Jump to content

Przeniesienie sklepu na inną domenę i serwer


magisterson

Recommended Posts

Przeniosłem swój sklep na nowy hosting.

Nowa domena, nowa baza danych.

 

Przeniosłem cały katalog sklepu z FTP, importowałem baze MYSQL przez PHPMyAdmina, nastepnie w pliku: /config/settings.inc.php zmieniłem hasło i login bazy danych.

 

Tylko mam teraz taki problem że wpisując nowy adres www przekierowuje mnie na stary adres...

Zapewnie gdzieś jest ustawione jakies przekierowanie.

 

Co powinienem zmienić aby wpisujac nowy adres pokazywał mi się sklep na nowym serwerze?

Tamten chce skasować.

 

Czy jeszcze coś powinienem zmienić podczas migracji?

czy powinienem zmieniać wartości zmiennych COOKIE_KEY itp. w pliku: /config/settings.inc.php

 

Dziękuję i pozdrawiam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

w zasadzie to z takich "krytycznych" rzeczy to:

- zmienić dane dostępowe w config.inc.php (do bazy danych)

- trzeba zmienić te wpisy w bazie danych (ps_shop_url)

- chmody ustawić podobnie jak przy instalcji, tj:

Recursive write permission on ~/config/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/cache/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/log/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/img/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/mails/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/modules/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/themes/default/lang/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/themes/default/pdf/lang/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/themes/default/cache/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/translations/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/upload/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/download/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/sitemap.xml File browser / FTP client / command line

 

i to by było wszystko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

nie chciałem otwierać nowego tematu, ponieważ byłby w zupełności identyczny, dlatego napiszę tutaj.

Mam problem z przeniesieniem sklepu.

Sklep był na innym hostingu i innej domenie, a dokładniej tak: www.nazwadomeny.pl/catalog/index.php

Teraz ja chce aby było na www.mojadomena.pl

OK i w tym celu zamieniłem: 

INSERT INTO `ps_linksmenutop_lang` (`id_linksmenutop`, `id_lang`, `id_shop`, `label`, `link`) VALUES
(2, 1, 1, '', ''),
(2, 2, 1, 'Home', 'nazwadomeny.pl');

na

INSERT INTO `ps_linksmenutop_lang` (`id_linksmenutop`, `id_lang`, `id_shop`, `label`, `link`) VALUES
(2, 1, 1, '', ''),
(2, 2, 1, 'Home', 'mojadomena.pl');

oraz

INSERT INTO `ps_shop_url` (`id_shop_url`, `id_shop`, `domain`, `domain_ssl`, `physical_uri`, `virtual_uri`, `main`, `active`) VALUES
(1, 1, 'nazwadomeny.pl', 'nazwdomeny.pl', 'katalog', '', 1, 1);

na

INSERT INTO `ps_shop_url` (`id_shop_url`, `id_shop`, `domain`, `domain_ssl`, `physical_uri`, `virtual_uri`, `main`, `active`) VALUES
(1, 1, 'mojadomena.pl/', 'mojadomena.pl/', '', '', 1, 1);

zgodnie z wcześniejszymi wypowiedziami: @vekia


Mam nadzieje, że dobrze zrozumiałem ten przekaz, tylko problem, że strona nie odpala ... czy coś jest jeszcze do zmiany ? Ogólnie nie zależy mi na "klientach" bo takich nawet nie ma zarejestrowanych.

Link to comment
Share on other sites

przy przerzucaniu sklepu na inny serwer, po zaktualizowaniu połączenia z bazą danych powinieneś już mieć dostęp do zaplecza, czyli w wpisując moja-domena.pl/nazwa-katalogu/ powinieneś już się móc zalogować. I powinno wystarczyć, że na zapleczu ustawisz nowe domeny sklepu.

Link to comment
Share on other sites

tak dokładnie, zrobiłem tak: na stronie www.nazwadomeny.pl/catalog/index.php zrobiłem w SEO&URL podmiankę domeny na www.mojadomena.pl i dopiero teraz pobrałem baze danych z tamtego serwera. Zgrałem baze danych na mój serwer i zaczęło działać.

