Jump to content

Homeslider on TOP, a podstrona płatności


Recommended Posts

Witam. Po złożeniu zamówienia mamy już ostatni krok płatności gdzie ukazuje nam się widok z danymi do przelewu, pokazuje się slider który jest ustawiony, że ma się pokazywać tylko na stronie INDEX ? Reszta jest wykluczona. dodatkowo nie widać na tym etapie lewej kolumny. Domyślam się, że Presta tę podstronę traktuje jako index. Pytanie: Jak to zmienić? Pewnie już ktoś poruszał taki temat na forum ale nie umie znaleźć.

 

Dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

rozumiem, zatem chodzi o zmianę w plikach tpl :)

 

mógłbyś w back office, w moduły > pozycje

 

kliknać na edytuj przy module na liście: displayTop

 

tam można zdefiniować tzw. exceptions, czyli wyjątki.

możesz wybrać wszystko, oprócz "index" i zapisać zmiany

Link to comment
Share on other sites

no to się nie zrozumieliśmy bowiem byłem przekonany, że zainstalowałeś wyłącznię te modyfikację modułu którą przygotowałem jakiś czas temu.

 

skoro masz ustawione exceptions, zainstalowaną modyfikację a mimo to - slider wyświetla się na stronie płatności, to trzeba będzie zmodyfikować tę stronę ;)

 

wykorzystujesz moduł bankwire.

w pliku: modules/bankwire/controllers/front/payment.php jest kod:

$this->display_column_left = false;

to on usuwa lewą kolumnę, wystarczy go zakomentować //$this->display_column_left = false;

 

teraz musielibyśmy zmienić $page_name dla strony przelewu, jak mówisz - masz tam "index"

 

w tym samym pliku zaraz po public $ssl = true; dodaj: public $php_self = 'przelew';, odtąd stroną będize miała nazwę "przelew" :)

Link to comment
Share on other sites

w tym samym pliku zaraz po public $ssl = true; dodaj: public $php_self = 'przelew';, odtąd stroną będize miała nazwę "przelew" :)

 

jak to wrzuciłem to wystąpił błąd:

 

[Debug] This page has moved

Please use the following URL instead: http://xxx.pl/index.php?controller=przelew&module=bankwire

 

Dodatkowo dodałem wyjątek przelew w pozycji displaytop, może niepotrzebnie?

Edited by Nash64 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ok, przeanalizowałem cały kod jeszcze raz, id tej strony to:

module-bankwire-payment

 

czyli wykluczamy moduł z tej strony {if $page_name !="module-bankwire-payment"} TUTAJ WYŚWIETLAMY MODUŁ {/if}

 

no i usuwamy to co zasugerowałem public $php_self = 'przelew';

Link to comment
Share on other sites

ok, zacznę od sprzątania ;)

 

1) zasugerowałem aby usunąć: $php_self = 'przelew';, tj kod który został dodany do pliku: modules/bankwire/controllers/front/payment.php, usuń go, jest on zbędny i wysypuje nową prestę 1.5.x

 

teraz czas na modyfikacje modulu homeslider

 

2) otwietamy plik modułu: modules/homeslider/homeslider.tpl

na samym poczatku wstawiamy: {if $page_name !="module-bankwire-payment"}

a na koncu zamykamy tego ifa kodem: {/if}

 

czyli powinno to wylądać:

{if $page_name !="module-bankwire-payment"}

TUTAJ ZAWARTOŚC PLIKU

{/if}

 

kod powyżej oznacza:

jeżeli przeglądam stronę INNĄ niż module-bankwire-payment - wyświetl zawartość pliku (czyli wyświetl slider)

 

sprowadza się to do tego, że slider zostanie przyblokowany na stronie płatności "bankwire"

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...