Jump to content

Banka Havalesi Onay Sorunu

yemliha24

Recommended Posts

Merhaba,

Prestashop 1.5.5.0 sürümünü kullanıyorum.

Banka havalesi ile ödeme yaptırmak istiyorum fakat, tüm işlemler tamamlanıp banka havalesini onayla dediğimde boş bir sayfa geliyor.

Boş sayfa urlsi şu şekilde : http://kanatliurunleri.com/module/bankwire/validation

Sayfayı yenilediğimde aldığım hata şu : Cart cannot be loaded or an order has already been placed using this cart

Banka havalesini onayla dediğimde iban numarası felan görünmesi gerekirken görünmüyor.

Fakat yönetici panelinde sipariş sepetine sipariş düşüyor.

Sorun sadece siparişi onayla diyince hesap numaralarının görünmemesi.

İlginizden dolayı teşekkür ederim.

"Cart cannot be loaded or an order has already been placed using this cart"

bu hatanın anlamı, Bu sepet zaten siparişe dönüştürüldü, yeniden sipariş oluşturulamaz. yani aynı sepet id 'sinden iki adet sipariş oluşrumaya çalıştğında oluyor.

şuna dikkat edermisin, banka havelesi "ödemeyi onaylıyorum butonuna iki keremi tıklıyorsun" yada sayfa resresh ediliyormu ??

Hayır hata şu şekilde meydana geliyor. 

Bir kere tıklıyorum siparişi onayla butonuna sonra boş sayfa çıkıyor. O boş sayfada sayfayı yeniliyorum tekrar gönderdiği için bu hatayı veriyor. 

Ama siparişi onayla diyince boş ekran yerine hesap numarası ismi felan çıkması gerekiyor işte o ekran çıkmıyor.

Merhaba ben size 2 adet ödeme modülü vereyim, sıra ile deneyin, çalışan sistemden yedekledim size gönderiyorum...

1- Normal Banka Havale Modülü..

3- Kapıda Ödeme Modülü

Normal Banka Havale Modülü..

srlzb.png

indir

Kapıda Ödeme Modülü

srlzz.png

indir

Denedim ama çalışmıyor aynı hata alıyorum siteye üye olup deneyebilirsiniz.

www.kanatliurunleri.com 

/config/defines.inc.php  dosyasını açın ve 3. sıradaki  display_errors değerini on yapın bu beyaz sayfada hata mesajını görmenizi sağlayacak. havale onaylamada sayfayı yenilediniz için bu hatayı alıyorsunuz. çıkan hata mesajını buraya yazınız.

@ini_set('display_errors', 'on');

• 11 months later...

Merhabalar ;

Epey oldu foruma uğrayamadım sitemizi hazırlamakla meşguldüm çok absürd sıkıntılar çektik öyleydi böyleydi derken sunucuyu değiştirdiler sıkıntımız ortadan kalktı yalnız gelin görünki şuan yaşadığımız sorun tamda bu başlıktaki sorun. Bende softaculous ile yaptım kurulumu herşey takır takır çalışıyor. İlk kurulumlarımda softaculous ile yapılmıştı o kurulumlarda hiç banka havalesi ve kapıda ödeme modülleriyle sorun yaşamadığımız için onları bu en sonki kurulumda sona bıraktım aktif etmeyi , gelin görünki o kadar ayardan sonra "off off ki ne off"  banka havalesi ve teslimatta ödeme modüllerine tıklayınca sayfa kendini yenilemiyor ilerlemiyor beyaz sayfada kalıyor . Lütfen şu sorunumuza bir çare olun , artık prestayı süreki baştan baştan kurmaktan öldük öldük dirildik.

Bu kadar ayar ve uğraştan sonra böyle bir sorun çok moral bozucu oldu , çaresizim yardımcı olursanız çok müteşekkür olurum.

Kolay gelsin iyi çalışmalar....

Peki şahin bey ; 1.6.0.9 için hata açma olayı 1.5 deki gibi mi acaba ?

sitedeki anlatılan yolu deneyerek ulaştığım hata mesajı aşağıdaki gibidir Şahin bey ;

Fatal error: Uncaught --> Smarty Compiler: Syntax error in template "/home/bolkepceler/public_html/themes/default-bootstrap/mails/tr/order_conf_product_list.txt" on line 2 "{$product[\'reference\']}" - Unexpected "\" <-- thrown in /home/bolkepceler/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 2

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

Edit : Şimdi çek ve banka havalesi içinde ilerleme kaydetmiyor sayfa "siparişimi onaylıyorum" butonuna basınca sayfa yenileyecekmiş gibi olup kalıyor....

Edited by istemsiz (see edit history)

Kurulu Şahin bey , müşteri iletişim formundan mail atınca geliyor , ürün stokta azaldığı zaman geliyor .sipariş için mail uyarı modülünü aktif etmiştim orayada hangi maile mail atacağını belirtmiştim .....  en son işte sipariş örneği girip ödemeleri test edecek iken bu sorun ile karşılaştım.....

Edit : Mail uyarı modülünde sorun olabilir diye düşündüm ve iptal ettim tekrar sipariş girip "siparişimi onaylıyorum" dediğimde aynı hatayı alıyorum , ayrıca test maili gönder deyince bütün adreslere sorunsuzca gönderiyor bilginize Şahin bey.... 

Edited by istemsiz (see edit history)

Şahin bey ;

Ana dizindeki "mails" klasörünün "tr" kısmındaki ilgili dosyayı , tema klasörünün içerisindeki "mails" klasörünün içindeki "tr" klasörüne kopyaladım ve sorun şuan çözülmüş gözüküyor . "Siparişi onaylıyoruma " tıklayınca sayfa yeniliyor ve herşey normal gözüküyor.

Gece vakti bu ilginizden dolayı çok çok teşekkür ederim Şahin bey , inanın stresten iki omuzumda öne eğilmişti nasıl rahatladım bilemezsiniz.

İyi çalışmalar , kolay gelsin.

Saygılarımla.....

Şöyle bir şey dikkatimi çekti , e-mail şablonlarını düzenlemeyi seçip banka havalesini "html" editlemeyi seçiyorum ayarı yapıp save diyorum ve bakıyorumki gene "mails" kalsörünün içrisindeki dosyaya "/" işareti ekleniyor ve sipariş sayfası tıkanıyor . Bunun sebebi ne olabilir acaba yada bana mail şablonlarını daha pratik editleyebileceğim bir yöntem söyleyebilirmisniz. 

İyi çalışmalar , kolay gelsin.

Saygılarımla.

• 2 weeks later...

Güzel problemi çözmüş olmanıza sevindim , aklımızda bulunsun ben o ayarı denememiştim. Zaten mail şablonlarını değiştirince gene aynı sıkıntı oluyor bende tekrar o dosyayı ilgili klasöre kopyalamak zorunda kalıyordum belki şimdi bu şekilde sistem o şekilde dosya ayarı değiştirmeye gerek kalmadan sorunu çözmüş olur. Düşe kalka ilerliyoruz prestada sorunalrımız yeterki böyle olsun. :)

İyi satışlar kolay gelsin....