Jump to content

Jednoduchá česká faktura pro 1.5.4.0 (pro neplátce DPH)


mouse1

Recommended Posts

Milí prestashopaři, protože si myslím, že smyslem Prestashopu je vedle možnosti vybudovat si zdarma vlastní shop taky přispívat do komunity často zoufalých "spolutvůrců" jako jsem i já, přispívám svou troškou do mlýna. 

 

Po dvou dnech (!!) se mi podařilo dokončit českou fakturu pro verzi 1.5.4.0. Je určena pro neplátce DPH.

 

Poznámky k instalaci:

 

1) SOUBORY

 

Než budete cokoliv měnit, mazat atd., ZÁLOHUJTE si stávající soubory!! 

 

V příloze najdete náhled faktury + zazipovaný balíček se soubory, kterými stačí nahradit vaše stávající: 

/pdf/invoice.tpl

/pdf/header.tpl

/classes/pdf/HTMLTemplate.php

/translations/cs/pdf.php

 

Za geniální kód ke splatnosti faktury chci moc poděkovat uživateli ShopMK.cz! Bez něj bych ho dohromady určitě nedala. Splatnost je 14 dní, ale lze ji upravit v kódu i na jiné číslo. 

 

Kdo nechce rovnou přemazat stávající soubory, ale změny si provést sám/sama: 

a. v HTMLTemplate.php stačí přidat kód od výše uvedeného ShopMK.cz z tohoto postu http://www.prestashop.com/forums/topic/215493-faktura-pdf-pro-15x/?view=findpost&p=1102037 . Mně bohužel nefungovala verze pro override, takže jsem vložila kód přímo do classes/pdf/HTMLTemplate.php. 

 

------

  

UPDATE: kód z odkazu zmizel, takže uvádím zde... 

$kolik_dni = 14;	// počet dní splatnosti
		$date = $this->order->date_add;
  		$this->smarty->assign(array(
			'date_spl' => strtotime($date.'+'.$kolik_dni.' days')
		));

Kód se vloží hned pod následující... 

	$this->smarty->assign(array(
			'logo_path' => $path_logo,
			'img_ps_dir' => 'http://'.Tools::getMediaServer(_PS_IMG_)._PS_IMG_,
			'img_update_time' => Configuration::get('PS_IMG_UPDATE_TIME'),
			'title' => $this->title,
			'date' => $this->date,
			'shop_name' => $shop_name,
			'width_logo' => $width,
			'height_logo' => $height
		));

------

 

b. Pdf.php se dá komplet přeložit ručně v Back Office, viz výše.

c. Header.tpl je krátký, změněné části se dají snadno dohledat a přenést.

d. Bohužel v invoice.tpl byly provedeny zásadní změny, takže ten doporučuju překopírovat tak, jak je. 

e. Další důležitý soubor je footer.tpl, který jsem ale neměnila. Automaticky se mi načetly správně všechny údaje. Pokud je tedy máte správně vyplněny i v Back Office, mělo by to tak být i u vás. Pokud ne, jděte do Back Office - Konfigurace - Kontakty na prodejny. Dole v Detailech kontaktu se dá vše doplnit. 

 

Ještě dodám, že nepoužívám dodací listy, takže nevím, jestli fungují, nezkoušela jsem to. 

 

2) PŘEKLAD

 

Text faktury je v angličtině, aby bylo možné používat překlady. Český překlad je přiložen v balíčku. Je však třeba si části, které se týkají přímo vašeho shopu (jméno firmy, adresu atd.), doplnit rovnou do kódu a následně si je přeložit (Back Office - Lokalizace - Překlady - Překlad PDF). Ostatní již přeloženy jsou v přiloženém souboru. Doporučuju údaje o firmě, adresu atd. psát do kódu bez háčků a čárek, i to se dá pak "přeložit" v Back Office vč. diakritiky. Obzvláště je to praktické, pokud zasíláte zboží i do zahraničí. 

 

Jde o výrazy, které vypadají takto: 

{l s='Company AB' pdf='true'}

Přepisujte pouze části za s= a nezapomeňte ponechat jednoduchý apostrof ' . Nemazejte ani nijak neměňte pdf='true', jinak nepůjde výraz přeložit. Malé "l" na začátku také musí zůstat - to určuje, že jde o text k překladu. Závorky jsou složené, takže ani hranaté, ani kulaté (na to pozor, jinak překlad opět nebude fungovat).

 

3) PODMÍNKY POUŽITÍ

 

Fakturu jsem upravovala pro sebe a nabízím ji zdarma všem, nebudu na ní už ale dále pracovat, budu ji používat v této formě. Kdo potřebuje nějaké úpravy, bude muset trochu prošťourat diskusní fóra a samotné soubory. 

 

Tak přeju hodně štěstí a ať se daří obchody. 

 

Zdraví 

Jana

post-280884-0-28032200-1380308206_thumb.jpg

faktura.zip

Edited by mouse1 (see edit history)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Ahoj,

 

tak jsem už nějakou dobu měl potřebu využít tuhle šablonu faktury a trošku jí upravit pro svoje potřeby. Ladil jsem úpravy na Prestashopu 1.6.0.9 a předpokládám, že na verzi 1.5 budou taky fungovat. Jako velkoobchod a zároveň eshop s modely aut sice nejsme plátci DPH, ale od nás můžou nakupovat plátci DPH. Moje úpravy jsou následující:

1. plátci DPH jako odběratelé prý potřebují mít ve faktuře i datum uskutečnění zdanitelného plnění, tak jsem přidal stejné datum jako datum objednávky (nejsem účetní, tuto informaci jsem si neověřoval);

2. posunul jsem uvedené množství objednaných produktů na levý okraj, mě osobně se to líbí víc :) ;

3. upravil jsem uváděnou jednotkovou cenu. V původní verzi je uvedená cena již se slevou, což v kombinaci se sloupečkem <mínus sleva> který je hned velde vpravo opticky nesedí vůči uvedené celkové ceně, protože jednotková cena je stejná jako cena po slevě;

4. přidal jsem řádek s adresou banky.

