Jump to content

Auto Stock Level


miskuzi

Recommended Posts

Czesc,
Mam problem z ustawieniem poziomu dostępnosci towaru w magazynie. Mam podstawową wiedzę na temat tworzenia stron internetowych wiec wytłumaczę krok po kroku o co mi chodzi.

Mam dostęp do pliku products-stock-level.php na stronie magazynu dostawcy skad zamawiam towar. W tym pliku odświeżany jest co sekundę stan magazunu ze wszystkimi towarami. Każdy produkt ma swój nr SKU i poziom dostępności w magazynie. Moje pytanie to:
Gdzie w opcjach prestashop mogę ustawić ten unikalny dla każdego produktu nr SKU i gdzie powinenem umieścić plik products-stock-level.php żeby przy produktach na mojej stronie wyświetlał się stan ilościowy produktu z magazynu mojego dostawcy?
Dzieki za pomoc.
pozdrawiam,
Batosz

 

Link to comment
Share on other sites

SKU może być polem reference.

jeżeli chodzi o skrypt php - w tym przypadku konieczna będzie modyfikacja kontrolera: productController

za pomocą modyfikacji przekażesz zmienną do pliku product.tpl (stan na magazynie) - następnie wartość informującą o stanie magazynowym wyświetlisz w formie {$zmienna} (czyli zmiennej którą przekazałeś do product.tpl)

 

inne rozwiązanie nie istnieje.

Link to comment
Share on other sites

no to może być problem, bo nie otwiera się strona ze stockiem, tylko jest przekierowanie na plik xls, który zajmuje 3 mb ( i ciągle mi ściąga dane od kilku minut - trwa to OKROPNIE WOLNO). Czy wyobrażasz sobie, że klient z każdorazowym wejściem musi czekać na pobranie pliku ze stockiem?

 

format ten nie jest "czysty" tylko zmodyfikowany z dziwnymi nagłówkami od microsoftu co tylko powiększa rozmiar pliku i uniemożliwia odczytanie przez skrypty php/js. To co powinieneś mieć to dostęp do stocku zapisanego np. w xml, json, lub zwykłym plain textem 

 

a jeszcze lepiej, dostęp do zwykłego plain textu wyłącznie dla danego towaru, np. poprzez modyfikację zapytania w GET do pliku php po stronie hurtowni.

 

==

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...