Jump to content

Stok ve Son Kullanma Tarihi yönetimi için bir modül var mı?

Recommended Posts

Merhaba,

Sitemizde Son Kullanma Tarihi (SKT) olan gıda takviyeleri satışı yapıyoruz. Bir süredir de prestashop'a geçmeyi planlıyoruz. Ancak presta'da SKT'li ürün yönetimine dair bir modül ya da prestanın içinde kendi özelliğini bulamadık.

Konu hakkında bilgisi olan var mı? SKT yönetimi nasıl yapılır? 

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 

Bu işlem için aşağıdaki stok menüsünü kullanabilirsiniz...girdiğiniz tarihte stok sıfır olarak görünecektir...

Ayrıca daha fantastik işlemler düşünüle bilir mesela geri sayım sayacı gibi...

stok_gecerlilik_suresi.jpg

Merhaba,

ben onu sanki girdiğim tarihte, ürün stoğa giriyor gibi anladım. Yani yeni bir ürün gelecekse ve stoğa 21 Aralık 2014'te gireceği kesinse o tarihi giriyorum gibi.

Yine de tekrar deneyeceğim.

Bize gereken ise birkaç başlık ile şöyle:

1- Aynı üründen farklı parti numaralarına yani farklı son kullanma tarihlerine sahip stok olabiliyor. Dolayısı ile sistem öncelikle SKT'si yakın olan ürünü satıldıkça stoktan düşmeli. 

2- Eğer iade alırsam bana geri gelen ürün'ün SKT'sini sormalı. (Tabi barkod sistemi olursa otomasyon olabilir, elle girmeye gerek kalmaz.) 

3- Eğer bir ürünün SKT'sine 4 ay kaldıysa sistemden uyarı mesajı almalıyım. Ya da SKT'si yaklaşan ürünü otomatik olarak belli bir oranda (SKT'si yakın olan adet bitene kadar) ve sadece ilgili kombinasyonu için indirime sokabilmeliyim. 

Bölye birşey yapılabilir mi? 

tam olarak nasıl birşey istiyorsunuz yapılabilir bir modüldür , son kullanma tarihi geçen ürünler listeden kalksın mı ne olsun

Tam olarak aklımndan geçen şöyle:

Bize gereken ise birkaç başlık ile şöyle:

1- Aynı üründen farklı parti numaralarına yani farklı son kullanma tarihlerine sahip stok olabiliyor. Dolayısı ile sistem öncelikle SKT'si yakın olan ürünü satıldıkça stoktan düşmeli. 

2- Eğer iade alırsam bana geri gelen ürün'ün SKT'sini sormalı. (Tabi barkod sistemi olursa otomasyon olabilir, elle girmeye gerek kalmaz.) 

3- Eğer bir ürünün SKT'sine 4 ay kaldıysa sistemden uyarı mesajı almalıyım. Ya da SKT'si yaklaşan ürünü otomatik olarak belli bir oranda (SKT'si yakın olan adet bitene kadar) ve sadece ilgili kombinasyonu için indirime sokabilmeliyim. 

Bölye birşey yapılabilir mi? 

SKT bitime yaklaşınça otomatik indireme girsin istiyorsun, anlaşılan...bu işlemi aşağıdaki menüden yapacaksınız...

indirim_baslama_tarihi.jpg

Uyarı işlemine gelince modüller bölümünde Email ile uyarı modülü ile işlemi bitirin...

SKT 4 ay kalma işlemi için ise 4 ay erkene tarih yazın,, böylece takip etmeniz kolaylaşır...

• Create New...