Jump to content

Javascript hiba az adminban?


katalin89

Recommended Posts

Sziasztok!

Most telepítettem a legújabb, magyar prestashop oldalról letölthető presta-verziót.
A telepítéssel minden rendben volt, de amikor beléptem az adminba, akkor egy nagy össze-visszaság fogadott.

post-429562-0-39850500-1379674851_thumb.jpg

 

A menük le vannak nyílva, mintha nem működne megfelelően valamelyik szkript és több helyen is megjelenik a "betöltés" szöveg a körbe-körbe forgó képecskével.
Próbáltam, hogy újra feltöltök minden fájlt (hátha kimaradt valami véletlenül) úgy, hogy a létezőket NE írjam felül. Sajnos ez nem vezetett sikerre, mert elméletileg minden fájl a helyén van....
Mi lehet a gond?

Az esetleg lehet hiba, hogy az admin nyelve nem angol és esetleg a fordítással van valami, ami miatt nem jelennek meg rendesen a menük?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia,

 

az oldal publikus? Meg lehetne nézni? A forrásból (elemzővel esetleg) hamar kiderül ha js hiányzik Neki.

Valamint ez egy frissített shop vagy teljesen szűz (írásodból utóbbi derül ki de fontos megkérdezni biztos-e, mert a frissített shop szokott ilyen művelni)?

Valamint milyen verziószámú a shop? 1.5.5.0 (bocsi de a magyar prestashop oldalt nem követem figyelemmel...)?

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Egy kicsit kísérleteztem és a nyelvi mappák neveit megcseréltem. Az "en" nevet adtam annak a másik nyelvi mappának és a "ro" nevet az angol nyelvi fájlok mappájának... és így most működik minden. Érdekes módon, a csere ellenére sem változott az oldal nyelve (se az adminban, se az oldalon).

Azért, ha gondolod megnézheted az oldalt: kingsolutions.ro, mert sosem lehet tudni, hogy emiatt milyen hibába ütközhetek később....
A verzió: 1.5.4.1

Edited by katalin89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Én nem használnám az 1.5.4.1-et, hanem a prestashop.com-ról letölteném a friss 1.5.5.0-t és azzal húznék fel szűz shopot. 

Szűz shop esetében nem fordulhatnak elő ilyen hibák az biztos, kivételt képez ha az FTP program amivel felmásolod hibázik.
Örülök ha sikerült megoldani a problémát.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Természetes, azért vagyok hogy segítsek.

 

Már van saját kérdezz-felelek oldalam is, ha esetleg érdekel valakit: http://prestashopkerdezzfelelek.info/

A saját prestashop oldalamról is elérhető: http://prestashop.keszites.net/  .

 

 

Okés, szerintem mindenképp érdemes. Úgy vettem észre az 1.5.5.0 elég stabilra sikeredett most Nekik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...