Jump to content
RapiCom

Błąd w kategoriach i produktach - ale nie zawsze

Recommended Posts

Co jakiś czas po kliknięciu na kategorię albo produkt, pojawiała mi się biała strona, więc skorzystałem z instrukcji jak włączyć debugera http://www.prestashop.com/forums/topic/272660-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania/

Po załączeniu jej wyskakuje mi ten błąd Fatal error: Function name must be a string in /.../tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatebase.php on line 281

Czasem się pojawia, a czasem nie :/

czy zależne jest to np. od kategorii które przeglądasz? czy problem pojawia się losowo?

na githubie jest takie rozwiązanie: https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/commit/242556e176502ec61271a3945e1337917bc88f93

jest to powiązane bezpośrednio z Twoim błędem opisanym tutaj: http://forge.prestashop.com/browse/PSCFV-10408

Niestety w moim pliku Module.php kod wyglada inaczej niż w linku który podesłałeś.

Jeden z użytkowników napisał coś takiego

removing the cache condition inside the leftcolumn and footer hook of this module
the problem about smarty_internal_templatebase.php on line 281 is solved, but this is not a good solution

Ale szczerze pisząc - nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.

Sorki dopiero z prestą przygodę zaczynam :(

templatka nie, ale np. override przez jakiś moduł tak

możesz zerknąć w /override/classes/module/ ? 

Myślałem, że mam wszystkie zilone dodać a nie tylko te 3 linijki i że czerwono usunąć. Ale tych czerwonych nie mogłem znaleźć stąd zamieszanie. Dodam te linijki i zostawie na jakiś czas do testów. Dam znać za jakiś czas czy się pojawiają problemy.

Dzięki za pomoc i cierpliwość :)

Niestety nie pomogło :/ 

Parse error: syntax error, unexpected 'public' (T_PUBLIC) in /...../classes/module/Module.php on line 1711

Edited by RapiCom (see edit history)

kurczę nie wiem co dodałeś skoro bład pojawia się w linii 1711

chodziło wyłacznie o ty trzy linie nr 120,121,122

No właśnie tylko te trzy linie dodałem :(

Sprawdzę to jeszcze raz

Niestety nie pomogło :( Błąd nadal się wyświetla

Znalazłem przyczynę. Templatka była aktualna dla PS 1.5.3 więc pojawiał jej sie błąd dla 1.5.4 i wyższych :/  Zmienie templatkę i powinno hulać.

Edited by RapiCom (see edit history)