - Alior (on-line) i Sygma (off-line)

Czyli czy z modułem do płatności są problemy czy moduł do rat działa.

I czy coś cię denerwuje... i dlaczego wybrałeś Przelewy24? :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To ja zaktualizuje wątek.

 

Transferuj.pl ma działający moduł pod PS 1.5. Sprawdzałem to na szybko i wygląda, że działa prawidłowo.

Panel administracyjny jest OK.

Aktywacja przebiega sprawnie.

Aby działała płatność kartą trzeba wypełnić kilka dokumentów i przesłać ja dalej.

:-)

 

Niestety na tym etapie się zatrzymałem :(

Okazuje się, że jeśli się ma kilka sklepów podpisuje się oddzielne umowy na aktywacje płatności kartą on-line.

Nie przechodzi to przez Transferuj.pl tylko zajmuje się tym inna firma, ta sama firma dokonuje (dla chcących) obsługi terminali POS.

Prowizja jest dość korzystna.

Nie mnie jednak, wracam do tematu, każda aktywacja płatności kartą to kasa, jak również firma pobiera minimalną prowizję w miesiąciu... więc jeśli sklepów jest kilka przez które nie przechodzi odpowiednia ilość płatności kartą jest się narażonym na wydatki.

 

W porównaniu do PayU tam można mieć kilka sklepów i jeśli nie przechodzą płatności przez jeden to nie jest się narażonym na minimalną prowizję od transakcji kartą.

 

Dlatego jeśli ktoś ma jeden sklep to polecam transferuj.pl na tym etapie do którego ja doszedłem.

Bardzo dobry miałem kontakt z osobą od Transferuj.pl :-)

I fajną prowizję ;-)

Link to comment
Share on other sites

No ale co Ci daje PayPal w tym momencie? Po pierwsze prowizje bierze niemałe. Po drugie trzeba mieć osobne konto w PayPal, więć niepotrzebnie robi się bałagan. Po trzecie podczas procesu transakcyjnego zamiast logo kart płatniczych największe jest logo PayPal, a visa/mastercard słabo widać, przez co nie każdy rozumie, że kartą płaci się przez PayPal i nie każdy wie, że nie potrzeba konta PayPal. To rozwiązanie jest chybione, a uiszczanie "opłaty" miesięcznej minimum 40 PLN za Elavon to moim zdaniem rozbój w biały dzień.

Link to comment
Share on other sites

co do płatności24.pl - mają jedną bardzo niepokojącą funkcjonalność

mianowicie po przejściu do płatności zamówienie z automatu odznacza się jako zapłacone

nawet jeśli klient po przejściu na stronę płatności (tą z wyborem banków) zrezygnował i płatności nie dokonał

 

niby niewielkie utrudnienie (trzeba zalogować się do panelu przelewów i sprawdzić czy otrzymałem płatność) ale przy np. kilkuset zamówieniach dziennie może być to nie mały problem

Link to comment
Share on other sites

co do płatności24.pl - mają jedną bardzo niepokojącą funkcjonalność

mianowicie po przejściu do płatności zamówienie z automatu odznacza się jako zapłacone

nawet jeśli klient po przejściu na stronę płatności (tą z wyborem banków) zrezygnował i płatności nie dokonał

 

To porażka.

Odpada.

Mnie podobają się moduły w których sam mogę wybrać status zamówienia a nie podczas instalacji dodaje mi nowe statusy np "Oczekiwanie na płatność z BlePłatności24.pl :-)

Link to comment
Share on other sites

Nie mają rat... a ja ich szukam w systemach płatności.

Mają wprowadzić i dać mi znać (przyszły rok)

Nie dowiadywałem się o prowizję ale teraz wszedłem na stronę Oferta i prowizja 2,8 powala na kolana :-)

 

A jak działa moduł?

 

Bo ja mam zawsze taki problem z zaokrągleniem ceny.

Np. PS ma włączoną opcję zaokrąglenia ceny. I produkt kosztuje np, 2,98 zł.

Na stronie PS wyświetla 3 zł... super... a większość modułów przekazuje do płatności kwotę niezaokrągloną.

Obecnie posiadam moduł dla PayU który ma możliwość zaokrąglenia i poprawnego wysłania kwoty do systemu płatności ale np moduł transferuj.pl musiał być modyfikowany aby nie było wysyłanych sum z przecinkiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 months later...

Nie mają rat... a ja ich szukam w systemach płatności.

Mają wprowadzić i dać mi znać (przyszły rok)

Nie dowiadywałem się o prowizję ale teraz wszedłem na stronę Oferta i prowizja 2,8 powala na kolana :-)

 

A jak działa moduł?

 

Bo ja mam zawsze taki problem z zaokrągleniem ceny.

Np. PS ma włączoną opcję zaokrąglenia ceny. I produkt kosztuje np, 2,98 zł.

Na stronie PS wyświetla 3 zł... super... a większość modułów przekazuje do płatności kwotę niezaokrągloną.