 

w edycji bazy danych musiałem najwidoczniej coś źle edytować, albo sam nie wiem o co chodziło najważniejsze, że się udało.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie odnośnie chmodów.

Czy wystarczy wkleić ten kod do htaccess-a, czy coś trzeba jeszcze dodać lub zmienić?

 

Recursive write permission on ~/config/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/cache/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/log/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/img/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/mails/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/modules/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/themes/default/lang/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/themes/default/pdf/lang/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/themes/default/cache/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/translations/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/upload/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/download/ File browser / FTP client / command line Recursive write permission on ~/sitemap.xml File browser / FTP client / command line

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, mam kłopot z którym od paru dni się męczę i nie mogę znaleźć nigdzie rozwiązania. Mam sklep na presta 1.4 (www.baku-sport.pl). Z racji tego, że rozwijam firmę, potrzebuję ten sam sklep przenieść na domenę www.tenniscourts.by. No więc porobiłem wszystko niby jak powinienem czyli skopiowałem bazę danych i poustawiałem ją w config po przekopiowaniu całego sklepu z tymi samymi uprawniniami. No i tak: do admin mogę wejść, wszystkie produkty się przeniosły itd., ale po wejściu na stronę tą nową nie manic (biały ekran). Debug podaje taki komunikat:

Fatal error: Uncaught exception 'SmartyCompilerException' with message 'Syntax Error in template "/home/tren/domains/tenniscourts.by/public_html/themes/tren-sport/header.tpl" on line 89 "window.$zopim||(function(d,s){var z=$zopim=function(c){z._.push(c)},$=z.s=" - Unexpected "=", expected one of: "}" , " "' in /home/tren/domains/tenniscourts.by/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php:431 Stack trace: #0 /home/tren/domains/tenniscourts.by/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templateparser.php(2855): Smarty_Internal_TemplateCompilerBase->trigger_template_error() #1 /home/tren/domains/tenniscourts.by/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templateparser.php(2920): Smarty_Internal_Templateparser->yy_syntax_error(19, '=') #2 /home/tren/domains/tenniscourts.by/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_smartytemplatecompiler.php(51): Smarty_Internal_Templateparser->doParse(19, '=') #3 /home/tren/domains/tenniscourts.by/public_html/tools/smarty/sysplugi in /home/tren/domains/tenniscourts.by/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 431

Proszę o pomoc bo mi się już pomysły pokończyły.

 

 

EDIT: Problem rozwiązałem- a przyczyna tkwiła w mojej głupocie :P
Kiedyś dopisywałem parę linijek kodu potrzebnych przy którymś pluginie i ich nie skasowałem z header.tpl

Edited by bartogorzow (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

mam problem z przeniesieniem sklepu na serwer robilem juz wszystkie wskazowki jak znalazlem.. problem wyglada nastepujaco wgrywam nowa baze danych na serwer robie import bazy ze sklepem wczesniej wklejam pliki ze sklepu z localhost (xampp) do folderu z nazwa domeny na serwerze oczywiscie wklejam tylko same pliki i foldery .. edytuje plik config z folderu config i ustawiam na baze danych itd. , zmieniam ustawiena url w bazie danych config na adres domeny zmieniam rowniez urle w shop_url na adres domeny ustawiam wszystko na glowny folder.. "/..." zapisuje. po odpaleniu strony admin wyskakuje blad 403 ... po wejsciu na sklep ze strony klienta wyskakuje blad 403.

 

Prówbowalem juz roznych kombinacji wobilem to kilkukrotnie na nowych plikach i bazie danych dalej to samo.

 

Po wgraniu katalogu plikow z localhost na utworzony podfolder domeny np "www" i ustawieniu jak wyzej wczytuje mi sie panel administracyjny zas nie moge od strony klienta wejsc do sklepu musze po domenie wpisac "/www" wtedy jest ok sęk w tym ze nie chce takiego czegos ... probowalem przekierowac domene na podfolder ale wtedy nie dziala nic... ani panel admina ani strona ...

