Jump to content

Generator atrybutów


Recommended Posts

Witam. Po poszukiwaniach nie znalazłem modułu ani sposobu np modyfikacji lub rozwiązania mojego problemu. Mianowicie jeśli wstawiam np produkt biustonosz gdzie jest rozmiarów 50 do tego 7 kolorów i chce przypisać automatycznie zdjęcia dla danych kombinacji kolor/rozmiar/itp a nie dodwawać dla każej kombinacji powiążanie ręcznie. Jak to zrobić? Kominacje zrobi mi genertaor lecz bez zdjęć.

Zobrazuje to bardziej np dodaje produkt generatorem atrybutów produktu

zaznaczam kolor

- biały, czerwony, zielony, czarny

- rozmiar s,m,l,xl,2xl

- rękaw długi

- wzór kratka

 

robie z koleji dodaj

 

teraz można wcisnąść generuj kombinację lecz jesli dało by sie dodać przy kolorach zdjęcia i zrobić dopiero kombinacje bylo by ekstra. Inaczej musze potem kazda kombinacje robić recznie ze zdjeciem.

 

Więc czy jest jakś sposób?

Edited by tomasinoo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Filtrowanie produktów z PrestaHelp.com - nie ma takiej opcji, by dodawać osobne zdjęcia dla różnych kombinacji

tomasinoo sprawdzałam demo i jest tam oczywiście masowa edycja, ale to raczej dotyczy kategorii, ceny itp., chyba, że mogą to zrobić na zamówienie

 

west28 właśnie testowałam attributewizardpro i dokładnie to jest to, co by mi się przydało :) można przypisać od razu więcej atrybutów i od razu wybrać zdjęcie. Szkoda tylko, że tyle kosztuje..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam , miałem dokładnie taki sam problem i rozwiązałem go przez wpis do bazy danych SQL

 

1 . tworzę kombinacje ( przy małej ilości kombinacji nie ma to sensu ale u mnie jest po ok 700-900 kombinacji więc jak najbardziej się to przydało)

2. muszę znać id produktu, id zdjęcia i id atrybutu ( od którego chcę uzależnić wyświetlanie zdjęć)

3. z poziomu phpMyAdmin w panelu hostingu , zaznaczam bazę w której mają być dokonane zmiany

4. w zakładce query(run query) tworzę wpis:

 

INSERT INTO no148007_albumix.ps_albumixproduct_attribute_image(id_product_attribute,id_image)
SELECT ac.id_product_attribute, 78
FROM no148007_albumix.ps_albumixproduct_attribute_combination ac
join no148007_albumix.ps_albumixproduct_attribute ap on (ap.id_product_attribute = ac.id_product_attribute)
where ac.id_attribute = 136 and ap.id_product = 19 

 

gdzie w moim przypadku:

78 - id zdjecia
136 - id atrybutu
19 - id produktu 

 

i wysyłam do bazy

 

Wpis dodaje w zakresie produktu o id=19 do wszystkich pozycji gdzie atrybut produktu=136 (np . w atrybutach mam rozmiar, w rozmiarach XXL, XL , L, M , a dla XL id atrybutu = 136) dodaje zdjęcie o id=78.

 

Można dodawać wielokrotnie zmieniając tylko id zdjęcia, efektem będzie więcej wyświetlanych zdjęć dla danej kombinacji 

 

 

 

WAŻNE - zrób kopię bazy przed zmianami

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...