Obecnie posiadam moduł dla PayU który ma możliwość zaokrąglenia i poprawnego wysłania kwoty do systemu płatności ale np moduł transferuj.pl musiał być modyfikowany aby nie było wysyłanych sum z przecinkiem.

 

Przelewy24 mają raty ale nie testowałem :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam

 

Odświeżę trochę temat, obecnie korzystam z bramki Firstdata - niestety zamówienia mogą być realizowane wyłącznie w PLN.

Przykładowo, jeśli na stronie sklepu mam oprócz złotówek do wyboru np. walutę euro i ktoś robiący zakupy z zagranicy wybierze właśnie euro i zrealizuje zamówienia, to zamiast 100 Euro otrzymam 100 złotych...

 

Orientujecie się może jak sytuacja wygląda u konkurencji, tzn jakie z dostępnych bramek na Preste umożliwiają przyjmowanie płatności w walutach innych niż złotówki?

Link to comment
Share on other sites

On 15.06.2014 at 6:07 PM, PayOnline said:

Polecam systemy płatności online od transferuj.pl. Ten system realizacji płatności w Internecie posiada wiele udogodnień dla finalnego użytkowanika, czyli klienta sklepów internetowych. Płatności kartami rozlicza Elavon, jeden z globarnych liderów wsród agentów rozliczeniowych. Oferta jest na tyle ciekawa że oprócz, modułow dla e-commerce, można skorzystać z terminali płatniczych (np. w punktach odbioru osobistego). Opłaty i prowizje są bardzo konkurencyjne.

 

Więcej info tel. ...

 

Kocham takie posty z linkami. Marketing szeptany pełną gębą - napewno NIE skorzystam :)

Mógłbyś chociaż nabić 10 postów by wyglądało bardziej wiarygodniej... :D

 

Co do tematu: Przez dłuższy czas korzystałem z przelewy24 ale przerzuciłem się na tpay(transferuj.pl)

 

Dlaczego? Nie ma żadnych problemów z modułem w przelewach24 czasem coś się psuło klient nie powracał do sklepu z informacją o poprawnym złożeniu zamówienia.

 

Radzę każdemu kto decyduje się na przelewy24 sprawdzić czy na pewno wszystko poprawnie działa.. Dużo zależy od wersji sklepu jak mniemam. Ja miałem problemy na 1.6

 

Ciekaw jestem czy ktoś tutaj korzysta z payU i ma pozytywne doświadczenia z tą firmą. Ja na samą myśl o nich dostaję raka. Tyle raz próbowałem nawiązać z nimi współpracę ale za każdym razem support mnie zlewał.

 

Więc takie moje podsumowanie:

 

tpay.pl(transferuj): 

+dobry moduł na presta 1.6

+dobry support

+dobre powiadomienia o transakcjach

+można klientowi przypomnieć o dokończeniu transakcji

+łatwa i szybka konfiguracja jak i zawarcie umowy, drukowanie faktur kosztowych

-brak jasnej informacji

 

przelewy24:

+dobry support

+dobre powiadomienia

+możliwość doboru na jakiś status ma się zmienić transakcja w wypadku success or fail

+łatwe zarządzanie wypłatami

-w moim wypadku problemy z modułem

 

PayU

-problemy z kontaktem

-problemy z tysiącem umów, które trzeba nawiązać

+rozpoznawalność marki PayU(allegro) budzi zaufanie potencjalnego klienta przy płatnościach.

 

To tyle co korzystałem :)

Edited by Stanleyek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Linki już zniknęły, co do 10 postów to są na forum moderatorzy którzy usuwają reklamy(lub całe posty), te jawne i ukryte jeśli ktoś ma poniżej 100 aktywnych postów na forum więc w tym względzie jesteś wyrozumiały :D

Na takie przypadki zawsze najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie takiego posta do moderacji.

 

Wracając do tematu, ja również polecam tpay.com do powyższych plusów dodam fakt że można samemu utworzyć link do płatności, idealnie się nadaje gdy wykonujemy coś poza standardowa sprzedażą, np. coś na zamówienie z wyceną. Chyba ostatnio coś z płatnościami kartą utrudnili aby je włączyć, nie jestem pewny jak jest z płatnością paypalem czy gdy sie pieniądze wypłaci przez paypal to naliczają prowizje czy nie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Odświeżę trochę temat, obecnie korzystam z bramki Firstdata - niestety zamówienia mogą być realizowane wyłącznie w PLN.

Przykładowo, jeśli na stronie sklepu mam oprócz złotówek do wyboru np. walutę euro i ktoś robiący zakupy z zagranicy wybierze właśnie euro i zrealizuje zamówienia, to zamiast 100 Euro otrzymam 100 złotych...

 

Orientujecie się może jak sytuacja wygląda u konkurencji, tzn jakie z dostępnych bramek na Preste umożliwiają przyjmowanie płatności w walutach innych niż złotówki?

Umowę masz z polcardem czy z firsdata?