 

probowalem nawet zainstalowac w otoczeniu swoich folderow preste i podmienic pozniej bazy danych wyskakuje jednak blad logowania brak pracownika po probie zmiany hasla w bazie danych problem zmienia sie ze po prostu po wpisaniu domena.pl/www/admin wyskakuje biala strona ....

 

Jak to rozwaiazac ... robilem juz wszystkie cuda i nic ....

Edited by peterextras (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W jaki sposób istnieje możliwość rozwiązania polegającego na niemożliwości zalogowania się pomimo znajomości hasła. Problem ten wynika z próby zmiany adresu z localhost/prestashop/prestashop/admin123892 na localhost/prestashop/admin123892 oraz odpowiedniego przenoszenia plików oraz folderów. Pojawia się następujący komunikat:

Jest jeden błąd.

  1. Pracownik nie istnieje lub hasło jest nieprawidłowe.
Link to comment
Share on other sites

Panowie opisze wam jak to wygladalo nie jestem informatykiem programista a z komuterami mam tyle wspolnego ze uzywam go glownie do rozrywki spr. maila i pracy.

zainstalowalem swoj sklep wg.:

robiac krok po kroku. - Sklep działał jak w filmiku. dorzucilem od siebie kilka reform. pozniej po kilku tyg. wykupilem serwer na az.pl i wrzucilem wszystko tak jak na filmiku:
i doslownie sklep działał jak na filmiku. Problem powstał kiedy zauwazylem ze ok dziala panel administracyjny mozna dokonywac dalszych reformacji sklepu i ogladac go po kliknieciu w "moj sklep" ale nie działa gdy wklepuje "domena.pl" w adres dziala zas gdy wklepie "domena.pl/prestashop". wiadomo nikt nie bedzie szukal mojego sklepu wklepujac w adres dodatkowo "/prestashop"

wiec za pomoca filezilli przenioslem wtedy pliki ( na serwerze ) z pierwotnego: httpdocs/domena.pl/prestashop do : "httpdocs/domena.pl" to dzialanie rowniez zalecila mi pomoc techniczna z serwera zmienilem wtedy rowniez ustawienia bazy danych jak w filmiku nr.2 kierujac wszystkie url'e i wtedy byl zonk wywalalo bledy 403 i 404 strona admina do logowania wskakiwala zas tylko jako tekst z logo prestashop z "x" zamiast zdjec. ! zrobilem wtedy jeszcze inaczej przenioslem wszystko jak bylo na poczatku czyli do : httpdocs/domena.pl/prestashop zmienilem ponownie url'e tak zeby dzialalo, i dzialalo jak pierwotnie ale skierowalem na serwerze domene pod adres "domena.pl/prestashop" wtedy znowu panel admina przestal dzialac wysypal sie blad 403 lub 404 na panelu administratora po wejsciu na strone z poziomu klienta wyskakiwal najpierw komunikat ze "strona w przygotowaniu" tak jakbym instalowal cos a pozniej bledy kolejno 403 i 404. oczywiscie probowalem kasowac htaccess i kombinowalem z url'ami ale nic to nie dawalo.

 

dodam ze pomoc tech. serwera po ktoryms tam kontakcie powiedziala ze w pliku htcaccess jest wpis ktory przekierowuje strone na blad 403 niestety nie mogli mi tego zmienic bo nie moga - ochrona danych. mieli wyslac maila jak to zrobic ale cisza po kolejnym tel nikt nie przyznal sie ze to powiedzial.

