Jump to content

moduł zarządzania cenami


Recommended Posts

witajcie,

 

czysto teoretycznie: posiadam w sklepie 100.000 produktów i 100 dostawców. Po jakimś czasie 20 producentów zwiększa ceny na WYBRANE produkty o 5%, 20 producentów zmniejsza cenę o 5,64% reszta bez zmian. Zmiany cen dotyczą 3.546 produktów w różnych zakresach cenowych, z różnych kategorii itd a ja w czepku rodzony mam tylko jeden dzień na aktualizację cen w sklepie na podstawie cenników od partnerów.. Na samą myśl ręcznej zmiany strzelam sobie w łeb..  :D

 

Interesuje mnie masowa zmiana cen - wybieram dostawcę X -> widzę jakie produkty są od niego i z tych produktów wybieram te, których cena została zmieniona - wówczas zmieniam cenę o tyle i tyle procent lub o tyle i tyle złotych..

 

Jaki polecacie moduł do masowej zmiany cen, który poradziłby sobie z powyższym problemem?    :wub:

Edited by funky12 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Jeżeli chcesz zmienić masowo ceny dla wszystkich produktów najlepszym sposobem jest phpmyadmin.

Wszystkie ceny netto które są w sklepie przechowywane są w tabeli ps_product_shop wyeksportuj sobie tą tabelę do formatu CSV ( najlepiej do zip ) zaktualizauj ceny netto za pomocą formuły np. Open office w excelu  =(cena*procnent(np.0.05))=cena i enter. Zrób potem miejsca po przecinku 6 , zamień przecinki na kropki i wklej to do pliku CSV.  Zapisz i wgraj to z powrotem do tej samej tabeli.

 

Możemy także wykonać zapytanie do SQL w postaci które zwiększy nam wszystkie ceny (bazowe) o 10%

UPDATE ps_product_shop SET price = price * 1.1

Ale najpierw zalecam wykonanie kopi zapasowej.

Podsumowując trochę pomysłu i obejdzie się bez konieczności modułów :)

Edited by mroczus87 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie do końca, bo jak produkt ma zdefiniowane "specific price" - to wówczas można sobie małego bajzlu narobić, w tym przypadku cena produktu jest ustalana dynamicznie w oparciu o tabelę ze specyfikacją "specyficznej" ceny ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...