Jump to content

Przekierowanie


MammothtankPL

Recommended Posts

Już tłumaczę. Aby teraz wejść na stronę należy wpisać: mojadomena.pl/sklep chciałbym żeby do sklepu można było wejść wpisując mojadomena.pl, dlatego chciałem żeby utworzyć przekierowanie gdy klient wpisze mojadomena.pl przekierowało go automatycznie na mojadomena.pl/sklep. Mam nadzieję że wyraziłem się jasno?

Link to comment
Share on other sites

tak, wszystko jest jasne.

 

jak rozumiem sklep posiadasz w katalogu /sklep/ - zatem adres mojadomena.pl prowadzi dokąd? wyświetla się pusta strona? może masz tam jakąś inną stronę? od tego trzeba zacząć

 

następnie na mojadomena.pl tworzymy .htaccess (lub edytujemy jeżeli istnieje) i dodajemy przekierowanie specjalnym kodem, wszystko jednak zależy od tego co dokładnie znajduje się na mojadomena.pl 

 

możesz nieco rozjaśnić tę kwestię?

Link to comment
Share on other sites

samo wpisanie domeny skutkuje się pojawieniem komunikatu

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

Informatycy w firmie twierdzą że na tej domenie znajduje się jeszcze strona firmy. mógłbyś podesłać jak powinien wyglądać przykładowy kod na .htaccess

Link to comment
Share on other sites

Ja mam trochę inny problem, ale też z tematu "Przekierowanie" dlatego zamiast zakładać nowy wątek zadam pytanie tutaj:

 

Katalog który zrobiłem na prestashopie działa, ale nie maskuje domeny. Sklep powinien być widoczny na www.budgetbroadcast.com ale niestety adres zmienia się na adres folderu na serwerze. Pisałem do dostawcy serwera i do firmy gdzie domena jest zarejestrowana, powiedzieli, że problem jest po stronie skryptu.

 

Czy coś takiego się już pojawiało? .htaccess jest tutaj problemem?

Link to comment
Share on other sites

vekia po raz kolejny saved the day!

 

Stary, jak Ty to robisz! Ile lat trzeba zajmować się prestą, żeby wiedzieć chyba WSZYSTKO?

 

Imponującą masz ilość wiedzy, super że się nią dzielisz. 

 

Dzięki za pomoc tak szybko i bezbłędnie kolejny raz!

Link to comment
Share on other sites

vekia po raz kolejny saved the day!

 

Stary, jak Ty to robisz! Ile lat trzeba zajmować się prestą, żeby wiedzieć chyba WSZYSTKO?

 

Imponującą masz ilość wiedzy, super że się nią dzielisz. 

 

Dzięki za pomoc tak szybko i bezbłędnie kolejny raz!

Nie przejmuj się kolego, nie wiem, podejrzewam tylko, że Vekia mieszka w PrestaShop i przy każdej aktualizacji odświeża tylko ściany i wymienia meble :D Więc nie zdziw się gdy kiedyś go zobaczysz w sliderze Swojego sklepu ;) 

 

Tak poważnie to dołączam się do do opinii i podziękowań kolegi - Taka pomoc jest bezcenna :)  i nie jednemu zaoszczędziła na pewno mnóstwo godzin roboty.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj się kolego, nie wiem, podejrzewam tylko, że Vekia mieszka w PrestaShop i przy każdej aktualizacji odświeża tylko ściany i wymienia meble :D Więc nie zdziw się gdy kiedyś go zobaczysz w sliderze Swojego sklepu ;)

 

Tak poważnie to dołączam się do do opinii i podziękowań kolegi - Taka pomoc jest bezcenna :)  i nie jednemu zaoszczędziła na pewno mnóstwo godzin roboty.

hahaha leże ;d

 

miło słyszeć, motywuje do dalszego działania ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżę trochę temat bo mam podobny problem.

Sytuacja wygląda tak:

Posiadam 2 domeny.
 

  • mojadomena.pl
  • mojadrugadomena.pl
     

Na obu domenach są dwa różne sklepy postawione na prestashop.

I teraz chciałbym by z adresu: mojadomena.pl/przekierowanie/    wyrzucało mi stronę mojadrugadomena.pl   ale tak by było widać adres: " mojadomena.pl/przekierowanie/ ", a nie "mojadrugadomena.pl" .

 

Czyli przekierowanie z maskowaniem.

Nie chce przenosić całego sklepu do podfolderu ponieważ po próbie przeniesienia i podłączenia bazy danych, sklep nie widział stron produktów i stron cms. 

Dodam, że mam prestashop 1.6.0.9 oba sklepy

Edited by IgorDev (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...