 

po 2 tygodniach prob doszedlem do wniosku ze zainstaluje prestashopa na serwerze i podmienie wszystko. zainstalowalem uzywalem tych samych nazw hasel maili i danych  jak instalowalem to wg filmiku 1. z tym ze pliki wrzucilem juz typowo pod "httpdocs/domena.pl" po podmianie ok strona z poziomu klienta wskakiwala ale panel admina wrzucal ze nie ma takiego pracownika zmienialem wiec haslo wg jakichs wskazan na necie kopiujac key z config.cos tam do bazy danych do employers w bazie danych robiac identycznie jak w toturtialach ale na nic to wszystko ( oczywiscie wklejalem key z configa z ustawien w ktorych haslo dzialalo - nie mieszlem key'ow. sprawe po stu probach olalem skasowalem wszystkie pliki z serwera skasowalem baze danych.

 

zainstalowalem swierza preste z zip. na serwerze z plikami install zainstalowalem tworze aktualnie sklep od nowa ale Mam teraz problem bowiem przy probach dodawania atrybutow produktu - colory" przy dodawaniu bylejakiego koloru powyzej (18-stego w liczbie atrybutow kolorow)  i wskazywania barwy i po kliknieciu "zapisz i dodaj kolejny" lub "zapisz" wyskakuje blad 403 forbident tak jak to robilo sie wczesniej.. i tu zabawna sytuacja bo po dodaniu koloru i wgraniu obrazka z kolorem i kliknieciu zapisz lub zapisz i zostan wszystko dziala ok .. czy ktos moze powiedziec o co chodzi ????

 

Mam rowniez problem bo chcialem by na stronie sklepu byl czat dla klientow znalazlem darmowa wersje (prosze nie krzyczec) czata tawk.to ktory ma modul dla presty po jego zainstalowaniu czat ok pojawia sie jest funkcjonalny w 100% ale gdy klikam z poziomu klienta na jaka kolwiek podstrone strony glownej wywala blad 403.... tak jak zwykle. rozmawialem juz z pomoca techniczna i serwera i czata ci podeslali mi inne wersje modulu ale wciaz to samo.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o atrybuty to obstawiam że serwer nie wydala przy większej ilości a z tego co opisałeś wcześniej to team az.pl po prostu nie posiada żadnego doświadczenia z prestashop. Czat sugeruje zastąpić zwykłym widgetem gg.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witajcie mam dość pilną sprawę,

Tworzyłem sklep na adresie roboczym bez odpiętej domeny.

Wczoraj podpiąłem domenę, zmieniłem wpis w BO na pierwszy rzut oka wszystko ruszyło.

 

Strona główna jest jak najbardziej OK, lecz po przejściu w jakąkolwiek podstronę, przestaje działać moduł menu, oraz strzałka przewijania stron do góry.

 

Domyślam się że nie ładuje jakiegoś skryptu odpowiedzialnego za to, usuwałem moduł instalowałem od nowa lecz to nie pomaga.

adres strony:

http://foreverpolska.com/

 

Próbowałem też zmienić wszystkie stare linki w bazie na nowe (ponad 200linków) lecz to również nie pomogło.

Link to comment
Share on other sites

Może wyciągną wnioski :) z J! której korzystam częściej niż presta, wyciągnęli pewne wnioski i lepiej wszystko działa, po bagatela 3 latach?

Dajmy im jeszcze rok to i z prestą będzie lepiej :)

Nie offtopuję już, dzięki raz jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Przykre jest raczej to jak home postępuje z klientami, dobrze wiedzą że ich "twór" jest specyficzny jeśli chodzi o połączenie z prestashop, wydaje mi się że gdyby dawali małą ale widoczną informacje podczas zakupu hostingu typu: uwaga aplikacje typu prestashop wymagają specyficznych ustawień na naszym hostingu - to część osób by się zastanowiła przed zakupem, jednak biznes to biznes jak widać.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 4 months later...

Witam,

Panowie pomóżcie proszę bo coś mnie zaraz trafi... chciałem przenieść sklep z home.pl na nowy serwer, ale przy próbie logowania do panelu administratora pojawia mi się komunikat: Pracownik nie istnieje lub hasło jest nieprawidłowe.

