Jump to content

"ÇÖZÜLDÜ" Online Alışverişi Kapatmak

t1tuzmen

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

2 sorunum var yardımlarınızı rica ederim.

1) 1.5.5 sürümünü kullanıyorum. Şuan için online satış yapmacağım. Bunun için müşterilere sepete ekle vb. gibi butonları nasıl pasif yapabilirim? Ancak ilerleyen zamanlarda tekrar aktif yapabilecek bir şey olmalı.

2) Prestashop'un varsayılan temasını kullanıyorum. Tema Türkçe ama bazı yerleri örneğin

"KATEGORILER" "YENI ÜRÜNLER"  gibi büyük İ harfleri yok. bunları nasıl düzeltebilirim."

Edited by t1tuzmen (see edit history)

2. Sorunuz için izleyeceğiniz yol şu şekildedir..

Yerelleştirme > Çeviriler

Dil çevirilerini düzenle'den

Yüklü Modül Çevirileri - default - türk bayrağını tıkla

Sunucunuz da karakter sınırlaması yoksa çeviri sayfasını göreceksiniz...

Kolay gelsin

1. Sorunu çözdüm ama bu seferde fiyatlar görünmüyor :) ben fiyatlar görünsün ama alış veriş yapılamasın istemiştim. Kusura bakmayın eksik anlatmışım.

2. dediğinizi yaptım türk bayrağına tıkladıktan sonra aşağıdaki hatayı aldım.

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form:

1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase the this limit to 1428 at least or edit the translation file manually.

1. sorunuz i.in 2. seçeneğiniz var.

a - sitenizdeki tüm sepete ekle butonlarının kodlarını silmek..

b - ürünlerinizin stoklarını sıfır yapmak...Sepete ekle butonu çalışmaz

2. Sorununuz için ekteki dosyayı ana dizine ve admin klasörünün içine atın deneyin...

Not: Bu işle her sunucuda çalışmak, sunucuda php.ini oluşturmaya izin verilmiş olması gerekir...aksi takdirde sunucu firması ile görüşmeniz kısıtlamaları yükseltmelerini istemelisiniz..

php.zip

1. sorunuz i.in 2. seçeneğiniz var.

a - sitenizdeki tüm sepete ekle butonlarının kodlarını silmek..

b - ürünlerinizin stoklarını sıfır yapmak...Sepete ekle butonu çalışmaz

2. Sorununuz için ekteki dosyayı ana dizine ve admin klasörünün içine atın deneyin...

Not: Bu işle her sunucuda çalışmak, sunucuda php.ini oluşturmaya izin verilmiş olması gerekir...aksi takdirde sunucu firması ile görüşmeniz kısıtlamaları yükseltmelerini istemelisiniz..

attachicon.gifphp.zip

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. :) 1. yöntemi b seçeneği ile çözdüm. ve çok mantıklı. 2. sorun için ise hosting firması yapmaya çalışıyor. Onlardan kaynaklı bir durum.Yalnızca 1 durum kaldı. Şimdi ben 1. soruya vermiş olduğunuz b şıkkını uyguladığım için otomatik olarak ürünün sayfasında Stok durumu :BU ÜRÜNÜN STOKU TÜKENMIŞ      yazısı gelmeye başladı bunu da devre dışı bırakmam gerekir. 

Çeviriden bu kelimeyi BU ÜRÜNÜN STOKU TÜKENMIŞ  25 Adet olarak değiştirin...

25 adet değilde boş bıraktım. :) Şimdi hosting firmasıda haber verdi ve sorunu düzeltmişler. i harfinin I harfine dönüşmesini büyük karakterle yazarak çözdüm. İlginiz için. sağolun