 

Moje počeštěná verze je pro ilustraci přiložena, jen jsem smazal pár nedůležitých údajů :) Mám označení objednávky nastavené stejné, jako její pořadové číslo.

 

Instalace:

V příloze najdete náhled faktury + zazipované soubory, kterými stačí nahradit vaše stávající: 

/pdf/invoice.tpl

/pdf/header.tpl

/classes/pdf/HTMLTemplate.php

/translations/cs/pdf.php

 

Překlad je také možný v administraci, jak již zde bylo uvedeno.

 

Tyto své úpravy sem dávám zdarma k dispozici s tím, že neručím za žádné nestandardní chování. V mém Prestashopu 1.6.0.9 je tato verze faktur zcela funkční.

 

Jirka

faktura.zip

post-161698-0-71857700-1411660995_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobrý den. Pokud jde o moje řešení, dělala jsem pouze fakturu, protože dobropis ani dodací list nepoužívám. Doporučuji vyzkoušet u sebe na PS a případně pak dát ostatním uživatelům vědět, jak to dopadlo. Díky a ať se daří. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Ahoj,

 

tak jsem už nějakou dobu měl potřebu využít tuhle šablonu faktury a trošku jí upravit pro svoje potřeby. Ladil jsem úpravy na Prestashopu 1.6.0.9 a předpokládám, že na verzi 1.5 budou taky fungovat. Jako velkoobchod a zároveň eshop s modely aut sice nejsme plátci DPH, ale od nás můžou nakupovat plátci DPH. Moje úpravy jsou následující:

1. plátci DPH jako odběratelé prý potřebují mít ve faktuře i datum uskutečnění zdanitelného plnění, tak jsem přidal stejné datum jako datum objednávky (nejsem účetní, tuto informaci jsem si neověřoval);

2. posunul jsem uvedené množství objednaných produktů na levý okraj, mě osobně se to líbí víc :) ;

3. upravil jsem uváděnou jednotkovou cenu. V původní verzi je uvedená cena již se slevou, což v kombinaci se sloupečkem <mínus sleva> který je hned velde vpravo opticky nesedí vůči uvedené celkové ceně, protože jednotková cena je stejná jako cena po slevě;

4. přidal jsem řádek s adresou banky.

 

Moje počeštěná verze je pro ilustraci přiložena, jen jsem smazal pár nedůležitých údajů :) Mám označení objednávky nastavené stejné, jako její pořadové číslo.

 

Instalace:

V příloze najdete náhled faktury + zazipované soubory, kterými stačí nahradit vaše stávající: 

/pdf/invoice.tpl

/pdf/header.tpl

/classes/pdf/HTMLTemplate.php

/translations/cs/pdf.php

 

Překlad je také možný v administraci, jak již zde bylo uvedeno.

 

Tyto své úpravy sem dávám zdarma k dispozici s tím, že neručím za žádné nestandardní chování. V mém Prestashopu 1.6.0.9 je tato verze faktur zcela funkční.

 

Jirka

 

Zdravím mám problém, že jsem zkopíroval uvedené soubory ale generování faktur přestalo fungovat. Když klepnu na zobrazit fakturu ukáže se jen bílá stránka. Problém nastává, když zkopíruji soubor HTML Template.php, do té doby generování faktur funguje ovšem ve špatném formátu. Po nakopírování zméněného soubory faktury nefungují vůbec.

Edited by naxoscz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Zkoušel jsem na verzi 1.6.1.10 a mám ten samý problém:

 

Zdravím mám problém, že jsem zkopíroval uvedené soubory ale generování faktur přestalo fungovat. Když klepnu na zobrazit fakturu ukáže se jen bílá stránka. Problém nastává, když zkopíruji soubor HTML Template.php, do té doby generování faktur funguje ovšem ve špatném formátu. Po nakopírování zméněného soubory faktury nefungují vůbec.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,

 když už používáte úpravy z nižší řady na vyšší nelze je většinou aplikovat přímo. Každý soubor a zvlášť když víte, že to nejde přepsat si musíte prostě porovnat s tím, který hodláte nahradit a všechny potřebné změny do toho ručně zapracovat. Bílá stránka = chybové hlášení si zobrazíte buď přez error log php nebo si zapněte debug mód v prestě. Také máte možnost placených modulů na fakturaci např. modul od M4(tuk66). Tak hodně zdaru s laděním.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdravím, používám tuto fakturu pro svůj shop na 1.6.1.10. Vše funguje po následujících úpravách, kdyby to někoho zajímalo:

Kód pro datum splatnosti je třeba dát do HTMLTemplateInvoice.php a přidat do pole "$data".

        // Datum splatnosti
        $kolik_dni = 14;    // počet dní splatnosti
        $dateload = $this->order_invoice->date_add;

        // Promenne do faktury
        $data = array(
            'order' => $this->order,
            'order_invoice' => $this->order_invoice,
            .......zkrácení........
            'legal_free_text' => $legal_free_text,
            'customer_dni' => $invoice_address->dni,  // tu pridavam napr ICO do faktury
            'date_spl' => strtotime($dateload.'+'.$kolik_dni.' days'),  // 
        );

Následně můžete datum použít v šabloně invoice.tpl:

{$date_spl|date_format:"%d.%m.%Y"}

Zlehka jsem upravoval i formát faktury a přidával nové pole, kdyby jste něco potřebovali, tak pisněte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...