 

Zrobiłem tak:

  • bazę danych przekopiowałem przez phpMyAdmin, nie było żadnych błędów
  • zmieniłem w niej nazwę domeny (bo mam testowo inną) w tabelach ps_shop_url oraz ps_configuration
  • zmieniłem dane logowania do bazy danych w pliku settings.inc.php
  • zawartości plików z ftp nie kopiowałem, na home.pl miałem wersję 1.6.1.4 a tu mam 1.6.1.6. Chciałem się zalogować do panelu i zainstalować szablon ale już na nowszej wersji presty

Jak chcę się zalogować do panelu administratora to zgłasza że użytkownik nie istnieje lub błędne hasło.

Jak wpisuję nowy adres domeny nowadomena.pl to i tak przekierowuje na starą domenę na home.pl

Jak wpiszę nowy adres z www na początku www.nowadomena.pl to wyrzuca błąd serwera 500. Pewno przez to że nie mam zainstalowanego szablonu (korzystam z innego niż ten standardowy). Nie chce go jednak kopiować tylko zainstalować od nowa.

 

Pytanie jak się zalogować do panelu admina?

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

Udało się uruchomić... nowy hosting jest na linuxpl i wystarczyło zalogować się tam do panelu admina, wybrać zainstalowana aplikację prestashop i wpisać tam hasło.

Sklep działa i panel admina też.

 

Pytanie co przekopiować ze starego serwera? Tam miałem starszą wersję prestashop.

Link to comment
Share on other sites

O ile dobrze zrozumiałem z poprzednich wypowiedzi moje pytanie jest takie:

 

Jak przenosiłeś sklep, dla czego nie zrobiłeś kopii plików z ftp i nie wgrałeś na nowy serwer i tam nie zrobiłeś aktualizacji?

 

Masz połowicznie przystosowany sklep na nowym serwerze.

Teraz musisz wybierać odpowiednie wpisy w mysql z dostawą, z produktami, modułami, etc.A i tak nie masz gwarancji, że wszystko będzie jak trzeba.

 

Chyba że coś źle zrozumiałem.

Link to comment
Share on other sites

Przeniosłem tak jak opisałem w poście #32. Bazę sql skopiowałem całą. Nie chciałem kopiować wszystkich plików z FTP ponieważ sklep dopiero budowałem, ale już trochę się namotałem z dostawami i płatnościami. Nie działało mi tam np. wysyłka za pobraniem, wyskakuje biały ekran. Chcę uniknąć błędów z instalacji na home.pl, dlatego na nowy serwer chciałem przenieść tylko to co niezbędne, tak żeby działał i nie kopiować błędów. Dodatkowe moduły chcę doinstalować na nowej nie skażonej instalacji.

Ustawienia płatności, dostawcy, itp. też wolę ustawić na nowo, bo tam coś to nie śmigało.

 

Zainstalowałem skórkę (szablon), skopiowałem zawartość katalogu img, w katalog - produkty, zdjęcia przy towarach się pojawiły, ale jak przeglądam sklep w przeglądarcie to nie wyświetla stron produktów, na każdym produkcie i grupie produktów wyskakuje błąd 404. Co jeszcze należy skopiować żeby wyświetlał poprawnie strony?

Ogólnie strona działa, ale nie wyświetla stron produktów - błąd 404. Brak zdjęć przy liście produktów

 

P.S.

Doczytałem i już działa... należało wyłączyć przyjazne URL i ponownie włączyć :)

Jutro sprawdzę czy działają zamówienia, dziś idę spać ;)

Edited by Grafii76 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie trybię tej presty.... nie potrafię ogarnąć metod płatności w połączeniu z dostawą.

Mam ship2pay v.2.0 - ustawiłem która płatność dla której dostawy

Mam 3 formy płatności - gotówka, przelew, pobranie (cashondeliveryplus)

Mam 2 formy dostawy - odbiór osobisty, kurier

 

Za cholerę nie działa tak jak chcę. Przy dostawie wyświetla mi opcję gotówka, przy odbiorze osobistym wyświetla mi dostawa za pobraniem!!!

Skąd on to bierze? Mam w ship2pay ustawione inaczej, a on robi co chce.

