Jump to content
vekia

[moduł] czyszczenie bazy danych, przyśpieszenie sklepu (darmowy)

Recommended Posts

Optymalizacja bazy danych

Darmowy moduł czyszczących zbędne pola z bazy danych. 

PrestaShop w swojej bazie danych gromadzi wiele informacji. Dane te dotyczą statystyk, zapomnianych koszyków, informacji o gościach odwiedzających Twoją stronę. Dane te potrafią zapchać bazę i sprawiają, że sklep działa wolniej. 

Moduł umożliwia usunięcie tych danych prosto z back office.

moduł usuwa:

zapomniane koszyki

statystyki

nie korzytaj z niego, jeżeli nie chcesz utracić tych danych

(zaznaczam jednak, że nie są one niezbędne, można je usunąć)

database-optimisation-prestashop.png

• Like 1

Wypróbowałem na sklepie 150 produktów (bez pierwszej opcji usuwania koszyków). Efekt: baza zmniejszyła się z 46,8 do 15,9 Mb. :) Sklep chodzi bez zarzutu - tylko statystyki "czyste". Narzędzie według mnie bardzo przydatne :D

• Like 1

jak ktoś nie korzysta ze statystyk i nie są mu potrzebne, można je usunąć, zwolni się troche miejsca w bazie.

u mnie, na localu, jak baza ps_connections była zapchana (blisko 200 000 rekordów) to sklep zamulał, po przeczyszczeniu wszystko wróciło do normy :)

oops, za moment załaduje, coś się wysypały linki, dzięki za uwagę :)

no właśnie przez przypadek usunąłem moduł podczas wgrywania aktualizacji :\

za moment wszystko wróci do normy

ok, aktualizacja jest dostepna od rana do pobrania, oddałem ją również do pierwszego posta

pozdrawiam!

A jak tutaj z językiem polskim ? Widzę że na stronie jest podane , że obsługuje PL, ENG, DE. Tylko widzę, że takowego tłumaczenia nie ma.

Dobrze by było , żeby takowe się znalazło . U mnie nie mogę zapisać tłumaczeń >> MODUŁ TŁUMACZENIA, ale to w osobnym temacie.

I jak tutaj mają się polecenia do tego co moduł wykonuje ? 

tzn co to znaczy "Niechciane karty" , "Informacje o połączeniu" / (strona)/(źródło)  Co ona tak na prawdę usuwa , bo "Guests"  to akurat wiadomo, że odwiedziny (statystyki). Tutaj jednak chciałbym byś podał więcej informacji na temat tych "funkcji" . Jeśli możesz oczywiście ;)

Edited by pbpo (see edit history)

Tłumaczenie polskie do tego modułu.

Rozpakuj najpierw na dysk w dowolne miejsce, następnie umieść katalog translations w katalogu modułu dboptimization.

Pozdrawiam

translations.zip

Moduł działa fantastycznie. Zmniejszyło baze o ponad połowę. Jest to zdecydowanie łatwiejsze i szybsze niż ręczne kasowanie w bazie danych. Statystyki warto przejrzeć co jakiś czas, zapisać wnioski i skasować. Pomimo, że sklep nie 'dusił' serwera, to jednak lepiej dmuchać na zimno (rózne przygody się miewało z serwerami). Polecam.

zaktualizowałem moduł :-)
- dodane zostały zmiany pozwalające na zainstalowanie modułu w PrestaShop 1.7 (aktualna wersja na dzień 7 września 2016 RC - release candidate)

- poprawki do działania modułu w PrestaShop 1.6

- możliwość sprawdzania aktualizacji ze strony konfiguracyjnej modułu

- poprawki do kodu, który jest teraz napisany zgodnie ze standardami psr-2

najnowsza wersja jest do pobrania z pierwszego postu w tym temacie (załączony plik .zip)

• Like 1

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More