Link to comment
Share on other sites

Linki już zniknęły, co do 10 postów to są na forum moderatorzy którzy usuwają reklamy(lub całe posty), te jawne i ukryte jeśli ktoś ma poniżej 100 aktywnych postów na forum więc w tym względzie jesteś wyrozumiały  :D

Na takie przypadki zawsze najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie takiego posta do moderacji.

 

Wracając do tematu, ja również polecam tpay.com do powyższych plusów dodam fakt że można samemu utworzyć link do płatności, idealnie się nadaje gdy wykonujemy coś poza standardowa sprzedażą, np. coś na zamówienie z wyceną. Chyba ostatnio coś z płatnościami kartą utrudnili aby je włączyć, nie jestem pewny jak jest z płatnością paypalem czy gdy sie pieniądze wypłaci przez paypal to naliczają prowizje czy nie.

Fakt, następnym razem będę zgłaszał. Chociaż bardziej mi się żal zrobiło tej firmy, że stosują takie niedopracowane techniki marketingu szeptanego :)

Testowałem paypal w tpay i nie naliczają prowizji :)

 

Też mnie ciekawi temat płatności kartą postaram się zagłębić w temat jak to wygląda jeżeli chodzi o tpay i za jakiś czas zrobię tu update informacji.

W PayPalu jest płatność kartą ale to bardzo kiepskie rozwiązanie dla polskiego klienta bo jest kompletnie nie intuicyjne dla niego(Zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy)

 

Co do euro nie testowałem tego. I w sumie czarno to widzę bo jeżeli chodzi o polskich klientów: tpay, przelewy, czy payu może się sprawdzić ale na zagranice wole stosować paypal albo skrill?(Skirlla nie testowałem ale wiele dobrego się nasłuchałem) 

Edited by Stanleyek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mnie do transferuj zniechęciła oddzielna umowa i proces załatwiania płatności karta. Dodatkowo z tego co pamiętam jeśli nikt nie zrobił płatnością karta to pobierali jakaś kasę za "gotowość". Moduł i panel zacny.

Ja korzystam z payu z zewnętrznym modułem i jestem zadowolony. Mam również dostęp do przelewy24 i używam serwisu do generowania linków z płatnością.

Z 3 operatorów panel najgorszy ma payu ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja mam pytanie z innej beczki. Na razie zainteresował mnie moduł paylane, lecz nie bardzo rozumiem sposób naliczania odpłatności za usługę np. 2,6% + 0,30 PLN. Jak to rozumieć? Inną kwestią, choć wcześniej poruszaną w poprzednich postach, ale już bardzo wiekowych, to jakie na dziś polecacie systemy płatności?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jak pół roku temu wybierałem system płatności spodobał mi się Przelewy24.

Obsługa polegająca na podpisaniu umów - bardzo sprawna.

Okazało się, że na etapie wdrażania były problemy z nieprzesyłaniem komunikatów zwrotnych.

Wszystko działało do momentu gdy system Przelewy24 próbował wysłać Request POST do serwisu Prestashop o potwierdzeniu płatności tak aby zmienił się status transakcji.
Pracownik serwisu Przelewy24 stwierdził, że jak wysyła Request to dostaje zwrot tak jak by serwer go nie wpuszczał i otrzymuje błąd 403.

Nie udało nam sie tego rozwiązać..... no i podpisałem umowę z DotPay.

Nie narzekam.

Prowizja 1,9% za płatność z konta oraz 1,6% za płatność kartą.

Nie ma opłat od przelewu na swoje konto.

I tak zostałem :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jest wiele ciekawych firm które oferują różnego rodzaju moduły, systemy płatności 24. Ja ostatnio testowałem wiele firm, czytałem mnóstwo opinii w tym kierunku i bardzo do gustu mi przypadła ofertę firmy eService w zakresie, przelewy internetowe i innego rodzaju systemy płatności pod sklepy internetowe czy strony www. Posiadają niezłe prowizje, bardzo konkurencyjne do innych firm, polecam przejrzeć ich ofertę, jest naprawdę dobra !

Link to comment
Share on other sites

Powiem ci, że jeśli chodzi o terminal to ofertę mają mało atrakcyjną.

 

 

Odnośnie szybkich przelewów to ja próbowałem z nimi współpracować jak zaczynali... moduł pod PS był fatalny... a tytuł płatności który trafiła do klienta był w formacie "7415,780000000000012,HTTP://WWW.ADRES-SKLEPU.PL,5687," Sorry... ja jak bym zapłacił i pojawiłby mi się taki tytuł płatności na liście przelewów w banku to bym się przestraszył ;-) gdzie inni operatorzy mają (i wygląda to lepiej) "PAYUXX4568456744XX TRANSAKCJA 864751 - OPŁATA ZA USŁUGI W HOME.PL "

 

Oczywiście mogło się to zmienić, ponieważ był to rok 2011 :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

a co sądzicie o tpay? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z nimi, macie może jakiś faq, plusy i minusy każdego systemu?

Korzystam od ponad roku z tpay. 

Przeszedłem przez payU -> Przelewy24 i Tpay i najbardziej mi przypadł do gustu właśnie tpay :)

Jakoś najbardziej mi leży integracja :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...