Na home.pl nie działała mi forma za pobraniem (biały ekran po zatwierdzeniu takiego zakupu), na linuxpl.com nie da się powiązać płatności.

Dziadostwo ta presta, mam już jej powyżej dziurek w nosie. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć gdzie jest błąd?

 

 

Moim zdaniem błąd jest w pliku js, ale którym? Niczego nie modyfikowałem.

Zakup mam na 1 stronie, jak zmieni się metodę dostawy to raz zmieni formy płatności, a później już nie, zostaje co chce. Odświeżanie on-line na pewno jest przez jave zrobione, tylko pytanie który plik jest za to odpowiedzialny, a najlepiej czy może ktoś udostępnić działający plik odpowiedzialny za to bo javy nie znam.

Edited by Grafii76 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pomocy zero, ale problem rozwiązałem...

Gdyby ktoś kiedyś szukał to sprawdzanie warunków płatności i dostawy (przy zamówieniu przed końcowym zatwierdzeniem zakupów), odbywa się przez plik cart-summary.js oraz order-carrier.js w katalogu themes/"twój szablon"/js

Edited by Grafii76 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam!

 

Mam taki problem, kopiowałem sklep (prestashop 1.7.0.6) na inny hosting (cba.pl pro), wszystko przeszło w sumie bez problemu, problem jest z panelem administracyjnym, główna strona nie chce się tak jak by do końca załadować, nie mogę wejśc w katalog, moduł wyświetlają się bez styli itp. Ktoś ma pomysł?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam.

Mam podobny problem. Przeniosłem sklep na nowy hosting i sam sklep działa, ale nie mogę wejść na panel admina (presta 1.7). Adres poprawny, nie wyskakuje błąd a otwiera się biała strona (jeszcze przed stroną logowania). Jak wrzucę błędny adres, to wyskakuje powiadomienie ze sklepu o błędnym adresie.

Czy trzeba zmieniać jeszcze jakieś dane dla panelu admin po zmianie hosta? Całe przenosiny robił administrator hosta a ja tylko zmieniłem DNS-y na domenie. Domena została ta sama i ta sama firma hostingowa tylko inne serwery - podobno szybsze.

Jeszcze jeden problem dotyczący głównie przeglądarek Firefox. Ładuje się strona i cała jest na biało. Po prawej jest pasek przewijania strony, czyli załadowała się większa ilość treści. Informacje o cookies też wyskakują, ale jak gdyby ładowała się jeszcze biała strona przed treścią a za wyskakującymi okienkami z powiadomieniami. Trzeba myszką przewinąć stronę w dół i z powrotem i wtedy znika biała strona odkrywając treść. Na stronie z produktem mam funkcję powiększania po najechaniu kursorem. Jak pojawia się ta biała strona, to po najechaniu myszką w okolice gdzie powinno znajdować się zdjęcie produktu pojawia się okienko z powiększeniem i widać zdjęcie. Oznacza to, że strona jest załadowana, ale coś otwiera się jeszcze na cały ekran i dopiero przewijanie treści powoduje zniknięcie tej dziwnej "białej przesłony". Aktualizacja presty do nowszej wersji (ale w zakresie wersji 1.7) nie rozwiązała problemu a dodatkowo strona rozjechała się. Problem pojawił się już jakiś czas temu, na sklepie nie były wykonywane żadne prace, aktualizacje więc jest on związany z funkcjonowaniem przeglądarki firefox. Domena sklepu seit.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jeżeli zmieniasz domenę na nową i zamykasz stary sklep na starej domenie warto w .htaccess ustawić przekierowania 301 głównej domeny oraz podstron na nową domenę

jeżeli natomiast chcesz mieć ten sam sklepy po 2 domenami (kopia jest identyczny proces) jednak pamiętaj że wtedy narażasz się google na taką treść pod dwoma domenami tzw duble content w jednym ze sklepów wypada zmienić treści opisy produktów aby do doszło do problemu filtru google lub straty mocy na domenach

[USUNIĘTO REKLAMĘ]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...